CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Aku, Bilik Aku dan Hantu Pervert (18sx)

anne_boleyn posted on 27-7-2014 12:54 AM
Thanks sgt2 atas nasihat ko. Nasib aku x taksub sgt dlm beribadat. Solat je aku kukuh kan. Dan ska ...

Ni ada satu amalan yg TT perlu buat. Yang ini saya gerenti apa2 yg ada berbisik la atau mengganggu akan lari dari TT. Jikalau dia degil juga akan hancur menjadi abu kalau masih nak berdamping dengan TT.

Setiap kali lepas solat Subuh dan member salam, jgn gerak dari kedudukan duduk tahiyyat akhir TT sehingga habiskan membaca "LAA ILAA HA ILLALLAHU WAHDAHU LAA SYARIIKALAH, LAHUL MULKU WA LAHULHAMDU YUH YII WA YUMIIITU WA HUWA ALA KULLI SYAI’IN QADIR. sebanyak 100 kali. Lakukan ini selama 41 hari.

Sesiapa yg mengalami gangguan atau ada dampingan dan sebagainya, masuk je bilangan 40 lebih membaca wirid ni akan mula mengantuk yg amat sgt, menggigil dan kadag kala sampai badan merasa bahang dan panas yg amat walaupun dalam bilik ber hawa dingin. Tapi kena kuatkan semangat dan habiskan dengan niat kerana Allah dan kepada Allah kita meminta pertolongan.

Ni sebesar2 Ifrit atau syaitan pun akan hancur kerana kebesaran zikir dan ayat2 Allah.

Tapi biasanya manusia atau pesakit sendiri yg akan gagalkan usaha ni dgn tidak istiqamah dan lebih teruk lagi tak solat Subuh.

Rate

1

magpie5672 posted on 27-7-2014 04:46 AM
I am on medication. Alhamdulillah bulehla. Suara2 tu ada lah syaitan n ur qarin. Depa pakat baik p ...

So far alhamdulillah. Boleh control lagi. Tak kuat mana pun benda ni. Sekadar berbisik2. Kalo bergerak pun, aku still boleh halang dan control.

Ko on medication apa? Works x on u?

evilcooler posted on 27-7-2014 02:11 PM
Ni ada satu amalan yg TT perlu buat. Yang ini saya gerenti apa2 yg ada berbisik la atau mengganggu ...

Berat jugak amalan tu. Tak boleh ke lepas isyak. Klau seram sejuk or mengantuk ke mmg lepas tu boleh tidor. Kalo lepas subuh, aku takut nnt aku ke laut x p keje. Lagi naya.

Selalu otw g keje naik lrt tu aku dgr ayat rukyah pun menguap2 dah mcm singa. Penah terlelap. Dah berdiri dan lrt mcm sardin. Nasib x jatuh.

anne_boleyn posted on 27-7-2014 03:59 PM
Berat jugak amalan tu. Tak boleh ke lepas isyak. Klau seram sejuk or mengantuk ke mmg lepas tu bol ...

Dah agak, kalau mcm tu jgn la komplen bnyk. Redho je la bila TT hidup semati dgn setan tu. Sampai bile2 la hidup mcm tu. Rezeki payah nak dapat, jodoh punye la berat, last2 hidup la tiap2 hari dengar ada bisikan setan dlm kepala.

Seronok kan hidup mcm tu?

anne_boleyn posted on 27-7-2014 12:54 AM
Thanks sgt2 atas nasihat ko. Nasib aku x taksub sgt dlm beribadat. Solat je aku kukuh kan. Dan ska ...

LOL..pelik bila TT cakap jgn taksub dlam beribadat...Apa maksud dia? Adakah ibadah yg dilakukan oleh org yg lebih dari kamu dianggap taksub?

Berhati2 dlm mengeluarkan sebarang pendapat. Kalau x cukup ilmu akan menampakkan kejahilan dalam diri sendiri.

evilcooler posted on 27-7-2014 07:57 PM
LOL..pelik bila TT cakap jgn taksub dlam beribadat...Apa maksud dia? Adakah ibadah yg dilakukan ol ...

Ko dah salah angggap ni. Maksud aku (bercakap ttg aku), aku perlahan2 perbaiki diri aku ikut kemampuan aku. Aku ckup kan solat aku. Puasa aku. Terawikh dpt la beberapa mlm je. Amalan zikir aku. Mcm tu lah.

Dan skang alhamdulillah aku dan fam dah buat wakaf tanah utk rumah anak yatim. Sedekah. Dan tgh mencari nak belajar mengaji semula.

Aku x nak taksub sgt memperbaiki diri sdgkan dlm utk memperbaiki diri ni aku perlu byk bantuan dr org lain dan byk juga membaca. Aku mintak hanya pada Allah utk permudahkan.

Aku harap ko faham atau mungkin aku yg salah guna ayat.

Follow Us
anne_boleyn posted on 28-7-2014 01:19 AM
Ko dah salah angggap ni. Maksud aku (bercakap ttg aku), aku perlahan2 perbaiki diri aku ikut kemam ...

Baguslah mcam itu. Kita buat ibadah bukan nak sembuh penyakit semata mata, tapi nak dapatkan meredhoaan Allah.

I am amazed with you because you are positive. If i were you, i will be very down with those comments.
Sometimes it is easy said than done.

anne_boleyn posted on 28-7-2014 01:19 AM
Ko dah salah angggap ni. Maksud aku (bercakap ttg aku), aku perlahan2 perbaiki diri aku ikut kemam ...

ooh macam tu..baiklah saya minta maaf. Tapi jgn guna perkataan taksub jikalau tak faham ertinya. Taksub kepada Allah s.w.t adalah yg dianjurkan dalam Islam. Taksub kepada makhluk yg tidak boleh.

Satu lagi, saya dah scan kamu dgn setan tu. Selagi kamu masih ada perasaan syg kepada benda tu dan tidak mahu melepaskannya, selagi itu segala usaha kamu akan sia2 kerana kamu tidak ikhlas untuk meminta pertolongan Allah.

Betulkan niat kamu dan minta bersungguh2 dgn ikhlas yg kamu nak usir setan tu terus dari hidup kamu.

snowsahara posted on 25-6-2014 12:40 AM
hahaha ...

bila je aku baca bab melancap tu .. mmg sah dia ni mental

Xpayah nk kutuk org sgt lah.kalau ko x percaya skali pun xpayah nk lekehkan org lain mcm ko tu x mental lansung.aku rasa ko pun jenis mental masuk porum sekadar nk carik psl ngan org.tu lagi trruk sbb byk sgt penyakit hati..

mokcikKSKB posted on 29-7-2014 11:49 AM
Xpayah nk kutuk org sgt lah.kalau ko x percaya skali pun xpayah nk lekehkan org lain mcm ko tu x m ...

sape cari psl ngan ko? meroyan!!!!
sah tersampuk hantu melancap jgk

snowsahara posted on 30-7-2014 12:22 AM
sape cari psl ngan ko? meroyan!!!!
sah tersampuk hantu melancap jgk

Bodoh piang!

bukan nk cari gaduh la atau masuk campur...

tapi kalau ditengok pada tread snowsahara sendri pon citenye kene raba la apa kan...

adakah awk pun mengalami masalah mental?? just asking...

sharing is caring kan

baru perasan avatar korang @snowsahara @antara  sama lebih kurang

kita harapkan pengakhiran yang baik untuk semua permasalahan dan dugaan..

cloudy_83 posted on 31-7-2014 10:48 AM
baru perasan avatar korang @snowsahara @antara  sama lebih kurang

kita harapkan pengakhi ...

hishhhh selisih malaikat 44

saya tak macma die hahahah...avatar je sama

magpie5672 posted on 28-7-2014 05:02 AM
Baguslah mcam itu. Kita buat ibadah bukan nak sembuh penyakit semata mata, tapi nak dapatkan mered ...

Aritu aku sedih gak baca negative comments.  Tp ialah sakit ni sendiri yg tanggung kan. Klau aku let negative comments tu linger in my head, mcm aku add lagi sakit aku. So aku biarkan je. Setakat baca je. Sama juga yg cadang aku mcm2. Aku tahu kemampuan aku. Aku mmg nan buat. Mmg nak sihat. Tapi x daya. Mcm ko ckp kukuh kan solat. Buat yg wajib dlu. Aku percaya nnt allah permudahkan.  Pastu mungkin aku boleh buat zikir byk2 mcm org2 kat sini suggest kan.

Bukan aku x nak baik. Bukan aku lengah2. Perjalanan hidup aku x sama mcm korg. Byk benda yg aku ketinggalan. Aku tgh catch up skang in order to be a better person.

evilcooler posted on 28-7-2014 11:59 PM
ooh macam tu..baiklah saya minta maaf. Tapi jgn guna perkataan taksub jikalau tak faham ertinya. T ...

Terima kasih. Dlm usaha ni. Tapi dia ni selalu mencelah dlm doa sampai aku jadi confuse. Kdg2 aku doa cepat2 supaya dia x mencelah. Kdg2 x sedar dia dah mencelah sampai la aku rasa ayat2 doa aku dah berbunga2 dan pjg. Selalunya aku terus stop dan amen je.

Boleh aku tanya, boleh kah setan smpai mcm tu skali menggoda manusia dlm solat di bulan ramadhan plak tu. Last edited by anne_boleyn on 31-7-2014 01:08 PM

antara posted on 30-7-2014 01:19 PM
bukan nk cari gaduh la atau masuk campur...

tapi kalau ditengok pada tread snowsahara sendri pon  ...

Aku x pnah baca thread si snowsahara ni. Tp klau dia dua kali lima je ngan aku, aku harap dia x sakit mental.  Klao x semua thread org dia nak kaco.

skang masih ON lagi ke tt..?

anne_boleyn posted on 31-7-2014 01:54 PM
Aku x pnah baca thread si snowsahara ni. Tp klau dia dua kali lima je ngan aku, aku harap dia x sa ...

alamakkkk aku terbuka rahsia ke....

keep moving tt...truskan usaha ke jalan Allah..kami menyokong dari belakang

Bukan hantulah. Ini jin. Hati hati. Jgn nnti trberanak anak jin..