CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Aku, Bilik Aku dan Hantu Pervert (18sx)

anne_boleyn posted on 4-8-2014 05:53 PM
Wak Tom tu sapa?

Btw, masa aku blk ipoh aritu aku jumpa schoolmate aku. Ayah dia baru je menin ...

macam mana berubat TT? ok ke?

anne_boleyn posted on 31-7-2014 01:05 PM
Terima kasih. Dlm usaha ni. Tapi dia ni selalu mencelah dlm doa sampai aku jadi confuse. Kdg2 ak ...

tahniah sebab KUAT melawan kekasih gelap dear..tak ramai macam dear ramai yg KALAH dengan pujukan dan sayang kepada kekasih gelap mereka. ...haiahhhhhh ilah kekadang tak taw nak cakap kepada mereka yg "kalah" dengan kekasih gelap nie...hurmmm tak mengapalah pilihan di tangan memasing...

DEAR...TAHNIAH DARIPADA ILAH SEBAB MELWAN DENGAN KUAT...ILAH KAGUM DENGAN MANGSA SEPERTI DEAR YG BERPENDIRIAN KUAT SEPERTI INI TERUSKAN SEMOGA ALLAH  MEMBERKATI USAHA KAMU INI.

anne_boleyn posted on 24-7-2014 12:49 PM
Aku dah start buat x heran ngan benda ni. Tp bila aku solat, dia selalu mencelah kat doa aku. Teti ...

dear. mereka tak akan mengakui..dorang nie syaitan, iblis atau jin...malah lebih suka mengakui dorang nie adalah 'kembar' atau kawan baik' atau kekasih kepada simangsa....malah ada yg mengaku orang bunian....

banyakan bersabar t.t...pertama kali sy baca macam ni...mmg tahap kamen rider lawan dai shocker ni...kalo baca citer hantu milo dia just masuk dalam badan kawan2 perempuan dia...tpi t.t ni siap leh d kawal...perghhh hbt...teruskan berusaha...semoga allah merahmati t.t....ingat pesan pak HK...sentiasa ikhlas dalam ibadah serta dalam solat...

woddy posted on 13-8-2014 01:10 PM
banyakan bersabar t.t...pertama kali sy baca macam ni...mmg tahap kamen rider lawan dai shocker ni.. ...

cam showa rider vs heisei rider!

ada jugak kes lagu nih...

Follow Us
Menunggu sambungan dr tt..
hope everything is fine..

x settle lg ke kes tt nih... dedulu kata nak g Darul Syifa'... dah pergi ke?  jgn tunggu lama2 tt... bila dah bersarang dlm badan lg susah nak kuarkan...

merempit sakan aku kat benang TT nih

semoga TT tabah dlm menjalani ujian dariNya ni. org yg tak lalui, tak merasa... abaikanlah mereka. janji TT berusaha ke arah kebaikan. yg penting kita nk berubah. org nk pk apa tu lantak dialah. biarlah dia menjawab kat padang mahsyar sok.

semoga cepat sihat yek TT

assalamualaikum...

anne_boleyn posted on 28-6-2014 11:33 PM
Seperti kebanyakkan yg kita tahu, bulan ramadhan ni setan semua kena belenggu. Allah beri kelebihan  ...
Ada x sapa2 yg tahu kenapa suara ni masih ada sedangkan klau dia adalah setan for sure dia dah dibelenggu. Ke ada hadis yg aku x tahu mungkin ada setan2 yg x kena belenggu time ramadhan ni. Mohon share.

Sekadar berkongsi.

Tak semua syaitan dibelenggu ketika masuk bulan puasa. Ini adalah di antara hadis2nya.

إِذَا كَانَ أَوَّلُ لَيْلَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ صُفِّدَتْ الشَّيَاطِينُ وَمَرَدَةُ الْجِنِّ وَغُلِّقَتْ أَبْوَابُ النَّارِ فَلَمْ يُفْتَحْ مِنْهَا بَابٌ وَفُتِّحَتْ أَبْوَابُ الْجَنَّةِ فَلَمْ يُغْلَقْ مِنْهَا بَابٌ

“Apabila tiba saja malam pertama bulan Ramadhan, dibelenggulah syaitan-syaitan dan jin-jin yang ganas (yang besar). Pintu-pintu Neraka ditutup dan tiada satu pun terbuka. Pintu-pintu Syurga pula dibuka dan tiada satu pun yang tertutup.” (Hadis Riwayat at-Tirmidzi, 3/103, no. 618. Ibnu Khuzaimah, 3/188, no. 1883. Dinilai hasan oleh al-Albani)

Imam Ibnu Khuzaimah (Wafat: 311H) menyatakan:

باب ذكر البيان أن النبي صلى الله عليه و سلم إنما أراد بقوله: و صفدت الشياطين مردة الجن منهم لا جميع الشياطين إذ اسم الشياطين قد يقع على بعضهم

“Bab penjelasan terhadap apa yang dimaksudkan dengan Sabda Nabi Shallallahu ‘alaihi wa Sallam: “Dan dibelenggulah syaitan-syaitan yang ganas (atau besar).” Bukan merujuk kepada seluruh syaitan kerana sebutan (atau istilah) syaitan-syaitan adakalanya digunakan untuk sebahagian dari mereka.” (Shahih Ibnu Khuzaimah, 3/187)

Kata al-Hafiz Ibnu Hajar rahimahullah:

المراد بالشياطين بعضهم وهم المردة منهم وترجم لذلك بن خزيمة في صحيحه وأورد ما أخرجه هو والترمذي والنسائي وبن ماجة والحاكم

“... (Berdasarkan pendapat yang lain) Apa yang dimaksudkan syaitan dalam hadis ini merujuk kepada sebahagiannya, iaitu mereka yang ganas lagi menentang. Sebab itulah Ibnu Khuzaimah membuat judul bab dalam kitab Shahihnya untuk hadis berkaitan, lalu beliau menyebutkan hadis diriwayatkannya sendiri dan juga diriwayatkan oleh at-Tirmidzi, an-Nasaa’i, Ibnu Majah, dan al-Hakim... (sebagaimana di atas).”

Masa blk raya aritu aku jumpa ex schoolmate aku, amy. Amy ni dah mcm sedara bg aku. Sbb fam aku dan fam amy ni dah kenal lama. Arwah bapak dia satu kg ngan abah aku.

Amy ni berniaga bukak kedai mkn kat seri iskandar. Kedai mkn dia ni ada org dengki dan amy ni penah la berubat kat PJ dgn sorg mak cik ni. Amy ni dok recommend aku suh pegi sana.

Rabu lepas, aku pun decide la nak pegi jumpa mak cik. Nama nya Mak Mek. Aku pegi bertiga ngan kwn aku. Nak pegi umah mak nek ni mmg masalah. Flat terceruk. Tak de parking. Naik lift pun ada limit cuma 9 org je skali naik. Aku tgk pun lift tu mcm nak roboh. Bila smpai umah mak nek, apatah lagi. Nauzubillah. Mcm org nak pindah. Tp x pindah. Malas la aku nak comment byk2.

Sebelum tu menurut amy berubat ngan mak nek ni ada syarat. Klau kol nak dtg, mesti dtg. Klau x dtg nnt dia sakit.

Smpai umah mak nek ni, aku kenalkan diri dan intro skit psal masalah aku. Mak nek mula meneka2 ttg asal usul aku. Ada yg betul dan ada yg x tepat. Keadaan aku plak masa tu, aku tenung je dlm2 si mak nek ni. Mcm x puas hati. Badan aku plak dah start bergerak sendiri. Dua tiga kali aku toleh belakang dlm2. Tp x nmpak apa. Kepala dan mata dok melilau tgk keadaan sekeliling umah mak nek. Pun x nmpak apa. Tp aku yakin mcm ada sesuatu.

Mak nek kemudian mintak air mineral. Katanya nak buat air penawar. Tp aku lebih katakan air jampi. Yg aku dgr cuma bismillah. Selebih nya dia menyeru semangat puteri saadong la, cik siti wan kembang la, langit apa entah. Aku pun naik seriau. Dia juga ada menyanyi lagu siam. Kwn aku ada record. Tp x reti la nak upload. Sapa boleh tlg?

Kesimpulannya, kata mak nek, aku ni ada saka, org buat, dan hantu menari ikut aku. Oh lupa. Mass mak nek nyanyi lagu siam, aku menari dgn sendiri.

Mak nek pesan air jampi dia tu buat minum dan mandi. Otw blk, benda ni dok ckp lepas aku mandi nnt, aku akan mengantuk dan aku akan mimpi ttg sesuatu.

Smpai umah, mungkin penat sgt, aku terlelap kat sofa. Kwn aku pun x berani nak gerak sbb dorg ckp aku lain mcm lepas blk dari umah mak nek. Penyudahnya, solat pun x dan aku pun x mandi air jampi mak nek.

Esok pagi badan aku lenguh2 satu badan. Muka lesu. Seram sejuk. Dan ok skit tgh aritu, aku call amy marah2. Dia pun konfius sbb dia ckp mak nek rawat dia ok je.

Dan skang aku kat kuantan. Kwn aku nak bwk aku berubat esok. Aku smpai mlm tdi. Mlm tdi aku mimpi kena serang ular. Kena patuk sana sini. Last skali ular tu patuk kat leher aku. Mmg aku rasa mcm real sbb aku tarik ular tu dari leher aku. Bgun je terus sakit2 badan.

Rate

1

Semoga sihat. Rajin usaha.

Apa jadi pastu tt?

Alhamdulillah lepas berubat semalam badan x sakit2 mcm selalu. Pak din ni guna ayat al quran. Suh aku mandi limau 7 biji sehari 3 hari berturut2.

Katanya ada org nak menurun ilmu dan nak jadikan aku tuan. Kata pak din lagi, aku mesti hati2. Jgn smpai terima plak. Mlm ni aku kena pegi jumpa pak din lagi sebelom blk kl.

Kan aku citer aku mimpi ular kan, mlm tdi lepas berubat kwn aku ajak lepak minum kat teluk chempedak. Tetiba tgk rmail org berkumpul dr jauh. Kwn aku ni ajak la pegi tgk. Aku dgn selamba ckp 'ntah2 ular'. Mmg betul ya kwn2. Ada org buat pertunjukan ular. Mcm2 ular. Naik seram sejuk aku. Smpai ke sudah aku x nak lalu area tu. Dan mlm tadi, aku mimpi ular lagi. Dua tiga kali kena patuk. Tp yg last aku sempat tepis dan terbangun.

A whole morning aku musykil.  Knp la mimpi ular? Dlu mimpi arnab. Tgh dok pkir2 benda ni mencelah. Katanya ular tu jelmaan jin. Dan benda ni meremindkan aku ttg cerita yg 20 thn sudah. Cerita abg sedara aku kpd adik2 sedara nya yg lain ttg moyang aku yg beranak ular. Kata abg sedara aku, moyang aku bela anak ular dia x lama. Bila dah besar, moyang aku lepas anak ular dia ke dlm sungai Perak. Kata abg saudara aku lagi, dlm adik beradik opah aku, ada sorg yg dpt ayat yg boleh seru ular tu keluar dr sungai Perak tu. Tp ayat seru tu x dpt kat opah aku. Memandangkan opah aku dok umah pusaka, kulit salin ular ada dlm umah tu. Abg sedara aku ni penah lah tgk.

Hurm....susahnya aku nak hadam semua ni.

Hati-hati tt bila pi berubat.....berubat dengan yang guna ayat Al-Quran sahaja...semoga tt cepat sembuh...Insyaallah.

evilcooler posted on 8-8-2014 12:05 PM
Mesti lah boleh goda.

Setan tu terdiri kepada dua jenis:

kalau dah ngantuk sgt, setakat doa tidur je la. selalu nya al fatihah, 3 qul dan selawat. zikir sampai terlelap.

BlueEagle posted on 9-8-2014 06:00 PM
Saya tak nak komen panjang2 cuma berharap tt jangan mudah putus asa...teruskan berubat dan rapatka ...

aku ada dua org kwn yg sentiasa teman aku tak kira mana aku pegi berubat.
klau aku meronta jerit2, dorang siap pengang tgn aku tenangkan aku.
siap amek tisu lapkan peluh aku, betul kan baju aku semua. ye lah kan. aku dah tak sedar dah time tu.

masa aku gi al-hidayah dulu. aku pun tak tau kenapa nafas aku turun naik laju tercungap2. kwn aku ni tgk aku smpai menangis2. sedih tgk aku mcm dah org semput. tapi dorang tak penah tinggal aku. dan sekarang ni aku dok merempat umah dorang. dorang tak penah kisah asalkan aku tak sorang2.

aku bernasib baik dapat kwn yg baik. alhamdullillah

ilahkhatibrani posted on 13-8-2014 11:31 AM
tahniah sebab KUAT melawan kekasih gelap dear..tak ramai macam dear ramai yg KALAH dengan pujukan  ...

terima kasih ilah. alhamdulillah setakat ni apa pun saya tak terpedaya dengan godaan dia.
insha allah, saya akan kekal begini. berkat doa2 dan nasihat org sekeliling saya.

woddy posted on 13-8-2014 01:10 PM
banyakan bersabar t.t...pertama kali sy baca macam ni...mmg tahap kamen rider lawan dai shocker ni.. ...

isha allah.

cikedis posted on 12-8-2014 10:35 AM
macam mana berubat TT? ok ke?

dah berubat dah kat kuantan.
alhamdullillah dgn pakcik ni rasa serasi.