CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rosasa

Teguran Sharnaaz Ahmad terhadap rancangan The Band

garnierblue posted on 22-5-2014 11:56 PM
aku rasa peserta kroni2 gak..ada yg aku kenal tu kerja dgn kru sorg lg tu pelakon cioter akut ak b ...

Tu lah. Aku rasa faktor peserta yg hazab menyebabkan show ni jadi super hazab. Nak tengok pun geli ja bulu hidung rasa.

And maybe sbb reputation show mcm ni yg teruk, so those yg memang ada bakat and passion towards menyanyi n menari pun tak ingin nak audition.

jujurin iols rasa rancangan paling nok harom pada suku kedua pembangunan industri muzik malaysia... pernah skali tengok tema k-pop kot.. ke haraman abadi apakah itu... semua menari ala2 budak terencat.. n berterabur...  rela tengok pok cik n mok cik menyanyi dalam kilauan emas.. lagi mantap...

owhgee posted on 23-5-2014 02:14 AM
Nah si eriko nih. Dalam pic bukan main nampak cam mulus jambu stylo. Sekali bila tgk live kat dlm  ...

bapoknyaaaaa

Nah si eriko nih. Dalam pic bukan main nampak cam mulus jambu stylo. Sekali bila tgk live kat dlm  ...

geli hokey claim nama sendiri as 'kacak' padahal hakikat nan hadooo

tak penah tgk show ni.
sbb bila iklan dia kuar tv, aku rasa mcm x berbaloi aku byr duit asteruk mahal2 smata2 nak tgk show sampah ni.

lebih baik aku tgk rancangan pendidikan kanak2.
seyes.

Really???

Seriously???

Goshhhhh......

Follow Us
rosasa posted on 22-5-2014 09:17 PM
Hari ti iols tertengok yang ada satu grup pmpuam nyanyi lagu ala2 ballet terkangkang tergolek te ...

Bukan Alam ke yg kareograf tarian diarong. Budak2 tu ikut je. Alam le yg haramjad.

apa yg shanaz ckp tu mmg byk bnrnya...tp silapnya dr mula2 pemilihan peserta tu...semuanya ke laut...xde ke peserta yg berkualiti di rantau kita nih..adoiiii astro mmg nk kaut untung ja...boooo astro!!!

Bagi aku, The Band ni punya aim memang dah bagus. nak carik yg betul-betul berbakat utk promote ke international. Tapi boleh ke dgn bakat diorang yg x seberapa skg ni nak challenge band-band yg dah ada nama sekarang? Cth Big Bang. Cth saja.

Lagi satu aku tengok, salah peserta adalah diorang yg x sedar diri, menari x seberapa, nyanyi apatah lagi, tapi still nak 'belajar dan cuba nasib'. Faktor ni lah yang buat habiskan masa semua org. Sepatutnya carik orang yang betul2 ada talented, cuma tinggal polish sikit-sikit je. Bukan start from zero. Kalau start dari zero, baik aku je yang masuk

Silap astro pulak, promotrion utk buat audition sgt kurang. Aku tak tahu pun ada audition utk the band ni. Aku yakin berlambak lagi org yg jauh lagi berbakat dari peserta skg ni, cuma tinggal dorg x tahu, xde peluang, atau malu. Astro macam, apa yg ada..ambik jela.

Bab juri/agent tu aku xde masalah sgt. Cuma aku confuse kdg2 pendapat shafinaz dgn yusri bnyak percanggahan, so budak-budak tu dah confuse mana yg patut didengar.

Aku sangat tak suka guru-guru dorg especially Alam wakakakaka. Sapa-sapa yg tgk the Band, korg akan perasan dia sgt ego dan tak boleh terima teguran agent. kalau agent cakap tarian ni x sesuai, Alam akan rasa tercabar dan bila die tunjuk session guru-guru tgh diskusi, Alam dan guru2 lain akan backup dan pertahankan diri sndr, dan salahkan peserta.

Aku pun sangat suka bila yusri cakap tarian balet-balet bagai tu adalah utk backup dancers. Bukan member dalam the band tu yang buat.

So bagi aku, serba-serbi x kena dalam the Band ni, silap dari mula lagi pastu melarat-larat.

suara memasing cam frog pggil ujan je..laki pompuan terkinja2 on stage brebut nak tunjuk buah masing2..
tapi aku layan gak..hahahaha..

erkkk....bukan ke the  band ni patutnya kumpulan org main muzik...ader gitar,drum...penyanyi...kumpulan yg main muzik dan nyanyi...kalo semer nyanyi kira band jugek ker?

aku tgk gitu2 jer
pesen kpop

dance seme mcm keshiyalan..apa motif amik si alam poyo neh.. budus btol..

kerill posted on 22-5-2014 08:23 PM
the band ni patut jadi THE BANNED!!

ak setuju sgt ngan ko
tertengok ari tu and aku rasa cam wat de hell, ape ni?
adoi serius takleh hadam
banyak2 rancangan realiti nyanyi2 ni la paling teruk aku rasa

x tgk pun the band ni...almost peserta melayu yg nak kejar populariti & glamor....ke laut china selatan semuanya..

sume tu taste aznil...muka sume jambu2...harap muka je la...talent tak ada....bodoh sapa yg pilih dorang ni..rubbish...aku klu tgk next channel tu " the band" aku dh tukar channel lain..tgk iklan je dh nyampah..

Tgk gitu2 jer..... tp lg suka layan kilauan emas

I choose Kilauan Emas n Ceria Pop star rather than THBANNEDDDDDD. Tak paham macamana diaorang ni boleh lepas masuk TV. Aku tak salahkan juri 3 orang ni. Tapi sape yg audition depa semua ni? Bila kita nak mampu ada rancangan mcm The Voice? yg memang semua suara sedap n x la byk drama sgt.

naina posted on 22-5-2014 08:51 PM
rancangan ni teruk..serius
mcm ala2 dance kt disko2,pub
yg perempuan masing2 gelek2,terkangkang2,j ...

betul tu.. aku pnh tgk skali je.. yg perempuan menari mcm lucahhhh .. oh eemmm ggggiii

juita posted on 23-5-2014 08:45 AM
erkkk....bukan ke the  band ni patutnya kumpulan org main muzik...ader gitar,drum...penyanyi...kumpu ...

kira, diorg dipanggil boyband
ala2 cam nsync ngan backstreetboys dulu tu le
suma nyanyi je