CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jebat05

Alam Mistik & Dunia Ghaib .. Apakah yang anda faham?

diminta mana2 readers supaya tidak memberikan no hp anda kpd yg mengaku sebagai saya. kerana utk makluman dan peringatan saya TIDAK PERNAH meminta mana2 readers utk memberikan no hp... tq terima kasih...

jebat05 posted on 11-7-2014 05:20 PM
mugkin ada impian semasa di alam persekolahan belum tertunai atau tercapai kot.....

xtau la impian ape. hehe. tapi kan tt saya ada view blog tt. saya suka post tt pasal kejujuran n pasal memahami ayat quran. xsuka post pasal mentera atau ayat2 bomoh tu. what if ada org salah guna tt?

PongKang posted on 11-7-2014 05:38 PM
xtau la impian ape. hehe. tapi kan tt saya ada view blog tt. saya suka post tt pasal kejujuran n p ...

hahaha... ok tq terima kasih... bab mentera tu... x sempurna mentera yg dipostkan dlm blog tu. sbbnye mcm yg dibgtaulah, takut nanti ada yg nak cuba2. sekadar utk pengetahuan shj, bahawa amalan2 seperti itu cukup kuat dlm masyarakat melayu kita sejak dr dahulu lg dan ianya perlu dihindari.. hukumnya harus memperlajari ilmu sihir tetapi haram mengamalkannya... Wallahu'alam...

Minta dibaca setiap post yg dipaparkan dgn teliti.. jgn sekali imbas ajer... semua ilmu itu dtgnya dari Allah.. yg menjadikn ilmu itu tidak manafaat seperti limu sihir apabila ilmu tersebut bercampur2 dgn sifat dengki khianat takbur dan yg seangkatan dgnnya serta sanggup bersekongkong dgn iblis dan syaitan bg memenuhi kehendak nafsu sendiri..... Last edited by jebat05 on 11-7-2014 11:10 PM

jebat05 posted on 11-7-2014 11:03 PM
hahaha... ok tq terima kasih... bab mentera tu... x sempurna mentera yg dipostkan dlm blog tu. sbb ...

owh x abis ya.. xbaca abis sbb mcm scary je ayat peti2 terbayang cite hantu jews.

PongKang posted on 11-7-2014 11:09 PM
owh x abis ya.. xbaca abis sbb mcm scary je ayat peti2 terbayang cite hantu jews.

hahahaha... jgn dibygkan... diamati... Arwah Atuk saya dulu ada memberi 2 petua bagaimana utk melihat hantu... tu lg scary.... saya x pernah buat... cukuplah sekadar utk pengetahuan saya saje...

bagi yg berhasrat utk merasa berada diantara dua alam, alam nyata dan alam ghaib... saya x galakkan tp kalau2 ada nak merasalahkan... apabila mahu tidur... tutuplah dahi dgn tgn anda... kalau saya buat mcm gitu dlm tempoh seminit mesti terasa badan kebas... berasa antara tidur dan jaga.. badan terasa terangkat dan dtglh 'benda2 ghaib' yg berbagai2....

jebat05 posted on 11-7-2014 11:18 PM
hahahaha... jgn dibygkan... diamati... Arwah Atuk saya dulu ada memberi 2 petua bagaimana utk meli ...

mcm tu pun bole ya.. jgn la time tido tetiba tangan tertutup dahi. adei kang xpasal2 mimpi bukan2.

Follow Us
PongKang posted on 11-7-2014 11:30 PM
mcm tu pun bole ya.. jgn la time tido tetiba tangan tertutup dahi. adei kang xpasal2 mimpi bukan2.

pada saya itulh cara yg paling ringkas, mudah dan x memerlukn sebarang amalan dan bacaan utk melihat alam ghaib...

Assalam..

Pernahkah anda memiliki, melihat atau mengetahui berkenaan dgn barang2 misteri dan mistik seperti geliga lipan, geliga embun, kelapa tidak bermata, keris bergerak sendiri, keris berpeluh, kelapa bercabang, cili kembar, buntat besi dan yg seangkatan dengannya?

kongsikan disini...

Pada saya barang2 tersebut sememang memliki kelebihan dari barang2 yg lainnya kerana ianya anugerah dari Allah, dan Allah tidak mencipta sesuatu itu tanpa sebab. Namun pada saya sebab utama barang2 seperti ini wujud adalah sebenarnya sebagai ujian semata2. Barang2 tersebut dikatakan memiliki kehebatan yg tertentu mengikut jenis dan khasiat brg tersebut dan dicampur pula dgn khadam atau jin yg mendiami barang2 tersebut. Wallahu'alam...

saya terfikir utk memberikan komen di salah satu thread disini, tetapi saya batalkan niat saya itu kerana khuatir akan mengundang salah faham... tp saya perlu luahkan juga... biarlah disini sahaja... maka tiada siapa tahu thread kepunyaan siapa yg dimaksudkan.

ini komen yg saya terniat nak postkan di thread tersebut:

Sesungguhnya ilmu Allah itu terlalu luas dan x terjangkau dek pemikiran manusia. Cuma kadang2 ada terlebih mengaku tahap ketinggian ilmunya dan dalam x sedar dia memperbodohkan dirinya sendiri dikhalayak ramai.... Wallahu'alam....

Kadang2 masih ada dikalangan kita ini yg dikatakan berilmu, membuat pengakuan terbuka bahawa mereka itu berilmu, mengetahui itu dan ini... seolah segala rahsia Allah itu ditangan mereka... Biarpun benar sekali pun pada saya jgnlah terlalu mudah membuat pengakuan sebegitu kerana dikhuatiri disalah tafsirkan oleh mereka yg tidak faham atau kurang faham. Dan itu akan mewujudkan fitnah.... Wallahu'alam....

......Al-Fatihah Buat Semua Penumpang MH17 Yg Beragama Islam. Semoga Allah Menempatkan Mereka Bersama Org2 Yg Terpilih Utk Berada DisisiNya.... Amin..... Masa Mereka Telah Sampai, Masa Utk Kita Belum Tahu Lagi Bila, Tetapi Yg Pastinya Kematian Tetap Akan Tiba, Cepat Mahupun Lambat Shj......

jebat05 posted on 4-7-2014 02:42 PM
ada masanya manusia ini akan lebih hebat kedudukannya dari malaikat apabila beramal ibadat, tetapi a ...

sungguh terkesan di hati saya bila baca ni..

jebat05 posted on 12-7-2014 10:06 PM
Assalam..

Pernahkah anda memiliki, melihat atau mengetahui berkenaan dgn barang2 misteri dan mist ...

bagaimana dengan batu serai wangi?..yang selalu dibuat batu cincin tu..

adakah sama dengan barang2 mistik..

pernah ibu saudara saya (arwah), tanam serai wangi dan dia dapat batu bermacam-macam warna bila digali dari tempat serai wangi tumbuh. Serai biasa pula tak ada apa-apa.

Ipo posted on 18-7-2014 10:30 PM
bagaimana dengan batu serai wangi?..yang selalu dibuat batu cincin tu..

adakah sama dengan bara ...

masuk dlm kategori mistik n misteri... kerana... jika difikirkn secara logik... mane dtg pula batu2 tersebut... kecuali ada yg meletakknnye disitu..batu2 serai tersebut kebiasaanye selain dr menjadi penyeri dijari ia juga mampu mendtgkn aura wajah si pemakai.... wallahu'alam..
Last edited by jebat05 on 19-7-2014 12:29 AM

Hati... Hati merupakan suatu yg misteri dan mistik yg terdapat dalam diri kita sendiri. Tahukah readers dimana letaknya hati itu? Hati ini bukanlah hati yg berbentuk fizikal yg dinamakan sebagai organ dalaman manusia yg berfungsi sebagai membantu dalam proses metabolisma, membersihkan darah dari racun2 yg masuk ke tubuh manusia... Tetapi hati yg dimaksudkan adalah hati sanubari, hati yg tidak berbentuk dan abstrak. hati yg memainkan banyak peranan dalam kehidupan kita manusia sehari2...

Yg marah, merajuk, sedih, kecewa, hampa, gembira, seronok itu dari hati bukan dari pemikiran otak. Otak hanya berfungsi menafsir tetapi hati dan perasaan yg mewujudkan rasa dari tafsiran otak itu. Sebab itu bila ada seseorg yg tidak pedulikan hati dan perasaan ini dinamakan 'Hati Kering'.. Apa pun yg terjadi atau yg dilakukannya tiada apa rasa atau nama yg lebih mengerunkan "PSYCHOPATH"...

Pepatah melayu ada mengatakan... "ikutkan hati mati, ikutkan rasa binasa"....

Jadi berbalik semula kepada persoalan awal td. Dimanakah letaknya hati sanubari itu? Bagaimana rupa dan bentuk? Apa yg ada di dalam hati tersebut? dan bagaimanakah kita mengelola atau menguruskan hati ini?

Wallahu'alam... Sedikit persoalan utk kita fikirkan bersama agar dapat memberikan manafaat kpd penghidupan kita dalam menyelusuri perjalanan menuju kepada Maha Pencipta....

jebat05 posted on 2-7-2014 10:58 PM
Ada dikalangan readers yg masih tidak faham berkenaan dgn hukum membaca Al-Quran ketika haid atau ni ...

nak like..............................

halimi78 posted on 21-7-2014 03:47 PM
nak like..............................

tq terima kasih.. agar ada manafaat utk semua....

jebat05 posted on 22-7-2014 12:19 AM
tq terima kasih.. agar ada manafaat utk semua....

insyaAllah ada manfaatnya....

Assalam kpd readers...

Sempena Hari Raya Aidilfitri yg bakal menjelang esok.... Saya mengambil kesempatan ini untuk mengucapkan Selamat Hari Raya Aidilfitri dan andai ada penulisan saya menguris hati readers saya mohon kemaafan atas kesalahan dan kesilapan saya.....

....Peace No War....

dah senyap kaa....or masuk hutan?

razhar posted on 6-8-2014 08:49 PM
dah senyap kaa....or masuk hutan?

bukan dh senyap... dan bukn juga masuk hutan... tetapi terlalu disibukkan dgn urusan dunia... banyak keje bro... keje x tentu masa dan keadaan.

semalam ada seorg sahabat bertanyakan berkenaan rahsia2 ghaib dan dia berhasrat utk menempuhi perjalanan utk mengetahui yg ghaib. sayakan kepada dia betulkan dahulu niat dia dan bersedia utk diuji dgn segala kesusahan dan keperitan hidup.... tiada yg menyenangkan dlm perjalanan itu. tiada yg menyeronokkan juga. keseronokan yg berikan sekiranya ada hanyalah bersifat sementara dan sekiranya terlalai bakal dipertanggunjawabkan dgn cara diuji dgn ujiaan yg lebih perit lagi.... wallahu'alam...