CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jebat05

Alam Mistik & Dunia Ghaib .. Apakah yang anda faham?

xoxopac08 posted on 10-11-2014 10:30 AM
Mengapa anak cucu yang perlu terima ujian sedangkan yang melakukan adalah nenek moyang dahulu kala?  ...

Niat asal nenek moyang kite dulu terutamanya sebelum kedatangan islam sebenarnye adalah utk menjaga diri, keluarga, harta benda dan keturunan.. bg yg tersedar dan sempat 'membuang' selepas kedatangan islam, alhamdulillah... bg yg x sempat membuangnye itulah yg jd masalah... kadanag2 ade juga 'saka' yg tidak mahu menerima hakikat dibuang oleh penjaganye, maka ia menunggu penjaganye meninggal terlebih dahulu dan bermulalah kerjanye menyusahkan keturunan penjaganye yg dah meninggal itu... perlu diingat 'saka2' ini pandai berlakon dan x hairanlah jika ianye akan menyalahkan penjagenye yg terdahulu... kite perlu berwaspada dgn permainan 'saka2' aka jin jahat, iblis dan syaitan ini... dan kite kadang2 tanpa usul periksa terus menyalahkan nenek moyang kite terdahulu atas apa yg terjadi kepada kita skrg... wallahu'alam....

jebat05 posted on 10-11-2014 01:31 PM
Niat asal nenek moyang kite dulu terutamanya sebelum kedatangan islam sebenarnye adalah utk menjag ...

masalah yang dihadapi sekarang ni, saya dan keluarga diganggu "benda" yang saya taknak. "benda" ni inginkan keluarga saya kacau bilau. pernah cuba berubat dengan ustaz, tetapi masalah lain yang datang bila hijab saya dibuka. Sepertinya, sampai mati "benda" ni akan mengganggu hidup kami seluruhnya.

xoxopac08 posted on 10-11-2014 01:42 PM
masalah yang dihadapi sekarang ni, saya dan keluarga diganggu "benda" yang saya taknak. "benda" ni ...

Sepertinya ada dendam yg perlu dilunaskan jika tidak masakan sampai sebegitu jadinya... tetapi hakikat sebenar yg berlaku wallahu'alam...

PM saya utk saranan dan panduan...

Assalam..

Semlm dtg seorg rakan bertanyekan bagaimana untuk menembusi alam gahib atau paling tidak pun dapat melihat cara batin... walhal telah sy berikan panduan dan saranan utk melakukannye sebelum ini... mungkin kerana dia masih tidak berapa memahaminye...

saya katakan kpdnye... bagi membolehkan kite 'melihat' kita perlu membuka pintu hati kita seluas2nya.. jgn ditahan2... kite kene redha dan pasrah bg membolehkan kita utk 'melihat'... jgn ada was2 dan ragu2, yakin dan percayakan Allah itu semata2... kerana kite memerlukan izin Allah itu utk 'melihat'.... Wallahu'alam...

TT, adakah pintu hati itu boleh dibuka sendiri oleh yang empunya badan? difahamkan pintu hati itu jika dibuka umpama dibom..Akan terlerai belenggu dan segala pakatan jahat yang ada disitu..

johnlabi posted on 18-11-2014 04:02 PM
TT, adakah pintu hati itu boleh dibuka sendiri oleh yang empunya badan? difahamkan pintu hati itu ji ...

dengan izin Allah jua terbukanya pintu hati tu... dengan ikhtiar dan usaha, memusatkan pemikiran hati semata2 kepada Allah shj... perasaan seperti dibom.. terlerai belenggu itu adalah mengikut tahap seseorg itu... Wallahu'alam...

Follow Us
Assalam....

Kepada semua readers saya meminta jasa baik semua untuk mendoakan keselamatan dan kesejahteraan anak perempuan sulung saya berumur 8 tahun yang kini dimasukkan ke wad kerana mendapat kecederaan yg dikatakan agak parah oleh pihak hospital. Anak saya telah dimasukkan ke wad sejak hari khamis (20/11/14).  

apa yg saya tahu anak saya itu mendapat kemalangan di dalam biliknya. tetapi kini pihak hospital telah membuat kenyataan dan laporan polis telah dibuat terhadap saya dan isteri kerana mendera anak saya hingga mendatangkan kecederaan...

diminta juga readers jika tidak keberatan untuk melakukan solat hajat selama 3 malam berturut2, moga2 Allah menyembuhkan segera anak kami dan juga menunjukkan kebenaran bahawa kami suami isteri tidak mencederakan anak kami itu....

semakin hari semakin berat ujian yg diterima.....

jebat05 posted on 22-11-2014 02:52 PM
Assalam....

Kepada semua readers saya meminta jasa baik semua untuk mendoakan keselamatan dan ke ...

kecederaan mcm mana tu,boh?..tapi kalu boh ada saksi yang mampu lawan dakwaan spital tu..baik cepat2 sedia kan...spital ni bkn bley ikut sangat..maklom le depa ingat depa cerdik....sebenar nya CIRRRRDIIIKKK je..

jebat05 posted on 22-11-2014 02:52 PM
Assalam....

Kepada semua readers saya meminta jasa baik semua untuk mendoakan keselamatan dan ke ...

subhanallah..dugaan berat tu TT..
saya doakan semoga semuanya selamat dan Allah beri petunjuk

terima kasih kepada yg mendoakan dan semoga semuanya berjalan dgn lancar... buat masa skrg pihak hospital semakin menyulitkan keadaan kerana skrg pihak hospital ingin sgt menjadi polis, peguam dan juga hakim.... sikap tidak professional, tidak ber etika dalam menjalankan tugas sebagai perawat... dan skrg utk menyulitkan lagi keadaan bersikap prejudis terhadap isteri saya... hanya kerana isteri saya berstatuskan "ibu tiri" kepada anak saya itu.... Ya Allah.. Kau yang memberi... Kau jua yang mengambilnya kembali...

sudah menjadi lumrah manusia... selagi tidak melibatkan duit, kebanyakkannya akan menjadi seperti seorang sahabat diwaktu susah dan senang, tetapi jika melibatkan duit ia akan menjadi sebaliknya....

kekadang... orang yang kita sangkakan bukan sahabat karip itulah yang akan membantu kita ketika kite amat2 memerlukan bantuan dan sokongan...

mudah2an Allah murahkan rezeki mereka2 ini dan sentiasa dirahmati Allah...

hanya apabila kite dilanda permasalahan ketike itu kite akan dapat melihat siapa kawan dan siapa lawan sebenarnye...

wallahu'alam....

Assalam....

Dalam masih menghadapi ujian dari Allah, ada juga insan yg datang berjumpe untuk diikhtiarkan mengubati penyakit 'misteri' yang dialaminya...

cumanya yg membuatkan saya tidak begitu selesa apabila insan ini sepertinye cuba untuk menguji2 kelebihan yg saya ada... tanpa berselindung, sayakan "jika hendak cerite, biarlah jujur... x perlulah saya ini ditest2... buang masa ajer datang kalau dah bersikap demikian, nak ditest2 saya ni pun x gune, sbb saya bukannye tok bomoh atau perawat yg ade ilmu yg berbagai2"
dari perbualkan seterusnya, saya faham kenapa dia bersikap demikian, kerana sebelum ini die telah merata tempat pergi berubat... beribu2 duit yg dihabiskan... dan menyedihkan ada dikalangan perawat itu meletakkan harga yg tidak munasabah pada saya... rawatan membuang saka rm1500 + 1 ekor kambing.... aduhai.... kenaplah begitu jadinya...

orang yg sedang kesusahan disusahkan lagi... itu belum lagi bab kena bayar rm2000, ditmbh lagi dgn syarat mesti makan sebiji limau nipis dan seketul kemeyan... serabut betullah say mendengarnya...

Wallahu'alam... Ambillah iktibar dari cerite sahabat yg seorg ini utk renungan dan teladan

Family aku dah alami byk alm ghaib. siap ada ..

Welk.aku tk mo cter lbih2. korang thu tak, selain alm jin..ada alm.len taw.dan aku tahu...
klo.aku cter, confirm korang rs tk logik tapi mmng bnar.

Do you believe me if i say God give someone gift to bring a person back to life? A choosen one?

Esmiria replied at 27-1-2015 10:56 PM

Welk.aku tk mo cter lbih2. korang thu tak, selain ...

cer cte cer cte ...

Esmiria replied at 27-1-2015 10:56 PM

citerlah dulu ... samada org nk percaya / tak ... itu soal kedua ...

Esmiria posted on 27-1-2015 10:56 PM

Segalanya dalampengetahuan Allah belaka... Allah yg Maha Mengetahui... Rahsia Allah itu terlalu banyak... Ilmu Allah itu terlalu luas... Jadi tiada suatu pun mustahil jika Allah berkehendak... Wallahu'alam... Kun Faya Kun.....

jebat05 replied at 29-1-2015 09:53 PM
Segalanya dalampengetahuan Allah belaka... Allah yg Maha Mengetahui... Rahsia Allah itu terlalu ba ...

problem suda settle?

razhar posted on 1-2-2015 12:46 AM
problem suda settle?

Belum settle lg bro... hr tu dh kene sedia duit ikat jamin 3500.... bulan 3 ni nanti baru bicara... huhuhuhu.....

jebat05 replied at 16-2-2015 10:34 AM
Belum settle lg bro... hr tu dh kene sedia duit ikat jamin 3500.... bulan 3 ni nanti baru bicara.. ...

semoga Allah permudahkan segala urusan saudara Jebat..

jebat05 replied at 16-2-2015 10:34 AM
Belum settle lg bro... hr tu dh kene sedia duit ikat jamin 3500.... bulan 3 ni nanti baru bicara.. ...

awat kena bicara? spital x tarik report kaaa....x kan x ada saksi??