CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 46935|Reply: 307

Alam Mistik & Dunia Ghaib .. Apakah yang anda faham?

Assalam,

Apakah yang kita tahu berkenaan dengan dunia ghaib/alam mistik? Siapa2 disini dikalangan anda yg boleh berkongsi idea berkenaan perkara ini? Selagi tidak membatasi hukum syaraklahkan...

Saya bukan pak kyai, ustaz atau tok guru, bukan juga alim ulama'.... Saya seperti anda semua juga yang sedang mengenal yang Haq.

Atau ada dikalangan anda yang pernah terkena gangguan saka? buatan orang? tersampuk atau sebagainya yg seangkatan? juga boleh mengutarakan pandangan atau cerita anda.

Berkongsi2 ilmu dan pengetahuan sesama kita moga2 mendatangkan manafaat kepada semua.

Atau anda ada mengamalkan suatu amalan untuk anda menjadi seorang yang "tembus"?

Layari : http://alternativecure4u.blogspot.com

selalu mimpi baby nak menetek, tp tatau kenapa I mesti kaku... org kata tu saka makin mendekat, ye ke? atau I mmg xde perasaan?

yang saya faham
benda ni wujud

sekian huhuu

hmm selalu jugak mimpi masuk rumah lama yg ditinggal org..pastu penat kne kejar dgn benda yg tak pasti..tp serius, selalu jugak nmpk makhluk ni..diorg ni ada je kt keliling kita..cuma perasan dgn tak perasan je diorg ni..plg mengganggu bila dia main terbang dpn mata kita..tak pun main cak2 dgn kita..penat nk melayan..

tp dh biasa kut..asal tak kacau kita tak pe..

yipun_78 posted on 27-5-2014 08:19 AM
selalu mimpi baby nak menetek, tp tatau kenapa I mesti kaku... org kata tu saka makin mendekat,  ...

assalam... pada pendapat saya puan berkemungkinan saka cuba mengangkat puan menjadi waris... wallahu 'alam...

theflash posted on 27-5-2014 08:54 AM
yang saya faham
benda ni wujud

Assalam...

Sememangnya benda2 ghaib dan mistik ini wujud. Salah satu dari rukun iman adalah beriman kepada malaikat. Malaikat ini ghaib iaitu tidak kelihatan dipandangan mata kasar manusia biasa seperti kita ini. bersamaanlah juga dengan segala yang ghaib dan tidak kelihatan secara nyata seperti iblis, syaitan, jin dan sebagainya. Wallahu'alam...

Follow Us
duniaku85 posted on 27-5-2014 10:52 AM
hmm selalu jugak mimpi masuk rumah lama yg ditinggal org..pastu penat kne kejar dgn benda yg tak pas ...

Assalam,

Saudara ni seperti pernah atau sedang mengamalkan suatu amalan yg berkaitan dunia ghaib ini. Atau paling tidak pun saudara berketurunan mereka yang mengamal dan beramal dengan ilmu2 yang sedemikian.. so it's in the blood...

ianya suatu ujian sebelum saudara menembusi dunia ghaib ini. cara makhluk2 halus ini berinteraksi dgn kita biasanya melalui mimpi sebelum berinteraksi dgn kita dgn cara yg lain.  Caranya berbagai2...

Jikanya benar apa yg saya katakan ini, saya sarankan tuan berjumpa dgn saper2 yang pandai dlm bidang ini untuk tujuan :

1. meneruskan penjalanan dalam mengenali dunia ghaib ini, atau

2. menutup terus hijab dari mengetahui atau melihat dunia ghaib ini. cukuplah sekadar apa yg patut kita tahu shj melalui kitab2, ustaz2 dan guru2..

Wallahu'alam.....

jebat05 posted on 27-5-2014 11:47 AM
assalam... pada pendapat saya puan berkemungkinan saka cuba mengangkat puan menjadi waris... walla ...

bagaimana saya nak elak? lately ni mimpi berulang tu buat saya takut nk tido

jebat05 posted on 27-5-2014 12:02 PM
Assalam,

Saudara ni seperti pernah atau sedang mengamalkan suatu amalan yg berkaitan dunia ghai ...

actually..sy tak de amal pape pun..saya tak penah buat pun benda2 pelik..sy manusia normal. cuma sepanjang hidup sy,msti mimpi pelik.mcm2 jenis mimpi yg sy dpt..kadang2 tiap2 malam smpai badan terasa penat.

jenis2 mimpi
1. masuk banglo/asrama lama yg dh lama kne tinggal..siap ada tingkap pecah. kadang2 rumah tu terletak di atas bukit yg sunyi..jauh dari org ramai

2. mimpi melarikan diri dari seseorg.penat kne kejar..smpai dh tak tau nk menyorok kt mana .

3. selalu kne tindih dng benda2 ni..tp dia dtg mnyerupai manusia..mostly perempuan bertudung. dan lelaki berjubah putih berserban putih (lelaki ni marah sbb sy solat kt tpt dia)..tp benda ni bila dia nk hilang, akan bunyi ular berdesir.

4. pernah mimpi jumpa seseorg yg marah2 nk sihir mak sy tanpa sebab, then tetiba sy marah, dgn sy2 pun dia ugut nk sihir

5. mimpi jumpa baby..kne jaga baby..

6.mimpi pergi ke suatu tempat..tp perjalanan amat jauh, berliku2..tp tak pernah pun sampai..hahaha.

Hijab sy terbuka masa bulan puasa, time tu dkt rumah sewa, tetiba ternmpak perempuan bertelekung solat putih berlari belakang rumah..automatik sy kejar benda tu.sbb pelik mne ada org lalu jalan belakang rumah. Start dari tu, perempuan ni selalu datang kacau sy. Ada 1 pagi tu, sy terlelap lepas subuh, dia datang panjat katil double decker, sy kt atas.bergegar katil. lepas tu dia tindih sy..bila dia nk hilang, tetiba bunyi desiran ular, dan belakang sy rasa kebas.

so far, sy tak tau la pulak ada org hantar ke atau sbb keturunan..tp rasanye sbb sy terikut perempuan tu dan bukan sebab keturunan.wallahualam. so far belum berubat, sbb tak tau nk pegi kt mana

yipun_78 posted on 27-5-2014 12:10 PM
bagaimana saya nak elak? lately ni mimpi berulang tu buat saya takut nk tido

saranan saya, puan ada baiknya berjumpa dengan sesiapa yg pandai dlm bab ni. atau puan blh hubungi saya melalui laman blog saya http://alternativecure4u.blogspot.com untuk penerangan dan bantuan lebih lanjut. Bukan nak buat bisnes tp sekadar terpanggil untuk membantu kpd yg memerlukan... Wallahu'alam...

duniaku85 posted on 27-5-2014 12:14 PM
actually..sy tak de amal pape pun..saya tak penah buat pun benda2 pelik..sy manusia normal. cuma s ...

saudara..

seperti yg saya katakan sebelum ini, paling tidak pun saudara berketurunan mereka yang beramal dan mengamal ilmu2 seperti ini... menebusi dunia ghaib dan mistik... it's in the blood... wpun tiada beramal atau mengamal apa2 amalan sekali pun ia akan tetap diwarisi secara tidak langsung.. walaubagaimanapun ianya bukanlah berbentuk saka.... tidak akan mungkin hijab seseorg itu boleh terbuka tanpa ada yg membukanya terlebih dahulu.

pada pendapat saya, apa sahaja yg saudara alami adalah titik permulaan untuk berhubung dgn dunia ghaib... skrg terpulang kpd saudara untuk meneruskannya tetapi dgn cara yg betul agar mendatangkan manafaat kepada saudara, keluarga dan sahabat2 saudara... ataupun saudara tidak mahu teruskannya lagi... saudara boleh berjumpa dgn sesiapa yang pandai bab ini atau saudara blh menghubungi saya melalui laman blog saya yg tertera diatas...

saya sekadar membantu kepada yang memerlukan bantuan dengan izin Allah jua. Perlu diingat. Jin(jahat), iblis dan syaitan ini sentiasa berusaha untuk menyesatkan manusia dgn pelbagai tipu daya. bukan sekadar memujuk manusia melakukan kemungkaran malahan suatu amalan yg nampaknya baik nampaknya berlandaskan syarak tetapi hakikat sebenarnya kita telah disesatkan... Wallahu'alam...

Slalu rasa belakang badan cam nak kebas / meremang.. apesal ek.. padahal masa tu suhu persekitaran xde la panas ke, sejuk ke.. biasa.. suhu bilik. X pernah la mimpi yg pelik2, or tgh fikir benda2 seram.. rasa cam nak biarkan je selagi tak ganggu aktiviti seharian. Tapi takut biar biar benda yg kita xtahu dlm diam jadi parah pulak..

en. jebat ni perawat ker?

kongsikanlah pengalaman saudara jebat kat sini...kami warga MPS pun nak tau jgk pengalaman saudara jebat...

ninjago posted on 27-5-2014 12:32 PM
Slalu rasa belakang badan cam nak kebas / meremang.. apesal ek.. padahal masa tu suhu persekitaran x ...

Assalam...

Kebiasaanya permasalah yg saudara hadapi berpunca dari permakanan, pengaliran darah yg kurang baik... dan sebagainya... tetapi terdapat juga yg masalahnya berpunca dari gangguan makhluk halus ini... saya sarankan saudara berjumpa dgn mereka yang pandai dalam bab ini atau hubungi saya melalui laman blog saya untuk panduan lebih lanjut... tiada sebarang bayaran... tiada sebarang caj tersembunyi... hanya membantu sekadar yg termampu selagi di izinkan Allah....

Adiya posted on 27-5-2014 12:36 PM
en. jebat ni perawat ker?

kongsikanlah pengalaman saudara jebat kat sini...kami warga MPS pun nak ...

Assalam...

Lawati blog saya utk pengalaman saya selama ini... wpun blm sepenuhnya lg diceritakan... nanti2 saya akan post juga disini... skrg ni saya tengah nak bersiap2 gi interview kejer,..... huhuhuhuhu.... oh ya... saya bukan perawat, bomoh, dukun, ustaz atau tabib... sekadar terpanggil utk membantu kepada yg memerlukan... tiada caj tersembunyi.... hahahaha....
Wallahu'alam.... bersambung lagi nanti....

Yang saye paham:

Hantu2, pocong, pontianak, langsuir dan lelain tu sumer adelah jin. Hantu basically tak wujud.
Tiap2 jin, ade care, personality, kelebihan dan kekuatan tersendiri. Tak semua yang kacau manusie, tapi yang menganggu tu, pastinye ade banyak tipu helah licik nak memperdaye kite.

Wallahualam.

Saya pernah bermimpi diberi bayi... saya amik baby tu... dan kemudian saya bawak baby tu pada seorang lelaki. Saya tak nampak wajahnya, tapi di dalam mimpi tersebut saya seolah mengenalinya. Sebaik saya dekat dgn lelaki ituh, belom sempat nak hulurkan pada dia, bayi itu terus cair menitik nitik atas tanah. Sampai sekarang saya x faham kenapa dan siapa..

jebat05 posted on 27-5-2014 01:01 PM
Assalam...

Lawati blog saya utk pengalaman saya selama ini... wpun blm sepenuhnya lg diceritaka ...

ok...saya tunggu cerita disini jer....

jebat05 posted on 27-5-2014 12:31 PM
saudara..

seperti yg saya katakan sebelum ini, paling tidak pun saudara berketurunan mereka yan ...

oo so teruk jugak la masalah sy ni eh..igtkan masalah biasa2 je..

dulu tak percaya dgn benda2 mistik..paranormal ni..tapi bila dah terkena batang hidung sendiri baru la percaya.. tu semuanya jin dan syaitan yg cuba utk menyesatkan anak Adam..