CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jebat05

Alam Mistik & Dunia Ghaib .. Apakah yang anda faham?

Salam TT

Yg saya faham...
Bila lama sangat bergelumang dgn alam mistik ni takut terputus tali je
kelak amanah di bumi nyata dilaksana dgn lalainya - atau lupa terus

Spt warisan i.e. harta pusaka
selama lima generasi pewaris² sibuk dgn pembahagian
- smpi kesudah tanahnya x diurus-tadbir drpd subur smpi jd zoo
- atau berakhir di gadaian krn kesempitan
- atau menyekat pemikiran sihat yg menggusarkan ketenangan jiwa

Sesuatu yg misteri tu perlu kpd penjelasan yg terang-nyata
dan jwp yg misteri akan menambahkan lg sakit zahir dan batin

Belajar drpd nabi Yusuf a.s. hikmahnya
yg tdk membiarkan umat leka hakikat sebenarnya
krn ujian mahupun dugaan tu dtg drpd Allah
dan bkn prasangka buruk buatan org lain
maka tanganinya dgn bijaksana
- tuntuni umat kpd kebenaran dgn nasihat dan penuh sabar

leenaz posted on 29-5-2014 03:48 AM
kami pun tunggu citer diya
bila nak update

haiiipppppppp

dok diam2...heeeeeeeeeeee

Dzulqarnain posted on 29-5-2014 06:47 AM
Salam TT

Yg saya faham...

nah...posting sebegini kan lebih wajar....paling tidak masih lagi stick dgn tajuk thread ni...

bukan niat nak PA TT,tp kan lebeh baik TT ubah tajuk ni jadi pengalaman TT di dalam perawatan ...
tp lebih baik jujur dgn diri sendiri dan org lain...

slalu aku dengar alam ghaib ni berbeza dgn alam nyata ni...apa ciri2 yang membezakan alam ghaib ni dgn alam nyata ni...mohon pada forumer memberi sedeket pencerahanlah....

mesti ada beza melihat alam ghaib,scan alam ghaib,mimpi alam ghaib,masuk alam ghaib (baik tubuh nyata dan tubuh halus).pendapat akulah semua ni mesti ada bezanya

Menarik perkongsian yg TT berikan. aku harap sangat2 tak ada sesiapa yg buat kacau dalam benang ni.
aku dah bosan baca orang dok berdebat bukan2...

jebat05 posted on 28-5-2014 12:45 AM
Tuan ini sepertinya sedang mencari sesuatu yg hilang dalam diri tuan, tetapi tuan tidak tahu apa y ...

terima kasih atas pandangan dan nasihat tuan

starcity posted on 29-5-2014 10:35 AM
Menarik perkongsian yg TT berikan. aku harap sangat2 tak ada sesiapa yg buat kacau dalam benang ni.
...

Assalam...

Terima kasih kerana support dr tuan, tujuan saya buat threat ni bukanlah nak unjuk pandai atau nak bgtau sy tau serba serbi tentang alam ghaib, apatah lagi nak ajak sesiapa berbalah... tidak juga nak cari customer... sy memberikn pendapat berdasarkn pengalamn yg sedikit dan juga berdasarkn apa yg diceritakn oleh pembaca yg lain... saya pernah melaluinya dgn tanpa ada panduan dan tunjuk ajar dr sesiapa... main hentam kormo... ikut rase ajer... rase2 ok jer saya main pakai buat ajer... tau2nya apa yg dilalui selama ini adalah suatu kesilapan... jd saya tidak mahu sesiapa pun yg seperti saya menghadapi perkara yg sama.. terpedaya dgn permainan jin, iblis dan syaitan... nak bercerita tentang pengalaman mengubati pesakit, tidaklah boleh sepenuhnya kerana ia mengaibkan seseorg... cukuplah sekadarnya sebgai pengajaran... semalam saya tidak online sebab gi interview keje di pasir gudang johor... dari selangor ke johor.... 4 jam driving... interview x sampai 1/2 jam... huhuhuhu...

Tujuan threat ini adalah utk kesedaran sesama kita agak jgn terpedaya dgn tipu muslihat jin(jahat), iblis dan syaitan... saya bukan perawat sepnuh masa dan bukan juga menjadi merawat/mengubati seseorg sebagai punca pendapatan.... lawat blog saya... xder saya nak letak iklan2 ke, apa2 ke? xder... nak jual produk2 pun xder, ni bukan marah yer... ni menerangkan sesuatu perkara yg tidak terang hehehehehe....

Wallahu'alam....

Follow Us
leenaz posted on 29-5-2014 03:48 AM
kami pun tunggu citer diya
bila nak update

Assalam...

Saya akan menyampaikan cerita yg sekadarnya sahaja, bukanlah bertujuan untuk dijadikan suatu bahan penceritaan seperti cerita2 seram.. cerita yg disampaikan adalah sekadarnya sahaja bg tujuan 'moral of the story'... lebih kepada mereka yg mula berjinak2 dgn dunia ghaib ini dan juga bg mereka yg telah melalui perjalanan dunia ghaib, tetapi tiada panduan yg lengkap, masih terkapai2 mencari daratan... mudah-mudahan kita tidak lemas, mudah-mudahan kita tidak sesat... Wallahu'alam...

Dzulqarnain posted on 29-5-2014 06:47 AM
Salam TT

Yg saya faham...

wslm tuan... saya amat berseuju dgn tuan,

itulah yg say cuba sampaikan disini.. jgn terlalu mudah kite percayakan sesuatu yg tidak nyata... takut2 ianya hanya permainan Iblis... Setiap persoalan yg misteri dan mistik dgn jawapan yg misteri dan mistik juga pastinya akan mengundang permasalah.. InsyaAllah saya akan cuba menjawab persoalan yg diutarakn dgn lebih agar mudah difahami.. Wallahu'alam...

duniaku85 posted on 28-5-2014 02:16 PM
so far dia tak de la ganggu kerja harian lg..cuma kadang2 takut gak,adakah sbb benda ni, jodoh ber ...

hahahahha... jodoh berat ekk? soal jodoh, pertemuan, ajal maut semuanya telah tertulis sejak dari azali lg... yg boleh kita lakukn sebagai manusia, berusaha, berdoa.. bertawakal dgn Allah semoga ditemukan jodoh yg baik... Setiap perkara yg kita sangkaan negatif sekali pun dlm hidup ini sebenarnya positif jua.... jika mahu kita lihat dr sudut yg positif... katakn dlm diri... Allah lmbt bg aku jodoh sbb nak berikn aku sesuatu yg terbaik... Manalah kita tahu, mungkin sebenarnya tuan hendak ditemukan dgn puteri Raja... bunyinya seperti lawak atau main2, tetapi tiaa yg mustahil jika Allah berkehendakkn sesuatu itu utk terjadi '.... Wallahu'alam...

setankober posted on 29-5-2014 10:19 AM
nah...posting sebegini kan lebih wajar....paling tidak masih lagi stick dgn tajuk thread ni...

...

Assalam....

Terima kasih atas komen tuan.. walaubagaimanpun saya tidak akan ubah tajuk threat saya ini.. kerana tujuan saya bukanlah nak bercerita sgt tentang pengalaman saya sebagai perawat, tetapi mengambil 'moral of the story' sebagai panduan dan pedoman.... supaya kita tidak tersasar dari landasan yg asal... Tajuk threat... DUNIA GHAIB DAN ALAM MISTIK.. APA YANG ANDA FAHAM? di sini telah memberi penjelasan yg sejelas2nya, saya mahukan tuan2/puan2 pembaca memberikan pendapat masing2 apa yg kita faham tentang ghaib dan mistik ini... supaya sekiranya ada yg terlalu taksub, kita boleh membuatkan dia terfikir bahawa perlu berhati2 dgn perangkap dan permainan Iblis...

Apa yg saya dpt dgn jika saya ceritakn secara lengkap pengalaman sy mengubati pesakit... abis2 tidak... 1... wahhhh... hebatnya dia... atau 2. huhhhh... kelentong ajer citer dia ni... saper2 pun boleh citer...

Tuan2/puan2 mahu tau yg jin keluar masuk tubuh sy seramai lebih dr 100 jin setiap hari??

Tuan2/puan2 mahu tau saya pernah dibawa ke istana bunian??

Tuan2/puan2 mahu tahu yg saya pernah bertemu dan berbicara dengan kanjeng sunan Wali Songo?

TUan2/puan2 mahu tahu yg saya pernah dibawa melawati dunia jin, iblis dan syaitan?

Cerita2 beginikah yg tuan2/puan2 mahu tahu dan dgr?  atau tuan2/puan2 mahukan sesuatu yg tuan2/puan2 boleh dijadikan pedoman dan pengajaran supaya kita lebih berhati2 dgn permainan iblis?? Wallahu 'alam..

jebat05 posted on 29-5-2014 12:39 PM
hahahahha... jodoh berat ekk? soal jodoh, pertemuan, ajal maut semuanya telah tertulis sejak dari  ...

hahahahhaa..harap2 mcm tu la..

duniaku85 posted on 29-5-2014 01:56 PM
hahahahhaa..harap2 mcm tu la..

terbaikkkk....

Semalam... jam lebih kurang 9.30 mlm... seorg sahabat dtg kerumah, bertanyakan permasalahan yg sedang dia hadapi skrg...

1. dia malas bekerja
2. penyakit semakin banyak, (gastrik, darah tinggi dll)
3.dikatakan ada yg'menumpang' dibadan

Jawapan yg sy berikan...

Malas, penyakit yg mendtg disebabkan pemikiran yg kacau, banyak memikirkan sesuatu, dipendamkan tanpa diluahkan... jadi ianya menjadi nanah di dalam hati... secara tidak langsung sedikit sebanyak menganggu kesihatan tubuh badan secara fizakal dan rohani...

berkenaan dgn dikatakan ada  yg 'menumpang' dibadan, saya katakan.. InsyaAllah xder.. yg ada mungkinlah bisikan dan gangguan Iblis syaitan yg menangguk di air keroh, dtg meracun lg fikiran kita yg sedang bercelaru...

Saya bagi tahu masalah2 yg sedang dia fikirkan dan dia mengakuinya... saya sarankan agar dia bersabar dan menerima dugaan Allah dgn cara yg positif, jgn menyalahkan takdir Allah.... Sy sarankan juga utk mengamal suatu amalan zikir utk menenangkan perasaan dan hatinya agar dia dapat membuat keptusan dgn lebih tepat...

Sedikit pun tiada dgn gangguan 'buatan org' atau ada yg 'menumpang' di badannya... Hanya ada yg terlebih Ilmunya yg mengatakan sedemikian... Wallahu 'alam....

Pernah suatu ketika saya tersesat dipersimpangan, ilmu yg saya dapat saya gunakan untuk kepentingan peribadi.... saya mula lupa akan amanat yg diberikan ketika mula2 mendpt ilmu ini... iaitu membantu sesiapa shj yg memerlukan....

Percayakah anda, bila saya katakan saya boleh pergi kemana tempat saya inginkan tanpa perlu bergerak dari rumah? hanya duduk diam, penjamkan mata dan pergi kemana sahaja...

Percayakah anda, bila saya katakan yg saya tembus padang, tidak perlu geliga lipan utk tembus.. paling saya suke adalah melihat apa yg ada di dalam pakai seseorg... huhuhuhu....

Dan bermacam2 lg perkara yg berkaitan dgn mistik dan ghaib...

yg saya sangka kelebihan rupa2nya adalah ujian semata2... setelah gagal ujian... saya ditimpakan dgn pelbagai masalah dan cubaan yg meragut kebahagiaan rumah tangga saya, kerjaya saya, kewangan yg meruncing... lepas 1 masalah datang belum selesai datang lg 1... belum selesai yg 1, dtg lg yg 1.... hingga pernah suatu ketika saya terfikir utk membunuh diri dek kerana merasakan x tertanggung lg beban...

tp dgn masalah yg mendtg bertimpa2, sekurang2nya ia mampu membuatkan berfikir bahawa... ohhh aku ni dah byk buat silap... aku perlu betulkan semula.. seperti tali pancing yg sudah terbelit2, tersimpul2... perlahan2 di ungkai belitan dan simpulan... sehingga kini wpun sdh 6 thn berlalu, masih lg cuba membuka belitan dan simpulan.... jika cuba ungkaikan belitan dan simpulan dgn cepat dan kasar berkemungkinan besar tali pancing akan putus....

disamping itu dalam masa yg sama cuba membantu sesiapa sahaja yg memerlukan seperti yg sepatutnya dilakukan awal2 dulu... Omputeh cakap... 'it's better late than never'....

Wallahu'alam....

kalau sebelum ini ada shj yg sakit lagi kritikal lg sy suke,

ahhh ini senang sajer.... mudah jer ni nak kasi ubat... saya mula merasa angkuh dan sombong dgn ilmu yg ada...

saya tiada pernah belajar dgn sesiapa pun... Ilmu yg ada dtg dgn sendirinya dgn Izin Allah... Tetapi seperti yg saya perkatakan sebelum ini, ia bukan kelebihan tetapi lebih kepada ujian.... Tp sayang... ujiannya tidaklah saya lulus.... jd kena mengulanglahkan.... macam budak sekolah ambik spm... budak lain semua umur 17 thn.. saya seorg berumur 37... hahahaha...

Sesetengah org yg saya jumpe biasanya akan berasa taksub dgn apa yg mereka ada, dengan ilmu yg mereka ada, dgn amalan yg mereka ada, mistik, ghaib, jin sudah jadi mainan mereka... tetapi apabila saya utarakan pendapat saya, masing2 berubah muka... tanda tidak setuju...

x setuju x mengapa, terpulanglah... nak dgr, dgrlah, x mau dgr x jd masalah... saya pun bukan tok guru pun nak ngajar org.. mengaji AlQuran pun x abis.... yg ada cuma pendapat berdasarkan pengalaman...

Pernah juga saya di 'sound' secara menghantar jin/syaitan kerumah... amarannya berbunyi... KAU JANGAN NAK TUNJUK PANDAI DI SINI....

Ada juga sahabat dtg berjumpa dgn saya, dikhabarkan oleh sahabat ini, bahawa dia ada projek baik.. nak pergi buat tarik duit dgn seorg guru hebat... dibawa juga 'barang' ampuh yg hendak digunakan sebagai perantaraan utk menarik duit ini...

setelah melihat, membelek2 brg tersebut, saya katakan... ini barang tinggal pusaka... tujuannya lebih kpd perubatan bukan utk buat tarik duit... x boleh ni...

Sahabat itu mengatakan pula.... Guru ini ckp barang ni dh cukup bgs cuma perlu diupgade lg... guru itu menambah lg... kalau buat skrg ni, duit yg boleh di tarik setakat ratusan ribu shj.... tp kalau di upgrade boleh tarik puluhan juta...

saya katakan kpd sahabat... apa yg kau buat skrg ni aku dh buat dh dulu... hati2lah... cuma aku nak ko berfikir secara tenang dan waras, jgn ambik ht dgn apa yg akan aku katakan... cuba ko fikir2... ratusan ribu itu sedikit ker? dlm kertas angka ratusan ribu nmpk mcm sikit... cuba kalau btl2 depan mata... penuh meja ooooo...

Katakanlah ko teruskan jugak hasrat ko ni nak gi wat tarik duit... pergilah, cumanya sekali lg aku berpesan, andai kata masa buat kerja nanti, tiba2 guru tu kata, aduhhhh duit dh nak turun tp x dpt nak turun sbb, kurang peralatan, minyak wangi x cukup power, ada jemaah wah hal, kita dah kena dam... saya nasihatkan... angkat kaki... blah... penipu tu semua...

Wallahu 'alam... mudah2an boleh dijadi panduan dan pedoman...

Ada suatu rahsia perbomohan telah dibongkarkan oleh seorg sahabat... berumur dah orgnya....

Ko tau mcm mane bomoh buat duit?

Mcm mane tu?

Bukan susah, katakanlah ada seorg pesakit datang... lepas di check2 sakitnya, dibuat air penawar, pastu tgk berapa byk duit yg pesakit tu bagi.... Kalau banyak suruh org tu dtg lg.... kalau sikit ckp kat org tu, pasni x payah dtg lg.. InsyaAllah sembuh tu nanti...

Hakikat sebenarnya air penawar tu hanya ditiup2 tanpa ada membaca apa2 ayat pun... lepas dh nampak duit yg diberikan baru, round ke 2 diubatnya betul2... sbb tu pesakit yg memberi duit yg banyak disuruh dtg lg....

kemudian, bgtau pesakit untuk dtg berulang2, seperti seminggu sekali ka, 2 minggu sekali ke atau pun mcm gini...

Lepas mandi limau ni, mandi lagi 3 x... lepas 7 hari dtg lg....

nanti bila dtg lg... dikatakan pulak sebegini...

Penyakit hari tu dah xder ape2 dh ni... dh baik dh... tp saya tgk ada masalah lain lg ni... mcm ada org khianat dgn kamu ni....

maka.. so on and so on.... dapatlah si bomoh td seorg pelanggan tetap... begitulah juga perihal dgn pesakit2 yg lainnya... Disebabkan kerjanya memang seorg bomoh, duit masyuk hanya bila ada org sakit... kalau xder org sakit mane income.... nak jdkan income tetap kenalah buat mcm yg saya ceritakan di atas.... Wallahu'alam...

Rate

1

Saya mengharapkan komen2, pandangan2 dari semua bagi mewujudkan interaksi dua hala... Tapi bukan untuk berbalah atau berdebat... berbalah dan berdebat tiada faedahnya... x mendtgkan hasil.. masing2 nak tunjuk pandai dalam satu2 perkara.

Kita sama2 belajar... kalau ada yg disini yg mengetahui lebih dr yg lain ketahui, kongsi2lah disini. Berbuat amal jariah... Amal jariah bukan hanya sekadar dgn wang ringgit atau harta benda, ilmu yg dikongsi disampai juga merupakan Amal Jariah.... Tetapi biarlah ilmu yg bermanafaat..

Wallahu 'alam....

Saya mengharapkan komen2, pandangan2 dari semua bagi mewujudkan interaksi dua hala... Tapi bukan untuk berbalah atau berdebat... berbalah dan berdebat tiada faedahnya... x mendtgkan hasil.. masing2 nak tunjuk pandai dalam satu2 perkara.

Kita sama2 belajar... kalau ada yg disini yg mengetahui lebih dr yg lain ketahui, kongsi2lah disini. Berbuat amal jariah... Amal jariah bukan hanya sekadar dgn wang ringgit atau harta benda, ilmu yg dikongsi disampai juga merupakan Amal Jariah.... Tetapi biarlah ilmu yg bermanafaat..

Wallahu 'alam....

jebat05 posted on 29-5-2014 12:54 PM
Assalam....

Terima kasih atas komen tuan.. walaubagaimanpun saya tidak akan ubah tajuk threat s ...

secara jujurnya .... saya sekadar bertanya ... bukanlah mau berdebat pn....tp xmaulah jugak jadi tukang baca ...pastu angguk geleng anguk geleng je...mana yang kite xpaham,mungkin dgn saya bertanya...fahamlah saya ni...itu saja

saya juga ada bertanya perihal alam ghaib...maybe mengikut lojik akal sayalah...mesti ada beza kan...melihat,mimpi,masuk...saya mohon forumer atau TT dapatlah memberi sedikit ulasan... mudahan2 kie mendapat manfaat