CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ismiulammraja

pengalaman misteri

so episod ke BBB pun bermula

sampai disana , aku memanggil puteri setelah diajar cara memangilnya...
(SEBELUM AKU BERCERITA LEBIH DALAM, AKU NAK JELASKAN AKU TAK TAU KENAPA AKU MENGIKUT SEMUA NI, NIAT AKU NAK CARI KEBENARAN SALASILAH AKU
NTAH LA...NAMPAK SGT JAHIL AKU DEKAT SINI...APA-APA PUN DEKAT SINI AKU HANYA NAK BRKONGSI...)

yang pergi kesini hanya aku dan Nur

puteri menyuruh aku pergi kepantai, sampai di sana dia tunjuk dekat aku disitu la BBB. dia tengah2...masa ni aku melihat dekat lauh ada dipajak kan 5 jenis kain berwarna
hijau, kuning, merah, lagi dua aku dah lupa...dpan sikit dari pacak kayu ni..ada satu pacak buluh besar dengan bendera warna kuning..
disitu la tempat pertabalan sultan..aku kene siram badan aku dekat situ

masa ni aku melihat ke depan dan macam disuruh aku kena pergi dekat buluh besar itu...masa ni aku betul2 xtau jalan macam maner nak sampai ke situ
sebab kene lalui selut tebal...kemudian air kemudian baru sempai ke tiang tu..

masa ni gila aku datang..aku terus masuk ke laut terus melangkah ke selut tu....(saper yang pernah pergi atau search kat google...jalan yang aku pilih terus jalan terus...turun je jeti BBB tu

terus masuk air terus redah selut, mesti akan ckp kerja gile..tak pernah orang redah selut tu)sampai dalam selut tu..kaki aku tenggelam. sukar untuk aku berjalan..aku melihat Nur melihat aku di tepi pantai...

makin berat langkah aku...masa ni tiba2 aku mendapat ilham agar mencari kayu untuk aku mara lagi kedepan

aku mengambil kayu sebesar lenggan sebagai tongkat...kayu tu macam tau2 je aku cari dia..memang berada berhmpiran aku
bila dah dpt kayu tu...ilham datang lagi...jangan pergi berdiri..merangkak sambil kayu tu dilintangkan sambil digenggam
aku merangkak...usaha kau berjaya..aku tidak lagi tenggelam..tapi aku makin berat....letih usaha cerita la
yang ada

hanya semangat je...tiba2 dalam perjalan tu..kaki aku terpijak sesuatu...kayu sepanjang satu depa setengah.lebar dia 1 hasta.licin seperti lantai
kayu tu berada dalam selut smpi lutut...aku korek nak lihat kayu apa tak boleh...selut asyik masuk je bila aku korekaku melihat nur dah jauh sangat di tepi pantai..tengah duduk...
aku mengambil keputusan untuk berdiri di atas kayu itu setelah penat merangkak...

sapppp masa ni aku merasakan aku berdiri di pintu hadapan istana lama
kayu tu sebagai lapik pintu....bayangan tu datang sekejap sahaja

aku menoleh nur semula...hah..dia dah hilang...aku mencari nye..aku melihat dia lari kekanan dan kemudian ke kiri dan berhenti di bawah pokok...dia macam mencari seuatu...dalam hati aku
mungkin dia tengah lihat keindahan alam... so aku teruskan juga perjalanan aku
kaboom...aku mendegar bunyi meriam...ahhh perasaan aku je tu....
aku teruskan kan lagi.....KABOOM bunyi lagi...dah 2 kali...ahh orang bermain mercun....

sampai dekat tiang 5 bendera tu...bunyi lagi kali ke 3....perjalanan aku masih jauh..kali ni aku kene masuk dalam air plak nak sampai ke tiang besar tu
air paras pinggang..tongkat tadi aku pacak ke gigi selut..sebagai tanda aku balik nanti jalan ni...
bila mencecah air..pasir tu keras...aku berenang smbil berjalan...kababommm kali ke 4...dan aku smpai ke destinasi...
air kat situ paras betis je...aku berdiri dekat tiang tu...aku disuruh untuk duduk disitu (suara hati)...aku ambil air
jirus kepala...kababomm aku terdengar lagi bunyi itu...
so aku rasa aku dah selesai basahkan kepala...bila aku bangun je...dengan mata aku sendiri..ada kain hijau keluar dari bawah tiang tu..seprti ular..dia naik ke atas...

ahh sudah.. apa pulak ni...aku merasakan seperti disuruh ambik kain tu...aku niat dalam hati
kalu kain ni diberi padaku...permudahkan aku menariknya...ternyata kain tu sperti tidak melekat ke dalam pasir
aku menariknya....setelah tarik kain tu..keluar kain lagi satu berwarna hijau jugak..tapi kali ni kecil je...

aku xberniat pada kain ini..jadi aku xambil kain tu..aku ikat kan balik pada tiang tu..sebab kalu aku letak dalam pasir akan dibawa arus...
so aku pun nak balik la..tiba2 aku melihat keadaan tepi tu pasir naik seprti benteng pasir...pasir tu menuju ke pantai
ahhh....kenapa jalan ni xmuncul awal2...kan mudah....aku siap boleh berlari lagi kat jalan ni...serious tadi aku tersa bodoh sangat...

aku terus mendapatkan Nur
aku melihat dia menunggu aku di tepi pantai....perkara pertama dia ucap..." aku ada dengar bunyi meriam x"
ah sudah..aku ingat perasaan aku je ..aku tanya  dia..dengar berapa...dia cakap lima..sama macam aku dengar...
kemudian aku tanya dia...tadi kenapa berlari-lari...kemudian dia nangis sambil berkata
" sumpah dia melihat aku hilang tiba-tiba lepas aku berdiri tadi"
dia berlari lari mencari aku..dia siap cakap habis la dia nak jawab dengan polis mcm maner..sebabnya pergi berdua...
aku cakap la aku tak hilang ..aku nampak je dia..tapi kecik sangat..

kemudian aku tunjuk kan kain itu,, aku bercerita mcm maner aku dapat kain tu...dia terus tanya mana lagi satu?
ah macam maner Nur boleh tahu...dia cakap kain ni sepasang..diberi padaku...kenapa ambil satu je
aku cakap la dah aku niat pada ni..yang lagi satu aku xniat pun...

dia cakap kain tu mesti diambil semula aku pun pergi la ambil melalui jalan pasir tu, kali ni Nur ikut sebab jalan dah selamat...so sampai kain tiang tu aku pun ambil la kain tu....
sebelum aku ambil kain tu...aku tiba-tiba cakap dengan Nur..kalu dah ambik kain ni jangan toleh belakang..terus balik

selepas ambik je kain tu..air pasang dengan lajunya..laluan pasir tadi mula ditenggelami air
aku harus cepat..kami berlari mengejar masa...masa ni pikir..kalu tidak cepat...nahas pasti menanti...
aku menarik tangan Nur sebab dia gerak perlahan...masa ni aku merasa tangan dia berat sangat mcam memikul sesuatu...
ahhh sudah...apa yang dibawa oleh nur ni....aku paksa dia lari....tapi payah sangat..air makin laju..makin tinggi...

mujur kami dah makin hampir di tebing...
tiba-tiba aku berhenti kan langkah....tidak jauh dari aku berhenti dalam jarak 50 meter ada hutan kayu bakau...
aku melihat keris kayu sebesar pemeluk   melintang di tepi aku
aku terpersona.....Nur menarik tangan aku...aku cakap dekat dia...
"cantiknya keris tu, diperbuat daripada kayu,,ada 5 lut" agak lama aku berdiri..aku tersedar bila air dah smpai ke kaki aku
aku terus tersedar dan pergi ke pantai....aku akan datang lagi melihat kayu itu (bila aku pergi lagi selepas itu, dah tiada keris tu) seriyes aku melihat
besar yang amat..

adala dalam 4@5 meter panjang...keris tu hulu dia terbenam smbil hujung dia terkeluar dari tanah....

Nur cakap dia tidak melihat sebarang keris sperti yang kau ceritakan

di tangan aku ada 2 kain....kain apa kah itu
itu kain yang dibuat tali pingganng dan selempang..(ala yang letak kat pahu n selit di pinggang)
nanti aku pos gambar k...

masa nk menuju ke jeti BBB aku mendega bunyi kera riuh sangat dekat tebing semak samun....
tiba-tiba dada aku belah kanan terasa sakit...seperti ditekan sesuatu...sungguh aku merasa...puteri cakap itu adalah mohor yang diletak pada bahuku
(jangan pecaya k, merapu je lebih)tapi memang aku merasa diletak sesuatu...selepas tu aku g basuhkan pasir melekat di badan aku di anak sungai tu..nak balik tu aku diekori oleh banyak kera...ntah la..
turun je tanga tu..aku mendegar bunyi laungan "daulat tuanku" 3 kali (mohon jangan percaya)
sejak dari itu...jika ada pesakit yang datang merawat dengan pakdin...masuk dalam mak pah..jumpa aku mesti sembah
poyo je kan...bukan betul pun
( cerita saringan part II)

* aku diarah ke uitm seri iskandar atas urusan kerja...aku pegi dengan nur..aku xtau jalan..Nur tunjukan sebab dia dah banyak kali pergi sana
aku lalu jalan kg gajah..lalu pasir salak...masa jumpa satu simpang tu..nur suruh aku belok ke kanan..aku ikutkan la ckp dia
jalan tu terus ke tempat bersejarah pasir salak...dekat hujung tu jalan mati...ahh sudah...nur cakap kita dah tersalah jalan
kami patah balik

dekat sini yang peliknya....
1st) sebelum smp simpang tu aku niat dalam hati nk pergi pasir salak.sbb nampak sign board tu, n Nur terus terbawa aku jalan tu
sedangkan dia xpernah lalu jalan tu dan aku hanya bisik dalan hati

2nd) masa nak keluar dari jalan pasir salak tu...Nur xsedarkan diri...dia mengamuk dekat aku
  " kenapa melangar kawasan beta, ini jajahan beta...kawasan jajahan kamu bukan sini..kamu menceroboh tempat beta tanpa izin...."
aku ;" maaf aku dah tersalah jalan..aku xkan ganggu kawasana kamu..maafkan kami"

siapakah itu....kenapa dia memarahi aku sedangkan aku hanya melalui jalan sahaja

tammat

nak ending dah cerita aku

aku tau dalam ni banyak orangyang berilmu...boleh x PM aku secara khas untuk aku berbincang apa yang terjadi dekat aku

so apa yang aku alami ini..hanya perkongsian pengalaman...
**

(saringan part 3)

seminggu sebelum sultan mangkat aku bermimpi...aku pegi sembayang dekat masjid ubudiah kuala kangsar...
masa ni aku duk tepi seorang kerabat nama panggian dia "tengku muda"...rambut dia lurus..kulit dia putih wajah dia bersih...dia duk atas tilam...aku duk sebelah kanan dia
kat belakang aku ada kawan aku...tiba2 imam suruh aku azan..aku cakap aku xlayak sbb dalam masjid besar..kawan aku sudi
tapi sebelum dia azan..dia baca ayat dari surah ke 3.aku xpasti ayat berapa...tiba2 kawan aku lupa sambungan ayat tu...
dia suh aku bukakan kitab..aku bukak dia masih xdpt cari ayat dia baca tadi..kemudian kerabat tadi hulurkan naskah dia
sambil tersenyum padaku...naskah tu background dia hitam n tulisan dia merah...nampak eklusif sangat..lepas tu aku terjaga dari mimpi
mungkinkah mimpi aku sebagai petanda..

ntah la...........................
maaf lambat update..sibuk...

TT nie sebenarnya raja dalam alam manusia ke alam bunian?

mirian1110 posted on 12-6-2014 10:56 AM
TT nie sebenarnya raja dalam alam manusia ke alam bunian?

Mak darah diraja sikit
Ayah drh india mari
Aku..raja kapoor

Follow Us
Speechless.
Ape yg TT lalui mmg dasyat.
Sila teruskan berkongsi.

Menarik....rahsia alam amat luas dah x terjangkau oleh minda....

Berdebar-debar bace TT nye citer..nak tnye, Area jeti tu mmg bukan tmpt public ek?

tt pernah tengok filem stardust tak?
tiba2 teringat cerita tu pula..

harap2 tt dapat merungkai misteri yang mengelilingi hidup tt..

Timmythelamb posted on 12-6-2014 09:30 PM
Berdebar-debar bace TT nye citer..nak tnye, Area jeti tu mmg bukan tmpt public ek?

Area public..tp nak masuk kene lalu kawasan felcra...minta izin je..pas tu bleh masuk....tmpat cntek....google le...malas nk tempet kat sini ..

Jgn biarkn hdup anda diselubungi misteri.
Cuba cari yg bijak pndai untuk merungkainya..Insyaallah ada jwpn untk apa yg TT lalui.
Nanti update ler perkembangannya...

hamsiahlee posted on 12-6-2014 10:50 PM
Jgn biarkn hdup anda diselubungi misteri.
Cuba cari yg bijak pndai untuk merungkainya..Insyaallah a ...

biarkan misteri terus misteri k

ismiulammraja posted on 13-6-2014 05:21 PM

Dah abis ke citer ni?

nak lagi....

ismiulammraja posted on 13-6-2014 05:21 PM

Misteri belum terungkai,
Misteri bakal terungkai, atau
Misteri takkan terungkai

Ehem3... Tt... Nak cite lg....

seram. sambung lah lagi

menunggu sambungan

selepas pertabalan tu apa yang berlaku?
macam mana pula dengan buaya tu?
dan tak ada dah ke peristiwa terkini yang berlaku kepada TT?

menarik citer ni...takde smbungan lagi ker??