CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian misteri ketika outstation di seluruh negara

woddy posted on 12-6-2014 03:53 PM
huhuhu..sy x berani nk komen....ustaz d darul shifa pun bagitahu..hnya berpegang teguh pada allah  ...

Betul tu.. Lengkapkan 3 benda,SOLAT,BACA AL-QURAN DAN ZIKIR

Shahreen74 posted on 12-6-2014 04:54 PM
Bestnyer citer2 kat sini... sereeemmmm....

Terima kasih kerana sudi membaca . Kalau ada story boleh la sambung benang ni hehehe

cubby_qt posted on 12-6-2014 05:06 PM
Citer ni mmg seram.. tapi.. antu tu pon baik hati ucap TQ...

tapi.. bab idea nak naik bilik tu ...

Haaaa yg tu kadang2 tk masuk akal..ingat betul2 rupa2 nya..huwaaaaaa den tkono lagi...

Hahahaha idea nak masuk bilik tu datang secara drastik..

pomade.seller posted on 12-6-2014 11:29 PM
Kasih syg seorang isteri

tq...... best baca kisah awak ni....

iniaroonz posted on 13-6-2014 08:04 AM
tq...... best baca kisah awak ni....

terima kasih kerana sudi membaca hehehe

pomade.seller posted on 13-6-2014 08:52 AM
terima kasih kerana sudi membaca hehehe

Lagi boss.
best sangat cite. So far saya takde yg pelik2 lagi la penah kena. Saya suka cite2 macam ni.. lepas tu seram sendiri. Hahaha.. cumanya bila baca dan becerita dgn orang pasal benda alah ni.. tak penah teringat2. kalau tbangun nak pi tandas awal pagi.. selalunye menonong gitu je. Syukur dan yg pasti selalu tebangun pukul 3 pagi. Betul ke pukul 3 benda tu aktif keluar?

Follow Us
adididi posted on 13-6-2014 09:54 AM
Lagi boss.
best sangat cite. So far saya takde yg pelik2 lagi la penah kena. Saya suka cite ...

InsyAllah akan menyusul lagi cerita2 lain sepanjang sy outstation..ada masa tk kena pun masa outstation..ada masa kena..

pasal masa 3 pagi tu tak tahu la pulak saya hahahaha

keje aku banyak travel. tapi sepanjang aku outstation alhamdulilah tak penah lak kene kacau kat hotel. kalau ada pun tak sedar kot sebab tido mati cuma pernah sekali kena masa kat site yang kat dalam hutan. biasa dari jalan besar masuk ke site dalam 10-20 minit dah sampai. tapi tah kenapa masa hari kejadian dekat sejam kot baru sampai. pastu dok berulang nampak landmark yang sama. dah sampai tu baru habis setup barang kerja, tiba2 hujan selebat2 nya. yang tadi terang benderang tiba2 jadi gelap macam nak maghrib tu. seram gak la time tu. masuk balik pikap sementara tunggu hujan reda. tak lama pastu hujan berhenti. suasana cerah balik & kitorang pun sambung la buat keje. bila keje dah setel siap2 packing barang tiba2 terbau sedap macam masakan kenduri. pastu bunyi orang riuh2 mcm kenduri jugak. kitorang pun cepat2 kemas terus blah. hari weekdays sapa nak buat kenduri khenn.

takotnye nak tido kat hotel

ai pun selalu outstation gak...sorang2 plak tu...
mujur benda2 camni x berkenan nak ngacau sgt....
ala2 manja tu pernah la....huhu

Dari smlm aku dok merempit bc kisah tt......
Syok bc.......tapi tknk kene mcm tu...hihi

Aku ni mata mmg susah nk nmpk.....tp rase tu selalu kene...raser cam meremang.....
Paling trbaru kene sakat kt bsn dayabumi minggu lepas...hikhik

seeri_7843 posted on 14-6-2014 07:56 AM

Thanks sudi membaca.. InsyAllah ada kelapangan sy akan update cerita sy ke utara..weekend bz sikit al maklum la cuti sekolah,wedding...parents in law datang kl..so dahulukan mana yg patut..

Cerita kt bsn tu cite la sikit..boleh kongsi2 hehehe

aqissa posted on 14-6-2014 12:41 AM
ai pun selalu outstation gak...sorang2 plak tu...
mujur benda2 camni x berkenan nak ngacau sgt....
...

Lain mcm ala2 manja tu.. Story sikit

suka2 posted on 13-6-2014 05:28 PM
keje aku banyak travel. tapi sepanjang aku outstation alhamdulilah tak penah lak kene kacau kat hote ...

Saya ada kesah camping,pengalaman family mentua sy.. Nnt sy akan update huhuhu...

seeri_7843 posted on 14-6-2014 07:56 AM

Cer citer...

pomade.seller posted on 15-6-2014 01:21 AM
Saya ada kesah camping,pengalaman family mentua sy.. Nnt sy akan update huhuhu...

yeay....
tengah tunggu sambil ngunyah pop corn....

Assalamualaikum dan selamat pagi..

Lama jugak tak update kisah2 yang penah saya lalui..ingat nak update tengah malam semalam, tapi weekend dah full family program.. so ni ada la curi2 masa sikit sebelum start keje hehehehe...

Ok kisah ni berlaku dalam tahun ni jugak.. OK begini kisahnya....

Bro memo.. tengok memo yehaaa Kursus Photography dengan NIKON MALAYSIA by Otai NIKON Mahfuz (walhal aku tegar CANON hahahaha).. tengok tempat perkh menarik Lanchang.. duduk hostel.. ramai jugak kawan2 aku terlibat dengan program ni...

Ok seperti biasa tengok nama WAK ada.. Ok sapa penah baca post2 aku yang sebelum ni pasti kenal WAK ni.. tapi kali ni aku bukan sebilik dengan wak cuma floor yang sama.. satu bilik 2 orang, sampai je hostel tu macam biasa la aku sure azan 4 penjuru.. ketika azan terasa deru angin macam kena hembus telinga kiri aku.. aku buat tak tahu je, selesai Azan 4 penjuru aku jumpa wak, dan cerita apa yg berlaku.. wak kata dia dah perasan dari mula2 masuk hostel ni.. cuma wak kata tkpe banyak yang baim kat sini.. kita masuk rumah dia kita buat yang elok jangan yang mungkar..

Lepas maghrib kite orang makan malam didewan, biasa la kalau dah makan ramai2 lupa dah semua apa yang jadi petang tadi.. hu ha hu ha hu ha, lepas Isyak berkumpul di dewan dengar taklimat, Malam pertama takde pape.. Cuma malam kedua selesai je sesi study NIKON aku naik bilik lambat sikit..lepak borak kat bawah, member aku dah naim atas nak mandi..aku dekat maghrib baru nak naik, masuk bilik aku mandi dan kawan aku pulak turun bawah melepak sementara tunggu geng lain nk g solat maghrib, selesai mandi tingkap bilik kawan aku lupa tutup, bilik aku ni dah la mengadap hutan, masa nak tutup tingkap ni.. Baca dengan penuh perasaan dan kalau boleh bukak lagu ghostbuster hahahaha.. masa aku taik tingkap nak tutup, mata aku ni gatal nak tengok hutan.. sekali aku ternampak penampakkan wanita 3 orang yang sangat cantik nak masuk hutan (dalam hati pewittt awek cun tu) seakan "dia" tahu aku sedang memerhati, terus ketiga2 wanita tu pusing dah memandang aku dan tersenyum, mak ai lawanya.. senyuman dia seakan memukau aku untuk ikut dia..nasib hati ni cepat tersedar dan tutup tingkap dan siap2 untuk ke surau solat berjemaah, sampai surau aku tak bercerita lagi dengan wak..

Bila tiba waktu tidur hati ni berdebar je, arghhh malas nak layan..aku terdengar suara kawan2 aku kat bawah tengah borak, nak turun macam cuak ambik hp line tkde..nasib baik hostel sini ada wifi, on whtasapp bukak group n tanya wey korang kat bawah ke? tring kawan aku balas.. ya kat bawah jom la..so turun la aku, ramai pulak yang melepak..borak punya borak tak sedar dah pukul 1 semua nak tido so aku pun naik bilik, masuk bilik kawan aku dari tadi dah tido tapi tingkap terbuka, bila pulak mamat ni buka tingkap?? bila nak tutup mata ni nakal lagi tengok kat depan tapi tkde pape elok je tutup tingkap ada kaki terjuntai depan tingkap, nah kus semangat aku terus melompat naik katil tarik selimut..

Maka tertido sampai esok.. nasib baik la malam tu takde pape yang berlaku..terfikir kaki sapa la tu sebab hostel ni ada satu tingkat je, floor aku atas..hurmmm

BERSAMBUNG MALAM NANTI UNTUK MALAM KETIGA MALAM TERAKHIR HEHEHEHE

MALAM KARANG YA, BOSS DAH PANGGIL AJAK KELUAR PULAK HEHEHE

amboi banyaknya typo .. btw best cite TT...xsabar nk tggu cite baru..

pomade.seller posted on 15-6-2014 01:18 AM
Thanks sudi membaca.. InsyAllah ada kelapangan sy akan update cerita sy ke utara..weekend bz sikit ...

Usik usik manje jer...hihi.....

Citernyer gini...... ritu aku nk gi bsn...nk gi kuarkn duit..... mase tu ari jumaat..... sbb malas nk brtembung ngan ramai kaum lelaki yg nk ke masjid...so aku gi la lmbat sket....dlm kul 1.45 gitu

Mase pegi tu.. keadaan mmg lengang abis la takder org langsung...lg pun bsn tu cam ke dlm sket ..... tak cam cimb ngan maybank yg sebelah menyebelah...... pastu ari jumaat...time lunch mmg bsn tutup sekejap

Mase da masuk tu...terus gi ke tpt atm.....sebelah mesin atm tu mesin cash dept....sebelah tu br la pintu masuk....biler da elok jer masukkn card atm tu....tetiber pintu kaca tu trbukak senirik....aku brpaling la...aikk...tader org plak....siap brpusing bdn takut tetiber ader perompak plak....da la dulu penah tgk vid clip org mati kene tikam mase kuar kn duit kt atm...huhuhu

Pusing2 mmg takder sesapa....kat luar pon tkder sesapa lalu.....tetiber bulu roma meremang dr kaki sampai atas pala.....huhuhu....aku ckp la sensorg mase tu "haa, tu da tkder keje lain la tu nak ngacau org jer keje nyer".... terus aku kuarkn duit cecepat pastu kuar dr situ

Sebenarnyer saje ckp camtu nk wat penguat semangat jer....lg pun sbb card atm da msk dlm mesin kn....

CrowneGlory posted on 15-6-2014 01:56 AM
Cer citer...

Da citer da....tk nmpk pon bendenyer