CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 43516|Reply: 277

Kejadian misteri ketika outstation di seluruh negara

Post time 2-6-2014 04:48 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Kisah saya ni kalau nak di ikutkan memang banyak..maka saya bukam thread ni kongsi pengalaman sendiri dan pengalaman kawan2 sepejabat saya..

Kerja kami memang selalu outstation,hotel dan homestay dah banyak kami duduk seluruh Malaysia yang aman ni.

Pengalaman saya paling best bila saya ke johor bharu, lokasi hotel Msuite, saya di bilik tingkat 3.. Masa kejadian saya baru balik dari makan malam.. Lepas makan,kawan yang lain nak lepak lobby cuma saya je penat seharian kerja naik bilik untuk tidur,masa dalam toilet..saya dengar pintu bukak dan tutup,mungkin kawan saya dah naik bilik kot..lepas setel buang hajat kekekeke, saya tengok kawan saya dah tidur..saya baring kat katil sebelah,nak lelap mata tak boleh..saya ambik phone & whatsapp member saya,ada kat lobby lagi ke?kawan sy balas meh la turun kita lepak minum,saya bangun tukar baju dan saya tanya kawan saya..jom minum(cuma panggil nama) tapi dia diam je..dalam hati saya dah tidur kot,so saya keluar dan turun lobby,bila sampai lobby kawan sebilik saya ada kat bawah..saya tanya dia..oit bila ko turun?tadi nyenyak tidur..kawan saya pun balas bila pulak aku kat atas?dari balik aku lepak lobby je..dah meremang bulu roma..

Yang lain semua pandang saya..oi ko biar betul..rasa macam tak sedap hati.saya tanya kawan2 saya jom tengok bilik..mula2 tak berani..tapi bila pikir kang balik kena masuk bilik jgk..maka saya 7orang kuatkan semangat untuk naik balik..yang bestnya..sorang jaga pintu lift tak nak bagi tertutup,kalau jadi apa2 boleh pecut lari masuk lif..tangga kecemasan jauh..bila bukak je bilik tu kosong..yang lain kata ko biar betul..takde sesapa pun dalam bilik ni..dalam hati penuh seribu satu soalan,siapa yg bukak tutup pintu?siapa yang baring atas katil tu?bentuk badan rambut jelas memang itu kawan aku..??sampai hari ni tak terjawap..

Pengalaman kedua di hotel yang salam jugak.. Hari yang lain..pegawai saya sorang ni terpaksa balik kecemasan atas sebab2 tertentu,tinggal la sorang pegawai ni,bila dia masuk bilik dia nampak sorang pegawai ni tengah tidur maka dia tutup lampu dan tidur,pagi esok dia bangun dan tengok katil sebelah dah kosong.. Pegawai sorang ni memang jenis bangun awal pagi..bila dah siap2 nak check out,nampak saya dan kawan2 yang lain..dan dia tanya..eh mana si Azizi? Saya bangun pagi dia dah tkde..kami pun jawab..la petang semalam lagi dia dah balik boss..ada hal kecemasan..aik semlm sy balik bilik dia ada tidur kat sebelah..kami pandang masing2..dia tak percaya..kata kami kenakan dia..la..terus kawan saya call dan loud speaker,bila dia jawab call dan tanya.. En azizi kat mana? Dan dia jawab.. Saya kat selayang dah sampai semalam lagi kan saya dah bagi tahu saya balik awal ada hal kecemasan..

Tertanya lagi haritu saya,last day pegawai saya pulak..siapa tu??????????????

Rate

1

hantu raya kah itu ?

eii seramnyer... aku ni baru le bercita2 nak g johor n nak stay kat hotel Msuite tu..huhu

ayah klo outstation ada aje yg mengikut nya.. smpai mimpi meracau-racau..

taikpekatt posted on 2-6-2014 05:24 PM
hantu raya kah itu ?

Hahahaha tu tk berani nak kata sebab sendiri pun tak tanya hehehe

khailya posted on 2-6-2014 05:31 PM
eii seramnyer... aku ni baru le bercita2 nak g johor n nak stay kat hotel Msuite tu..huhu

Boleh je pergi..masuk la bilik ramai sebab ada bilik suite.. So boleh masuk ramai org

Follow Us
Leafumi posted on 2-6-2014 05:38 PM

Aiyak yg mengikut tu yg bahaya tu..kata ustaz..sebelum masuk rumah atau bilik,baca ayat 3 qul lepas tu ambik kain kibas bahu kanan dan bahu kiri..sbb bila kita diluar kadang2 ada yang menumpang dibahu kita,cuma kita tk perasan je

Kisah ni berlaku semalam, lokasi homestay ijok..belakang ladang kelapa sawit,tepat pukul 2 pagi tinggal aku dengan kawan aku yang masih belum tido sebab masing2 melayang game mancing walaupun realitinya tak reti memancing..

Dalam sayup2 malam kawan aku tepuk aku..cuba ko dengar bunyi apa tu..dalam hati aduh dia dengar la pulak..aku cakap buat tak tahu je..kawan aku tanya lagi bunyi mengilai kuat la..aku kata kat kawan aku..belakang kita ni ladang kelapa sawit..bunyi tu memang kuat tapi dia jauh..jangan tegur sangat takut makin jauh pulak suara dia nanti..

Aku off games tarik selimut dan tido..esok pagi ada la kawan yg lain tanya..ada dengar bunyi pelik tak semalam..ah sudah..ramai pulak yang dengar..aku just bagi tahu jangan fikir sangat kita ada lagi 2 malam kat sini..masing2 terdiam dan buat hal masing2..

Leafumi posted on 2-6-2014 12:38 PM

macam beng pulak kalau time balik dari kerja di offshore mmg takkan terus jejak ke dalam rumah, pusing2 dulu tempat lain benti kedai ke apa, then sampai rumah basuh kaki dulu kat luar...then sebelum nak masuk rumah baca

"Bismillahi walajnaa wa bismillahi kharajnaa wa 'alaa rabbinaa tawakkalnaa (dengan nama Allah, kami masuk ke rumah dan dengan nama Allah kami keluar darinya dan kepada tuhan kami berserah".

Insyaallah menatang yang ikut tu takkan ikut kita balik ke rumah dan tunggu di luar. Untuk kaki pancing juga elok amalkan ni.

Last edited by kambeng_masam on 4-6-2014 10:39 PM

pomade tu yg hair cream tu kan TT?

kambeng_masam posted on 3-6-2014 01:14 AM
macam beng pulak kalau time balik dari kerja di offshore mmg takkan terus jejak ke dalam rumah, pu ...

Terima kasih dgn perkongsian ilmu ni.. boleh sy amalkan jgk..tapi kalau sorang2 pun sy buat mcm saudara jgk

reza_hard posted on 3-6-2014 03:08 AM
pomade tu yg hair cream tu kan TT?

Hehehehe betul2 sy seller suavecito pomade

good story tt
tapau 2 sekaligus

supernaturalee posted on 3-6-2014 09:44 AM
good story tt
tapau 2 sekaligus

Apa yang tapau dua sekali gus?

pomade.seller posted on 3-6-2014 09:46 AM
Apa yang tapau dua sekali gus?

yela...dh 2 citer dlm ni
br 1st page
ok la tu

aku puji ko ni tau

supernaturalee posted on 3-6-2014 09:55 AM
yela...dh 2 citer dlm ni
br 1st page
ok la tu

Kalau bukak tak jadi rentetan..baik bukak general boleh sambung2 pengalaman kerja pusing satu malaysia..

eh dah abes plak.. hahahahha.. tengkiu tt

pomade.seller posted on 3-6-2014 09:58 AM
Kalau bukak tak jadi rentetan..baik bukak general boleh sambung2 pengalaman kerja pusing satu mala ...

selalu out station eh?
keje ape ye?

hest posted on 3-6-2014 10:07 AM
eh dah abes plak.. hahahahha.. tengkiu tt

Erkkkk apa yg dah habis tu?

supernaturalee posted on 3-6-2014 10:09 AM
selalu out station eh?
keje ape ye?

Yupz..badan berkanun