CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian misteri ketika outstation di seluruh negara

pomade.seller posted on 18-6-2014 03:17 PM
damai mmg damai tapi paling hujung tu...nak g dewan makan pun terasa jauh kan hehehehe

Saya paling tak suka kalau benda alah tu menyerupai antara kawan2 yg ada kat situ.sebab tak tahu nanti mana 1 kawan kita.

Saya kenal encik mahfuz tu, selalu juga dia datang office

chomort posted on 19-6-2014 07:52 PM
Saya paling tak suka kalau benda alah tu menyerupai antara kawan2 yg ada kat situ.sebab tak tahu n ...

0o0o0o0o jangan la ada macam tu..mau pitam wooooo... 2x dah saya kena macam tu hahahaha

pomade.seller posted on 3-6-2014 09:37 PM
Ni kisah lari sikit dari thread..kejadian masa zaman belajar dulu..tahun 2001 saya dapat sambung bel ...

wah..yg ni scary..

nape dia tak toleh belakang..yakin je kwn yg ikut tu TT nga B tu..heheh

pomade.seller posted on 10-6-2014 02:50 PM
kisah ni bukan mistik.. tapi lari dari thread sikit..

SANTAU TUJU TUJU

tinggi ilmu wak tu ya...selamatlah pakcik kedai tu. Nasib org yg hantar tu mengaku.
tapi benda mcm ni sellau ada..org melayu ni kuat dengki dan suka buat hantar2 benda gini..
sedih bila kaum sendiri buat macam tu..tgk kaum lain, wlpun kedai merka jual benda yang sama, mereka tak dengki mcm kita, bila benda yg kita nak  beli tak de, tokey kedai tu pregi tanya kedai sebelah..lepas tu dia charge lebih singgit..susah apa kan?
ni nak sihir2 bagai..tak fhm aku..
(pernah kena semua ni..pengalaman..)

nak citer sikit kat sini,

ni berlaku kat warung (or gerai yg ada payung tepi jalan tu..)  nasi campur kawan ipo
dia berniaga tengahari
waktu pagi, gerai nasi lemak dan kuih, sebelah gerai kwn ipo tu.
maknanya tak ada masalah..berniaga waktu lain2, menu pun lain2
gerai kwn ipo ni laku..habis semua lauk..pukul 2 dah boleh balik
satu hari, kwn ipo ni ckp, sorang pun tak datang gerai dia,so,lauk pauk tak luak..
esok meniaga lagi, ada yg datang tpi ckp lauk semua dah basi, padahal baru masak
lusa pulak, tak ada orang lagi..
hari ke 4..kwn ipo tu demam seminggu..tak kebah2..pergi berubat, ustaz ckp ada tak apa2 kat depan gerai..
jenuh dia pikir..lepas berubat tu, dia pergi semula ke tapak gerai dia tu..mengucap panjnag dia masa tu
uri budak dan mcm benang hitam dan telur busuk dalam botol di tanam kat situ
patutlah ustaz tu cakap, ada benda ditanam kat situ.
dia buang dlm sungai mengalir..itu arahan ustaz
lepas tu dia berniaga macm biasa..tpi dia perasan org sebelah asyik duk tenung je..huhhu..dia tak nak tuduh sapa2..ustaz pun tak beritahu siapa yg buat semua tu.

Rate

1

Ipo posted on 20-6-2014 12:32 PM
tinggi ilmu wak tu ya...selamatlah pakcik kedai tu. Nasib org yg hantar tu mengaku.
tapi benda mc ...

kenapa melayu cenggitu ekk?? x paham sungguh hg ke hari ini.. rezeki masing2 Allah dah bg..

Follow Us
pomade.seller posted on 20-6-2014 09:10 AM
0o0o0o0o jangan la ada macam tu..mau pitam wooooo... 2x dah saya kena macam tu hahahaha

Hahahahaa.knnn.bukan nk pitam lagi dah.nk lari pun xmampu.lembik lutut.hehee.Saya pun pernah kena.masa kt plkn.tapi tak gamak nk ingat.

chomort posted on 20-6-2014 07:09 PM
Hahahahaa.knnn.bukan nk pitam lagi dah.nk lari pun xmampu.lembik lutut.hehee.Saya pun pernah kena. ...

Ni kalau kena bukan lutut lagi..habis semua longgar hahaha

Ipo posted on 20-6-2014 12:16 PM
wah..yg ni scary..

nape dia tak toleh belakang..yakin je kwn yg ikut tu TT nga B tu..heheh

Hahaha tk tahu la pulak..dia yakin la kot tu kite org huhuhu

Ipo posted on 20-6-2014 12:32 PM
tapi benda mc ...

Tk tinggi lah..ilmu Allah tu lagi tinggi dan tk tercapai dek akal hehehe..ini semua anugerah

Shahreen74 posted on 20-6-2014 01:58 PM
kenapa melayu cenggitu ekk?? x paham sungguh hg ke hari ini.. rezeki masing2 Allah dah bg..

Ini lah melayu..ssh nak paham walaupun rezeki tu dah ditentukan

LAGI.. LAGI.. CITER... ADA TAK??

Pernah dedulu outstation ke KK.. ikut bos2 g meeting.. duk kat Sutera Harbour.. duk sensorg..nasib xde apa2.. dah la bilik besar giler.. billik air pun besar.. style ada tingkap kt bilik air leh nampak bilik.. x terpikir lak pasal mende2 ngacau nih.. nasib jugak blum terjebak ngan MPS nih.. klu x mesti kecut perut 2 mlm duk situ... walau xde apa2..

emmm... xde citer ke... menunggu & terus menunggu...

kejadian masa dok kat pacific oriental hotel......dok sorang2....aku kalu gi outstation tido hotel sorang2 selalu kalu tido aku biar TV on jer.....masa tido kat hotel tu tgh2 tido bila terjaga TV yg aku ON td dah tertutup......seminit lepas tu tetiba hotel tu blackout.....aku tgh berseluar pendek.....tak berbaju apa lagi terus turun lobby hotel dgn tak berselipar

takde update citer baru lagi ke tuan tanah? sronok pulak bace..

Msuite ni mmg sesuatu ke sbb aku pnh stay situ siap dpt bilik besar bos bagi. Bilik mcm studio room ada mini bar, tpt masak, hall smua tp aku x bleh tdo lgsung rs mcm ada org lain dok bilik tu jugak. Tak tahan pnya pasal aku tumpang tido ngn opismet aku kt bilik sbelah

Salam..berkebuk dah thread ni hehe..maaf saya baru balik dr outstation..Insyallah esok saya update cerita terbaru masa sy terlibat dgn outstation terbaru ni tp tk seram pun

selipar_hijau posted on 26-6-2014 02:20 PM
Msuite ni mmg sesuatu ke sbb aku pnh stay situ siap dpt bilik besar bos bagi. Bilik mcm studio room  ...

hehehehe kan... kalau duduk sorang seram je huhuhu

Assalamualaikum dan Salam Ramadhan

Setelah menyambut Ramadhan yang kedua ni baru berkesempatan naik taip cerita yang berlaku masa saya dan rakan terlibat dengan kursus team building di kalumpang,
Ok cerita ni sebenarnya pendek je sebab terjadi pada satu malam je, Cuma kena usik tanpa diganggu je, Malam pertama kat sana tengok tentatif ada night walk alone.. nah paling aku kurang gemar, bukan takut tapi dalam hutan simpan jalan sorang sejauh 3km, masa pembahagian kumpulan, aku dapat kumpulan 8, nah kalau lepas kan sorang pukul berapa la nak sampai turn aku..setiap kumpulan ada 8 orang.

Bila malam menjelma,guider bagi tahu sapa ada torch light jalan sorang dan yang takde pecah dua, kira bernasib baik la jugak sebab aku jalan berdua dengan kawan aku,sorang lagi jalan sorang dan yang lagi 3 jalan sama2.. dalam kumpulan aku n kawan dilepaskan yang last..masa sampai turn guider suluh ikut je jalan ni pegang tali.. Nah kau gelap gelita, mata aku yang rabun dan macam zoomers kalau tgk kompom anak mata besar kecik besar kecik nak cari focus hahahaha.. lebih kurang setengah kilo jalan ada sorang lagi guider suluh jalan bagi tahu ikut je jalan ni, tak sampai 500 meter berjalan dalam gelap, jumpa sorang lagi guider, bila aku tanya bang tolong suluh jalan tak nampak nak ikut mana, tapi dia senyap je, kawan aku yang sorang ni diam je tak cakap pape, aku malas nak layan aku jalan je..tak sampai 300 meter jalan jumpa lagi, tapi sebelah kiri pulak, aku tanya lagi bang tolong la suluh gelap gila kot, pun tak menjawab yang aku tiba2 jadi seriau... BARU AKU PERASAN TIADA BUNYI NAFAS WALAUPUN DEKAT JE SEBELAH AKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, aku cuba control macam biasa, lebih kurang 100 terjumpa la dengan team aku yang lagi 3 orang..so jalan sama2 bila dah sampai bilik baru la terbongkar semua hahahaha..

Kawan yang jalan dengan aku cakap, berani betul ko tegur, aku dah perasan nampak macam bukan orang, nafas pun takde, ingatkan aku je yang kena rupanya ada la team yang lain kena jugak, Cuma Benda tu mengusik je..tk ganggu pun...

hehehehehe kisah pendek tak seram kekekekkee... ada lagi cerita lain tapi tunggu ku update.. Almaklum la bulan puasa ni otak slow sikit hahaha..

SALAM RAMADHAN SAHABAT SEKALIAN

Rate

1

Ni kisah suami. Suami selalu kerja luar ni. Masa ni kenapergi site dekat satu tempat kat n9. Kerjanya kena buat tengah malam sebab nak downkan system. Jadi petangsuami dan teamnya pergilah ke tempat tu untuk survey tempat dulu.Oklah. Taklahjauh sangat pun.Tapi kena turun naik bukitlah.
Jadinya nak sebelum tengah malam tu bergeraklah ke site tu.Tapi perjalanan dirasakan sangat jauh. Sampai tak sampai je. Dah sampai ke sitetu di kawasan yang rata pintu ford ranger keempat-empatnya terbuka serentak.Dah tu ada seekor rama-rama sebesar tapak tangan datang dok mengelilingi fordranger tu.
Suami yang dok drive malam terus suruh kawan-kawan tutuppintu dan start kete dan pecutlah. Dah jauh sikit rupa-rupanya dalam perjalananyang sampai tak sampai tu masing-masing dah baca apa yang patut dibaca.Cumamasing-masing tak berbunyi.

Rate

1

dr1234 posted on 1-7-2014 03:41 PM
Ni kisah suami. Suami selalu kerja luar ni. Masa ni kenapergi site dekat satu tempat kat n9. Kerjany ...

Lepas tu apa yang terjadi..heheheh