CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian misteri ketika outstation di seluruh negara

wahhh.. best2 cite tt

pomade.seller posted on 20-11-2014 09:37 PM
Wowowowo bali aduh buk..disana mmg keras tmptnya huhu

iya dong...keras bangat dindingnya dari konkrit gitukkk

mai-shi posted on 14-11-2014 09:50 AM
Hai TT cerita best2..

Aku ada cerita tapi tak ada apa yang seram terjadi cuma aku freak out sampa ...

hahaa... ni misti peladang agro resort few times gak la aku pegi situ. aman2 je la masa aku pegi. tak terpikir lak ada hantu mambang semua. dah kat hutan mmg la ko akan terbayang mcm2 nak keluar. aku saspek bunyi berkocak to biawak lah

suka2 posted on 25-11-2014 08:09 PM
hahaa... ni misti peladang agro resort  few times gak la aku pegi situ. aman2 je la masa aku peg ...

Weh betul weh situ.. Haha.. Mmg biawak pun, mau tak terkejut tgh takut2 mcm tu dgr kocak.. Lagi pulak hadap kelapa sawit. Tempat dia sunyi sgt malam2.. Lepas tukar katil dgn mak tidur kat belah dinding elok je lena.. Mmg tak boleh lupa lah resort tu malap sgt. Tapi siang2 best, cantik sgt2. Pagi2 segar berkabus..

mai-shi posted on 25-11-2014 11:15 PM
Weh betul weh situ.. Haha.. Mmg biawak pun, mau tak terkejut tgh takut2 mcm tu dgr kocak.. Lagi pu ...

Pernah gak stay kat situ. Mmg best, nyaman dan tenang je. Alhamdulillah takde apapun yg menyeramkan. Mgkin sebab tak terfikir pun kannn

hatikudus posted on 26-11-2014 02:08 PM
Pernah gak stay kat situ. Mmg best, nyaman dan tenang je. Alhamdulillah takde apapun yg menyeramka ...

Sebelum pergi sana menggila kat thread2 MPS semua cerita habis khatam.. Nasib lah waktu nk tidur kat sana macam2 cerita teringat balik. Padahal mmg tak dengar apa2 pun. Hihihi :p

Follow Us
pomade.seller posted on 10-6-2014 02:50 PM
kisah ni bukan mistik.. tapi lari dari thread sikit..

SANTAU TUJU TUJU

KESIAN KUCING 3 EKOR TU!!!!!!!!!!!

Assalamualaikum..will be on track.. Maaf la saya lately bz..hehe.. Nantikan cerita sy yg terbaru kena ketika di JB heheeh..wahhh ramai yg tahu resort tu ye hehehe

nak tambah sikit bole TT..

Tapi ni sbenanye bukan crite aku outstation..macam mana ek..takpela..aku crite gak...kiki..xtau seram ke x..

kisahnya macam ni...membe baik...dia ade bengkel penulisan..buat pulak kat hotel Aldephi (kalo xsilap) seremban...setentang tasik..siang nampak la semua...dia dapat bilik sorang...1 bilik bole tahan la besanya...lepas maghrib dia msg suh datang...lepak kat hotel and ajak tido skali...kebetulan x buat ape, and me kat seremban (umah famili)...so aku pon ok je...

Bila datang..dia masih x habis lagi (walaopon dah malam)...so aku jumpe kat lobi..amik kunci dari dia pastu naik la atas...lepas selfie2 dalam toilet..barula teringat blom isyak (rasanya area pkl 10 malam dah)..so aku pon amik wudu bentang sejadah...elok aku niat je..nak angkat takbir...Puup..muncul macam makhluk berbulu sebesar kucing  warna hitam lari melintasi sejadah dari kiri ke kanan...melompat aku!

Pelik..nak kata kucing @ tikus celah mana dia masuk..bilik pon ats..tingkat 20+...pastu aku tengok-tengok la mana pegi binatang tu..xde ye...ntah mana hilang..trus keseraman sorang2...amik passkey, hp semua...turun balik lobi..xjadi smayang...

pas membe aku settle, baru naik balik...n smayang...kikiki...

ke membe aku dah rasa something..sbb tu die ajak aku datang..tapi aku xcrite la kat die..kuikuikui..

Habis rempit baca cerita TT....best...Pasal yang kena jalan dalam hutan tu, Cik ade citer kat Hutan Perak...

Tak ingat pulak nama Hutan Simpan tu, kat Sungai Siput...Malam tu kitorang dalam 41 orang kena berjalan ikut tali yang dah di pasang siang hari berbentuk bulat besar..pastu ade satu tali ke tengah2 bulatan...kami ramai-ramai dari tengah2 tu kena jalan sorang-sorang tapi tak berjauhan(Jarak dalam 2 depa), nak cakap tak boleh, kena bisik2 je...Time ni generator ditutup,keadaan gelap gelita,hanya ade cahaya bulan je..Cik pulak satu tangan pegang baju orang depan, satu tangan pegang tali..hehehe

Ade sorang minah ni nama dia P, dia Amoi sarawak dia jalan belakang sorang mamat ni nama A...lepas 2 kali pusing bulatan tu, first pusing orang depan tak dapat punca balik ke tengah semula, second round baru dapat balik ke tengah semula..masa diambil 1 jam lebih....

Masa pergi si amoi P ni kat belakang Si A, tapi masa balik Si amoi ni kt depan si A pulak...bila time diorang bertukar tempat???Tapi Si P ni langsung tak ade memintas sesiapa.Si A ni pulak ckp sebelum pergi memang dia tahu si P kat belakang, tapi xde pulak si P lintas dia...masing2 pelik tapi diamkan aje..

TT,aku nak tumpang cerita bole kan?aku ni keje jaga kilang2 satu melesia ni.so slalu la outstation..
Cerita 1-Mummy di Balkoni
Satu hari ni ditakdirkan aku kene outstation di johor,then wife pulak xleh jaga anak aku yg 3 taun ni,terpaksalah aku bawak dia..Check in ptg tu kat hotel AS,seri alam,johor.suka lah dia boleh jalan2,tido hotel,mandi kolam sume.
Malam tu aku pn lepak kat ruang tamu ngan dia,nak tido da pon,tepi tu balkoni.Aku cal mummy dia ni,biasala,kene hantar report,kalo tak,bising dia,da la semalam baru kena gigit,haha. Habis je cal,tiba2 anak aku yg mengadap balkoni ni macam panggil "Mummy!mummy!" Pastu dia pegi kat sliding door tu,selak langsir transparent tu,cari mummy dia. Aku masa tu dalam hati mmg terus menohoromkan anak aku tu,mmg cabul,mummy jadah apa kat balkoni tingkat 3 tu? Pastu boleh pulak dia cakap "Eh,mummy dah hilang.." aku kelam kabut terus angkut anak aku tu gi bilik membe,tggu membe bilik lagi sorg masuk bilik baru aku nak masuk.

Sambungan..sampai kul 1 pagi aku tggu,membe bilik aku tak balik2 lak,pegi dangdut ke,massage ke hape,anak plak sibuk ngantuk nak tido,aku pn beranikanla diri balik bilik.
Sampai2 tu aku terus baring ngan dia kat katil queen,membe aku dok katil single,sebelum tu aku tutup dulu langsir tebal balkoni tu sambil pandang tempat lain,tak sanggup aku nak tengok,kot2 ternampak ke hape.Masa baring2 tu anak aku biasala nyanyi2, cerita2 sorang2. Kat kepala katil aku ni ada lah lukisan rumah tradisional.
Tiba tiba anak aku pandang atas, terpandang lukisan tu dan tegur "Eh,ada orang sakitlah!" Ok,fine, aku suruh anak aku tido cepat. Tapi dia degil,dok nyanyi2 la,terlebih gula kot. Pastu dia terpandang lagi dan tegur lagi "Eh,orang sakit tu ada lagilah!" Masa tu aku dah give up, bawak anak aku dok tengok tv pasang kuat2,tggu membe balik. Pastu,dah penat tggu membe yg tak balik2 ni,aku pn baringla ngan dia kat katil tu,masa ni dia da ngantuk,terus tido,takde nak tegur2 apa lagi.masa nak lelap tu,dengar macam pompuan cakap,macam berbual tapi tak paham bahasa apa,bahasa jin kot. Memang lain dari tamil ke,siam ke,cina ke,melayu lagila. Aku terjaga, gi bilik air basuh muka, baca2 skit baru boleh tido..tamat..

Hello forumers & Hi TT,

Ches biasa jadi SR je kat forum ni. Sesuai dengan tajuk TT ni, Ches nak cita pengalaman Ches masa check in kat salah satu hotel kat Kuching, Sarawak.

Malam tu ada dinner kat hotel Merdeka Palace, janji dengan kawan-kawan jumpa kat sana dalam pukul 7pm. Ches check in kat hotel lain dengan member sorang dalam pukul 3pm macam tu,so guna masa tu untuk rehat & tido. Kita org dah siap set alarm dalam pukul 6pm.

Dijadikan cerita, Ches terbangun bila rasa lain macam. Macam ada org lalu lalang kat dalam bilik. Tapi mata payah nak buka, macam berat je. At last, Ches dapat bangun terus tengok handphone, jam dah pukul 730pm. Alamak kita org dah lambat!

Apalagi Ches kejutkan member sebelah, member Ches pun tido mati. Ches tanya dia 'Asal ko xkejutkan aku, ko tak dengar alarm ke?'. 'Eh,pukul berapa sekarang? Alarm aku tak bunyi pon?' Pastu Ches tengok handphone dalam silent mode, siap ada message & miss call dr kengkawan lain. Yela janjinya pukul 7, ni dah pukul 730 lum gerak-gerak lagi.

Handphone member Ches pun dalam silent mode. Dua-dua dah pelik, sejak bila kita orang silent phone ni? Dah, Ches dah rasa lain macam jer. So, Ches cepat2 bangun & pegi mandi. Nak mandi pun satu hal, bilik mandi takde lampu pulak. Mandi buka pintu la jawapnya. Cis~

Dah abis mandi, member Ches pula mandi. Tapi Ches tak siap-siap lagi sebab seluar Ches xjumpa. Tadi Ches dah siap2 letak atas katil sebelum mandi. Dah..macam kena main je Ches rasa. Kita org cari sampai bawah katil siap tarik & kibas selimut & cadar tilam lagi. Tapi, hampa.

Ches dah rasa xsedap hati, rasa nak keluar dan-dan tu jugak tapi Ches cuma bawa seluar satu tu jer. Naya kalo kuar x berseluar. Pastu, dua-dua duduk atas katil, berehat jap. Member Ches selamber selak cadar, ada je seluar Ches kat bawah cadar tu. Amboi, tadi bukan main payah lagi kita org cari sampai abis cadar tilam kita org selak.

Apalagi, Ches ajak member keluar terus bawa beg sekali. Sebelum kita org gerak pegi dinner, sampai je kat lobby, Ches request kat receptionist nak tukar bilik, Ches cakap bilik tu aircond rosak & toilet takde lampu. Receptionist tu macam paham jer terus bagi kunci bilik lain. Yang peliknya, bila Ches & member keluar bilik td, tarik je access card..lampu, aircond semua automatically off, tapi TV jer masih on. Nak toleh belakang memang tak lah

Sekian.

kambeng_masam replied at 3-6-2014 01:14 AM
macam beng pulak kalau time balik dari kerja di offshore mmg takkan terus jejak ke dalam rumah, pu ...

Sebab bebenang ni pun dah lama takde orang tambah, sape2 yang landing terus kt page last ni & terlepas brader kambeng punya doa tu saya tolong bagi kat bawah.

Doa brader kambeng bagi tu memang petik dari hadis hasan & memang di saran baca sebelum masuk rumah, tulisan arab dia ada kat bawah ni,
nak audio die pegi kat link  kat bawah tu (audio dia termasuk jawapan mufti saudi, dengar yang part last tu dia baca balik start dari Allahumma...)

اللهم إني أسألك خير المولج وخير المخرج، بسم الله ولجنا، وبسم خرجنا، وعلى الله ربنا توكلنا

http://www.binbaz.org.sa/node/9364

aku dulu selalu otstesen..
skrg dah jarang..
merata tmpt gi..sabah sarawak..miri..bintulu..
tp alhamdulillah...takde per

Best la benang ni. Baca sambil bukak surah ni ha. Cuak...
Takde sespa nak share lg ke?

Bismillahi walajnaa wa bismillahi kharajnaa wa 'alaa rabbinaa tawakkalnaa (dengan nama Allah, kami masuk ke rumah dan dengan nama Allah kami keluar darinya dan kepada tuhan kami berserah".

TT meh la sambung

Xde update terbaru ke