CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pomade.seller

Kejadian misteri ketika outstation di seluruh negara

Ni kisah lari sikit dari thread..kejadian masa zaman belajar dulu..tahun 2001 saya dapat sambung belajar di politeknik dungun terengganu..sekarang politeknik sultan mizan shah..batch kami adalah 1st batch utk intake poli tu..

Kisah nya macam..hostel kami ni membelakangkan bukit bauk(org2 sini kata tmpt pembuangan ilmu2 jahat)..hostel kami sebelah je dgn hostel perempuan..geng kami ni geng nakal..smp lecture panggil kami 6 jahanam hehehe.. Satu malam ni kawan sy bg idea,jom sakat budak perempuan pakai kain putih(cadar katil) masa tu kami 3 org je..so saya 2 org kawan sy menyelinap lalu belakang hostel perempuan..kawan si A ni jadi leader..saya ckp kat dia kau pegi dulu nanti aku dgn si B follow belakang..elok je si A gerak 50meter dari tmpt kami standby..elok je nak ikut terus benda tu menyamar jadi kami pakai kain selimut putih teman kawan sy si A ni pegi menyakat..saya dan si B pandang muka masing2 dan terus belah naik bilik..gigil kaw2,dalam masa tu ada la dengar suara budak perempua menjerit2,setengah jam lepas tu kawan saya si A sampai bilik..dia terkejut..weh cepat betul korang naik tangga..ikut jalan mana sampai tinggalkan aku..saya dengan si B ckp..kitaorang ni dah setengah jam lebih kat bilik tunggu ko balik..,pastu dia terkejut dah tu sapa ikut aku tadi????

Aku cakap masa kita org nak follow bila kau dah kat depan ada benda menyamar jadi kita org tiba..kawan saya ni senyap tak terkata..esoknya demam..fuhhhh

pomade.seller posted on 3-6-2014 01:24 PM
Hohohoho...ngeri..tk cuba ke nak bukak pintu hehehee

takut oo sebab dah ada 2 kes pintu kena ketuk pg buta dowang bukak2 je en.poco yg berdiri dpn pintu.. Pengsan lepas tu esok nya tak gi jawab exam.. Naya je.. entah camna la en poco tu ketuk pintu ye.. membe pun pernah nampak en.poco nie selamba je tenung dya. muka kelabu2 macam abu.. membe sampai nangis kat situ gak.. Last edited by Leafumi on 4-6-2014 01:31 AM

pomade.seller posted on 3-6-2014 01:37 PM
Ni kisah lari sikit dari thread..kejadian masa zaman belajar dulu..tahun 2001 saya dapat sambung bel ...

kejam gila tinggal kwn..

Leafumi posted on 3-6-2014 10:35 PM
takut oo sbb dh ada 2 kes pintu kna ketuk pg buta dowg bukak2 je en.poco yg berdiri dpn pintu.. Pe ...

Masih terpikir macam mama cocojelly ketuk pintu??? Huhuhuhu

Leafumi posted on 3-6-2014 10:37 PM
kejam gila tinggal kwn..

Tk la kejam..hehehe tp ada new story berlaku semalam dan terbawa ke hari ini..tunggu balik dr outstation baru sy update

pomade.seller posted on 3-6-2014 03:00 PM
Tk la kejam..hehehe tp ada new story berlaku semalam dan terbawa ke hari ini..tunggu balik dr outs ...

bagus2.. update lg

Follow Us
Leafumi posted on 3-6-2014 11:30 PM
bagus2.. update lg

Tunggu esok ya

Salam...

Ni kisah 2malam yg lepas pasal homestay yang kami menginap di ijok ni..kisah malam yang pertama telah saya kongsikan..

Sepanjang outstation ni, saya ada sorang pemandu yang sangat pandai alam ghaib dan pandai berubat..masa mula2 masuk homestay tu abg man dah kata lain macam rumah ni..tapi InsyAllah tkde apa2..

Malam pertama kami sekadar dengar bunyi yang bukan..dan malam yang kedua,pegawai saya tido katil sebelah..mula dia rada telinga dia dicuit,dia tersedar dan rasa tk sedap hati..bila dia pusingke kiri.terus pandangan die macam gelap.bila maca ayat kursi terus bulu roma dia meremang..kawan saya yang sorang lagi tido sebilik dengan saya..dia tersedar dalam pukul 3pagi..dia nampak bayang2 orang berdiri depan pintu..dia malas nak layan dan sambung tido..

Keesokkan pagi kami cerita la dekat abg man..abg man cakap dalam rumah ni ada 7 beranak yang menghuni..tapi jangan risau dia takkan ganggu..fuhhhh seriau pulak dengar..malam last malam terakhir semalam..Alhamdulillah takde apa yang berlaku..tapi bila ingat apa yang abg man cakap nak tido semalam pun dup dap dup dap hehehehe

btpman posted on 3-6-2014 04:51 PM
Pernah outstation ke Miri. Duduk di hotel Imperial. Kami bertiga , jadi ambik apartment yg 2 bilik.  ...

that thing just beat you

Leafumi posted on 3-6-2014 08:50 PM
kt hostel sy yg ske ketuk2 pintu ni encik poco hantu bgkus.. tmbh2 g musim nk exam.. fuh ada mlm t ...

Salam cik lea

Mintak tolong taknak shortform/bahasa sms yg pepelik sgt boleh ke...
Sayangilah bahasa kita. Time kasih..  

Cik tt.. Best cite. Terima kasih. Teruskan mengarang bebeh!!

malukokram posted on 4-6-2014 01:17 AM
Salam cik lea

ohh.. okay2 sorry2 .. rasa mcm okay je ? sorry..

TT nie mesti kuat semangat nye kan.. dah la kerap jumpa benda2 tu.. senang nampak lak..

pomade.seller posted on 3-6-2014 10:10 AM
Erkkkk apa yg dah habis tu?

ye le.. aku skrol..skrol..skrol.. tetiba dah abes plak cerita + org mereply.. kikiki

btpman posted on 3-6-2014 04:51 PM
Pernah outstation ke Miri. Duduk di hotel Imperial. Kami bertiga , jadi ambik apartment yg 2 bilik.  ...

kau keje apa eak? aku jeles dengan kau...

malukokram posted on 4-6-2014 09:17 AM
Salam cik lea

Terima kasih saya mengarang mengikut apa yang terjadi pada saya dan rakan2 saya..almaklum la kalau outstation tu kite tinggal di tempat yang kita tak tahu asal usulnya

Leafumi posted on 4-6-2014 09:21 AM
TT nie mesti kuat semangat nye kan.. dah la kerap jumpa benda2 tu.. senang nampak lak..

Kalau ikutkan dulu lagi teruk..bila datuk saya bawa jumpa sorang ustaz ni, Alhamdulillah kurang sikit..kata ustaz untuk tutup sepenuhnya adalah sukar..hanya solat Al-Quran zikir je lah menjadi pelindung.. Bila ustaz baca ayat bawah mata saya ada taik lalat..

hest posted on 4-6-2014 09:29 AM
ye le.. aku skrol..skrol..skrol.. tetiba dah abes plak cerita + org mereply.. kikiki

Apa2 pun terima kasih tuan/puan hest..cerita saya berdasarkan pengalaman saya.. Insyallah ada lagi sambungan

pomade.seller posted on 4-6-2014 09:50 AM
Apa2 pun terima kasih tuan/puan hest..cerita saya berdasarkan pengalaman saya.. Insyallah ada lagi ...

sy perempuan.. so panggil princess wakakakaka.. gurau2 ea.. sorry.. kikiki

Eh ok2 princess hehehe

pomade.seller posted on 4-6-2014 09:49 AM
Kalau ikutkan dulu lagi teruk..bila datuk saya bawa jumpa sorang ustaz ni, Alhamdulillah kurang si ...

dulu kan sy slalu terpikir. kenapa.. kenapa sy blh masuk dalam hal2 mistik. kenapa saya alami masalah2 mcm ni..macam tu ke.. tapi bila pikir-pikirkan balik.. rasa saya.. kalau saya tak di takdirkan jalan macam ni. mungkin saya lagi kelaut.. jauh sungguh dari pandangan Allah..

so, awak kena bersyukur. sekurang-kurangnya awak boleh meyakinkan lagi iman awak bahawa yg ghaib itu memang wujud.. termasuk syuga neraka azab Allah dan sebagainya...

mungkin sikit ayat pembuka minda dari sudut hikmah dari sy