CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 23152|Reply: 21

PADAM.

Thread deleted. Last edited by Adila354 on 18-8-2014 04:21 PM

aku x pakai ler keta wira... tapi pakai kereta proton saga keta kebal tu...

nape tak trus gi bengkel citer kat pomen? buat nanti tgh jalan jammed keta tu mcm aku kena dulu naya... da la jalan jammed.. keta aku buat hal tgh jalan.. org sume pakat hon.. padahal aku bukan sesuke nak berenti tetengah tu..

keta terhuyung hayang tu maybe sebab x pernah buat allignment or balancing ker?
kalau stereng tu berat..maybe crankshaft pulley da problems..

kalau cermin tu da lari landasan.. tu kena tukar car window regulator...

kalau lock pintu tu da x balance.. itu kena tukar benda ni.. central locking

kurga posted on 6-6-2014 12:58 PM
aku x pakai ler keta wira... tapi pakai kereta proton saga keta kebal tu...

nape tak trus gi beng ...

aku nak citer pun taktahu nak start mcm mana. aku ni dahlaa pompuan aku cite benda yg aku rasa rosaknya mcm obvius jela.
aku g bengkel cakap pasal meter die kata itu biasa suh ketuk ketuk je nanti jarum naik balik. tp mmg betul ape die ckp tu.
aku tak pnh betulkan meter tu sejak tahun bile ntah. pastuu die kata takyah. takpe nnti aku g la mne mne bengkel lain aku tnye balik.

thanks bro untuk info.

Adila354 posted on 6-6-2014 02:22 PM
aku nak citer pun taktahu nak start mcm mana. aku ni dahlaa pompuan aku cite benda yg aku rasa ros ...

tang meter tu pon aku kekadang kena gak.. aku wat dek gak la... ppuan bleh jer amik tahu pasal keta ni...nak x nak jer... jgn jd cam kwn ppuan aku... pakai savvy.. asal nyer problem kat spark plug kot.. x nah amik port.. cuma antar tukar minyak itam jer.. last-2 x leh start.. gi antar kat proton.. kena beli menatang tu satu set..
tanya la satu set berapa.. sebab spark plug jer problem... maybe murah.. lastly dia cakap.. kat Rm11K... perghh.. gilerr.. rupanya benda tu mmg problem 1 jer.. tapi x de jual satu.. kena beli whole part.. naya...
sudahnyer bwk member yg expert sikit gi cari bengkel luar.. dpt ler dlm rm7k.. itu pon kwn-2... siap je keta tu terus dia jual...
so.. moral nyer elok jer dila bertanya... senang kalau apa-2...

kurga posted on 6-6-2014 02:38 PM
tang meter tu pon aku kekadang kena gak.. aku wat dek gak la... ppuan bleh jer amik tahu pasal ket ...

mahalnyeeeee.... --'

tulah risau gak taktahu ape ape pasal keta kan.
so bile dah pki kereta sendiri ni bru nk amik tahu ape kene buat, kenalah kenal sesikit part part keta tu.
bru dpt lesen la katakan. ni tahu pakai je. kdg kdg takut gak kena tipu ke pe, kekadang google jela caranya. pastu baru
banding atau cri next step ape nk cerita kt mekanik nnti.
thanks thanks

bunyi tikus menangis/terhuyung hayang
- absober belakang dah out, dah lembut

cermin tekeluar landasan
- aku suspek salah satu klip yg pegang cermin tu dah patah (biasa terjadi)

Lock tak geng
- central lock dah rosak

meter temp tak naik
-meter rosak, atau connection problem, kena buka meter chek

Follow Us
TT duk mana?
kalau belah2 rawang/selayang, meh jumpa aku..aku tolong chek apa yg patut
jgn risau chek FOC je...

zulka posted on 6-6-2014 03:58 PM
TT duk mana?
kalau belah2 rawang/selayang, meh jumpa aku..aku tolong chek apa yg patut
jgn risau  ...

ala aku duduk bandar puteri klang, mcm jauh je. sbnrnya keereta tu baru lepas accident dgnn treler. aku ni dah agak trauma la dh nak drive lagi. setakat g opis depan rumah leh la. lepas accident ni la rse mcm mcm lak nk dibetulkan. ade kedai kat area situ je ke?

Adila354 posted on 6-6-2014 04:20 PM
ala aku duduk bandar puteri klang, mcm jauh je. sbnrnya keereta tu baru lepas accident dgnn treler ...

aku takde kedai..
aku buat servis kerumah terus...
ntila kalau ader projek kt klang aku roger..
2 mggu lepas ader pegi Jln Sg Udang dgn Sg Kapar Indah...

zulka posted on 6-6-2014 04:23 PM
aku takde kedai..
aku buat servis kerumah terus...
ntila kalau ader projek kt klang aku roger..
...

ohh yeke, at least nak bwk masuk puspakom nntila, nk bg kereta settle. takde keje nk masuk puspakom dua tiga kali.
tkpe no hal bro. pe pe iklan kan servis kau kalau dh ade kt area klang

nak lepas puspakom senang je
tayar ada bunga 50%
cermin takde tinted
brek makan
dah.. tu je..
jgn ada kacau enjin/tukar enjin dah
absober,cermin, alarm, meter  tak chekpun

bole kata semua mentioned di atas, aku dah rasa. Kereta aku Wira Aeroback 2002, pernah sekali accident. baru ni aku tukar clucth sebab rasa macam susah masuk. lepas tukar clutch, enjin mati-mati pulak. tukar apetah lagi. memang dah macam2 tukar. Normal la tu, kereta dah berumur.

bunyi macam tikus menangis kat belakang kereta
bila tanya, mekanik kata problem seat belakang. aku biarkan aje. tapi lately dah takde pula bunyi tu..

masalah cermin sampai perlu naikkan guna tangan sendiri.
problem cermin ni pernah kena 2 kali since 2002. so not that bad la.. sekarang dah ok, mekanik dah betulkan.

lock pintu tak turun semua
pun sama, aku abaikan jer.. selalu yang tak turun adalah bahagian seat driver, tempat lain ok so no need to tawaf keliling kereta.

so far tengah survey nak beli kereta baru. untuk sementara biar la aku lenjan lagi kereta ni untuk sebulan dua. Last edited by iey_iyda on 6-6-2014 11:01 PM

Jadi. Aku drive rasa mcm tak kena je kereta tu. Rasa terhuyung hayang keretanya.
Masalahnya,
terhuyung hayang..mabuk laut ni,hehe.masalah dia,lower arm,tayar bngkak,buat agliment,balancing tyre.

-ade bunyi dekat bahagian belakang kereta mcm tikus menangis.
aku taktahu ape kebenda la tp bunyinya menyakitkan la hati.
kaklong ada bela tikus kot..hehe..masalah dia assmbly arm..klau jmper pomen..bang tukar tulang anjing..kasi samak sekali yer..hehe

-cermin kereta bila turunkan , lepas naikkan balik die boleh terkeluar landasan pulak.
aku pun guna secara manual dgn gunakan tgn utk cermin tu masuk landasan die balik.
tu kaklong tukar tros powerwindow link..memey masalah tu.

-lock pintu kereta, ini bengang. keje aku nak meround 3 4 pusingan lepas turun kereta nak cek kereta berkunci ke tak.
semua tak geng dah, ade naik turun. dah anta kedai sama gak. terus aku lantakkan.
hehehe..dia sruh kaklong senaman tu,kaklong jmpa pakar wiring..biasa dia punya modul..otak center lock..dia mereng dh tu..kaklong tukar 1set x mahal pon..

-temperature. kejap naik kejap tak.
ini aku nak ganti lepas tu apek bengkel kata takyah pun takpe sbb die kata wira mmg mcm ni. die kata kalau nak tukar
pun takut jadi benda sama je balik. so ape perlu dibuat cume ketuk sikit je die nnti naik sendiri.
temp nak kena sepak la tu..wira mmng mslh keturunan dia mcm tu kaklong..
kaklong tukar meter temp baru hrga RM100,tukar skli temp switch rm20 tgk kdai la..bkn smua kdai dpt murah.

ni masalah masalah aku. start pakai tahun 2009 beli secondhand owner sblm ni beli 2004.
kaklong klau nk g puspakom kne booking dllu.bawak surat jual beli dgn owner,g daftar,bayar rm30. tnggu la sjam. dia org check.kompom lulus..jnji no engine n casis sme dlm geran.

Hi Dila. I used to drive Wira berbelas thn gak.
1. Terhuyung hayang tu selalunya sebab tayar kot..
2. Bunyi2 tu selalu iols abaikan je,,
3. Bab power window, sensitip giler 2,3 x ganti jugak.
4. Temperature ke apa needle semua tu bila x naik, iols ketuk2 je. Pas tu dia ok.

jimat duit servis hehe

redzuan5343 posted on 8-6-2014 02:39 AM
Jadi. Aku drive rasa mcm tak kena je kereta tu. Rasa terhuyung hayang keretanya.
Masalahnya,
terhu ...

oh iyekeee. hahaha banyaklah kaklong taktahu. ok ok makasih ya

theotherfriend posted on 8-6-2014 03:05 AM
Hi Dila. I used to drive Wira berbelas thn gak.
1. Terhuyung hayang tu selalunya sebab tayar kot..  ...

ingat malas gak nak pk nak betulkan benda temeh tp hati ni jiwa ni memberontak semua bnde takut padahal takde pe pun. hahaha

salam nak tanya.. baru je duk keluar 1k utk top overhaul.. tiba2 bila masuk gear 5 dia tendang sendiri ke neutral. kereta wira 1.5 manual tahun 95. Nak menangis rasa sebab bru keluar duit dah la student lg.. apa perlu dibuat ye? Kalau hntr bengkel nak suruh dia buat apa dulu.. sbb confirm diorang suruh tukar gearbox, selain tukar gearbox apa benda lain yg boleh dibuat yg lebih murah ke cmne.. sbb gear 5 je problem.

Zielathefatlady posted on 12-6-2014 07:44 PM
salam nak tanya.. baru je duk keluar 1k utk top overhaul.. tiba2 bila masuk gear 5 dia tendang sendi ...

masalah gearbox tu.

saya punya wira pun ada masalah tingkap bahagian pemandu bila turun payah nak naik. kena guna tangan tarik ke atas. notice cermin tak masuk landasan.

lock baru tukar empat2x tapi belah penumpang depan tak boleh auto lock plak. arghh..tension

payne posted on 13-6-2014 09:59 AM
masalah gearbox tu.

saya tahu la masalah gearbox, selain tukar gearbox ada benda lain yg boleh dibuat?

12Next
Return to list New