CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7011|Reply: 59

Pandangan tentang cerai

Salam para forumer...

Saya nak tanya pandangan forumer pada soalan yang sensitif sikit...ape pandangan forumer terhadap wanita yang minta cerai sebab suami dia Mandul ke? Mati Pucuk ke? Lumpuh ke? atau Sakit yang takde ubat ke? rasanya ape pendapat anda semua terhadap perempuan tu??? minta cerai bukan sebab kecurangan la tapi yang dibenarkan agama...mungkin anda rasa perempuan tu selfish ke??? bagi jer pendapat...huhu...

saja suka2 nak tanya...benda ni tak berkaitan dengan yang hidup atau mati...

silakan para forumer untuk bagi pandangan...

Rate

1

aku lom kawen lg..tp nk jugak bg pandangan..

dlu mse kecik2 aku bce pasal sorg artis ni mtk cerai ngn hubby dia sbbhubby dia dpt penyakit lumpuh..aku xingt nama artis tu..mula2 dulu aku kutuk jgk la sbb nmpk cm dia pentingkan diri sndri..

tp bila aku dh matang,aku pon terpikir yg ppuan pon nk jugak kesempurnaan..lg2 bab dlm bilik tidur..tmbh2 klu muda msti nafsu pon masih berapi..jd rasanya xsalah klu ppuan sndri mtk cerai..

tp ape pon,klu dh betul2 syg,sume tu bukan penghalang..

Rate

1

gusikuberdarah posted on 18-6-2014 12:24 AM
aku lom kawen lg..tp nk jugak bg pandangan..

dlu mse kecik2 aku bce pasal sorg artis ni mtk  ...

tak kisah la gusi dah kawin atau belum...semua pendapat sangat berharga...huhu..rasanya kenal siapa artis tu...bekas suami dia dah meninggalkan...

ok ni cerita yang saya baca dkt majalah...ade seorang perempuan ni minta cerai sebab suami dia mandul...dia dah kawin dalam 8 tahun...suami dia merayu la jangan tinggalkan dia...lepas cerai tu dia kawin dgn bf dia dan dapat ank la dengan suami baru...tapi saya rasa kesian kat bekas suami dia...entahla...

Cerai dgn harapan mendapat hidup bahagia dunia akhirat .. Why not?

Rate

1

nanacinta posted on 18-6-2014 12:30 AM
tak kisah la gusi dah kawin atau belum...semua pendapat sangat berharga...huhu..rasanya kenal siap ...

owh meninggal dh ke?cepat2 aku gugel..

yup diorg la tu..time tu rse cm nk sumpah seranah je si erema tu..sampai skrg pon aku still benci lg kt dia..

Follow Us
arianakhalid posted on 18-6-2014 12:35 AM
Cerai dgn harapan mendapat hidup bahagia dunia akhirat .. Why not?

tapi ramai yang kutuk kan kalau perempuan minta cerai bukan sebab kecurangan suami kan...ape pendapat ariana???

gusikuberdarah posted on 18-6-2014 12:37 AM
owh meninggal dh ke?cepat2 aku gugel..

yup diorg la tu..time tu rse cm nk sumpah seranah j ...

kenape gusi benci pada erema??? sebab dia mintak cerai ke???

Kalau dengar isteri mintak cerai sebab suami mandul memang dengar kesian.. tapi bila dengar pulak kisah suami yang curang dan tinggalkan isteri merana rasa sakit hati pulak. Rasa macam 'kalau senang semua lupa, bila tengah susah tak de sape yang nak baru pandai nak setia'

Tapi ape pn kalau suami tak mampu tak salah mibtak cerai. Tapi kadang2 tak sampai hati pulak..lebih2 lagi kalau sayang sangat..paling kurang pun isteri akan cuba berubat...

Kalau dah tak boleh sangat barulah kot..mintak cerai..itu pun kalau perempuan tu memang sangat memerlukan belaian intim suami...kalau tak ade je yang tak kisah..setia sehingga ke akhir hayat...

Rate

1

nanacinta posted on 18-6-2014 12:39 AM
kenape gusi benci pada erema??? sebab dia mintak cerai ke???

bkn benci sbb mtk cerai tp sbb cara dia tu..dgn muka berlagaknya dpn wartawan..tp cm nana ckp gak la..cmne pon,klu dh ppuan yg mtk cerai,msti masyarakat akan pandang serong gak..xkira la apa alasannya..

nanacinta posted on 18-6-2014 12:38 AM
tapi ramai yang kutuk kan kalau perempuan minta cerai bukan sebab kecurangan suami kan...ape penda ...

Saya ada dua org akak yg bercerai. Sorang suami curang then ceraikan dia ikut perempuan lain. Sorang lagi mmg dia minta cerai sbb mmg tak sehaluan.

Kawan sama tmpat kerja pun ada sorang bercerai. Tapi semua kes yg hampir dgn saya ni tak ada pulak diaorg mengadu kene kutuk sbb minta cerai. Just banyak mengadu pasal susah payah nak bina hidup baru. Mgkn yg kutuk2 ni geng2 makcik kampung je...

So pada pandangan saya... Kene kutuk ke tak.. Redah je la. Hidup kita, kita lebih tahu. Org luar tahu cakap je.

Nana kalau tak silap pernah lalui kan? So macam mana skg hidup solo? Compare  dgn masa ada suami dulu..

Rate

1

shahana posted on 18-6-2014 12:45 AM
Kalau dengar isteri mintak cerai sebab suami mandul memang dengar kesian.. tapi bila dengar pulak ki ...

yer shahana...kadang2 kesian, kadang2 fikir perempuan tu berhak bahagia...

arianakhalid posted on 18-6-2014 12:48 AM
Saya ada dua org akak yg bercerai. Sorang suami curang then ceraikan dia ikut perempuan lain. Sora ...

sekarang alhamdulillah...tenang jer hidup...tapi tu la...kadang2 kena kutuk jugak sebab kena cerai...huhu...

nanacinta posted on 18-6-2014 12:51 AM
sekarang alhamdulillah...tenang jer hidup...tapi tu la...kadang2 kena kutuk jugak sebab kena cerai ...

Ye la kan. Kadang2 org yg mengutuk ni pelik jg. Mcm rasa selamat sgt sbb ada suami, tak bercerai berai.

arianakhalid posted on 18-6-2014 12:54 AM
Ye la kan. Kadang2 org yg mengutuk ni pelik jg. Mcm rasa selamat sgt sbb ada suami, tak bercerai b ...

huhu...tapi mulut lelaki la yang paling dahsyat...bila kita tak layan dia, dia kata kita memang patut kena cerai...suami orang la selalunya..

nanacinta posted on 18-6-2014 12:58 AM
huhu...tapi mulut lelaki la yang paling dahsyat...bila kita tak layan dia, dia kata kita memang pa ...

Hahahahhaha... Tu gila namanya. Tak payah layan la. Lantak dia syok sendiri.

ikut org la n tahap cinta sayang tu cmne... klu laki leh kawin lain or ceraikan isteri dgn alasan yg sama, why not? ppuan pun ada hak utk bahagia... xde salah pun... tp i sokong yg kes suami mandul je la n ppuan tu muda n subur...

klu kes lumpuh,sakit etc, cm kejam gak sikit... terutama klu dorang dh ada anak... hmmm

Rate

1

clarizsa posted on 18-6-2014 01:23 AM
ikut org la n tahap cinta sayang tu cmne... klu laki leh kawin lain or ceraikan isteri dgn alasan yg ...

tu la...tapi kat ci dulu ade terbaca yang kes penolong kanan ada video lucah dgn orang pakistan...suami dia ade kencing manis kronik...kalau macam tu memang patutla isteri mintak cerai kan...takut buat maksiat pulak sebab suami tak mampu tunaikan nafkah batin...

nanacinta posted on 18-6-2014 01:31 AM
tu la...tapi kat ci dulu ade terbaca yang kes penolong kanan ada video lucah dgn orang pakistan... ...

ooo kes tu... ppuan dh tua tp still nafsu kuat, mmg patut minta cerai elok2... nikah dgn bf yg gagah tu, x baikla curang n zina... benci tau.. jijik... kesian laki dia yg sakit...

kalau tak mampu. pisah cara baik.

tak perlu fikir pandangan orang lain.

be your self.

kalau suami tu baik? ok semua?

rasanya silap keputusan cerai demi keluarkan air mazi.

sekarang ada kemudahan teknologi. jadi gunakan untuk kebaikan.

Rate

1