CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aloyah89

mengandung? Alahan apa korang alami.

alahan......
bini yang pregnant tapi laki plak yang alah...... huhuhuhu......
teruk sangat i kena alahan masa bini pregnant 2 tahun lepas....... huhuhuhu....

So far pengalaman mengandung 3 kali, rosa x de kena alahan yang teruk cuma masa awal2 je ngantuk yang amat sangat. Tu pun x kuat sangat alahannya... Tapi yang satu ni pasti, iaitu setiap kali rosa gosok gigi waktu mandi x kira pagi atau petang, haaa masa tu akan menyebabkan rosa muntah sampai dah x de apa yang nak dimuntahkan....
Lagi satu sepanjang pregnant rosa x suka makan benda2 pedas.. sebab tekak rasa pedau je... Lebih prefer sup2 je.

alahan???

anak ke 1 lisa alahan tak leh bau sabun serbuk tuh.....langsung x boleh smpi beberapa bulan pun sama gak.....sian hubby yg kena basuh segala....

anak ke 2 lak....lisa alahan bau rumput & bau cat..... dah laa masa tuh baru pindah umah.... bau rumput lagi2 yg baru kena potong tuh aduhhh cam bisaa sgt2.... cat pun sama....umah baru so mmg still baru cat kan....alahai....sian gak en hubby....

anak ke 3.... best....hubbby yg alahan....lisa relaxxx je sgt2....hubby pun tak leh bau2 tumis2 benda2 kuat bau cam rokok bagai... smpi lembik.....sian dia....

free_man posted on 21-7-2014 03:55 PM
alahan......
bini yang pregnant tapi laki plak yang alah...... huhuhuhu......
teruk sangat i kena  ...

sama2 merasa. hehe.
alahan mcam mna kena?

sy masa pregnant anak 1st, habis semua saya maki time jam. suami heran sebab sy bukan org pemarah. tak boleh makan pedas langsung, 2nd pregnant tak ada alahan, tapi 3rd pregnant habis seluruh badan gatal2... uuuu sentiasa pegang sikat tuk garu. satu benda, sy akan tahu sy pregnant bila hubby tiba2 mengidam nak makan mangga.

So far takde alahan yg pelik2.. tapi semalam nak goreng ayam tetiba rasa busuk sgt.. sebelum ni ok ja..

Follow Us
Xde apa2 alahan..hopefully next pregnancy pun mcm ni jgk..Amin...

ngandung kali ke 4... 1st trimesta... majoriti makanan tak diterima tekak.
muntah hijau. turun 11kg
last-last dekat akhir 1st trimesta boleh makan nenas dan air coke jer...
akibatnya? anak ku sgt aktif! hahahahhaah selain bacaan gula 7.1 la...

alahan sekarang tak bole bau nafas somi..bau bdn die kekadang xbole jgk..tido bole sekatil tp jgn dekat2..mula la nak muntah..sian somi..sory abg..hehehe...

bau tandas tak bole..bau org masak...bau sabun..bau yg kuat yg menyengat hidung..muntah lagi..sume kuar...kadang tak kuar apa dah..angin saje kuar...uwawawaa....

hope masuk 2nd trimesta nnt ok sikit laa....

sejak pregnant ni ioll pelupa..asyik lupa je..risau sgt..sbb dah ikut mcm perangai suami..ioll banding laki ioll..ioll ni mmg kuat daya ingatan..multitasker..messy..suami pulak very pengemas..dia kena buat satu2..lepas tu pelupa..bila dah pregnant ni..perangai ioll dah mcm suami..pelupa..pengemas semacam..dah tak boleh multitasking..anak ioll tkenan husband ioll ke??

i xley bau org menumis or memasak. confirmmm muntaaah!!. tp i menumis xpe. hihihiihih

anak pertama - pagi cergas petang lembik trbaring lepas balik kerja, bau serbuk sabun basuh mmang tak boleh, muka berseri-seri walaupun tak makeup, ini kawan kawan cakap... suka melawa- dapat anak lelaki

anak kedua -  pagi cergas petang lembik trbaring lepas balik kerja, bau serbuk sabun basuh mmang tak boleh, suka sangat makeup dan bergaya... suka melawa- dapat anak lelaki

anak ketiga (dlm perut sekrang ni 3 bulan)- sentiasa malas, sentiasa loya, sentiasa pening, tk minat makeup, bau suami dengan minyak Wangi dia, minyak rambut dia langsung tak bole bau, sampai surh dia gi mandi.. muka pucat... ramai tegur kenapa kelihatan letih padahal kita rasa ok jer,
Last edited by aiva on 13-8-2014 01:09 PM

Mocik baru 2 bulan peknen. Seksa betul rasanya.ingatkn dh no 3 ok sikit rupanya x.makan n minum x bleh.lps mkn je rasa seksa sgt dek angin dlm perut.sendawa toksah kira mcmkn ada tong gas je dlm perut.xde ngidam lnsg...stress sgt. Dok melepek x buat ape sbb x larat lnsg.sian hubs kena buat semua.doa sgt2 masuk 2nd tri kang beransur hilang. Tiap2 minggu pi klinik drip vitamin ngan air. Rasa serik dh nk peknen lepas ni kut

Mase preggy dulu xde la byk sgt alahan cume xsuke bau minyak wangi laki aku.. asal bau je mau muntah ujau, so di kene la pakai kat luar umah padahal minyak wangi tu aku yg pilih hehehehe

Cume aku konpius mase tu aku ke die yg preggy, sbb die yg mual2, die yg muntah2 die yg mengidam n paling kuat merajuk... aduhhh letih aku heheheheh

aku ngandung anak ke 2 dan 3,xleh hidu bau minyak recycle,sabun daia,ubat gg colgate..tp bila preggy anak ke 4,lgsg xde alahan,even muntah2 pun xde.mcm biasa je..

fuzzyfuzzy posted on 17-7-2014 03:58 AM
aku tak de alahan sgt..tapi aku tak boleh nak makan ubat..
kalau terpaksa makan ubat, msti keluar b ...

Sama plak kita ni... aku mula2 ingatkan muntah sebab alahan makanan ke hapa. Pastu aku secara x sengaja skip makan obimin beberapa hari. Kurang pulak rasa loya.

Acid folic still boleh terima lagi. Alhamdulillah, sekarang dah kurang rasa loya sebab dah masuk second trimester. sekali-sekala tu terbelahak juga.

Yg aku paling x boleh tahan baru minyak masak yg tengah panas ngan bau nasik. Laki aku cakap aku ni ngade2 je nak mengelak masak, padahal aku mmg loya. sekarang dia redha je makan kat kedai

lady_bonia posted on 26-6-2014 05:57 AM
Bau asben..
Kalau die datang dekat..teros nak..muntah...

Aku pulak rase husband aku wangi je memanjang padahal badan dia bau effluent (lebih kurang bau loji). Masa belum kawen dulu ktorg kerja unit yg sama & aku mmg paling benci bau effluent. Maybe anak dia memahami kerjaya bapak dia kot

bini mengandung ???

arghhhhhhh.. seksa aku asik kena bebel jer.

tiap kali ngandung... tu la.... asik berleter jer. fuhhh tak tahan woooo

Deff_Lepak posted on 20-8-2014 01:37 PM
bini mengandung ???

arghhhhhhh.. seksa aku asik kena bebel jer.

habis ko jugak yg bagi dia ngandung...so kena redha je la...

fuzzyfuzzy posted on 20-8-2014 02:33 PM
habis ko jugak yg bagi dia ngandung...so kena redha je la...

a'ah terpaksa redha...

lagi dekat nk beranak lg sensitip..... aduhhhh
lagi nk merajuk lari rumah bagai..

dh dapat anak.. anak kuat merajuk
aku jugak yg kena... "tu la dulu masa mengandung sapa suruh tak jaga hati i elok2"

hurmmmmmmm...