CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tykarib

Aku berbual sorang-sorang ke, dalam Lif?(pengalaman sendiri)

anne_boleyn posted on 30-6-2014 02:24 PM
Ni citer ofismate aku. Dia geologist. Kalau ada job mmg dia akan stay kat ofis smpai 2am ke 3am. Seb ...

menara Tan & tan ke?

ayyooo seramnya citer TT...nk turun pakai tangga la nanti..

PICes_Boy posted on 4-7-2014 04:03 PM
menara Tan & tan ke?

Apa yg buat ko rasa itu menara tan & tan?

Taman melati? Pv bape? Adoiyaiiii..

Ko ni terlebih berani btol la Rase nk luku2 kepala ko je. Aku x puas ati knp ko bley tpikir nk anta smpai umah bagai

bulan2 pose ni baca pon meremang bulus..huhu

berun posted on 30-6-2014 03:28 PM
TT kondo ni kan! setiawangsa xtahu la kalu kau kena tempat lain!!!

bila aku baca kes TT ni pun dalam otak aku condo ni.. sebab condo ni memang terkenal dengan keangkerannya. hehehehe

Follow Us
psiko kut pmpuan tu..

Dgn ini aku volunteer utk pegi csi. Siyes ni. Bile2 pn ok. Mlm pn ok. TT pm aku condo tu aku akn tgkp gmbr utk forumer2. Serius.

Nak cerita gak pasal pengalaman sendiri

LIFT DI MARINA PRIVATE CONDO PORT DICKSON

Okay, cerita ni jadi mase tahun 2007, mase aku nak masuk last sem diploma UiTM..Aku n member2 perempuan aku total 5 orang plan nak pg holiday "kita2 aje" kat port dickson ..ade member sorang ni bagi suggestion, ktrg stay kat private condo uncle die kat port dickson..sewa rm 50 je utk 3 hari 2 mlm...wahh ape lagii seronok kott sorang seploh hengget je bayor..maklumlah student..selagi mau save cost..dengar pulak private condo, menarik kot bunyiknye..uncle die ni dok overseas so umah t pn lame dah dorang x dtg..

Jadi ktrg pn grk la tghari ari jumaat tu ke pd naik kete kawan aku ni gak..sampai2 je kt marina tu dlm pkl 3 lbh mcm tu..first2 masuk kwsan tu rase mmg scaryy, mcm x sedap pn ade..bercampur baur..tgk kondo ni mmg besar..ade 18 tingkat, setiap floor ade dalm 20-30 unit condo..x sure..mmg besar..tapiiiii,  mase parking tgk ade bape ketui jek kete..boleh dikire ngan jari jemariw..heykkk...x ramainye org?
Risau gak hati..yela ktrg sume pompuan..jalan nk masuk ke kwsan ni je mcm agak creepy..n jauh dr org..klu ktrg jerit confirm x dengor punye..

so ngangkut la ktrg segala barang2 naek lift..okay jek xde pape masalah..umah ktrg duduk tu tingkat 6, keluar lift hujungggggggggggg sekali..adeh..jauh gk la dr lift..mase mule2 masuk rumah tu pn makin creepy rasenye..kt grill pintu pnh ngah sarang ape tah yg di buat dr tanah..bukan tebuan tanah ye..tp xtau ape..penuhhh..so ktrg decide nk xnak mmg kene cuci gak umah nih..lantainye pn berhabuk nauzubillah..kaki itammm adoii aiii..kotor sgt.. tapi fully equipped and mujo la furniture tv sume tak rosak..still cantik..ade 3 bilik,mula2 decide nk pakai dua bilik..tapi 'something' yg jadi malam tu membuatkan ktrg berlima berhimpit masuk satu bilik je..(later nnt cite psl xde kene mengena ngan thread lift..huhu)

okay sambung cite lift..ktrg decide malam tu nk bbq, jadi aku n kwn aku lg sorang ditugaskan pg kedai beli charcoal n lauk2 sikit..yg lain stay kemas umah..

so aku n kwn aku sampai je kt lift, tgk lift punye LED display kat luar tu stated yg lift tu kat G floor dua2. Jadi ktrg pn tekan la button 'turun'..terus lift yg belah kanan bergerak naik, 1..2..3..4..5..6.. ktrg dgr bunyi lift tu mcm nk sampai, tapi...7..8..9.. ohhh ade org lain kt atas nk naik lift jgk ye..dalam ati memasing lah cakap..ktrg borak2 biase je sementara tunggu lift..tgk2 lift berhenti tingkt 18..lame sikit tu, die grk turun..17..16..15............9..8..'okay lift nk sampai da aku ckp dlm ati'..7.....lift tu benti..ohh tgkt ats pn ade org..okayyy...AND then...lift tu naik balik 8..9..10.. eh laaaa ..aku pn tujah la lagi button turun tu..lift yg satu lagi tu lek jek lepak kt G buat dono je..pelikk..aku cam da x sedap ati..ktrg pandang sesama sendiri..tapi speechless..lift tu terus naik..16..17.18..dang!stop lagi kt situ..aku camm ..heh?

dalam 10-15 saat camtu lift tu pn grk turun lagi..aku da cm x sedap..sape lak dalam lift nih..10..9..8..7..6..ting...lift pn bukak..tapi..KOSONG..heykk...hmm..rase mase tu taktau nk gambarkn..berani2 takut..psl siang lagi kot..okay fain..aku n kwn aku pn masuk, tkn 'G'..pintu pn tutup...haaaa naww lift nih buat kuang hajau..die NAIKK!..ahh sudahh..aku dok gigih tunjal2 lagi button 'G'..tpi lift tu ttp naik...aaaaa..berkumat kamit dua2 bace ayat kursi..aku rase cam berterabur gk laa mase tu aku bace..xleh nk pk kau..dalam hati..jgnlaa kau muncul jgnla kau muncul..kami x kacau sesape kott...

11..12..13..14..15..16..17......18!.....tingg!!..pintu bukak....senyap..takde ape or sape2..lame gk la die bkk..aku nk pg tkn tutup pn tak mauuhhhhhh!..takuttt....member awal2 da melekat kt dinding..
x lame pastu pintu pn tutup...fuhhhhh..tp ktrg rase x sedap...aku pandang kwn aku, kwn aku pandang aku..still speechless..tp mcm nk ckp something..mcm ade org lain dlm tu..rase cm lift penuh..yg ktrg memasing da melekat kt penjuru dinding lift..dlm hati berdoa tolonglahhhhh sampai bawah.....Alhamdulillahh..sampai gk bwh..berdesup ktrg keluor..masuk kete..bace ayat2 yg sepatutnya..habis membeli belahh..ktrg pn blk..

Of course hati da nebes gile cadbury punyeh, memikiorkan nk nek lift tu jap lagi..by d time ktrg sampai kt lift, lift mmg dua2 tgh park kt G..aku pntkn 'naik'..ting! lift bukak..ktrg pn masuk bersame hasil belian gito..dalam hati memasing da dup dap dup dap..diam..lift pn naikk 1..2..3..4..5..6 erk x benti..aaaa.....7..ting! pintu bukak..seperti kuduga..mmg takde sape..haiyoo..kali ni cam berani ckit..aku da ckit upset..sedap jek 'dorang nek lift nk hantor 'dorang' dulu..klu xde sape naik xnk lak 'dorang' naik..aku cpt2 tutup pintu lift n cakap.."tolonglah jangan gangguu, kami x ganggu sesiapa pn"..pastu ALHAMDULILLAH, tutup je pintu..lift turun ke tingkat kami..bededai ktrg kluar..smpai umah bru bukak mulut..cite kt member2..seb baik member2 jenis yg agk kuat semangat and rupenye, dorang pn kene kacau....laaaa...nnt aku cite..xtau leh ke x nk cite psl rumah tu kt sini takut thread x sesuai..

yang penting lepas2 tu ktrg tak kene kacau ngan 'dorang' yg dok memain lift tu lg.. Last edited by dita85 on 7-7-2014 04:07 PM

Rate

1

Aiyy.. TT x hint kt member yg duk situ ke..ce ajak member tu dgn semua hsmt dia jgh rumah awek tu..
try2 tya jaga kt situ..kot jga bangla ke mymmr ke.. mukin ada yg tau.

nk tau apa respon member TT nih.. habaq mai lah..

dita85 posted on 7-7-2014 04:00 PM

tolong sambung

Malikmalika posted on 7-7-2014 10:42 PM
tolong sambung

huhuhuhu..bole ke kt sini??

mesti ada masalah sistem lift ni....... belum service agaknya.......

chempaka_ku posted on 8-7-2014 01:17 PM
mesti ada masalah sistem lift ni....... belum service agaknya.......

hentah lerw...tapi umah tu pn kene kacau gak..adess..1st n last dok ctu..

sambung2

berun posted on 30-6-2014 03:28 PM
TT kondo ni kan! setiawangsa xtahu la kalu kau kena tempat lain!!!

TT, siyes ke kondo hok ni?

dita85 posted on 8-7-2014 09:17 AM

smbg je la...cam best je cite ko ni
tuan tanah pon dh lm x moncol2....

Tuan tanah,

Kalo sy nak ikut sekali boleh tak? Kalo dgn tempat sy mmg takdelah jauh sgt..hehe

dita85 posted on 8-7-2014 11:17 AM

Pliss smbung...peliss...

Okay2..mintak izin eyh Tuan Tanah nk sambung cite kat sini..

Sambungannye..

Sementara aku n kawan aku turun naik lift pastu g beli barang, 3 org lagi kawan aku bergotong royong membersihkan rumah tu..mop lantai (tah bape round baru bersih), cuci n sental grill pintu yg penuh sarang tanah tu..

Rumah ni ade 3 bilik, so sorang kawan aku ni nk g bilik belakang utk sapu sampah n mop..bru die nak masuk bilik tu, die nampak ade kelibat hitam size budak melintas dpn pintu bilik tu belah dalam..cpt2 die intai tgk, tapi xde ape melainkan satu cermin hitam n katil bujang..die ni cam cepat sense bende2 'kotor' ni, terus die bace ayat kursi dan surah2 yg teringat..terus tak jadi masuk bilik tu..so nk ilangkan takut, die nk bersihkan la bilik paling depan, die masuk je bilik tu die rase lemas mcm penuh org dlm tu..bilik tu pn same, ade cermin yg sama size ngan bilik tadi kaler itam n katil kelamin..terus die kensel gak..takleh jadi, die g bilik tengah..bilik ni die rase sedikit lapang n takde cermin mcm dua bilik td tu..Tapi hati da x sedap..die kate manjang bulu die meremang..rase mcm diperhatikan kt umah tu..mmg sume pn rase..tapi x pelik pon, sbb umah tu mmg lame da kene tinggal..

So malam tu lps bbq, kat balkoni, makan2, tgk tv.. xde pape yg jadi..tiba mase nk tido..kitorang pn off tv n lampu meja makan..tgglkan lampu ruang tamu je..sume da decide nk berhimpit tido satu bilik..bayangkan berlima tdo satu bilik..katil king satu, pastu ktrg tarik tilam kelamin dr bilik sebelah..berasak2 satu bilik..huhuhu..seb baik bilik air pn dalam bilik..takdela riso nk kencing memalam..so sume landing kat katil, member sorang off kan lampu bilik, pastu die jalan ke arah tilam, bru nk landing, tetibe dgr suara perempuan n mcm budak, bercakap2 dr arah luar tp slow, bab still dgr..butirnye taktau ape..

Ktrg da pandang sesame sendiri, member patah balik bukak lampu, g pintu cpt2 bukak n intai kat ruang tamu..senyap..takde pape..hmm..so die tutup balik lampu, baring kt tilam dgn aku..tak sampai beberapa saat, srreeeettttt sreeeeeeeetttttttt.....'die' main tarik2 perabut ke katil ke tak sure..tapi furniture la..sume da diam membatu..aku lak nk xnk terpaksa la bgn on lampu n intai blk ruang tamu..senyapp..tp furniture sume okay..hmm..aku masuk blk tutup lampu baring kt tilam..nahhh..sreeettttttt sretttttttt...die main lg tarik2 perabut..tapi kali ni bunyi cam dr atas umah..mmg takde bende lain kot die nak main..haihh..mmg idok lerw aku nk g ngintai kat ats pulak dok..mamm die ctu..ktrg buat x reti, baca ayat kursi n cube lelapkan mate..lame gk lame gk laa 'dorang' main tolak tarik tu.. sampai ktrg terlelap sndiri..

esok pagi cek seb baik takde pape onar yg dibuat kt umah tu..so siang aktivit biase..jalan2, mandi pantai, banana boat n mandi pool..mase mandi pool ni, ari da ptg..nk malam gitu..pool nye pn cam seram jek..air hijo2..pool ni kat tgh block condo ktrg yg bentuk ala2 curvy nih..so mmg bole nampak jelas la seluruhh umah kt condo tu..hmm..smpai laa pkl 7 lbh nk maghrib bru ktrg naik..hohoh..ape punye anak dara laa..tapi mase tu ari dah gelap, so ktrg leh nampak jelas mane umah yg ade org mane takde org base on lampu..perrghh..kan aku ckp kan, umah ni setiap tingkat ade dalam 30 ke 20 unit umah..bayangkan la out of dkt 400-500 unit umah kt situ cume dalm tak sampai 20 pn yang berlampu..n yg penting tngkat 17 n 18 takde lampu langsung! n atas umah kitrg dalam 10 unit pn xde lampu langsung..herr...

Aku cam wonder gakk beraninye ktrg dok kt tmpt mcm ni..so ktrg pn cepat2 balik umah, mandi n solat..malam tu lps isyak..2 org kwn aku bace yasin..n Alhamdulillah..malam tu ktrg tak diganggu langsung..esoknye..pagi2 da cabut..

Rate

1