CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dita85

kisah bilik asrama ditutup

pearl.silver posted on 29-8-2014 04:26 PM
serius?...
hardcore gak batch korang..haha..
batch kami baik2 je..

Waah sbb student korg la kiteorg matrik2 lain kene buat solat hajat sia2 mendoakan kepulangan student tu dgn slmt yg akhirnye misteri nusantara. Katenyer hilang mase cuci baju di toilet kan??

elyzee posted on 29-8-2014 06:27 PM
Waah sbb student korg la kiteorg matrik2 lain kene buat solat hajat sia2 mendoakan kepulangan stud ...

Sampai gitu skali yek..hehe..
ko matrix batch 2003~2004 gak ke..kes ni jd pas abes xm penggal 1st tu..
tp memang masa die hilang tu,mak die report polis n berita dia masuk sokaba...
Alhamdulillah die selamat dijumpai..
Aku pun xsure camne die bole hilang..
tau2 dah kecoh dah kes die..

elyzee posted on 29-8-2014 06:03 PM
1 blok kosong ke?sejak bile?blok A tu asrama perempuan kan?

Tak pasti sejak bila kosong.. I batch 02-03 dah memang macam tu, and senior yang jadi fasi masa tu cakap masa batch diorang pun blok tu tak digunakan..

pearl.silver posted on 29-8-2014 07:26 PM
Sampai gitu skali yek..hehe..
ko matrix batch 2003~2004 gak ke..kes ni jd pas abes xm penggal 1st ...

aah batch 03-04 hehe

mizzmimi posted on 29-8-2014 10:42 PM
Tak pasti sejak bila kosong.. I batch 02-03 dah memang macam tu, and senior yang jadi fasi masa tu ...

mase batch kiteorg rasenye xde blok kosong n klu x silap b4 ni blok A blok lelaki tp dh tukar jd blok prmpuan.

Korg ni kira batch2 baru.. Aku ni 1st skali intake matrik under kpm thn 1999... Huhuhu lamanya.. Tua dh aku rupanya

Follow Us
nierza posted on 1-7-2014 11:36 AM
Sy pon ada pengalaman tp x seram sgt la..msa tu kt U di utara..U anjurkan satu festival n sy pon ter ...

Nie mesti kat uum. Tasik tue mesti tasik gutrie

sorryyyyy...
@jejedik @apec @amy26
lama betul nak amik masa menaip kat sini
ok here the story

masa belajar sana kena bua English punya assignment
so kitorang pakat nak amik topik pasal hantu
so tanya la cerita sana sini
lecterure English tu la juga upkan topik ni
dia pun sumbang cerita

masa awal2 matrik ni buka
memang kosong la kawasan tu
even dekat dewan dan bilik kuliah
kalau dah habis waktu kelas, memang senyap sunyi
so satu hari ni anak dia hilang
dia tinggal bawah blok perempuan sebab isteri dia felo
anak dia ni suka kayuh basikal tapi hari tu tak dapat kesan kat mana
cari2 jumpa kat area dwan kuliah
katanya ikut kawan
padahal...diorang je anak beranak yg stay situ

pasal segitiga berhantu tu
point pertama dekat pusat pentadbiran
point kedua dekat belakang blok lelaki ade satu pokok mangga
point ketiga dekat blok perempuan berhampiran masjid

point pertama memang spot favourite hantu anak-beranak
cleaner bagi nama
sebabnya diorang yg sampai dulu pagi2 kat situ
memang biasa jumpa la
sorang mak dukung bayi dan anak dalam 4-5 tahun

point kedua pokok mangga yg tak boleh ditebang
panjat ke nak amik buah pun tak boleh
kalau maghrib kadang2 ada kelibat kat situ

point ketiga ramai jumpa hantu bungkus
buat air dekat water cooler tu
haus gamaknye

so dalam kawasan segitiga ni macam2 benda lain ade la Last edited by syue86 on 3-9-2014 12:12 PM

apec posted on 4-8-2014 07:00 PM
Itu yang misterinya huhu.mmg x bnyak cerita kot.tp dekat2 tangki air ngan area2 belakang library t ...

penah panjat n masuk tangki air tu
masa explorace
klu mggu pendaftaran pun biasa panjat
amik pic lalu lintas

iwan007 posted on 27-6-2014 03:59 PM
KISAH 1

kat hostel satu sekolah kat alor setar pun seram gak... masa tu aku form 1 taun 1999 dok  ...

kisah 3 ko tu sama ngan member aku

mostly bebudak laki kelas aku dok kat blok b tapi ada sorang dua tercicir g blok a. member aku yg cite ni dok blok a jugak rasanya tapi dia level 2 kot. kejadian ni jd kat bilik member kitorang yang dok blok a tapi kat level 3.

member aku ni boring nak study...so dia g la lepak bilik mmber kat level 3 tu. diorang dok pulun study tapi member aku ni dok usik2 n dok tengok kat luar...dia tegur la empunya bilik tu kenapa dok bukak tngkap. empunya bilik kata saja nak bagi angin masuk. sejuk cket.

ntah mcm mana, masa dok intai2 tu, mmber aku ni nampak kain putih dok berayun kat pokok pelam yg dekat ngan bilik tu. dia p tegoq la dgn selambanya

tetamu: weh, kain apa dok bersidai kat luaq ni?

empunya bilik (4-5 org) senyap je wat bodo...dua tiga kali la jgk mmber aku tanya. depa tak jawap pun. member aku ni pun takdelah feeling sbb bajet depa dok tekun menelaah. dia pun boring dah nak usha kat luaq, dia p la kat empunya bilik tu, konon nak tgk dok study sampai mana dah. masa ni baru empunya bilik tu respon. tu pun suara slow ja

empunya bilik: awat ang p tegoq? kami dah nampak 'benda' tu 2-3 malam dah

terkedu je member aku dengar. tapi esok dok terkinja elok ja

waketheladies posted on 3-9-2014 01:47 PM
kisah 3 ko tu sama ngan member aku

mostly bebudak laki kelas aku dok kat blok b tapi ada sorang ...

haihh..nasib baik die tak ikut blk ke ape ke pas ditegur tu..

dita85 posted on 3-9-2014 02:33 PM
haihh..nasib baik die tak ikut blk ke ape ke pas ditegur tu..

tau xpa...cabui sangat mulut..

tapi ms kat merbok, masa batch aku la, jarang dengaq kisah antu mengekoq ni...yg aku dengar cuma penampakkan je...tapi yg femes pasal sorang budak yg ada nenek tua berkenan n sorang lagi kena sakat ngan burung merak...dua2 budak batch aku

yang kena sakat nenek tua tu, sejak dari first sem sampai abeh stadi...yg burung merak tu start sem 5 n aku kenal sikit2...tapi nak citer xberani la sbb tak tau banyak sangat

sebab ada yg mention matrik changlun, aku pon nak share la beberapa stori pasai matrik tu...

kisah 1:

ada sorang cikgu ni. dia punya opis kat level bawah, and duduk 4 org je. satu weekend ni dia mai keja. masa dok dalam pejabat dia, dia nampak sorang cikgu lagi (jiran sebelah pejabat) masuk. dia xtegur la sbb takde keperluan pun.

dia buat keje sampai sekian waktu. sampai masa dia nak balik tu, memang dia yakin yang dia lansung xnampak 'cikgu' sorang tu keluar dari pejabat dia sbb kalau 'cikgu' tu keluar, dia kena lalu pejabat cikgu ni.

so, bila guard nak p kunci pintu besar opis tu, cikgu ni pun halang. kata ada cikgu lagi kat dalam. guard pon p tengok. sekali xde orang. and pejabat tu pun elok je berkunci. terus cikgu ni masuk keta, start enjin, berdesup balik.

citer 2:

dalam opis memang ada 1 bilik yang dibuat tempat solat and rehat. ada tingkap sliding.ada sorang kerani ni. tak sure la dia nak solat or nak tido.  masa tengah solat/ tengah mamai nak tido, dia nampak sorang lagi kerani (matrik memang banyak kerani) dok sembang riuh sangat kat luar thru phone (boleh nampak dari tingkap sebab tempat kerani sembang betul2 bertentang tingkap). kerani yang dalam bilik ni malas nak tegur.

esok tu, dia mai opis terserempak dengan kerani yang sembang kat telefon tu. tanya la sembang apa yang rancak sangat kelmarin? kerani tu bagitau yang dia xmai keje pun kelmarin.

amik ko...dua2 benda ni jadi waktu siang.

memang tak dinafikan setiap pusat pengajian tu ada 'penghuni'nya yang tersendiri. biasala buat pun tengah2 hutan...sorang cikgu yg merangkap felo kat ctu penah gtau aku ngan selambanya, dulu memang ada 'perjanjian'.

janjinya;
masa student ada, ko jangan kacau. nanti student cuti, suka hati ko la nak berjimba

sebab tu kalau time student cuti, cikgu tu kata bunyi berdentum dentam 'depa' berpesta

gorgoro posted on 7-8-2014 12:31 PM
Cerita 1: pengalaman aku sendiri

best cerita2 korang ni. aku dulu pun ada gak pengalaman kena sak ...

Kolej Perindu??  Uitm Shah Alam.... mmg byk citer kt situ.. tp nasib aku x pernah encounter ngan benda2 nih sepjg study kt sana.. duk kt kolej seroja...

waketheladies posted on 3-9-2014 03:30 PM
sebab ada yg mention matrik changlun, aku pon nak share la beberapa stori pasai matrik tu...

kisa ...

Yeke. Mujur masa zaman aku study sana tak berlaku apa2 keseraman. Aku batch 05-06.
Cuma yg fames kisah memadu kasih di bilik AHU oleh batch sebelum tu. Siap dibuat buku utk pengajaran girls2 batch kami supaya xterpedaya dgn lelaki.

Zmn matrik aku memang best la,main byk dgn kwn2 sampai result pun cukup2 makan,hehe

imsal posted on 2-9-2014 08:53 PM
Korg ni kira batch2 baru.. Aku ni 1st skali intake matrik under kpm thn 1999... Huhuhu lamanya.. Tua ...

same la kite..
tp dulu matrik ku xde dgr kisah2 seram ni..
ke aku yg tak tau..
budak skema kot aku ni..

hai..saja nak citer..alhamdulillah aku dr kecik sampai besar tak pernah penampakan or apa2 yg kena mnegena dgn hantu...walaupun ddk sek asrama penuh dr form 1 sampai la universiti..

sapa yg pernah belajar kt utm skudai tau la kot...adik aku yg belajo kat utm skudai..blok apa ntah..ada satu bilik tu mmg tertutup...tk pernah dibuka...citer yg dia citer gini..sedih sket...

dulu ada sorg pompuan tu ddk bilik tu...ada boifren...pastu 1 day termengandung...so dia cuti 1 sem...tp ttp ddk bilik tu tk kuar2 bilik...maybe sbb perut besar kot takut org nampak...tp ada saksi nampak boifren dia hari2 hantar nasik kat dia ikut celah tingkap...nampak sgt yg mmg dia taknak kuar dr bili...tp waktu tu org tak tau yg dia mengandung...

pastu cuti sem...dia ttp tk kuar dr bilik tu...dia ddk la bilik tu sorang2...pastu bdk2 first year baru masuk...diorang ni masuk awal seminggu...bilik tu sbb ada org sewa so pihak uni tak bagi la kat orang...pastu diorang bau busuk...lama2 makin kuat...than pihak uni bukak bilik tu...rupa2nya mayat pompuan tadi dah busuk...dia dah beranak...dengan baby2 sekali mati...tapi citer yg sedih tu sbb dia mmg syg baby dia n dah bersedia nak menyambut kelahiran baby...ada sebaldi air...ada baju2 baby siap lipat kt tepi tu ngan pampers sekali...tp apakan daya...maybe ada tumpah darah or apa aku pun xtahu...ajal dah tiba untuk baby dia n dia...

pastuh bilik tu ditutup sampai la ni...aku lps dgr citer tu teringat2...sedih n kesian...sedekah jgk al fatihah sekali sekala...ms mula2 dgr citer terbyg2 camner la keadaan dia ms nk beranak sorg2 tu...innalillah...

eizzlin posted on 21-9-2014 03:47 PM
hai..saja nak citer..alhamdulillah aku dr kecik sampai besar tak pernah penampakan or apa2 yg kena m ...

Aihhh..siannye..betol ke cite tu??then bf da x selalu hantar mknan ke sampai x perasan pompuan tu da bersalin?

lolali posted on 30-6-2014 12:11 PM
aku dulu mmg tak nak dok asrama. takut..tp lps form 5 dpt offer kt matrik kt kedah (utara sana tuuuu ...

ini menarik . terbaik !

Edited by velvetkiss at 8-12-2023 11:48 AM