CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26336|Reply: 145

kisah bilik asrama ditutup

Selama ni jadi silent reader je..huhuu..skang rase nk share gak cerita2 koleksi

Dulu aku 2 tahun sekolah kat ade satu sekolah agama yang famous gk la kt Klang psl sekolah ni ade ISO9002..sekolah ni untuk bebudak pandai,
aku je tetibe jd bodo kt sekolah ni..msk kelas las2..puihh.. mase tu tahun 1998 -1999..sekolah ni ade asrama 4 block..A-D, 4 tingkat yg dikire dr 0-3..block A attached ngan B, block C ngan D..4
in between 2 block ni ade dewan makan and badminton court..kot..ke salah?igt2 lupe..da lame beno..aku dok block D..and dpn asrama ktrg mmg tnh perkuburan islam..harap maklum
tapi alhamdulillah, takde rase seram ke hape pn ngan kubur ni..psl byk kedai2 kt ctu..ohh lupe nk bagitau ni sekolah pompuan jek..

So, mase mule2 orientasi kt sekolah ni, kitorang ade cam briefing kat musolla block B level1..lepak2 kt koridor pastu terpandang la ade satu bilik blok A level 3 yg tertutup..x pk pape pn, tp tibe sorang bdk tu ckp, kakak bilik die bgtau bilik tu mmg da diitutup since 80's lagi tak dibuka utk masuk. bilim A:3:5 tu da ade 'penghuni ttp'. Aku tgk tembok koridor dpn bilik tu kosong..bilik sebelah2 dan lain2 penuh ngan kasut sekolah yg dijemur, letak baek punye ats tembok..cewritanye, sesiapa jemur kasut, termasuk sikit kawasan dpn bilik tu, esok nye kasut tu punye nasib kat atas bumbung kolah mandi yg terletak di tengah2 antara dua blok..ptt byk kasut buruk ats bumbung kolah tu..Okay takot punye psl lari msk musolla. Nasib baik aku dok block D.

Nk dijadikan cite ade sorang budak kelas aku baru msk, x smpat orientasi, aku lupe ape sebabnye..namenye pon aku lupe haihh.. die dok asrama block C..satu hari die lalu kt dewan makan time petang cmtu, pastu ade ibu bapa mcm tgh tggu ank die kt dewan makan tu..normally ade org kt konti radio asrama kt bwh tu akn buat announcement pggl pelajar klu mak bapak dorang dtg, tp ptg tu takde org.. so parents tu mintk tlg bdk tu pggl kn anak die name sekian2 kt bilik A:2:5! setingkt bwh je dr bilik tu..so budak ni pn gigeh la berlari naek tangga..tangga blok A ni plak terletak in between bilik 5 & 6..tah macam mane bdk ni terlajak sampai level  3, terus menuju ke bilik sblh tangga, A:3:5..pintu bilik mmg tebukak..pastu die nmpk bdk2 pompuan kt dlm tu sume berkemban dan sikat2 rambut..die yg tanpa pk ape2 terus tanye
"Assalamualaikum, Nurul (bkn name sebenar) siapa?parents dtg kt bwh"
semua pandang, then ade sorang jawab "awak salah bilik , dia bilik bawah"
"Ohh yeke??sorry2..time kasih"
terus die turun bilik bwh, pggl bdk yg sebenar turun..
Bile die blk bilik , die gelak2 la cite pengalaman yg 'memalukan', tersalah bilik, kt kakak2 bilik die..bile die sebut bilik atas bilik A:2:5, kakak2 bilik die tekejut, ats bilik tu bilik 'yang ittew'..
kakak2 bilik die nafikn la, ckp bilik tu kosong..da bertahun tutup..menangis2 bdk tu, bile tau cite psl bilik tu..pttla die kate sume sikat rambut..rambut lak panjang2 tp x pasan had mane..
malam tu jgk die suh mak bapak die amek..x lame pastu terus keluar asrama, pg sekolah ulang alik jek..nasib baik die tnjuk muke cantek, klu muke buruk..huhh..bedarah idong agaknye budak tu..

Lps tu je kecoh sekolah..padahal bende tu x kacau org luar pn..kecuali kalau lalu dpn bilik die or dalam bilik die la of kos..tu psl kunci..puncanye katenye sbb bdk2 bilik tu dulu gatal ehem pegi main sprit2 yg melampau, then bende tu terus xnk blk..katil2 digegar ditarik and mcm2, pggl ustaz azankan dpn pintu..tp org2 yg ade mase tu langsung x dgr ustaz tu bang, tah mcm mne deal punye deal, pihak sekolah setuju bilik tu dikunci and just let them stay inside..drpd mengganggu kt luar, baek korang buat hal sndiri dlm tu.. wallahua'lam

Rate

1

sekolah agama pompuan kat klang? samth kg jawa ke?

cerita yg menarik... tq TT coz sharing...

menarik citer nih... terasa keseramannya..

sebab den pun dlu duk asrama...

lagi haru bile dorm yang den duduk tu baru dibukak pada student setelah beberapa lama jadi stor.. bertambah2 terharu sebab semua freshie, memang teruk kena ragging dari 2 alam masa tu...

tapi pengalaman la..

hihihi... Last edited by SyaAnis on 27-6-2014 12:42 PM

takut2

sangat best citer tapi lagi bertambah best kalau xde short form

Follow Us
fuhh.. seramm

seram ! kalau duduk asrama mmg banyak betol pengalaman2 mistik kan.

harkktuih posted on 27-6-2014 12:26 PM
sekolah agama pompuan kat klang? samth kg jawa ke?

yess..yg lame..sekarang da pindah tmpt baru..

anwarnuwa posted on 27-6-2014 01:57 PM
sangat best citer tapi lagi bertambah best kalau xde short form

aisehh..x perasan..feeling2 mcm type msg..

fuh mmg seram + menakutkan

best2!!

aku dulu pon duk kat asrama.. ade gak bilik yg kene kunci.. tapi tak pernah kene kacau la.. sekadar dengar2 cerita dari kakak2 senior je..

asrama yg aku duduk tu sebenarnya asrama lelaki tapi ditukar kepada asrama perempuan..sebab ape tak pulak aku tau.. bilik aku tingkat satu.. tingkat yg dikunci tu atas bilik aku je.. apa yg aku dgr bilik tu dikunci sebab ada budak lelaki meninggal dlm bilik tu sebab kene angin pasang.. huhuhu...

orangebear posted on 27-6-2014 02:55 PM
best2!!

aku dulu pon duk kat asrama.. ade gak bilik yg kene kunci.. tapi tak pernah kene  ...

hostel aku time kat kolej pon ada jugak bilik yg kunci ni. tak pernah bukak. tp disebabkan student makin ramai, kena jugak la bukak bilik tu. lepas bukak je bilik tu, mmg tiap2 hari ada je benda jd.

KISAH 1

kat hostel satu sekolah kat alor setar pun seram gak... masa tu aku form 1 taun 1999 dok asrama.
mmg ada satu bilik ni sentiasa berkunci....dengar citer dr senior2 ckp bilik tu ada "benda"
al kisah dulu dorm katil double decker ada bdk berdiri atas katil.
then terkena kipas siling pastu putus kepala..sejak kejadian tu bilik tu dikunci
*ntah ler cite ni betul ke x

KISAH 2

asrama lelaki sebuah universiti, iaitu kolej mxxxxja di merbok, kedah. pun ada satu bilik ground floor mmg sentiasa berkunci..kata pengurus asrama tu bilik stor utk simpan bantal dan tilam.  aku ada jugak lalu dpn bilik tu siang2 cuba skodeng kot tingkap..sebenarnya bilik tu x simpan bantal dgn tilam pun.. cuma bilik yg usang penuh sarang labah..mmg menyeramkan...mesti ada kes dulu kat bilik tu..

KISAH 3

asrama lelaki yg sama jugak kolej mxxxxja di merbok, masa tu final sem diploma tahun 2010, bdk2 laki biasa la esok nak exam, mlm tu baru kalut stadi last minit.. aku pergi lepak kat bilik member aku jam 1215pagi kat level 2 ..sembang mcm biasa la..then aku jengok kot tingkap tiba2 ada kain putih terbang kot celah2 pokok tepi blok tu.. punya la gatal mulut pi tegur "eh benda ape tu terbang?" sekejap jer terus dengar org gelak mengilai bawah tu..meremang bulu roma aku...terus aku diam balik bilik terus. member aku pun diam sambung stadi. esok pagi aku tanya member aku smlm tu dah kenape? member aku marah, dia ckp benda pelik jgn tegur. sebenarnya diorng dah 2 malam x boleh tido. kena kacau dgn benda tu.. dia tido bawah.. tp terasa mcm ada org kat katil atas dok goyang2..

Rate

1

:funk :funk
giler skeri... aku rasa la kat mana2 asrama mesti ada bilik yg dikunci..huhuhu

huhu.. sian budak yg tolong panggil tu.. mesti dh trauma gila..

iwan007 posted on 27-6-2014 03:59 PM
KISAH 1

kat hostel satu sekolah kat alor setar pun seram gak... masa tu aku form 1 taun 1999 dok  ...

haha kolej maxxxja merbok... perghhhh sangat lah famous!

kitorang ada duduk kejap kat sana. masa cuti sem. ada aktiviti time tu. ke kolej kat penang? jap aku konfius. tapi kawan aku ni dia p basuh baju tengah malam kat bilik dobi. amek kau nampak cik ponti... citer detail dia aku tak ingat sebab dah bape tahun punye citer daaa....

lululun posted on 27-6-2014 04:43 PM
haha kolej maxxxja merbok... perghhhh sangat lah famous!

kitorang ada duduk kejap kat sana. mas ...

ohh bilik dobi dia mmg sebelah ngan toilet pun..
member aku ckp kawan ni special sikit boleh nampak benda2
dia ckp pernah nampak ada "benda" dok conteng cermin toilet tgh mlm.
asrama maxxxxja tu actually ada 2 blok A dan B
aku mmg x kan basuh baju kat bilik dobi tu..
paling koman pun hantar mak cik dobi kat bwh tu siang2..

masa aku baru masuk tu, ustaz tu ada citer senior2 kat situ punya gatal tgn malam tu main "coin spirit"
benda tu dtg so mcm2 soalan la diorng tanya
umur dia beribu tahun..perempuan
pastu sampai benda tu x nak balik tempat asal dia balik
sampaikan ustaz ni la kena deal dengan benda tu baru dia balik

Rate

1

iwan007 posted on 27-6-2014 04:58 PM
ohh bilik dobi dia mmg sebelah ngan toilet pun..
member aku ckp kawan ni special sikit boleh namp ...

hahaha... jangan tanya aku blok mana sebab yang kena tu member aku yg lelaki. kisahnya, orang kat situ dah bgtau jangan basuh baju malam2. siang takpe. dia punye degil, pegi jugak basuh tengah2 malam. amek ko mendapat.... degil benor

seram jugak cite ni