CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dita85

kisah bilik asrama ditutup

anne_boleyn posted on 1-7-2014 08:28 PM
Pasai rantai kaki berloceng tu aku mmg pernah dgr. Scary weyh. Bukan aku sorg je time tu dgr, satu ...

yang aku dgr ni time duduk kat aras bwh..kat situ kan style dorm dan disusun katil byk2..memula ingat rantai kaki member2 yg lain, sbb ade gak 2-3 org yg pakai rantai kaki berloceng. tp makin lama,makin kuat dan ade rentak lak..time tu dalam kol 3 pg..last2,katup muke ngan bantal je la..mls nak pk2 sgt..

tp stakat aku dgr la,blok K uitm Seri Manjung tu bekas tapak kuil lama..tu yg bunyi loceng gelang kaki ala2 tarian mcm dlm cite devdas kot..kekekeke

adeqbun posted on 2-7-2014 04:35 PM
yang aku dgr ni time duduk kat aras bwh..kat situ kan style dorm dan disusun katil byk2..memula in ...

Aku bilik atas. Nasib baik la sgt. Kwn2 aku yg dok bwh dorm tu siap tutup katil kiri kanan dgn kain batik ya. Yg dok katil atas tu sure tumpang tidur kat katil bawah.

iwan007 posted on 27-6-2014 07:59 AM
KISAH 1

kat hostel satu sekolah kat alor setar pun seram gak... masa tu aku form 1 taun 1999 dok  ...

kisah2 seram kt mxxxxxa ni ada yg pasal kes kelar leher ke apa tah kn kalau tak silap.. ada yg ckp dulu mxxxxxa tu pernah jadi kolej perempuan ?

Leafumi posted on 4-7-2014 03:24 AM
kisah2 seram kt mxxxxxa ni ada yg pasal kes kelar leher ke apa tah kn kalau tak silap.. ada yg ckp ...

aah di awal pembukaan universiti tu.. situ mmg kolej laki sebelah dengan kolej perempuan
tp kes kelar leher tu x pasti la sebab x pernah dengar cerita pulak.

Aku pun nak tumpang cite la...

Dulu masa sem 1 dan 2, pihak college dah bagi bilik siap siap kat student..so masa sem 3 pihak college suruh pindah sebab nak selaraskan building ikut semester..maknanya building aku duduk semua utk senior senior..so hostel ni mcm apartment, ada 3 bilik..satu bilik berdua so serumah ada 6 org..

So dah duduk hostel, setiap kali nak keluar malam or weekend kena tulis dekat buku log dalam bilik pak guard...kena tulis depan pak guard, nama kitaorg and no unit..so setiap kali tulis kena depan pak guard, pak guard nampak no umah yg kitaorg tgh tulis dlm buku log, dia tanya "umah ok?" ..kitaorg jaab la ok...lama lama org dok tanya pk ke tak..semua pelik..las last ada kakak senior bttau umah tu dah lama dikunci..meaning kitaorg org first duduk lepas dikunci sekian lama...dengar camtu jadik la takut..kitaorg decide buat solat berjemaah, baca yaasin and buat makan makan jemput kawan kawna kelas..

Las dr tu satu satu gangguan dtg...kawan aku tgh buat assognment kat ruang tamu, ada benda hembus dalam telinga dia..terkejut dia..lari masuk bilik kunci pintu..benda tu main tombol plak cuba nak bukak pintu..kawan aku takut selubung badan...

Pastu kawan sorang lagi kena gegar katil..dia dok katil atas..katil dia kena tolak dr bawah..tapi bawah kosong..hosmete balik kampumg..dia nbuat buat diam je, matikan diri..ehh banyak la kejadian dalam umah tu..kalau rajin aku sambung laa...

syue86 posted on 30-6-2014 03:31 PM
oh..nerang
ingatkan changlun
klu changlun mmg keras

Syue share cerita lah yang kat changlun tu.. aku pun study situ.. rasanya kau tau tempat study tu

Follow Us
Budak bilik i la yg ketok bilik tu... Mmg dia x sihat la lepas dr hr tu... Asik balik je... Sebab selalu demam.. Pegi mana2 selalu berteman la pas kejadian tu... Kesian gak tgk dia... U block d eh? I block c

aku pun nak cite gak.
kisah ni agak baru jugak la sebab kejadian tu jadi awal tahun lepas dan aku masih lagi study kat situ. tempat ni kat utara.

citenye pasal ada pelajar pompuan bunuh diri. budak india.
kecoh la petang tu, kebetulan masa tu aku baru balik dari kelas. Lect aku pun trut sama kecohnya cite pasal ada kes kat bawah kat kitorang sambil sengih2. Dah kelas habis so cepat2 la kitorang ni turun pegi area asrama. Dah ramai student2 berkumpul kat satu blok ni dengan kete abang polis lagi.

Risik punya risik dapatlah tau yang pelajar india perempuan bunuh diri dengan cara gantung diri kat kipas.
Mak gad yang jaga blok aku pun cita la yang awalnya dia disuruh pegi bukak pintu bilik budak tu. Dia cakap mula2 dia bukak takleh sebab tersilap kunci. So dia pegi la pej warden dan kali ni warden sendiri yang pegi bukak pintu bilik tu. Apa lagi , terkejutlah warden tersebut tengok keadaan mayat budak pompuan tu yang berada di tengah2 bilik dengan tergantung dengan sari. Warden pompuan yang bukak bilik tu trauma lepas tu.

Punca bunuh diri tu yang aku dengar dorang bagitau sebab budak ni gaduh dengan bf dia. Pastu dia pergi la bilik dia. Utk info, budak ni tinggal sensorang je dalam bilik dia sebab dia praktikal kat hotel (tempat blajar aku ni ada hotel). Dia gaduhnye kat situ, pastu dia baliklah bilik dia.

Lepas tu bf dia terima la sms dari budak ni cakap dia nak bunuh diri. Bf dia tak caye lah sebab ingatkan dia main2. Dah 3 hari bf dia msg dan col tapi tak de respon so dia pegi la pej warden mintak kunci cakap nak check gf dia kat bilik. Last2 warden tu bukak bilik la tengok budak tu dah mati.

Dengar cite gak leher dia dah jadi macam panjang gitu sebab dah 3 hari dia mati tergantung. Hari tu jugak semua student yang 1 aras dengan bilik dia kena pindah. Dengar citer gak ada kes budak histeria dan macam2 lagi. Sampaikan budak laki pun rasa takut sampai ada yang nak balik umah instead duduk asrama. Aku yang lain negeri ni terpaksa lah ye duduk asrama , memandangkan aku pun duduk sorang aku start dari malam tu aku tido ajak kawan aku dekat 3 minggu tido sekali. Rasa cam takleh tido je pikir pasal hal tu padahal blok tu jauh jugak tapi sebab benda2 camtu aku jadi cam kurang keberanian gituu.

Padahal sebelum tu aje je banyak kes pasal student histeria, masa sekolah dulu pun teruk kes histeria masa belajar pun ada gak cuma tak seteruk masa sekolah dulu. Sampai habis sem aras bilik tu takde penghuni , taktau lah sekarang ni dah bukak dan aras tu kecuali bilik tu memang kena lock dah sebab intake lepas aku lagi ramai student masuk. Tak ingat nak tanya bebudak ni masa konvo hari tu. Harapnya takdelah yang sengsara nanti ye.

nasib baik sikat rambut kepala melekat kat leher..dapat kepala pegang dekat tangan lagi naya mau berbuih mulut

Wah... Samth kg jawa

Tempat lama sekolah tu yg depan kubur tu, kongsi dgn sekolah rendah dulu waktu petang. I sekolah rendah tumpang sekolah tu la, dari 1997 sampai 2002. Tahun 2000 kot, sekolah tu pindah kat depan bekas istana lama. Masuk sekolah menengah, iols dapat sekolah hisamuddin depan bekas istana lama tu la. Belakang asrama tu hutan. Asrama tu pun macam2 cerita jugak, even jalan depan sekolah tu pun pernah ada eksiden ngeri

Tapi masa kat tapak lama dulu memang scary la. Kan kat bawah asrama tu ada rumah2 staff kan. Kawan iols anak staff. So benda2 seram ni dia macam biasa aje

hishamudin ni. hahaha
Last edited by mk-sabio on 23-7-2014 09:06 PM

cik.panda posted on 23-7-2014 07:20 PM
Tapi masa kat tapak lama dulu memang scary la. Kan kat bawah asrama tu ada rumah2 staff kan. Kawan i ...

Alaaa...cite laaaaa......

kalau pasal cite uni, better share cite kat tred uni..kat dalam tu mcm2 cite bes org share..nasib aku baca masa dah abis duk uni

syue86 posted on 30-6-2014 03:31 PM
oh..nerang
ingatkan changlun
klu changlun mmg keras

kat mana segi tiga berhantu tu??
iols dulu matrik changlun jugak..
penah ada history pasal budak sorg ni..
budak tudung labuh, tp baju dy hari2 hitam..

sampai ade kes cakap dy ni memang boleh berinteraksi dengan bende tu
dy tido pon kat masjid sensorang..
memalam dy naik tingkat paling atas blok, dok buat ape ntah..
mse tu tingkat atas blok pompuan sume dikosongkan..
tp takde can nak jumpe budak tu, sebab tak lama pastu dy kuar matrik..
fishy sangat..

jejedik posted on 24-7-2014 10:54 AM
kat mana segi tiga berhantu tu??
iols dulu matrik changlun jugak..
penah ada history pasal budak ...

wah!penah dgr cerita ni
jejedik mesti senior sy
sy 2nd gen matrik changlun

syue86 posted on 24-7-2014 11:59 AM
wah!penah dgr cerita ni
jejedik mesti senior sy
sy 2nd gen matrik changlun

eh yekee??
saya matrik batch 2011/2012..
hahaha.. ke syue yang senior sy ni..
ahakss..
sy batch bebaru ni jugak la..
budak yang sorg cite ni budak pdt (program 2 tahun)
tau citer pon dari rumate, sebab rumate sorg budak pdt jugak..
so, segi tiga berhantu tu kat mne??
nak tauuu.. Last edited by jejedik on 24-7-2014 01:16 PM

Kisah paling seram akak. Tidur tingkat 1. Alih2 bangun Ada dekat tingkat 4... Akak syak senior akak angkut Kak letak tingkat 4..

Zaman kat matrik changlun dulu xde dengar benda sgt, kecuali kisah mak cik cleaner kat dewan kuliah.Datang awal pagi2 pastu jumpa budak kecik maen2 kat bawah koridor tengah2 dewan kuliah tu.Mak cik tu tanya anak sape ni,pastu budak tu cakap dia nak bawak makcik ni jumpe maknya.Makcik ni pun ikutla,jumpe2 mak dia terus demam makcik.Yang cerita ni lecturer matematik waktu tengah2 kuliah,huh segar terus mata dengar haha.Satu lagi waktu kat matrik changlun ni dulu pernah dengar cerita orang jumpa ponti kat tangki air.yg ni xtaula detail story dia.Ada jugak cakap pernah nampak orang berlari takde kaki pusing padang kat padang depan tu malam2,pun xtau detail story die. Sori ye xde kaitan ngan bilik asrama sebab time ak duk belajar tu aman damai je asrama kat sana haha

jejedik posted on 24-7-2014 01:12 PM
eh yekee??
saya matrik batch 2011/2012..
hahaha.. ke syue yang senior sy ni..

laaaaa...junior rupenye
hahahaha..
ade lg aras yg dikosongkan?
pelikkk