CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Naurah_rik

Disantau Bekas Isteri Tunang

nak lagi tt. cte lain plak..hihihi

haryatie posted on 4-7-2014 09:53 AM
bagus la sekarang da sihat..
smoga jodoh tt berkekalan hingga ke akhir hayat..
tp menakutkan la ye ...

rasanya kalau ular hitam tu orang nk hantar sihir kot...
Kalau ular yg comel2 tu, orang nk masuk meminang...

kepada tuan tanah,
semoga jodah berkekalan...amin
Best crita tuan tanah, panjang berjela...

Best..nanti sambung lg ye..

xsabar...

HAnaNAjima posted on 4-7-2014 09:14 AM
teruk btoi perangai ex dia...apa pon hana doakan hubungan u and tunang u berkekalan ke jinjang pelam ...

amin. tima kasih ye hana atas doanya..

lemonthyme posted on 4-7-2014 09:23 AM
@Naurah_rik

Semoga dipanjangkan jodoh hingga ke akhir hayat dan diberkati Allah sentiasa, insyaal ...

amin, begitu juga lemon ye.. tima kasih

SirihPinang posted on 4-7-2014 09:42 AM
jalan cerita yang menarik dan tersusun, best2!
iols doakan semoga kuat jodoh korang dan b ...

amin. tima kasih ye sirih pinang

Follow Us
mute posted on 4-7-2014 09:48 AM
kesian tt, alhamdulilah dah sehat, tq the story mori, next story plezzz

tima kasih ye. insyaAllah ade ruang waktu nanti saya cerita pasal gangguan tu ye

nallepooh posted on 4-7-2014 11:05 AM
alhamdulilah...susah bila dah melibatkan sihir ni

setuju. mengikut pengalaman saya, sebelum tau diri disihir. hidup tertekan sangat. sedar diri sakit, tapi hampir berputus asa nak cari ubat. jadi macam nak gila.

haryatie posted on 4-7-2014 09:53 AM
bagus la sekarang da sihat..
smoga jodoh tt berkekalan hingga ke akhir hayat..
tp menakutkan la ye ...

amin, tima kasih ye doanya. haryatie, saya pun tak pasti sama ada mimpi ular hitam tu KENA sihir atau tak. tapi orang kata, mimpi binatang berbisa tak bagus. Walahualam. awak ada rasa sakit yang pelik-pelik ke apa. nasihat saya kalau diri rasa ada something, lebih baik cepat-cepat berubat. takut ada apa-apakan. dulu saya selalu abaikan "hint" selalu anggap maybe perasaan je. sehinggalah sakit tu, baru hidup merana. cuma kita perlu fikir logik la. jangan terlalu percaya bab sihir ni. kalau sakit 1st jumpak doctor dulu. kalau still takde perubahan baru cuba alternatif lain...

ceempaka posted on 4-7-2014 11:49 AM
pilihan sendiri..kenal dlm masa yg singkat,lepas tu trus setuju bila dia ajak bertunang. Sy baru p ...

maybe awak tak bersedia kot? kadang lepas break , kita terus terima orang lain. itu bukan cinta tu. kadang lebih kepada nak hati terisi. maaf ye kalau salah. sekadar pandangan. maybe awak still sayang kat ex awak ?? maaf sekali lagi ye. pandangan saya, apa kata awak beri peluang kepada hati dan bakal suami. mana tahu kan, kadang yang hati tak bapa berkenan tu la yang terbaik untuk kita. saya doa urusan awak dipermudahkan

lolali posted on 4-7-2014 11:49 AM
nak lagi tt. cte lain plak..hihihi

insyallah, nanti saya cerita kisah gangguan tu ye.

leylapple posted on 3-7-2014 04:28 PM
bagusnya cerita nie...

ayat pun tersusun rapi jer..betul2 dapat dihayati

mcam baca karangan

memula maleh gak nak baca, Ai Ling...

lepas tu teruskan jugalah sampai abih

semoga kekal hingga berumahtangga.

zameyla posted on 4-7-2014 12:23 PM
rasanya kalau ular hitam tu orang nk hantar sihir kot...
Kalau ular yg comel2 tu, orang nk  ...

hihiihi. dulu kan masa muda belia bila mimpi ular je. seronok bukan main konon ada orang nak masuk meminang. sekarang, mimpi ular dah macam trauma. hikhik..

ha ah panjangkan, sampai kematu tangan menaip. hikhik.

MellyNad posted on 4-7-2014 12:39 PM
Best..nanti sambung lg ye..

xsabar...

tima kasih ye. insyaAllah nanti saya cerita ye

iznanaziz posted on 4-7-2014 01:29 PM
mcam baca karangan

memula maleh gak nak baca, Ai Ling...

ye ke? hihi. karangan kisah kena santau. memori yang paling teruk. mintak kita sama-sama dijauhkan kan.. tima kasih sudi baca ye

Naurah_rik posted on 4-7-2014 01:27 PM
maybe awak tak bersedia kot? kadang lepas break , kita terus terima orang lain. itu bukan cinta tu ...

mekaseh naurah..sy doakan semoga majlis awak berlangsung dgn meriah dan berbahagia hingga hujung nyawa

ceempaka posted on 4-7-2014 01:36 PM
mekaseh naurah..sy doakan semoga majlis awak berlangsung dgn meriah dan berbahagia hingga hujung n ...

amin. harap awak pun sama. tima kasih ye

Naurah_rik posted on 4-7-2014 05:19 AM
Cuma mampu ckap thnx for your support. InsyaAllah cerita untuk tauladan bersama. Kalau bole buat t ...

Hehe. Your welcome!

thanks sudi shared pengalaman TT. jalan cerita pun senang nak faham.
tahniah TT, semoga jodoh berkekalan.

Assalamualaikum.

Maaf ye jika buat sahabat-sahabat tertunggu. Cerita yang saya nak share ni, hanya sekadar pengalaman yang pernah saya lalui. Bagaimana hidup saya terganggu akibat perbuatan sihir ..

Sejak malam tapak tangan / kaki aku sakit tu aku tak diganggu apa-apa. Tapi aku agak pelik kenapa badan aku seperti dicakar-cakar bila tiba waktu-waktu tertentu. Korang fahamlah kan bila tiap malam menahan sakit, of course waktu tido memang terganggu. Stress sangat-sangat.

Hinggalah pada satu malam yang aku mimpi "suara lelaki" mintak aku lakukan hubungan dan aku menolak. Lepas tu dia ugut yang dia akan sedaya upaya buat aku dan tunang putus. Sebenarnya sejak malam tu la, bermula perkara-perkara yang aku takkan pernah lupa.

Seperti yang aku cerita sebelum ni, semasa aku sakit dulu mak ayah yang temankan aku. Kami hamparkan tilam dan tido di hall ramai-ramai. Aku akan berbaring sebelah mak. Pernah satu malam tu, aku anggar dalam pukul 1pagi lebih. Yang ingat masa tu aku rasa macam terlena sekejap sangat. Masa nak ubah posisi tido menghadap ke mak, aku dengar seperti bunyi mendengus. Spontan la kan terbuka mata, aku nampak ada "benda" yang wajahnya hitam sangat, isi muka dia tu macam berkerut-kerut seperti kesan terbakar. (face to face) menghadap aku.

Aku terus menjerit, dan benda tu terus hilang. Aku yakin aku tak berkhayal dan bukan mimpi!

Pernah satu waktu tu, aku diganggu setiap hari. (sebelum aku pergi jumpa bapa mentua kawan aku) Bila tiba waktu senja, aku akan dengar bunyi seperti binatang mendengus-dengus. Bunyi macam ada 2 ekor, saling berbalas bunyi dan bising di betul-betul tingkap rumah aku. Maaf, aku tak dapat terangkan bunyi tu macam mana. Tapi memang agak gerun. Tiap kali bunyi tu aku akan jadi sejuk ya amat. Tak pernah aku lepaskan tangan Mak.

Binatang tu akan berbunyi pada waktu senja dan malam dari arah yang sama. Iaitu tepi tingkap umah aku. Pernah satu waktu tu, aku jadi berani (sebenarnya geram + stress) buka pintu untuk lihat apa yang kacau aku. Tapi sebaik pintu dibuka, KOSONG dan takdak apapun!

Aku ingat lagi satu malam tu, aku tido dengan adik aku di hall. Malam tu, susah sangat nak lena. (sebab sakit jugak) Last bila terlena, aku terjaga apabila dengar seperti ada orang menumbuk-numbuk dinding rumah aku. Kuat dan bertalu-talu. Apalagi aku lari masuk bilik Mak. Aku gerak Mak dan Ayah. Mulanya, bila aku cerita pasal bunyi tu, ayah kata perasaan aku. Tapi malam tu  Allah izin ayah pun dengar bunyi tumbukan tu. Bila ayah bangun jenguk ke luar serta-merta bunyi tu hilang. Alasan ayah bunyi tu adalah bunyi kucing lompat ke dinding sebab nak masuk rumah. (kami suka bela kucing, bila malam semua kucing kami akan lepas di luar sebab takut kucing aku tu )

Aku iakan ja kata ayah, mungkin untuk sedapkan hati aku dan mungkin juga aku anggap aku berhalusinasi. Tapi yang pasti, setiap hari aku diganggu bunyi-bunyi yang pelik tu sehinggalah aku menerima rawatan daripada bapa mentua kawan aku.

Nanti ada masa aku cerita, time aku berubat malam tu jadi apa, dan "benda" tu ganggu bapa mentua kawan aku sebab rawat aku.

Terima kasih pada sahabat yang sudi membaca.