CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nallepooh

pengalaman seram membesar di rumah felda

lolali posted on 9-7-2014 10:28 AM
ciri fizikal sama je kan. hahaha masing2 anak tiri drakula kot.

ya..dua2 pakai baju putih meleret..

i pun membesar kat felda. start duduk felda tahun 1990,masa iols lahir. so far xde ape yg menyeramkan berlaku cuma kes curi banyak sgt. mase iols umor 9 tahun camtu, ayah iols kerja kat KL sbb mase tuh sawit x berbuah lagi..and mase tuh felda x bagi alaun bulan2 mcm skrg..so tinggal la mak,iols and 6 beradik yg lain..mase tu dah ade letrik..

disebabkan kami2 ni malas nak basuh pinggan, mak iols cabut singki and kiteorg terpaksa lah basuh pinggan kat bilik air..mase tuh bilik air kat luar umah..tepi pintu dapur jer..so kirenyer bukak je pintu dapur,bilik air belah kanan, garage motor belah kiri..adik iols ni makan sikit jer, so die g la bilik air terus nak basuh pinggan n cuci tangan..

tetibe die lari lingtang pukang n terus berdiri kaku sambil muke pucat..mak terus suruh kakak tutup pintu(yg kebetolan dduk dekat ngan pintu)..mak tanyer kenape?  adik cakap die nampak ade org kat motor..dok cangkong disebalik motor tuh..kirenyer die nampak kaki and muke org kat bahagian raga motor tuh..

mak terus tarik parang panjang kat bawah katil and terus bukak pintu..kami ni bkan main takut lagi terus berlari ke tingkap2 yg ade..nampak org tu lari ke arah depan rumah..mak terus kejar sambil jerit2 n maki2..tp org tu lari lg laju n hilang dlm gelap.

banyak kali bende ni jadi..sampai la umo iols dlm 14 camtu,bende ni dah reda..tp motor iols tetap kene curik..mase iols nak g bilik air,iols nampak ayah iols tanam something kat garage motor..esoknyer terus jumpe motor iols and 20 lagi motor2 org kampung kat ladang sawit blakang umah iols..

sekarang kecurian motor lagi menjadi2...tak selamat dan kes dadah pun banyak juga kat felda..

felda pahang kat mana nih weh?

Suchi posted on 9-7-2014 03:34 PM
felda pahang kat mana nih weh?

kat jengka

Ipo posted on 8-7-2014 11:44 AM
wah scary ni woddy..

cik pon ke cik lang?..

aku kalau kebun kelapa sawit xtakut sgt..sbb imejin yg cik pon/ cik lang ni xboleh nak bertenggek atas pokok kelapa sawit ...sebab tu walaupon rumah kat kg tu keliling kelapa sawit tp xrase takut sgt

Follow Us
aincomey posted on 10-7-2014 10:52 AM
aku kalau kebun kelapa sawit xtakut sgt..sbb imejin yg cik pon/ cik lang ni xboleh nak bertenggek  ...

aikkk boleh la cenggitu eh..hehe
tp ade logiknyer..

dulu jer..skrg felda iols dah maju..serba serbi ade..and org2 kampung makin matang..sukeeeee

nanti nalle cerita..pasal kakak nalle yg sulung kena ganggu dgn lembaga hitam..masa balik mengaji..

khailya posted on 10-7-2014 11:37 AM
aikkk boleh la cenggitu eh..hehe
tp ade logiknyer..

pengaruh drama filem seramla ni...xpernah lagik citer seram buat dalam kebun kelapa sawit...kalau ader mau nanges

teruterubozue posted on 8-7-2014 09:42 PM
Mangsa : 4 perempuan + 1  lelaki

outstation kat felda bandar tun razak ke? buat keje penyelidikan ke?

kauado? posted on 9-7-2014 10:51 AM
i pun membesar kat felda. start duduk felda tahun 1990,masa iols lahir. so far xde ape yg menyeramka ...

seramnye cite uolssssss....

Aku pun anak Felda jugak...kat Johor...
Masuk felda tahun 1982...masa tu aku  kecik sangat lagi...
Bila lori sampai halaman rumah...satu benda yang aku ingat...lalang sama tinggi dengan abang aku yg masa tu darjah 4...
Sepanjang membesar di felda macam2 peristiwa yang aku lalui...antaranya:
1.Rumah felda kan tandas dia di luar...mak aku pernah kena intai waktu tgh buang air...mak aku nampak kelibat orang...mak aku menjerit....kecohlah satu blok masa tu mencari sapa yg mengintip...walaupun pengintip tu tak dapat di tangkap malam tu...tapi mak aku tahu sapa orangnya...yg kelakar org tu pun ada masa kecoh nak mengejar pengintip malam tu...

2.Kes hantu kum kum....yang ni memang buat aku trauma gila nak pegi ngaji...tapi memang famous sbb hantu kum kum cuma cari mangsa anak dara saja...

3.Pocong...orang tua sibuk kata pocong ni akan duduk bawah tangga dan akan jegukkan muka dengan harapan orang akan tegelincir dan jatuh....dan tolong dia bukakkan ikatan muka dia tu...

4.Harimau jadian/pontianak...kisah isteri sapa ntah yg tiap kali maghrib mesti hilang...sbb jadi harimau jadian/pontianak.

5.Hantu buluh....ni belaku kat rumah aku sendiri....masa baru datang dulu...pokok pertama yg bapak aku tanam adalah pokok pisang dan buloh....tapi jiran2 tak puashati dgn pokok buluh tu sbb keras katanya...sampai sekarang pokok buloh tu masih subur dan menghasilkan rebung yg sangat rangup bila di masak....jiran yg mengutuk tu pulak tak segan silu bertandang siap tempah suruh bgtahu kalau ada rebung yg sudah boleh di cabut...yg menjadi masalahnya ....sampi sekarang banyak jiran cerita yg derang nampak lembaga tinggi kat sekita pokok buluh tu...

6.Pernah dengar pontianak kesiangan??....ni berlaku sendiri kat mak aku....masa tu mak aku kerja kilang....keluar dlm kul 5 pagi tuk tunggu bas jemput....satu subuh tu ada sorang pompuan tetiba muncul tanya mak aku matahari terbit pukul berapa ...then mak aku ajak dia tumpang naik bas....tetiba ngam2 samar matahari muncul...pompuan tu hilang...

7.Penanggal....ni pun kes famous jugak...sbb mak aku ada yg nampak mata besar warna merah dgn titisan api menitis kuar dari mata tu....terbang melayang lalu kebun kelapa sawit...

Nanti sambung lagi...

Rate

1

anaktoyol posted on 12-7-2014 12:38 AM
...

bab kesiangan ni
ayah aku pun pernah alami
hahahaha

siap arwah atuk aku pesan
masa tu tgh naik basikal nak anta ayah aku ke bustop pekan sg buloh jeram dari kg bukit kuching (cite circa tahun 1970'an)
arwah atok ckp...jgn tegur...dia kesiangan tu

leenaz posted on 13-7-2014 11:02 AM
bab kesiangan ni
ayah aku pun pernah alami
hahahaha

Kannnn.....

continue

Ipo posted on 8-7-2014 09:11 AM
pelik jugak kan..

1st time dengar kena kencing ngan hantu ni

makcik dulu2 masa motong getah lagilah kena kencing langsuir... patutnya motong pukul 6 pagi... ni tak, tersalah tgk jam pukul 1 pagi pi motong... apa lagi...

sasif posted on 14-7-2014 07:43 AM
makcik dulu2 masa motong getah lagilah kena kencing langsuir... patutnya motong pukul 6 pa ...

MAK AIHH NI LG SERAMMM

arghhh....seram siot aku baca cite masing2..nk2 citer TT

anaktoyol posted on 12-7-2014 12:38 AM
...

ade ek pontianak kesiangan siap tanya pukul berapa mentari terbit