CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

Rozana Misbun Berjaya Peroleh Cerai Taklik Terhadap Awie Di Songkhla @ pg.50

biggirlduncry posted on 9-7-2014 02:17 PM
tu dia...complicated nya jadik...

sat nak pi carik surat nikah aku...

adoiiiii sedeyyyyyyy.....hahahaa

kawen tak daftar pulak....
makin berjela la kes ko wie..

doa2 la panjang sikit masa berbuka nanti ye... mintak dimudahkan sikit urusan ko tuh.
kot dimakbulkan Tuhan..

dia ni dgn sawie sape? beria2 membakup tp anak2 sawie
pn elok je beramah mesra dgn minah ni

mygothsoul
1 hour ago
Tak pernah tahu Rozana pernah jadi model. Model apa? Kain pelikat lalalala kut. Kalau sekarang model@I Percaya kot sebab sekarang lepas dia seeing ambik Botox injection dekat klinik di taman desa, memang lawa. Dulu Muka .....hmmmmm tak de perkataan yang dapat saya gambar kan. Dengar kata dia Pakai susuk Emas . Satu susuk Emas harga 20k dia Pakai dua. Kalau Tanya saya , memang saya Percaya sebab sumber tu Kat Sri rampai. Rasa Nya betul tu. Alah Sudah Sudah lah cedera Teruk tu. Tak de apa pun . Duduk Kat hospital pun 2 hari. Lepas check pun bukan Terus admitted. Pergi Klcc dulu lepas tu baru Pergi balik ke hospital and minta admitted sebab masa tu dia tak dapat nAk bayar duit yang dia hutang. So nAk fake sakit duduk Kat hospital . So tak yah bayar hutang. Saya Dan staff saya lah bertenggek duduk Kat hospital dengar dia cerita pasal dia nAk hidup mewah Dan Ada menteri tunggu dia nAk buat stock...... Mintak lah sangat sangat sesiapa je pun tampil lah ke depan challenge saya bahawa apa yang saya cakap ni fitnah. Saya tak Sabar nAk tunjuk bukti. #rozanamemangbodoh #kerjanakmengataldanmenipi #traumanenekdia #mukajawa Berani kerana benar. Kalau betul dia betul, post lah directly Kat social networking tak payah Pakai media and stupid blogger ..., apa 9jari? Apa benda tak bingai..... Kalau awak tu tak de masa betina ni menipu Dan awak tu tak kena tipu tak payah menyemak nAk posting ok.

mixed posted on 9-7-2014 04:25 PM

tak silap ada sorang forumer yg claim dia ada sekali dgn rozana masa kat hospital kan.and she know the truth story..

akmalrahman posted on 9-7-2014 04:02 PM
aleefaantasha dengan aleeyaantasha

ig private ke...baru nak nengok anak2 awie & arni

comel2 anak sawie yg sorang tu sebiji muka arni

Follow Us
CikE posted on 9-7-2014 04:30 PM

yg aleefaantasha x private
bole tgk gamba sawie selfie dgn anak2
nmpk heol syng anak2

bottombikini posted on 9-7-2014 01:45 PM
aku tak paham kenapa wanita2 ni bila nikah je ingat perkahwinan tu takkan dilanda badai, kekal bahag ...

Semuanya gara2 hashtag #tilljannah

kesian kat anak2 yg tak berdosa jadi mangsa...

kenapa aku rasa macam menarik je nak bertunggu tangga di benang ni
pakkal puasa takleh kuar popcorn

CikE posted on 9-7-2014 04:30 PM

yang aleefa tak private..

setankuning posted on 9-7-2014 04:37 PM
kenapa aku rasa macam menarik je nak bertunggu tangga di benang ni
pakkal puasa takleh kuar popcorn ...

akak pun sama dr td dok ke depan ke belakang benang nih ikiki

NAT_11 posted on 9-7-2014 03:40 PM
Nah, cer korang baca ni betol betol;

Manakala dalam konteks pendaftaran bagi Sijil Kelahiran bagi ...

Ape yg ko beria2 sgt nk bela si sawie ni nat?

arni ni even tak secantik mana tp sejuk mata memandang...

mygothsoul VERSION 1: Saya rasa lama dah diam. Sebelum saya comment mohon semua faham bahawa apa yang Awie buat Tak betul Dan apa yang Rozana Buat LEBIH tak betul. Biar tuan punya badan nanti cerita di mahkhamah .

Dan saya nAk Tolong #halizamisbun mencari jawapan yang dia cari.

Perenggan pertama:
Tak tahu mana Datang gambar tu? Pasti Dari keluarga misbun sebab yang Ada collection iTu ialah #rozanamisbun especially gambar Dari semua sisi ni. Menurut Rozana dia tak pernah bagi Kat sesiapa pun sebab takut tersebar. Gambar masa hari pertama masuk hospital tak pulak dia tunjuk. Agaknya masa tu lighthing tak bagus kut jadi lebam tak nampak dramatic sangat.

Perenggan kedua:
Keberanian tu halizamisbun memang Ada. Semua org tahu halizamisbun berani. Rozana dalam kesakitan masa ambik gambar tu? Tak delah sakit mana kut Kalau dia boleh suruh maid Tolong ambik gambar tu . Apa pun gambar tu koleksi peribadi. Kalau tersebar mesti lah Dari Rozana. Tak payah lah nAk innocent sangat. Drama keluarga misbun ni Dan banyak kami Lihat maklumlah keluarga pelakon. Dalam kesakitan yang teramat sangat tapi boleh chat panjang lebar semua. Lepas tu esok boleh keluar Pergi bangsar, putrajaya semua. Wah mesti kuat kan Rozana ni. Sampai boleh Pergi Jalan lepas kena pukul.

Perenggan Ketiga:
Bak kata saya tadi, gambar tu ambik Pakai phone dia. Dalam phone dia. Dia yang tunjuk kan. Takkan lah tak ingat. Tapi saya pun Ada satu je gambar tu. Bukan Dari semua sisi . Hanya sisi depan. Di hantar melalui bbm. Cuba Tanya Kalau dia ingat. Dan Cuba Tanya Kat Siapa lagi Rozana ni mengadu domba Dan Kirim gambar gambar ni. Mungkin Dari situ dia boleh ingat.

Takkan amnesia kot. Cuba Tanya Tanya Kat Rozana brand brand handbag, atau kasut atau fesyen, ingat lagi tak? Kalau masih boleh ingat ok lagi lah tu

Satu statement Rozana buat didepan kami ialah "me ni dah terlalu banyak menipu sampai lupa apa yang me tipu"

I come from background of spouse abuse. Trust me in her case is not spouse abuse at all. Example, you caught your wife finish all your kids education fund over gambling or drug. What would you do?
3d
Read more at http://web.stagram.com/n/mygothsoul/#jPRAqwrDhmZGeF4C.99

mygothsoul VERSION 2: Saya Bantu lagi ya.

Perengan pertama:
Syukur dibulan puasa ni halizamisbun and rozanamisbun percaya pada Allah. Sebab sebelum ni rasanya kurang Percaya. Sebab boleh Guna syirik untuk bodoh kan suami. Saya tak buat fitnah. Kalau tak Percaya suruh Rozana challenge untuk buktikan yang apa saya cakap Ini fitnah. Kebajikan anak anak yang di Salah Guna Pasti Akan ditunjukkan alllah . Amien

Perengan kedua:
Saya pun Bantu berdoa semoga dia kuat. Memang kuat dugaan Ini. Lain Kali sarang tebuan jangan dijolok. Bila kena sengat lebam lebam takkan nAk Salahkan Lebah pulak. Rasa saya yang kena maki ialah Awie. Semua statement yang keluar di media atau dimulut siapa pun tentang Rozana Adalah benar belaka. Tentang duit, tentang hutang, tentang gadai, tentang tak jaga anak anak elok elok, rasa Nya semua betul. Dan minta Tolong nasihat kan Rozana lain Kali Kalau nAk mengumpat ke atau maki ke atau mengaku Salah, jangan Pakai what's app, nanti org boleh simpan jadi Bahan bukti.

Perengan Ketiga:
Sakit teramat tu, dah lah cukup cukup lah nAk pull simpati card. We were with her at the hospital. Halizamisbun pun tak de. Kami tahu lah apa yang sakit. Tak payah trauma sangat. Kalau truma and sakit tak de lah bercerita pasal macamana dia nAk cari menteri/Dato lain lepas cerai. ITu yang you kata trauma and sakit. Pernah Tanya kenapa saya Dari seorang kawan boleh bertukar arah. Sebab Rozana iTu dah melalut. Lupa anak anak.

Kalau anda Lihat Instagram anak anak Awie mereka Lebih gembira sekarang Dari dulu. Sekarang baru nAk rindu anak anak? Hari tu Beriya Iya tak nAk anak. Sebab nAk cantik kan diri supaya boleh Terus cari org kaya yang boleh tanggung tabiat dia. Sekarang pulak rindu. Dia lupa kot part dia maki anak anak dia Kat rumah.
Sudah sudahlah. Get over with. Tak payah lah nAk menyusahkan hidup anak anak nAk drag ke mahkhamah. Tak kesian ke. #rozanamisbun #awie #jgnsukajudgeorg #sudahaudahlahmenipu #aincakapbenarok
3d

mygothsoul VERSION 3

Summary je lah.
Sekarang saya faham kenapa halizamisbun tak kawin lagi. Sebab dia masih Belum faham hak dia sebagai isteri. Ok tak pe tak your time.

Saya agreed bahawa patut Ada kata sepakat dalam segalanya. Masalahnya bila adik you Pakai duit berlambak lambak beli handbag, apa yang sepakatnya. Tak pulak I tahu Awie dah jadi menteri atau Dato seri. Bila masa pulak duit dia berkepuk. Atau sepakat maksud you, laki cari duit, bini perabihkan semua sampai tak Tinggal satu cent pun. Sepakat ke? Tu lah I rasa u tak faham. Kita tak payah bukak terang terang apa Rozana buat ok. Nanti Akan tahu juga.

Issue Surat nikah ni kelakar sikit. Tapi mungkin sebab halizamisbun tak nikah lagi maka dia kurang jelas. Kalau kita Hilang boleh minta balik. Walau nikah Kat thailand ke, balik Malaysia mesti kena declare. Kalau tak declare macamana nAk buat Surat beranak. Logik tak. #cakappakaiakal #halizamisbun #rozanamisbun #awie #amien
3d

scarflicious posted on 9-7-2014 03:18 PM
Sedihlah...

Anak masuk ADNI.

Stuju ngan stetmen ko. Buat ape Allah beratkan tanggungjawab kat lelaki? Ni x asal pape jadi je salahkan perempuan. Kalau sekalipun bini dia curik duit laki dia dlm kes ni mmg selayaknya duit tu dicurik sbb duit utk tujuan haram. Muka2 yg kutuk rozana ni semua sbb dendam kat rozana buat arni dulu. Last2 yg sedap dlm segala hal dan masih terlepas si sawie ni jugak! Xpe..Allah ttp adil sbb hukuman Allah xde berat sebelah cam korang pompuan2 yg hentam kaum sendiri!

mixed posted on 9-7-2014 04:25 PM

dia kan asalnya kawan rozana yg dah berpatah arah