CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21093|Reply: 104

kisah2 misteri yg kualami

ok...assalamualaikum...
spt yg dijanjikan kat thread rumah lama tu, ni aku nak cerita pengalaman2 lain pulak yg telah ku alami sejak kecik2 lagi.
jadi untuk memudahkan penceritaan dan pembacaan, ku akan tulis ikut segment, tapi tak semestinya ikut sequence/tahun ia berlaku...mana yg aku ingat dulu, aku cerita dulu...

ok. cerita pertama...

nampak angin

masa aku umur 3-4 tahun gitu, dlm tahun late 70an...
duduk kat kampung, letrik pun takde lagi masa tu
jadi time malam pakai lampu gasolin atau pelita aje

satu hari arwah bapak pegi pekan dgn jiran
sampai malam pun tak balik2, jadi mak takut tinggal kat rumah dgn aku dua beradik kecik2 lagi masa tu, jadi mak bawak kita orang gi rumah jiran kat depan rumah
dah dalam kul 10 camtu, baru la arwah bapak dgn jiran tu balik dari pekan
jadi kita orang pun mintak diri dari rumah makcik tu
dlm gelap2 dgn hanya bertemankan cahaya lampu suluh, kita orang pun turun dari rumah makcik tu.
masa tgh jalan nak meninggalkan perkarangan rumah makcik tu, aku macam confused sekejap
sebab ada ada asap berkepul2 depan aku...warna kelabu, tapi cantik pergerakan dia macam menari2 pulak depan ku
aku pun kata "mak! angin! angin!" aku kata aku nampak angin
mak aku kata "hish!" pastu cepat2 tarik tanganku balik rumah

sampai sekarang aku maintain benda yg aku nampak tu angin walaupun arwah bapak aku kata tu gangguan makhluk halus.
Last edited by emmaisa on 10-7-2014 02:20 PM

yeay. dah ada thread baru

check innn

saya pernah tgk video kawasan tempat simpanan kontena dekat port
video tu kwn abg sy sendiri yg ambik
masa tgh ronda2 kawasan kontena tu dengan kereta,
tiba2 ada satu kepulan awan keluar melalui celah2 kontena..terbang rendah je...betul2 rupa awan
bergerak2 sendiri...x ikut arah angin
bila benda tu semakin menghampiri kwn abg sy nih...diorg lari masuk kereta sbb xtau apa bende tuh
dah masuk kereta...nampak awan tuh pergi celah kontena dan hilang

mungkin mcm yg awak pernah tgk

video tu dlm hp lama yg dah rosak

check in

syabas dah ada rumah baru.

Follow Us
sabar menanti sambungan TT...cerita rumah rumah yg tt penah sewa jangan lupa share na...tenkiu!

xtahumenahu posted on 10-7-2014 01:41 PM
video tu kwn abg sy sendiri yg amb ...

agak2 apa lah agaknya ya...
sampai sekarang tak tau apa bendanya...
ada orang kata tu jelmaan jin

asrama kilang seram

dulu masa early 90s, lepas sekolah, aku keja kilang kat sg way
jadi, duduk la berasak2 kat dlm dlm asrama
kat sebelah asrama tu ada gereja
dipisahkan oleh pagar yg agak tinggi
bilik aku lak betul2 facing gereja dan katil kita orang katil double-decker
aku lak amik katil atas...jadi bila lepak2 atas katil boleh nampak gereja tu dari katilku

petang2 klu hari cuti, aku dgn kawan main volleyball kat depan asrama
oleh kerana kita orang terlalu terror menampar bola, selalu jugak la bola tu termasuk ke dalam perkarangan gereja tu...
jadinya aku la yg selalu kena gi amik sebab tangan aku panjang, boleh cekau kat celah2 pagar gereja tu

tapi tu takde kena mengena dgn ini cerita, saja nak mukadimah

ok...asrama ni sebenarnya sebijik banglo yg ada banyak bilik...aku tak ingat ada berapa banyak bilik tapi yg aku ingat bilik aku kongsi 12 orang kot, kat bahagian depan di tingkat bawah. sebelah bilik kita orang ada ruang tamu.

kat depan rumah ada satu pondok pengawal dan ada sorang pengawal jaga kita orang...dia ni selalu tido.

kat belakang rumah ada toilet merangkap bilik mandi yg dibina sebanyak 4 atau 5 unit...kat dlm banglo pun ada gak toilet...kat belakang tu kira utk menampung waktu sesak la time pagi2 org nak gi keja kan....

suatu hari kecoh la budak2 kat rumah tu kata ada nampak hantu...aku tak berapa ingat sangat kejadian2 yg dia orang cerita sebab tak terjadi pada aku...tapi heboh la masa tu ada hantu itu la ada hantu ini la...

dipendekkan cerita...kat kilang aku ada sorang budak ni selalu kena histeria...jadi mulalah kita orang rasa tak senang duduk...kat kilang dah macam2 teori dah...sampai nak gi toilet pun takut...

disebabkan itu, klu aku nak gi toilet malam2, klu toilet yg kat dlm rumah penuh, aku sanggup tunggu sampai dapat.  nak ke toilet belakang, memang ampun la...sebab gelap kat belakang tu...

tapi pada satu mlm, aku sakit perut sangat, memang tak tahan dah, jadi nak taknak, terpaksa la aku berlari ke toilet yg kat belakang rumah...aku masuk ke toilet yg no. 1...dlm masa aku nak masuk ke toilet tu, aku perasan ada orang lain jugak masuk ke toilet yg hujung satu lagi. disebabkan aku dah sakit perut sangat, takde la fikir nak menengok siapa...

bila dah duduk dlm toilet, sambil menung2 tunggu pelaburan tu, aku terfikir, siapa pulak la yg pakai baju pengantin malam2 masuk toilet ni...tiba2 aku teringat beberapa hari sebelum tu budak2 ni kecoh nampak pompuan pakai gaun pengantin putih dgn veil sekali merayau2 kat rumah kita orang tu...aku pun apa lagi, terus kecut perut....aku terkaku kat dalam toilet tu, tak berani nak keluar...aku takut ntah2 nanti aku bukak pintu aje hantu pengantin tu terpacak kat depan toilet yg aku masuk tu...
apa lagi aku pun jerit kuat2 panggil kawan2 aku
budak2 yg kat bilik belakang, datang ke toilet tanya kenapa? kenapa? kenapa?
bila aku dah pasti memang orang yg kat luar toilet tu, aku pun meluru keluar, dan jalan cepat2 balik bilik...dia orang pun kecoh la aku dah jumpa hantu pengantin...aku pun demam esoknya.

emmaisa posted on 10-7-2014 02:22 PM
agak2 apa lah agaknya ya...
sampai sekarang tak tau apa bendanya...
ada orang kata tu jelmaan ji ...

xtau laaa...tp mmg pelik...die segumpal je...
bentuk die kalau kita perati mcm x merebak lebih2 laa...mcm ada dinding nipis..
tapi mmg rupa awan...

jelmaan jin?adehh...seb baik xde kena apa2 pada diorg yg amik video tuh

tak lama tu pakcik guard pun dgn eksyennya kata dia dah selalu nampak macam2 kat rumah banglo tu
tapi jgn risau dia kata takyah takut2...

bila dah semakin byk kejadian pelik2 yg aku dengar termasukla kes hantu pengantin tu, kita orang pun pakat2 nak tunggu hantu...

jadi satu malam minggu, aku dan beberapa orang kawan dalam 5-6 orang, duduk kat ruang tamu...kita orang borak2 sampai ke tgh malam...kekonon nak tunggu hantu lalu...

kat ruang tamu tu ada kerusi kusyen, jadi kita orang susun membulat...jadi kita orang duduk dalam bulatan...so, ada yg duduk pandang ke pintu masuk asrama iaitu akan nampak pintu pagar dan pondok pengawal - biar aku namakan arah utara, dan ada yg duduk pandang ke arah gereja aka arah timur, ada yg memandang ke arah dinding yg memisahkan ruang tamu dgn bilik kita orang aka selatan...kat tepi selatan ni ada lorong yg pisahkan antara bilik2..dan ada yg duduk menghadap ke arah barat, yg mana menghadap ke bilik orang lain. boleh paham tak?

jadi aku duduk menghadap ke timur, aka ke gereja...maknanya aku nampak bangunan gereja tu melalui tingkap2 kat dinding ruang tamu tu...

so, kita orang pun borak2 la dari cerita yg logik sampai la yg tak logik....kejap2 ketawa, kejap2 diam...biasalah orang pompuan bila dah berkumpul kan macam2 gosip....

dlm tgh malam gitu, aku ni tertengok ke arah utara...aku nampak ada sorang lelaki pakai kain pelikat, bersongkok keluar dari pagar rumah kita orang...aku fikir, org ni datang dari mana? dia lalu aje kat pagar tu - kira macam tembus pagar...yg heran tu, pakcik guard takkan tak nampak orang tu lalu depan dia?  siapa pulak tu, aku cuit kawan2 aku, tapi dia orang tak nampak apa2...pastu kita orang teruskan berborak

jadi bila dah masuk dlm lebih kurang pukul 1 pagi tu, sorang demi sorang surrender, ngantuk, dia orang gi balik bilik tido.  lama2 tinggal la aku dan kawan aku lagi 2 orang..so kita orang pun layan jugak borak...sambil terkuap2 sebab ngantuk jugak sebenarnya...tapi sebab memang dah nekad nak tunggu hantu, sanggup la tu...

mana hantu ni? tak muncul2? amboi mulut aku ni
aku intai pakcik guard sekarang dah tgh sedap tido kat pondok pengawal.

so lama2 kita orang diam sebab dah takde modal nak cerita.  aku pun tengok jam kat tangan...dah kul 3.00 pagi...oklah, time nak tido...tapi ntah camana...aku ni terpandang ke arah tingkap yg nampak gereja tu...sloowww aje dia lalu...terapung2...tanpa memperdulikan aku yg tertengok dia tu...aku jeling kat kawan aku yg memandang ke arah utara tu, dia tgh menung pandang depan...kawan aku yg pandang selatan tgh tenung kawan aku yg pandang utara tu...dlm beberapa minit lepas tu, aku cakap "jom tido la...ngantuk!"  dia orang pun cakap, ok.  so, kita orang pun bangun, jalan masuk bilik macam takde apa2 aje...

bila dah pagi, aku rasa tak sedap badan...jadi aku baring aje atas katil...kawan aku lagi 2 orang yg sama2 berjaga dgn aku mlm tadinya tu, datang kat aku...

"ko nampak tak mlm tadi?"
"nampak"

rupa2nya...kawan2 aku yg lagi 2 orang tu pun nampak jugak apa yg aku nampak...cuma kami sama2 terdiam...apa yg aku nampak ialah sebijik kepala yg sangat serabai terapung2 berjalan di tepi rumah kami menghala ke belakang rumah...aku tak tau apa dia tu...ada orang kata penanggal, ada kata polong...

tak lama tu aku dapat keja lain, aku pun blah dari asrama tu...apa yg aku tau tak lama lepas aku blah tu, pihak kilang buat kenduri selepas bermacam2 kejadian seram khabarnya berlaku kat rumah tu dan jugak di kilang.

wahh best2..
nexttt

hantu pengantin...mcm seram je...

check in!  

rumah misteri kat flat sg way

lepas aku dah pindah dari asrama tu, aku pindah ke flat pulak yg dekat dgn kilang2 yg banyak2 tu...
masa tu aku dah tak keja kat kilang lagi...jadi kena la keluar dari asrama tu...
so duduk la aku dgn kawan aku yg lain kat blok B flat sg way, betul2 kat pasaraya bintang...tak tau sekarang ada lagi ke tak pasaraya tu

rumah yg aku duduk tu takde seram...tapi kena cerita jugak sebabnya berkaitan dgn rumah yg kejap lagi aku nak cerita...

so, aku duduk kat blok B tingkat berapa aku tak ingat...tingkat 8 atau 9 kot...bilik tidoku menghadap ke blok A.  satu malam tgh aku tido lena, aku terjaga sebab aku rasa rumah bergegar macam kena gempa bumi...yg pelik tu, aku tiba2 bangun terus pegi kat tingkap pandang ke blok A. terus pandang kat tingkat atas sekali blok A tu, kat satu unit yg kat balkoninya ada bendera malaysia...tak tau kenapa...pastu aku tido balik.

tak berapa lama kemudian, aku dan kawan aku terpaksa pindah ke blok A sebab rumah yg kat blok B ni dah ramai sangat penghuninya...urusan mencari rumah sewa baru dibuat oleh kawan aku ni...aku ikut aje dia...bila tiba harinya, aku pun paksa exbf aku dgn kawan dia tolong angkat barang pindah ke blok A. jadi berangkut la tilam almari semua di tgh2 malam dari blok B ke blok A.

aku tanya kawan aku, tingkat berapa  kita nak pindah ni? dia kata tingkat atas sekali.
sampai kat tingkat atas sekali blok B tu, aku tanya kawan aku, mana ko dapat rumah ni..sunyi kawasan ni..
dia kata jumpa kat iklan.

kat tingkat atas tu ada byk unit tapi ada dlm 4-5 unit saja yg berpenghuni...lain2 unit kosong.  nasib baik rumah yg kita orang baru nak sewa ni dekat dgn lif jadi takde la takut sangat...

masuk2 aje ke dalam rumah masa nak angkat barang tu, kawan exbf aku kata "panas rumah ni"...aku mana la paham apa panas tu masa tu...aku kata, takde la, sejuk aje, byk angin. mamat tu diam aje.
tapi aku perasan kat balkoni tu ada bendera malaysia sangkut kat kayu panjang...masa tu aku tak teringat pasal aku terjaga tgh2 malam masa aku duduk kat blok B dulu tu...cuma aku fikir masa tu, mcm penah tgk aje bendera ni...

jadi mlm pertama tido sampai pagi sebab letih angkut2 barang...aku dgn kawan aku tido kat ruang tamu, adik dia kat dlm bilik.

lupa nak mention, dlm rumah tu memang dah ada sorang kakak ni keja kilang dia duduk sorang...jadi perlukan housemate..so, aku, kawan aku dan adik kawan aku tu datang menyewa dgn dia...rumah flat tu ada 2 bilik...satu bilik kakak tu pakai, satu lagi, kita orang pakai...

kakak ni keja shift jadi jarang jumpa dia...dan aku & kawan aku dua2 keja ofis jadi mlm ada kat rumah
disebabkan kawan aku ni dia belajar kelas malam jugak, dan adik dia selalu buat overtime, jadi aku selalu tinggal sorang2 kat rumah...

lama2 aku rasa macam ada yg tak kena kat rumah tu tapi aku tak tau apa dia
kdg2 aku tgh dok sorang2 kat balkoni, macam ada orang lalu kat belakang aku, tapi aku tau masa tu aku sorang aje kat rumah

kadang2 aku dengar mcm ada orang kat dlm bilik akak tu padahal masa tu akak tu gi keja...

sambung lagi...

satu malam, akak tu keja malam, tinggallah kami bertiga.  aku dan kawan aku bentang tilam tido kat ruang tamu sambil tgk tv.  adik dia tido kat bilik.

aku tido kat sebelah yg menghala ke balkoni.  lepas borak2 kita orang pun tertido
dlm tgh malam kot, aku terjaga sebab hujan lebat sangat...
dlm mamai2 tu aku nampak akak tu pegi balkoni angkat kain
aku ingat sebelum gi keja, akak tu ada sidai kain kat balkoni.
tapi aku sempat fikir, akak tu keja petang kot, tu pasal malam dia dah balik...cuma aku yg tak sedar bila masa dia balik.  aku pun tido semula.

bila bangun pagi, aku nak gi bilik air, nampak akak tu kat bilik dia tgh duduk atas katil, masih pakai baju seragam tempat keja dia
aku tegur dia, "akak keja pagi pulak ke hari ni?"
pastu muka dia macam blur, aku kata semalam akak keja petang, hari ni pagi ke?
dia kata "akak baru balikla, semalam akak keja petang, tapi sambung ot shif malam, baru balik ni"
aku terus terdiam...pastu cepat2 aku gi tengok kat balkoni
kain baju akak tu masih ada kat ampaian

aku tak cakap apa2 kat akak tu, sebab aku rasa maybe aku mimpi aje kot...

aku pun cakap kat kawan aku...aku rasa macam tak sedap hati la kat rumah ni
tapi kawan aku kata, kita baru aje pindah takkan nak pindah pulak
aku cakap kat dia, ko selalu takde kat rumah, aku selalu sorang2, aku takut la
dia pun kata ok, nanti dia akan try balik cepat lepas keja

aktiviti bunyi2an semakin kerap dalam rumah tu terutama bila aku duduk sorang2 kat rumah
kdg2 pintu terhempas sendiri
kadang2 bunyi paip terbukak sendiri kat dlm bilik air
jadi boleh katakan tiap2 hari, bila aku balik keja, klu housemate aku blm balik aku akan tunggu je kat bawah flat sampai dia balik
klu dia balik malam, sampai malam la aku duduk kat bawah flat tu...buat2 la macam tunggu bas
kdg2 aku merayau kat pasaraya bintang tu

satu petang, lepas balik keja, housemate aku dah janji kata nak balik awal
sekalinya aku sampai rumah, dia takde...
aku fikir mungkin dia balik kejap2 lagi, jadi aku gi mandi dulu...
masa mandi tu aku rasa macam ada orang lain kat dlm rumah tapi takde pulak dgr suara housemate aku
aku pun mandi laju2, pastu pegi bilik nak pakai baju

bilik tido tu tertutup aje pintunya, padahal tadi bukak
aku panggil la adik kawan aku tu kot2 dia...sebab dia aje yg rajin memerap dlm bilik
tapi takde suara orang jawab tapi rasa macam ada orang dlm bilik tu.  disebabkan bilik tu menghala ke lif, jadi dia gelap.  walaupun siang hari, kena bukak lampu dlm bilik tu.

bila dah macam tu, aku tak tau kenapa tiba2 jadi takut, tak berani nak masuk bilik tu
aku tolak pintu, terbukak sikit...tapi lagi aku tolak, macam ada orang tolak balik pintu tu dari dalam
aku tolak lagi, lagi dia tolak dari dalam
aku dah makin takut...klu tak kerana aku tgh berkemban, memang aku dah lari lintang pukang
kebetulan beg baju aku kat tepi pintu jadi aku boleh hulurkan tangan aje klu nak ambik beg tu
jadi aku tahan pintu tu dgn kaki aku, sementara tangan aku capai beg baju aku, sambil pejam mata...sebab aku taknak ada suprise

elok2 aje aku tarik beg baju tu, degang!!! pintu tu kena tolak dari dalam dgn kuat sekali, sampai jari kaki aku tersepit kat pintu...cepat2 aku pakai baju, capai dompet dgn kunci rumah, aku lari keluar, turun ke bawah flat cari public phone, call kawan aku tapi tak dapat...

aku tunggu je kat bawah flat sampai dia balik.  

malamnya aku tido, aku mimpi masuk toilet, dlm toilet tu ada lelaki cina tergantung mati bunuh diri.

esoknya aku bangun, aku pegi toilet, dongak ke atas, memang ada tali terikat kat palang besi atas bilik air tu...

aku cakap dgn kawan aku, aku tak sanggup hari2 balik rumah ketakutan, aku nak pindah...jadi kita orang duduk kat situ 2 bulan aje...pindah balik ke blok B, kat rumah lain.

satu hari housemate baru aku yg kat blok B tu, tunjuk kat aku

"ko nampak tak rumah yg kat blok A tu yg kat balkoni dia ada bendera?"
aku angguk aje la
"dulu kat situ ada org mati bunuh diri, dia gantung diri dia dalam bilik air"

sampai sekarang aku tak boleh lupa kejadian kaki aku tersepit pintu tu...

korang tentu tertanya apa jadi dgn akak tu?
utk pengetahuan korang, aku tak tau pun nama akak tu
dan dia klu ada kat rumah, duduk dalam bilik aje
jarang senyum, jarang borak dgn kita orang
dan aku pun tak tau apa jadi dgn akak tu
tapi masa kita orang kata kita orang nak pindah tu
dia macam dah expect kita orang akan pindah

xtahumenahu posted on 10-7-2014 01:41 PM
video tu kwn abg sy sendiri yg amb ...

masa kecik2 dulu penah jugak tgk mcm segumpal awan hitam terbang mcm kapal terbang terhempas....berpusing2 atas udara tgh2 bendang dpn rumah aku....mak aku kata tu kepala ribut

Seram nye cte tt

Teringat aritu kt umah sewa i kt shah alam tu salu mlm2 akan ada bunyi mcm org tarik perabot la duk kms brg la..ms tu terpikir gk bukan2 tp sedapkn ati je mgkin bdk umh sblh or bwh nk pindah.tp yg i prsn tiap2 malam mesti ada bunyi2 tu..mcm tarik perabot kehujung sane sini..

Salu nye i buat2 tdo cpt2.Sbb umah i tingkat paling atas!sape nk angkut brg pagi2.and bunyi2 tu plk dtg dr atas umah i.confirm.sbb bila je start bunyi2 tu,i salu duk pasang telinga nk dgr lg.patu dlm rs takut2 tu terlena.i duk mnyewa sorang-sorang 3thun stu,salu je rs mcm ade kelibat duk perhatikan i.tp mgkin i jnis berani kot sbb selagi tk tunjuk muka dpn i,selagi tu i xpengsan.2bln lps i decided utk move dh kbtulan kne tukar tmpt keje.

oh ya,2011 i start duk n ms ari pertama i basuh umh tu,i perasan kt setiap blkg pintu toilet or bilik ada lidi yg mcm kita buat pnyapu lidi tu..kt setiap pintu ada..lidi tu didirikan dlm 10-15 batang(sbb ms bersihkn tu i kira) and di lekatkn ngn salotep bg lidi2 tu xjatuh.smpi kt pintu toilet blkg n dapur pun ada lidi tu.xtau utk ape?ade ke org nk hlau setan cmtu?

Ari tuan rumah bg kunci(ms mula2 i nk msuk) dia ada bgtau umh tu xde pnyewa almost setahun..sbb dia tknk sewakn.ms nh i pelik tp memandangkn mmg terdesak nk cari rumah i diamkn je.bila i tnye agreement and deposit,dia ckp xyh..duduk je.sewa start byr bln dpn.i xknl die so mcm pelik sket la tp i diam kn lg.mgkin dia dh tahu segalanya tp diamkn je.

Last edited by beautifulliar on 10-7-2014 06:03 PM