CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: emmaisa

kisah2 misteri yg kualami

penari posted on 11-7-2014 09:55 AM
ya... pernah mengalaminya.

aku beli umah baru...tahun 2005 umah tu siap...tingkt 1

klu bunyi guli tu, yg seramnya bunyi yg melantun laju2 pastu slow...tik tik tik...pastu berulang2...

penah jugak alami.

Dulu masa bujang dok dengan housemate yang pakai rantai kaki ada loceng. One day tu dia balik kampung. Tengah dok mandi, tetiba dengar bunyi loceng housemate tu. Tapi fikir kot dia balik semula ke. Dah bunyi depan je pintu toilet, aku buka la nak confirmkan. Tengok memang xda sape2. Walaupun dah kecut perut, tetap teruskan mandi macam biasa. Buat taktau jee.

Dan aku ada bela kucing. selalunya ok. Tapi tetiba malam tu, dia lari masuk dalam carrier. Muka dia memang nampak takut gilee. Macam mimik muka orang yg takut. Sebab selalu memang pantang la dia nak masuk carrier. Ni tetiba masuk sembunyi.
Nak sedapkan hati sendiri, pegi la tengok apa-apa yg patut. dan aku cakap kat kucing tu, xda ape2 pn. Padahal nak sedapkan hati sendiri je

Housemate aku kampung dia dekat je. So every weekend dia balik. Nak tak nak hadap je la dok sorang2. Kucing je buat teman berani pun. Bunyi2 tarik perabut tu memang dah selalu. Pkl 3 pagi dok tarik perabut ape ntah

Tapi alhamdulillah la 'dia' xpenah muncul depan2. tu yang boleh je dok lama. maybe hijab aku tertutup, hijab TT dibuka. Boleh nampak macam2.

ok, cerita selingan...

tidak terjadi pada aku tapi pada tapi tempat keja adik aku...

adik aku ni lepas spm, dia tinggal dgn aku kejap
sementara dia nak decide apa dia nak buat dgn masa depan dia, dia keja sementara kat sebuah tadika
tadika ni taukenya buat kat rumah banglo 2 tingkat.

tak sure ada berapa bilik tapi salah satu bilik kat tingkat atas dijadikan tempat simpan buku2 dan alat2 tulis

jadi satu hari adik aku ni datang awal seperti biasa, dia tergerak hati nak tengok bilik kat atas tu sebab nampak macam terbukak pintunya

bila dia buka pintu bilik tu, dia tgk bilik tu bersepah, buku2 semua berterabur kat atas lantai
jadi dia kemas sebab dia ingat mungkin ada budak2 masuk semalam main2 kat situ

pastu esoknya, dia datang pagi tengok bilik tu bersepah lagi, padahal semalam dah kemas elok2 dah ni

esoknya pun sama jugak...jadi dia bagi tau tauke tadika tu...pastu dia orang buat experiment, sebelum balik, dia orang kunci bilik tu, jadi takde siapa boleh masuk walaupun kucing. tingkap semua kunci.

datang esok, buku2 tu berterabur balik...jadi tauke tadika tu pegi jumpa bomoh ke ustaz ntah, dibagitahu yg dlm bilik tu ada jin sekeluarga duduk kat situ...disuruh keluar tak mau...rupa2nya menurut cerita, jin tu telah dihantar oleh rival tadika tersebut supaya orang tak suka hantar anak2 kat situ...

nomey posted on 11-7-2014 10:43 AM
penah jugak alami.

Dulu masa bujang dok dengan housemate yang pakai rantai kaki ada loceng. One d ...

kdg2 benda yg kita tak nampak lagi kita takut....
kalau nampak senang sikit la kan, boleh tau kat mana dia berada...macam la berani kalau kita nampak pun

emmaisa posted on 11-7-2014 10:51 AM
kdg2 benda yg kita tak nampak lagi kita takut....
kalau nampak senang sikit la kan, boleh tau kat ...

tengok cerita hantu pun dah tutup2 mata, tambah pulak nak tengok yg real. Mau nye pengsan 2minggu huhuhu

kisah ni terjadi masa aku sekolah rendah
rumah mak aku kat kampung kdg2 menyeramkan
kita orang klu nak ke ruang tamu, mesti nak berteman...sebab ada aura2 menyeramkan
klu mak aku suruh amik apa2 kat ruang tamu mesti aku jalan laju2 aje, lepas ambik barang yg dikehendaki, aku mesti lari balik. bukan aku sorang aje, adik2 aku pun sama

mak bapak aku selalu marah...kadang2 nak solat sorang2 kat depan tu pun takut
bak kata mak aku "nak mengadap tuhan pun takut????"
jadi tgh2 sembahyang pun takut2 jugak...

jadi satu hari, mak aku suruh ambik apa ntah kat ruang depan
aku seperti biasa la terpaksa la akur sebab taknak kena bebel

ruang tamu dgn dapur tu dipisahkan oleh tangga kecik...ruang tamu klu malam2 kita orang kat dapur memang gelap la, tak pasang lampu. suisnya jauh jadi nak taknak kena redah gelap tu dulu baru jumpa suis lampu..tapi ada la jugak cahaya sikit2 dari dapur...

bila aku dah sampai kat ruang tamu, aku ternampak satu lembaga besar warna hitam duduk kat tepi dinding...aku pun apa lagi, berlari balik ke dapur dgn muka pucat, bg tau mak aku, tapi mak aku marah pulak...lepas tu mak sendiri pegi ambik, aku intai balik takde apa2 pun kat situ...mak aku cakap aku ni penakut sangat sampai nampak benda yg bukan2...so aku rasa bersalah la...

pastu dah time tido, aku kat bilik dgn adik aku, aku terdengar mak aku dgn bapak aku tgh borak kat luar.  mak aku bgtau bapak aku yg aku nampak benda kat ruang tamu....bapak aku jawab nanti la dia buat baca2 sikit...ooo...jadi mak aku sebenarnya percaya cakap aku...tapi kena marah jugak... Last edited by emmaisa on 11-7-2014 11:22 AM

Follow Us
anmz76 posted on 11-7-2014 09:12 AM
Aku pun pernah alami benda mcm ni.

7 yrs ago, aku menyewa kat satu kondo ni kat Bandar Baru Amp ...

Rsnye klo bnyi brg2 dialihkn tu mmg kerja benda tu la cuma kita xnmpk..i pn selama mnyewa stu 3thun duk sorang perasan je bnyi2 tu.ble pikir mmg tk logik sape yg nk pindah2 mlm2..plus bunyi tu salu ade kdg2 selang sehari..

Rumah i sewa tu boleh dikatakn bsr sbb ada 3blik n 2blik air so if duk sorg mmg selesa.i plk jnis xsuke share dgn org sbb i xsuke brg2 bersepah so myewa sorang knon tenang.tp buat2 berani je bla kne kacau sbb pkirkn tkpe la tk nmpk kot.klo nmpk,mau i nk duk stu sorg.

Tp bab lidi tu i g buangkn sbb klo ada i lg tkut.nti duk pkir je.tp salu gk la prsn ade kelibat duk phatikan smpai 1 thp i nk tdo tp rs mcm bdk kecik tgok je.kdg2 bla rs tkut dtg lps dgr bunyi tapak kaki bdk kecik blari2 tu,i nk msuk toilet smpt check blkg pintu i tkut budak tu ada sbb dh mcm kelibat dia.berani plk ble dh rs geram tdo asik terganggu rs klo dpt nk je sekeh pale die.

Kdg i duk kt bilik,bnyi mcm ade org kt hall n dpur sbb bnyi air kt sinki la,bnyi gelas berlaga la..bnyi mmg jelas sbb i tido mmg tk prnah ttup pintu bilik n blik i mgadap hall.sudahnya i bgun bukak lampu n tido smpai pagi.tp bunyi perabot dialihkn tu mmg jelas gila selang sehari ada.rajen dorang main perabot.hehe.

emmaisa posted on 10-7-2014 09:50 PM
Rupa angin tu tak camtu
Camana nak describe tak reti...
dia more tu mcm asap tapi nipis

memang nampak mcm asap hitam....siap ada ekor lg terbang pusing2....aku agak 100 kaki @ 50 meter je kot kat atas

xtahumenahu posted on 11-7-2014 08:21 AM
yg aku tgk ni terbang rendah je...level2 kat tangan kita..tapi bergerak ke sana ke mari...mmg bent ...

oo yg aku nampak ni tinggi jugak...leboh kurang 100 kaki @ 50 m kat atas kepala

weh aku pn masa dok umah sewa time study,ktorg dok tgkt 3...org tgkt atas kemain gedebang gedebung..macam ade prabot yang maha berat selalu jatuh smpai begegar...aku bengang je selalu,nk tido nak study susah..takkan hari2 ko nk betukang,agak pelik di situ..

emmaisa posted on 11-7-2014 11:19 AM
kisah ni terjadi masa aku sekolah rendah
rumah mak aku kat kampung kdg2 menyeramkan
kita orang klu ...

mungkin mak tt tak nak tt jadi makin penakot kot
sebab tu mak tt wat lek wat peace je
hehe

garyura posted on 11-7-2014 12:56 PM
memang nampak mcm asap hitam....siap ada ekor lg terbang pusing2....aku agak 100 kaki @ 50 meter j ...

tinggi jugak tu....yg aku tgk masa kecik tu tingginya macam orang dewasa aje..

dvotes20 posted on 11-7-2014 01:26 PM
weh aku pn masa dok umah sewa time study,ktorg dok tgkt 3...org tgkt atas kemain gedebang gedebung.. ...

rasanya ramai yg pernah alami hantu jenis ni...

miskay posted on 11-7-2014 01:29 PM
mungkin mak tt tak nak tt jadi makin penakot kot
sebab tu mak tt wat lek wat peace je
hehe

mungkin la
tu yg ada berani2 sikit bila dah besa...

hantu sedih

berlaku masa aku sekolah asrama masa form 4 kot...

masa tu bulan puasa...aku and 2 orang kawan lagi memang suka beno sakat orang...
jadi lepas prep class, kita orang main sorok2 kasut...kita orang main sorok kasut bukannya sorok kat dekat2
kasut orang blok lain kita sorok kat blok lain....jauh tu...

jadi sebagai balasan, kasut aku dgn geng pulak kena sorok, so terpaksa la pegi mencari di malam2 yg gelap tu
aku dan kawan aku lagi 2 orang ni pun sama2 la gi cari kasut...

sampai kat ground floor, kat kawasan prep room, kat hujung koridor tu ada tangga ke bawah..tangga kecik aje...tak tinggi, lebih kurang 5-6 anak tangga...

ada pompuan kat situ tgh duduk membelakangkan kami...pakai baju tido

aku pun halakanlah lampu suluh kat orang tu, tapi dia tak toleh pun...aku dan kawan aku yg 2 orang tu berpandangan sesama sendiri.  seolah2 ada telepathy, kita orang sama2 melompat lari ke tangga yg kebetulan ada kat sebelah....

pastu kita orang intai dari balik tangga yg kita orang naik tu, tgk ke arah hujung balkoni tu, tapi dah tak ada pulak pompuan tadi...

pastu kita orang turun semula...nak pegi lebih dekat kat hujung koridor tu...

dah nak agak dekat dgn hujung koridor tu tiba2 perempuan tadi lalu depan tangga tu, tapi tak nampak kaki sebab dia macam jalan kat bahagian bawah sana...sambil lalu tu dia pandang kat kita orang, tapi muka dia sedih aje...kat tepi tangga tu ada tiang...lepas dia lalu tiang tu, dia hilang...kami pun apa lagi, berlari pecut naik tangga ke dorm semula, dan main terjah aje dorm pertama yg kami jumpa...

pastu kami pakat ramai2 gi tengok kat tingkap, tengok ke bawah tapi memang tak nampak perempuan tadi...jalan kat bawah lepas tangga koridor tu panjang, mustahil dia boleh hilang begitu saja...

nak taknak, kami pun balik ke dorm kami semula...tgh kami ketakutan tu, pintu bilik dorm diketuk2 dgn cara yg menakutkan...diam aje tak berani bukak pintu....tak lama tu ada yg berani bukak pintu, rupa2nya kawan satu dorm baru balik surau...dia ketawa aje...dia heran kenapa kita orang nampak takut...kita orang pun ceritalah pasal pompuan yg kami nampak tu...pastu kawan yg baru balik surau tu kata, patutla tadi dia tgh kat surau dia dgr suara orang 'pst pst', bila tgk kat luar surau takde sesiapa...so dia ingat kita orang yg dajalkan dia...tu yg dia buat2 ketuk takut tadi nak balas kat kita orang...

pompuan tu cantik, rambut had bahu, pakai baju tido warna peach...dan wajahnya sedih aje...

emmaisa posted on 11-7-2014 01:53 PM
hantu sedih

berlaku masa aku sekolah asrama masa form 4 kot...

mesti ada kesah napa dia jadi camtu kan???kot2 ex student situ ke

xtahumenahu posted on 11-7-2014 02:46 PM
mesti ada kesah napa dia jadi camtu kan???kot2 ex student situ ke

a'ah...
tapi biasalah kalau sekolah asrama ni byk kisah2 seram...

emmaisa posted on 11-7-2014 03:18 PM
a'ah...
tapi biasalah kalau sekolah asrama ni byk kisah2 seram...

btol tuh...beraninyaaaa ko g jenguk2 lagi....haishhhh

best citer tt...parking sekali...plus nk lagi boleh...ihihih

Pakcik cari anak

berlaku pada tahun 2008 sewaktu dlm pesawat semasa balik dari umrah dgn hubby.

setelah lebih seminggu mengerjakan umrah, tibalah masa utk kembali ke tanahair...pesawat mas dr jeddah ke kl tak penuh, jadi rasa untung aku n hubby dapat duduk kat bahagian tengah yg 4 kerusi tu.

Hubby duduk di kerusi tepi lorong dan aku duduk sblh hubby. Jadi ada 2 kerusi kosong seblh aku. Lepas dah borak2 dgn hubby rasa ngantuk dah, jadi aku pun baring kat kerusi tu, kepala aku letak kat riba hubby. Hubby pun dah start berdengkur...

dlm mamai antara tido2 ayam tu aku rasa ada sorang penumpang ni ke hulu ke hilir. Aku angkat kepala sikit tgk seorang penumpang lelaki tua lalu kat lorong sebelah kaki aku berlunjur tu.  Pakcik tu pakai songkok, berbaju kemeja dan bawak beg plastik. Bila pakcik tu dah kat depan aku letak balik kepala aku kat riba hubby dan pejam mata semula nak sambung tido.

tak lama tu aku terasa mcm ada org kat sebelah hubby aku. Bila aku buka mata, pakcik tadi tu tgh nak duduk atas hubby aku. Yg heran tu kepala dia tegak aje pandang depan seolah2 tak nampak hubby aku dah ada kat kerusi tu.

akupun cakap "pakcik! Pakcik! Ada suami saya kat sini." Elok je aku habis cakap tu, pakcik tu terus tak jadi duduk dan berlalu. Aku tgk hubby aku dah lena tido dan aku pun terus tido tak fikir apa2 lagi sbb dah ngantuk.