CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: emmaisa

kisah2 misteri yg kualami

pengalaman ni..hati2 kot2 la ada yg nak berkawan ke orang yg dengki ke..kita bukan nak tau

hbms posted on 15-7-2014 12:29 PM
Cer baca surah Al-Baqarah dari awal sampai abis....

itu la, nak start buat malam ni...

sebabnya malam tadi, terjadi lagi...

ok...sejak kejadian subuh isnin tu, seharian ku terkuap2 kat tpt keja , sampai balik keja pun terlelap sesaat sambil drive...ngantuk punya pasal...nasib baik tak accident...

blk rumah, tanya balik kat bibik sebab dia ni kdg2 cerita tak konsisten
aku tanya dia, lebih kurang gini la perbualan:

aku: kamu kata yg bunyi dehem tu di telinga kamu kan?
bibik: ya
aku: macamana dia dehem tu, tunjuk sikit...
bibik pun demonstrasi
bibik: suaranya betul2 macam suara puan

eh?? macam suara aku? biar betul bibik nih???

dlm  hati, bibik ni kata hari tu suara lelaki, ni suara aku pulak... mana satu ni? tapi tak pe lah

aku: lagi, yg kamu kata dengar suara budak tu, di mana? masa bila?
bibik: bukan suara budak, puan...tapi saya nampak budak lalu di depan saya, sekilas lalu saja
aku: bila?
bibik: 2 hari lepas

kesimpulan yg aku dapat buat ialah, dia nampak dalam bulan puasa ni je...

wah bibik ni..tukar statement pulok

pastu malam tadi, ingat tak yg aku cerita kat atas tu yg anak no. 3 nampak black shadow hari isnin tu?

sejak kejadian tu, anak2 aku semua pakat2 tido kat bilik masing2...taknak tido kat bawah dah sebab takut monster katanya...cuma baby, anak no. 3 & 4 lepak dlm bilik tidur aku sebab bapak budak2 ni mlm tadi takde, gi buka puasa ofis dia dan spt biasalah melalut2 la sampai ke tgh2 malam...

dlm kul 12 lebih camtu, macamlah takde malam lain, aku asyik nak ke toilet aje...
toilet tu dlm bilik tido aku, dan pintu bilik tak tutup, jadi boleh nampak la bilik anak2 aku...
bila aku keluar dari bilik air, aku tgk anak yg sulung elok aje tido meniarap kat depan tangga nak ke tingkat bawah....ni mesti ngigau...aku kejutkan dia...
dia kata "mama, saya nak pegi bawah ambik air minum, temankan saya..."

jadi aku pun turun la dgn anak yg sulung tu, temankan dia ambik air minum

bila naik kat atas, baby yg tadi tgh tidur kat dlm crib dia masa aku turun tadi, dok ketawa2...aku terus angkat baby, letak kat atas katil, bagi dia susu...

tiba2 yg no. 3 kata "mama, yang di bilik air tu siapa nama?"

terus aku terkejut sekejap.  sebab memang perangai anak aku yg no. 3 ni, kalau dia nampak atau jumpa orang yg dia tak pernah jumpa, dia akan tanya aku siapa nama orang tu.

aku tanya anak aku tu, dia nampak siapa?
dia terus pegi bilik air aku dan bukak pintu...lepas tu dia kata "eh! dah tak ada!"
aku tanya lagi, dia nampak siapa?
dia kata "face"

rasa takut jugak, tapi berdasarkan cara anak aku tu macam tak takut je, aku fikir maybe yg dia nampak tu muka macam kita2 aje la kot, bukan muka yg menakutkan...

aku pun pegi kat depan pintu bilik air tu, dan memang terasalah meremang sikit...aku pun ambik air yasin, sembur kat situ...pastu lepak2 dgn si kecik2 ni sambil tunggu hubby balik..

ainonymous posted on 16-7-2014 10:15 AM
wah bibik ni..tukar statement pulok

dia memang macam tu, tu yg akak tanya lagi sekali tu..

tapi pernah la sekali...nak ketawa bila ingatkan semula...
ada sekali tu, kami tinggalkan dia sorang2 kat rumah sebab nak pegi rumah mil
masa tu dah dlm pukul 8 mlm...disebabkan kita orang kereta kecik aje, takde mpv ke suv ke jadi tak boleh la nak bawak bibik sekali
bila akak turun ke bawah, dia tercegat aje kat kaki tangga

bibik: puan balik pukul berapa?
akak: tak tau lagi, kenapa?
bibik: saya takut, puan.

jadi, akak pun kata kita orang akan balik dlm kul 10 gitu...rumah mil tak jauh, lebih kurang 30 minit aje dari rumah.

bila kita orang dah keluar dari rumah dalam 5 - 10 minit macam tu, akak pun call dia, sebab tetiba rasa kesian pulak...
tapi banyak kali dia tak angkat
lepas tu bila dia call akak balik, bila akak jawab, telefon kat rumah tu mati...
pastu dia hantar sms "puan telefon tadi?"
akak pun call semula, tapi tiap kali dijawab, telefon hp kat rumah tu mati
geram pulak...bila dah dapat cakap tu, akak pun pesan kat dia, kalau takut sangat, duduk aje kat depan tv, pasang semua lampu, tunggu kita orang balik, dan zikir la apa2 yg patut...dia kata, ya, ya...

pastu hubby akak kata "penakut, biasalah, kelam-kabut" geleng kepala kita orang...

dah lepak kat rumah mil tu, dlm kul 10 tu kita orang nak balik...mil kata cepatnya nak balik...
kita orang kata, kena balik sekarang, takut nanti klu lama2, entah2 dah keras budak tu kat rumah sorang2

Last edited by emmaisa on 16-7-2014 10:31 AM

Follow Us
zacrin posted on 15-7-2014 01:38 PM
pengalaman ni..hati2 kot2 la ada yg nak berkawan ke orang yg dengki ke..kita bukan nak tau

sebenarnya ada terfikir jugak part2 dengki tu...
saspek2 pun dah dikenali...tapi tak berani nak tuduh2...
biar sajalah Allah lebih mengetahui

emmaisa posted on 16-7-2014 10:29 AM

tapi pernah la sekali...nak ketawa bila  ...

hahahahaha lawak la bibik ni. nasib baik kat rumah baru, kalau dia kena tinggal kat rumah sewa lama tu, mau kejung setempat.
kihkihkih (pandai je aku gelakkan bibik akak, padahal diri sendiri penakut )

emmaisa posted on 16-7-2014 10:29 AM

tapi pernah la sekali...nak ketawa bila  ...

dalam dok tengah seram2, tergelak plak part bibik ni

jadi, hari isnin tu akak cakap dgn bibik tu, jgn takut sangat, klu takut sangat nanti benda tu suka kat kita...
"sebab dia tau kamu takut sangat, tu yg dia dehem2 kat kamu tu...saja nak usik2 kamu..."
lagi muka dia panik...

mesti dia tak sabar nak balik kg...kontrak dia habis bln depan.

ok...cerita lain pulak...
byk tau kejadian misteri yg aku alami sepanjang hidup di bumi malaysia ni...

tapi perkara ni terjadi pada diriku di madinah...walaupun tak seram tapi kira misteri la...

gini ceritanya...
satu hari tu, lepas solat subuh kat masjid nabawi, aku terus balik ke hotel utk breakfast...lepas breakfast, hubby dan orang2 lelaki pegi melawat ke perkuburan baqi, dan para perempuan balik hotel atau shopping
aku balik ke hotel...

bila dah nak time zohor, aku gi ke masjid sorang2...masa nak lalu kat pagar masuk masjid tu, aku nampak seorang lelaki yg kudung dua2 tangannya tgh berdiri kat situ...ada 2 orang pelawat kat situ jugak...aku takde cakap apa2 pun..dlm hati pun takde kata apa2 pun...just tengok tgn mamat tu sekali lalu aje...sumpah demi Allah, aku takde kata apa2 pun kat dia baik dalam hati atau secara lisan...dan aku tertengok aje pun, bukan sengaja2 tengok...

malamnya, aku mimpi orang tu datang kat aku...anehnya tangan dia tak kudung, tapi tangan dan mukanya bercahaya2, memancar2 cahayanya...

aku terus cerita kat hubby, dan esoknya hubby gi cari mamat tu tapi tak jumpa...

ianya jadi pengajaran padaku...walaupun kita rasa takde apa2,takde niat tak elok nak tengok seseorang yg kurang anggotanya, tapi mungkin  pandangan kita pada orang tu, buat dia terasa...

kisah di makkah

setibanya aku di makkah, aku diserang demam panas yg sangat kuat
pecah2 bibir aku, dan mata aku berair2, merah dan adakalanya tak boleh bukak
kebetulan masa tu makkah tgh pecahkan bukit batu, dan hari2 habuk2 dan debu2 masuk dalam bilik hotel
tapi itu aku anggap ujian dari Allah

satu hari, maghrib pegi masjidil haram...solat jemaah di situ...bila dah selesai solat maghrib, aku bukak quran, dan baca perlahan2 sementara tunggu isyak...

tetiba aku rasa macam ada orang tgh tengok kat aku...bila aku angkat muka, kat depan aku ada sorang minah arab berpurdah duduk bersandar kat tepi tiang sambil tengok muka aku...dari matanya tu, aku nampak dia macam senyum di sebalik kain yg menutupi muka dia tu...aku pun senyum balik..lepas tu dia tunjuk isyarat kat aku supaya aku ambil air zam2 dan sapu kat mata...aku pun angguk aje...pastu aku baca quran balik...tetiba aku terbau wangi yang sangat wangi...aku pun angkat la muka, nak tengok siapa yg lalu, pastu aku tengok balik kat tempat pompuan tadi tu, dia dah tak ada...aku fikir mungkin dia dah ke depan lagi...

disebabkan aku blm sihat sepenuhnya, lepas isyak aku tak terus pergi dengar ceramah agama, aku terus balik ke bilik hotel sorang...bila aku bukak aje pintu bilik hotel tu, semerbak bau wangi dalam bilik tu...baunya sama sangat dgn bau yg aku bau kat masjid tadi...aku terus pegi ke bilik air, cium sabun, tapi baunya lain...aku pun baring aje kat katil sebab dah takde tenaga...sedangkan bau tu masih dlm bilik tu...tak berapa lama kemudian bau wangi tu pun hilang...

ku kembali lagi...

kejadian katil bergoncang di bilik hotel...

diringkaskan cerita, satu hari aku kena gi outstation...
lepas buat keja kat situ, aku pun balik bilik hotel utk bersihkan diri dan rehat2 sementara nak tunggu time dinner...jadi bila dah lepak atas katil, aku pun terlelap...dan terjaga semula sebab kurasa katilku bergegar2...bila aku bangun, aku tenung aje katil tu, tapi takde lak bergoyang ke apa ke...dah la aku duduk sorang...

kejadian yg macam ni berlaku padaku 2 kali...sekali di hotel kat penang, sekali di kuantan.  dua2 kejadian berlaku siang hari...yang kat kuantan tu, bertahun lepas tu, terborak dgn sorang kawan aku yg keja stewardess...bila cerita pasal katil goyang tu, dia tanya hotel mana, tingkat berapa...bila ku bagi tahu hotel apa tingkat berapa, dia kata "oo...biasa tu...kita orang selalu kena" sambil ketawa2...

pinggang kena cucuk

berlaku lebih kurang 8 tahun lepas sewaktu di bali
aku dan kawanku duduk berdua dalam bilik hotel
disebabkan kita orang berdua ni penakut, kita orang rapatkan katil
disebabkan aku ni lagi penakut dari dia, aku amik katil yg tepi dinding, dan dia ambik katil yang dekat dgn pintu balkoni

satu malam kita orang borak2 atas katil sebelum tido, sama2 baring menghadap muka masing2...maksudnya, aku membelakangkan dinding la...borak punya borak punya borak, kita orang pun terlelap...aku terjaga semula sebab aku rasa ada orang cucuk pinggang aku dari belakang...memang sangat terasa macam jari orang yg cucuk...aku bukak mata, aku tenung muka kawan aku...dia tgh syok tido...aku pun slowly tarik selimut berselubung sambil baca ayat2 suci...

esoknya aku cerita kat kawan aku tu...dia kata maybe ada benda ikut kita orang balik...sebab siang sebelum malam kejadian tu, kita orang pegi river rafting kat hutan...

besnye citer TT..
lagiiii lagiiii..

jejedik posted on 25-7-2014 11:11 AM
besnye citer TT..
lagiiii lagiiii..

tq, jejedik...
nanti bila teringat lagi kisah2 lain, sure akan cerita kat sini....

haa...tetiba aje teringat kisah ni berlaku masa aku tgh tunggu spm

masa tu tgh tunggu result spm, aku ngengada nak keja cari duit konon
jadi dapat la keja sementara kat kedai makan kat pekan
tauke kedai makan ni kira kaya la jugak, ada kedai makan besar, pastu berniaga kat kantin sekolah jugak
dia ada 2 rumah...satu rumah banglo separuh batu separuh kayu kat dgn restoran
dan satu lagi rumah banglo moden kat tempat yg tak berapa jauh dari kedai tu
most of the time tauke (akak) & family duduk kat rumah yg kat kedai
kadang2 aje dia orang duduk kat rumah banglo moden tu

jadi satu hari, aku & lagi 2 orang kawan disuruh tido kat rumah banglo tu...sebab masa tu kat rumah yg kat kedai tu dah penuh ramai sedara mara akak tu

jadi kita orang ni pun buat la macam rumah sendiri...
lepas dinner, kena la basuh pinggan, kan
basuh pinggan kat sinki...sinki lak ngadap ke belakang rumah yg ada banglo lain tapi dipisahkan dgn pagar yg tinggi...kiranya kat dgn sinki ni ada tingkap
tiba2 aje tingkap ni terbukak sendiri...kita orang ingat angin

tak lama tu loceng kat pagar pun berbunyi, tapi kita orang ingat ada budak2 main tekan2 loceng
lepas dinner, kita orang bertiga pun masuk tido
tapi tak dapat nak tido sebab kita orang asyik terganggu aje tido
lampu dan kipas dalam bilik tido tu sepanjang malam tertutup dan terbuka sendiri
bila kipas tertutup, kita orang bukak balik, dia tutup semula...
kipas ni jenis kipas meja tu, boleh dengar klik2 macam ada orang tekan2 button2 dia...
sama jugak dgn switch lampu, boleh dengar klik2nya...
bila kita orang onkan balik kipas, lampu pulak terpadam, bila kita pasang lampu, kipas pulak padam...
lama2 kita orang biar aje kipas & lampu tu on & off dgn sendirinya sampai pagi sambil kita orang berselubung dalam selimut ketakutan...

esoknya bila kita cerita kat akak tu, akak tu diam aje...tapi malamnya, suami dia datang pasang kemenyan...

Nak lagi nak lagi

emmaisa posted on 24-7-2014 10:44 AM
pinggang kena cucuk

Hi kaka emma... selamat hari raya
ada jugak pengalaman cam kaka emma. setakat ni dah 3 kali jadi. selalu jadi bila saya tido mengiring dan antara jaga dan lena. slow je cucuk sekali tapi yg last jadi masa tidur kat rumah member.
bukan je cucuk, rasa mcm ade org cucuk dgn jari dan terus gerakkan jari dia melintang dari pinggang sebelah kanan ke pinggang sebelah kiri. buatkan saya tersentak dan terus terbangun balik, siap tanya member tadi ada masuk bilik panggil saya ke? Huhu

Hani2ne1 posted on 9-8-2014 02:49 AM
Nak lagi nak lagi

Ok...nanti bila ingat lagi pasti akan cerita kat sini...tq for reading