CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Pegi matilah! kata doktor kepada Enot

my brother died early this year due to leukimia.. tp sampai titisan akhir pun arwah tetap berusaha untuk chemo walaupun doktor kata harapan dia 50/50... sempat 1st chemo je.... mmg cancer kena always positif.... ajal maut tu allah tentukan..... kesan chemo x sama untuk setiap patient...

beta_carotene posted on 10-7-2014 09:40 PM
biasanya yang negative thinker gini, cepat sampai ajalnya
cepat2 siapkan kain kapan ye enot

kalau akak jadi beliau, akak dah tanam diri sendiri dah.

Aku pn rasa dia ni mmg degil smpi doktor fedap. PAstu meroyan ckp doktor biadsp.
Kesian.....

Tuka jeh la sepital lain..

Akak opis aku.. Pi GH jh tuk kemo ngan radioterapi.. Dah setahun mc..

Alhamdulillah.. Makin semboh.. Yg pwnting dgr cakap doktor...

beta_carotene posted on 11-7-2014 05:40 AM
biasanya yang negative thinker gini, cepat sampai ajalnya
cepat2 siapkan kain kapan ye enot

Btol tuh...

Aku rasa doctor tu bengang sebab enot degil, dan dia kata "pergi matilah" tu agaknya dah kemuncak fed up dia. Tapi apa apa hal pun tak patutlah doctor cakap macam tu.

Aku tak tau laa kalau enot baca ni tapi selain medical treatment, pesakit kanser boleh juga rawat diri secara alami dgn memahami cara kanser merebak. Sel sel kanser ni akan lagi agresif kalau kita "bagi dia makan" benda benda yg dia suka macam gula dan banyak lagi (kena rujuk pakar). So apa pesakit kanser boleh buat adalah stop memberi makan pada sel sel ini dan amalkan lifestyle dan makanan yg sihat. Buanglah semua makanan yg sedap tu dan start makan benda yg boleh lemahkan sel kanser. Ada pesakit kanser yg tahap awal boleh sembuh dgn cara ni, tapi mestilah ada rawatan medical jugak. Kemoterapi tu semua selalunya berlaku kalau dah sampai tahap sel sel kanser tak boleh dilawan.

I wish you luck enot dan semoga panjang umur demi anak anak kau.

Follow Us
doktor tu macam leh kena saman jek..doktor2 camni wajar diberi pengajaran

Kemoterapi memanglah sakit, tapi kalau pesakit tu kuat semangat, dia mampu melawannya. Jangan berserah kepada takdir semata-mata dan jangan pandang kepada ahli keluarga yang bertambah teruk sebab buat kemo. Kenapa tak ambil contoh pesakit yang hidup sihat dan pulih sebab kemo?
Adik saya pun menghidap kanser dan buat kemo selama setengah tahun. Memang sakit. Dan dia baru form 4 waktu tu, lebih kuat semangat berbanding Enot
Be positive.
Mungkin doktor pun stress nak layan pesakit yang degil tak nak buat rawatan.

takleh dengar sebelah pihak...mungkin enot pun ada salah..who knows...kot2 bahasa dia pun leh tahan jg...takkan senang2 doktor nak cakap camtu...sbbnya my aunty penah citer, she's a doctor, dia kata kekadang patient pun leh buat doktor bengang juga...argue apa doktor cakap,pastu cam diorg leh terer dari doktor plak...bila baca citer enot ni, i terus teringat citer my aunty...apa2 pun, doktor enot ni pun patut bersabar lah lebih sikit...deal ngan cancer patient kan...

Cookeelaat posted on 11-7-2014 02:35 AM
Kalau I jadi doktor kaka enot ni pun i geram.
hari tu tengok kat hlive bila pokcik aznil tanya dia  ...

Mungkin sheols rase sheols dah byk buat n kumpul amalan kat dunia ni. Pasal tu la sheols xkisah pn psl bab2 kematian ni. Dah rase cukup amalan yg nak dibawak letew.

mokcikKSKB posted on 11-7-2014 04:28 AM
Pikirlah enot oiii...kalau ko meninggal sape nk jaga anak2 kau nanti. Mmgla kemo menyakitkan tp bett ...

Ni la contoh org yg hanya pikir diri sendiri. Maksud iols dia hanya pikir diri dia jahh. Xpikir nnt klau dia xdak, anak sapa nak jaga. Kalau dia xdak nnt, mcm mana dgn anak2 tu makan minumnya. Meletakkan konsep redha n tawakal pd tmpat yg xberapa nak btul. Blum apa2 dh menyerah. Sebut pasal mati. Cubalah fight penyakit tu utk org2 yg disayangi. Anak2 tu yg penting. Klau xleh buat utk diri sendiri, buatla utk org2 yg syg sheols. Muhasabah diri sikit. Last edited by kakasotong on 11-7-2014 06:53 AM

Iols cuba untuk bersangka baik jahhh. Mungkin sheols kekurangan ongkoss. Konsep nyaa, xdokk duit, redhoo sajelah dgn ketentuan tuhan. Tu psl xmo cuba kaedah perubatan moden. Kaedah perubatan kampung mgkin x guna byk ongkos.

Dah namanya pn kampung kann

kita tak dgr cerita dr pihak doktor...
ya diakui mgkin doktor tu letih dan geram sbb enot takmau..
tp as a doktor tak boleh ckp camtu..
enot..terpulnglah nak ikuat cara mana, diri sndiri, doktor dah consult tp enot nak berubat sndiri...
smga diberi kesihatan dan dimudahkan sgla urusan.
teruskan berubat...

Aku rasa enot ni tgh depress dan tak kuat semangat

Aku simpati kat enot ni, kalau betul doktor tu maki dia mmg tak patut la

Tapi enot, kanser ni penyakit serius not... bukan demam2 biasa leh setakat tradisional... rawatan hospital tu wajib takleh tinggal

Harap enot diberi kekuatan

aku xrasa kut doctor tu nak niat biadap mcm tu...kalau tgk cara enot ni ego jugak...dan cara dia bagi statement sebelum2 ni pun ada yg bernada jengkel dan degil...mungkin juga doctor tu bkn melayu..dia nak maksudkan lain tapi keluarnya lain....

enot patut fikir positive...bukan semua yg lalui kemo tu menderita dan mati....

Ekceli kanser ni kena lawan dgn semangat yg kuat.
Kwn2 mak aku kanser tulang,hidung lah...tp sume jenis
Kuat semangat..org keliling sgt memberi sokongan
Alhamdulillah hidup.pantang beralah sebelum ajal sbenarny.

Tp mungkin juga doc tu terlalu geram.
Sbb geram dgn pemikiran sstengah org.
Mcm aku ada kenalan sakit kanser payudara.
Belajar tinggi ok.tp pikiran??? Anak kecik2 lagi,bukan sibuk pergi sepital.
Sibuk jumpa bomoh,berurut payudara tu.amik rawatan tradisional,
Aku dh ckp bukn xboleh rawatan tradisional...boleh.
Tp rawatan moden tu kena diutamakan.
Rasa pandai sgt..ye situlah.

sian plak dia ni...skg pon dh x nmpk dia belakon...
doctor lahanat mane la tu...
camne leh jd doc pon aku x tau...
klo jd dog lg sesuai

Saya baru selesai rawatan kemo. Tak sakit, tak muntah. Ok je. Cuma cpt letih. Kemo skrg tak mcm dulu. Kwn saya kemo thn 2006 mmg siksa dia kata berbnding dgn skrg. Klau kt GH free je klau ada surat dr JKM

Takkanlah doc tu terus sound setepek camtu. Mesti ada kisah sebelum tu. Alaa, kaka enot, anggaplah itu cabaran nak pulihkan diri. Kena lah kuat sket.

Sedihnya dgr org dpt penyakit kanser ni,baru tahap 2 pun, boleh usaha kimo sambil traditional..ada hamba Allah kna kanser Tulang tahap 4 pd pertengahan tahun lepas, berumur 13 tahun ketika itu, dia mjalani kimo 14 sesi tetapi dr ckp sel kanser tidak hilang Malah sudah merebak ke seluruh badan, tapi budak ni sangat tabah dan positif, x pernah mengeluh. Sorang lg kna kanser hidung tahap 4, yatim piatu, sek  tiap2 bulan akan minta derma untuk murid ni untuk belanja pergi kimo, kimonya saja 23 sesi...budak yg sorang tu cerita kwn2 dia di ward sdh ada yg meninggalkan kna kanser wpun msh kecil...sedih.... Sy cuma membayangkan jika sy berada di tempat budak tersebut....semoga kita semua di jauh kan drpd pyakit bahaya ini....