CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: coway_daddy

2014-2020: Berapa Usia Jin Tertua Yang Anda Pernah Jumpa?

sorry off topic kejap...

bagaimana dengan pompuan yang sukar dan  tidak dapt anak?..susah nak hamil?

selain dari faktor keturunan, pemakanan atau kesuburan, adakah ia juga boleh dikaitkan dengan gangguan jin?

Ipo posted on 15-9-2014 10:25 AM
sorry off topic kejap...

bagaimana dengan pompuan yang sukar dan  tidak dapt anak?..susah nak ha ...

Ya, sangat berkemungkinan. Last edited by coway_daddy on 17-9-2014 07:47 PM

coway_daddy posted on 15-9-2014 04:46 PM
Ya, sangat berkemungkinan.

boleh dibuang ke jin yang mengganggu tu?..
maksud saya. selain jumpa ustaz, apakah amal ibadah yang boleh tuan punya badan/pompuan tu lakukan?

Ipo posted on 15-9-2014 05:07 PM
boleh dibuang ke jin yang mengganggu tu?..
maksud saya. selain jumpa ustaz, apakah amal ibadah ya ...

Kekalkan ibadah wajib, banyakkan ibadah sunat. Itu asasnya. Kemudian pastikan hati sentiasa dalam zikrullah, doa dan munajat yang tak putus-putus. Last edited by coway_daddy on 17-9-2014 07:48 PM

coway_daddy posted on 15-9-2014 08:22 PM
Kekalkan ibadah wajib, banyakkan ibadah sunat. Itu asasnya. Kemudian pastikan hati sentiasa dalam  ...

saya rasa sodara coway ini ada guru mursyidnya ya??kalau tak keberatan sodara ambil jalan apa ya?

Salam Tuan Rumah...

Saya nak bertanya berkenaan dengan wanita yg berkahwin dengan jin tetapi bernikah dialam manusia dengan menggunakan badan manusia..dimana suaminya akan menjelma dalam dua keadaan..

1. menjelma dihadapan isterinya
2.memasuki badan manusia ....(manusia ini menjadi khadamnya)....

soalan saya: kerana terlalu lama menggunakan jasad manusia terbabit....saya ingin kategorikan manusia tersebut sebagai umpama  boneka bernyawa yg telah diikat dan disimpan didalam balang..dimana hampir 99% jin tersebut menguasai jasadnya...jadi Tuan Rumah...bolehkah jin tersebut direjam dan di bom dengan 'kalimah Allah" sehingga habis-habisan kerana ada sedikit serba salah sebab sekiranya berbuat demikian jasad manusia yg di'pakai'nya kan terkena tempias sekali  bukan sedikit malah teruk lagi  terutamanya mental..jadi Tuan Rumah boleh berikan pendapat ..terima kasih

Follow Us
ilahkhatibrani posted on 17-9-2014 01:17 PM
Salam Tuan Rumah...

Saya nak bertanya berkenaan dengan wanita yg berkahwin dengan jin tetapi bern ...

Macam pernah baca somewhere almost similar story ni.

Dlm cerita tu, orang yg terkena tu mujur dpt disembuhkan oleh perawat anak manusia yg berketurunan Raja Bunian.

Entiti tu sebelum keluar dari 'host' mengangkat sembah dan memohon tidak direjam hingga mati kerana katanya dia terpengaruh dgn bisikan entiti lain.

Perawat tu pun memberi izin dan hukumannya dipenjara seumur hidup dlm bejana emas yg diseal cop mohor ayahanda perawat. Bejana tu diletak pusat mata air dunia.

Semakin pelik jenis penyakit kat dunia ni. Mana lagi dengan serangan ebola.

Mujurlah TA na ha MIM lam ya ni terdinding dari serangan2 nuklear ghaib dari pelbagai tempat.

Pelik dan ganjil sangat. Agaknya, kisah2 beginilah yg digelar sebagai perkara mencarik adat.

mast3rshad0w posted on 17-9-2014 11:04 AM
saya rasa sodara coway ini ada guru mursyidnya ya??kalau tak keberatan sodara ambil jalan apa ya?
...

Kalau sedara rajin baca post2 awal Tuan @coway_daddy ada membayangkan seolah-olah umur yg telah mendekat dan amanah yg perlu diteruskan agar tidak terputus sebelum tiba waktunya. Dalam makna tu.

Dalam meniti perjalanan hidup, ada pelbagai peringkat dan peranan yg akan dialami. Ada yg mendatar biasa, ada yg istimewa sentiasa menaik. Tak ramai yg istimewa sentiasa menaik.

Tuan empunya thread pasti telah melalui pelbagai peringkat bimbingan dari mursyid2. Tiba satu peringkat, peranan perlu berubah dari menerima bimbangan kepada memberi bimbingan.

Tuan pasti lebih faham apa peranan tuan empunya thread masa ni.

Sangat rare dan penuh rahsia terjadinya pertemuan dgn Tuan Empunya Thread secara online.

p/s: telah menyediakan ruang harddisk yg besar utk MENGARKIBKAN MAKLUMAT2 ISTIMEWA.

cikSepiT posted on 13-9-2014 09:17 PM
apakah/bagaimana yg dimaksudkan dengan beriman akan wujudnya jin???

Jin makhluk mukallaf seperti kita juga. Tidak seperti malaikat yang taat sepenuhnya kepada perintah Allah, jin dan manusia diuji dengan nafsu disamping bekalan akal fikiran. Bezanya dengan manusia, jin tidak boleh terlihatkan. Tiada bukan bererti tidak wujud. Di situlah, maknanya iman.

ilahkhatibrani posted on 17-9-2014 01:17 PM
Salam Tuan Rumah...

Saya nak bertanya berkenaan dengan wanita yg berkahwin dengan jin tetapi bern ...

Salam ilah, selain bantuan Dari perawat, APA yang manusia tu sendiri boleh tolong diri dia untuk keluar ddari keadaan tu?

as salam Tuan Tanah,

makcik saya ada cerita, masa ni saya belum lahir lagi
selepas makcik saya menunaikan solat asar, sambil bertelekung dia menjenguk ke luar tingkap
dan ternampak sesuatu seperti orang yang berpayung terjun, kepalanya seperti payung yang besar, tak nampak muka, badan seperti manusia, sebesar manusia dewasa, kaki seperti itik dan mengayuh badan ke kiri kanan dan atas bawah, terapung di atas pokok kelapa yang tinggi..dan cuba mendarat di pucuk pokok kepala itu..tersentak dengan pandangan makcik saya, makhluk itu terbang seperti sotong didalam air..semakin lama semakin tinggi dan terus hilang dilapisan langit..makcik saya kata ni alien..apa sebenarnya makhluk ni?

AwgSagi posted on 17-9-2014 06:13 PM
Kalau sedara rajin baca post2 awal Tuan @coway_daddy ada membayangkan seolah-olah umur yg telah me ...

itulah, bagi saya misteri dan pelik sebab cowaydaddy ni takpenah pula saya nampak baik di misteri paranormal atau ruangan agama
mcm tak byk buka thread, atau adakah beliau ada beberapa nama atau personaliti yg lain???

mast3rshad0w posted on 18-9-2014 07:44 AM
itulah, bagi saya misteri dan pelik sebab cowaydaddy ni takpenah pula saya nampak baik di misteri  ...

Penjinak Jin satu profesion baru di Tanah Melayu. Saya sendiri baru 15 tahun dalam bidang ini.

kaporbaros posted on 18-9-2014 03:53 AM
as salam Tuan Tanah,

Cara jin bergerak berbeza mengikut keadaan fizikalnya. Jin yang makcik Tuan nampak itu ialah jin pengintip. Jin jenis ini akan cuba mencuri rahsia langit walaupun tahu usahanya akan sia-sia sebab penjagaan yang begitu ketat oleh para malaikat.

Tt , tajuk thread ni 2014-2020, adakena mengena ke ngan wawasan 2020?
Sorry soalan macam tak berapa cerdik , cuma nak tahu je

thread yg bagus. tolong teruskan untuk perkongsian ilmu.

miz_sunshine posted on 17-9-2014 10:53 PM
Salam ilah, selain bantuan Dari perawat, APA yang manusia tu sendiri boleh tolong diri dia untuk k ...

Gangguan seperti kata cik @ilahkhatibrani tu tak mampu untuk diubat manusia samada rawatan tradisi biasa, tradisi guna jin atau ruqyah syariah. Sebab itu cik ilah pun hilang punca.

Solat   zikir tak akan menghalau gangguan sebab perbuatan itu adalah pengabdian pada ALLAH SWT bukan utk menghalau gangguan.

Cara rawatan hanya boleh guna manusia yg ibunya kahwin dgn raja jin atau raja bunian atau raja dewa etc. Kalau keturunan jin & bunian marhaen akan hanya mendatangkan gelak-ketawa sahaja sebab level yg lebih kurang.

Cuma ada 1 kaedah yg boleh dilakukan oleh manusia yg terkena gangguan ini. Tapi ia ekstrim dan tidak dipersetujui oleh bomoh@perawat atau yg tidak mengaku bomoh@perawat tapi mempunyai kaedah bantuan seperti kaedah bomoh@perawat.

kaporbaros posted on 18-9-2014 03:53 AM
as salam Tuan Tanah,

Jin pengintip atau jin dlm sut pengintip?

Kalau rajin sila rujuk terjemahan Surah Jin tentang jin mengintip rahsia langit. Interesting reading dari sumber yg pasti sahih.

AwgSagi posted on 18-9-2014 02:17 PM
Gangguan seperti kata cik @ilahkhatibrani tu tak mampu untuk diubat manusia samada rawatan tradisi ...

Ada ke MAnusia yang ibunya kawin dgn raja jin? Jenis rawatannya guna Kaedah APA?

miz_sunshine posted on 18-9-2014 03:50 PM
Ada ke MAnusia yang ibunya kawin dgn raja jin? Jenis rawatannya guna Kaedah APA?

Manusia berbapa raja jin? Adaaa. Bukan rahsia dan cerita mustahil among org mcm cik ilah atau tuan thread dll yg berkecimpung dgn anything jin.

Anak raja tu hanya perlu berkata-kata dgn pengganggu yg merupakan rakyat ayahnya. Mereka ni ada tanda2 istimewa yg automatik diketahui, errr darah, aura, cahaya diorang kot.