CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: coway_daddy

2014-2020: Berapa Usia Jin Tertua Yang Anda Pernah Jumpa?

anwarnuwa posted on 25-9-2014 03:57 PM
sebab nombor cantik dan senang ingat untuk dijadikan target setiap orang/institusi untuk malaysi ...

TS Sanusi Junid ada explain kat blog dia kenapa TDM pilih 2020. Dia tulis, sebelah klinik MAHA TDM ada kedai kacamata. Di dinding kedai tu ada model kacamata dgn nombor 20 belah kiri dan 20 belah kanan. Ia adalah value utk kejelasan, fokus dan terang. Kalau minat nak tau, cuba cek kat blog tu. :-)

AwgSagi posted on 25-9-2014 08:28 AM
TS Sanusi Junid ada explain kat blog dia kenapa TDM pilih 2020. Dia tulis, sebelah klinik MAHA TDM ...

good info

AwgSagi posted on 25-9-2014 04:22 PM
Kalau di zaman Nabi Sulaiman AS, pekerjaan penjinak jin ni pasti berdampingan rapat dgn baginda AS ...

Terima kasih memberi input yang baik dan positif dalam thread ini. Ada ilmu yang sengaja saya simpan sementara, apabila tiba masanya saya akan sampaikan juga.

kiamat :2066

garu kepala baca thread ni.. menarik, tapi amik masa nak paham

ada certain topik yang menarik minat kroit. kena marathon thread ni dulu, baru kroit tanya

kalau mimpi pelik2, tapi rasa macam something, macam hints je kat mimpi tu, gangguan jin jugak ke?
sebabnya, kroit pernah mimpi arwah nenek meninggal, 2-3 bulan sebulan sebelumnya,
pernah bermimpi berjumpa dengan sepupu, dalam mimpi tu, kroit tahu namanya, rupa parasnya yang berumur 5-6 tahun, dengar suaranya.. walhal, makcik baru mengandungkan dia 5-6 bulan. kroit bagitau mak nama dia before mak tau daripada makcik

dari kecik selalu bermimpi berlawan dengan hantu, halau toyol la, pontianak la,
dalam mimpi baca surah lancar, hafal je, bila bangun, nak baca asyik terlupa

adakah ini gangguan jin? syaitan? atau hanya mainan tidur?

AwgSagi posted on 25-9-2014 03:05 PM
Tuan tahu kenapa Tun Dr Mahathir memilih tahun 2020 sebagai tajuk visinya?

Pak Lah kalau tak sila ...

Setahu saya "2020" dipilih sbg visinya ialah kerana, penglihatan yg baik ialah yg mendapat markah "20/20" .. maka ianya dikaitkan dgn "vision" (pandangan)... maka nombor "2020" dipilih sebagai sinonim dgn "perfect vision" (20/20), jadi lah "Visi 2020".. tak dak kena mengena dgn jin ke apa ke,... lagi pun pada tahun 80an tu, nak sampai 2020 tu jauh lagi, maka realistic lah pilihan tarikh tersebut.  Begitulah kisah tentang kenapa "vision 2020" iaitu kenapa tahun 2020 dipilih sebagai "vision yg baik"., kerana "20/20" adalah "perfect vision"...
Last edited by k_a_a on 26-9-2014 08:48 AM

Follow Us
k_a_a posted on 26-9-2014 08:44 AM
Setahu saya "2020" dipilih sbg visinya ialah kerana, penglihatan yg baik ialah yg mendapat markah  ...

Betul. Sama dgn info yg saya dpt dari blog TS Sanusi Junid. TDM masa tu maklumkan TS utk precisely sebut visi duapuluh duapuluh.

Cuma ada golongan yg lebih cenderung mengaitkannya kepada sesuatu yg mistik.

Mengaitkan sesuatu kejadian dgn tarikh atau nombor atau jumlah adalah tradisi dan kepercayaan kuno yg kita warisi dan mempunyai signifikan dlm amalan2 mistik.

Ada yg berkeyakinan dan beramal dgnnya, ada pula yg manipulate golongan yg percaya ini utk tujuan2 yg menguntungkan agenda mereka termasuklah agenda iblis.

Ashab Al-Kahfi pun nak diteka2 jumlahnya.

coway_daddy posted on 23-9-2014 05:49 AM
Jangan lupa untuk berdakwah, sampaikan dahulu kebenaran Islam. Dalam kes mana-manapun, jin bukan t ...
Dalam kes mana-manapun, jin bukan tewas kerana kehebatan seorang perawat tetapi hatinya jadi lembut kerana keagungan Allah dan keunggulan Islam.

setuju, smpi skrg sy sbg pesakit dan selalu beramal dgn ayat2 ruqiyyah utk menundukkan jin yg mengganggu, namun sy gagal dan tetap gagal..dah 7 tahun dah..jin2 tu duduk dlm kepala dan ada pergerakan di tengah2 dada..selalu terasa ia keluar mengalir di lubang2 telinga, merayap dan menggigit tapi tak nampak oleh mata kasar, namun tak pernah2 habis..heran sy tuan

5997 posted on 26-9-2014 10:20 PM
setuju, smpi skrg sy sbg pesakit dan selalu beramal dgn ayat2 ruqiyyah utk menundukkan jin yg me ...

Tak perlu Tuan berasa hairan. Jin jika disakiti dan dibunuh, pasti berganti yang lain akibat marah dan dendam. Tapi jika ia dijinakkan hati dan akalnya, masalah berakhir serta-merta di situ. Malah, memberi rantaian kebaikan pula selepasnya. Jin-jin lain yang mendapat tahu akan kehebatan Islam akan berpusu-pusu datang untuk menyerah diri dan pasti sedia berjuang untuk agama-Nya!

coway_daddy posted on 26-9-2014 11:10 PM
Tak perlu Tuan berasa hairan. Jin jika disakiti dan dibunuh, pasti berganti yang lain akibat marah ...

Maka fahamlah saya. Alhamdulillah terima kasih.

magpie5672 posted on 27-9-2014 12:14 AM
Maka fahamlah saya. Alhamdulillah terima kasih.

Bantu saya untuk memahamkan forumer yang lain pula. Boleh Tuan?

coway_daddy posted on 27-9-2014 12:21 AM

Hehe tak tau apa yang nak difahamkan. Tapi Mengikut pengalaman saya, kadang2 semakin kita melawan semakin sukar nak sembuh. saya pernah satu tahap mempersoalkan Allah kenapa semakin saya buat ibadat, baca quran solat sunat untuk melawan gangguan2 yang ada, semakin saya rasa sakit. Hakikatnya, amalan2 tersebut hanyalah untuk mendekatkan diri pada Allah.
Saya x pasti samada saya berfantasi atau tidak... tapi seekor jin yang menghuni badan saya memohon bantuan untuk bebas dari tuannya. Dan ingin memeluk agama islam. alhamdulillah, seseorang yang saya x kenali dah bantu makhluk Allah itu. Selebihnya, saya tak tahu apa2. Yang pasti, saya sendiri x ada ilmu apa2. Masih dalam pencarian.

coway_daddy posted on 21-9-2014 03:09 PM
Secara kebetulan pada awal tahun 1999 kerana kakak saya sakit. Tak lama selepas itu, pensyarah, gu ...

Nyata bukan calang-calang orang tuan ni...

tuan orang mana?if tidak keberatan utk bagitau..

apa salahnya tuan reveals dan kongsi bersama disini. Ramai disini yg dah cukup matang dan boleh analisis ilmu yg tuan ada. kalau cakap sangkut2 mcm ni susah la org nak faham. percaya atau tidak seseorg tu pada apa yg tuan nyatakan itu adalah hak masing2.  at least kepada kami yg follow tuan punya thread ini tidak lah ternanti2....

coway_daddy posted on 26-9-2014 11:10 PM
Tak perlu Tuan berasa hairan. Jin jika disakiti dan dibunuh, pasti berganti yang lain akibat marah ...

ya, dgn apa cara sy nak jinakkan mereka tu tuan, sy bkn  ada kepandaian mcm tuan boleh berkomunikasi dgn jin...sy hanya insan biasa yg hanya beramal dgn ayat2 al-quran, sunnah dan melaksanakan apa yg wajib shj...tak lebih drpd itu...dah jumpa2 perawat2 handal pun tdk memberi apa2 makna...

coway_daddy posted on 27-9-2014 12:21 AM

Saya berminat jika ada yg boleh saya bantu dlm pekerjaan tuan. Ada yg boleh saya bantu?

Kalau utk dakwah golongan jin, tuan kena terangkan dulu kaedah nak berdakwah dgn golongan ni.

Saya berpendapat ia berbeda dgn dakwah sesama manusia. Lagipun bagaimana hendak menDETECT kehadiran golongan ni?

Jika ada yg dpt menerangkan kaedah dan peringkat2 dakwah Nabi SAW ke penempatan puak jin dgn rujukan hadis, itu lebih baik.

Dlm AL-QURAN dicatatkan segolongan jin yg dlm perjalanan bertemu dgn suasana majlis di mana Nabi SAW sedang membacakan ayat2 AL-QURAN. Ayat pertama Surah Jin bermula:

Katakanlah (wahai Muhammad): "Telah diwahyukan kepadaku, bahawa sesungguhnya: satu rombongan jin telah mendengar (Al-Quran yang aku bacakan), lalu mereka (menyampaikan hal itu kepada kaumnya...
[HINGGA AKHIR AYAT].

Nabi SAW TIDAK mengatakan DAPAT MENGESAN atau SCAN atau DETECT kehadiran jin tersebut ketika itu.

Bagaimana pula kaedah pertemuan pertama antara wakil jin dgn Nabi SAW? Kalau kisah wakil Yathrib yg pertama bertemu dgn Nabi SAW, itu ada tercatat dlm sirah.

Nabi SAW diyakinkan dgn datangnya wahyu maka baginda SAW mampu berdakwah.

Apakah kita cukup dgn sekadar bersandarkan kepada (persaksian sendiri) mimpi, ilham, 6th sense, makrifat, kasyaf utk berdakwah pada entiti yg kita tak ditugaskan?

magpie5672 posted on 27-9-2014 12:39 AM
Hehe tak tau apa yang nak difahamkan. Tapi Mengikut pengalaman saya, kadang2 semakin kita melawan  ...

Penerangan seperti inipun sudah memadai. Terima kasih Tuan.

Cuma Orang Awam

Clover_Hill posted on 27-9-2014 04:03 PM
Nyata bukan calang-calang orang tuan ni...

tuan orang mana?if tidak keberatan utk bagitau..

Saya seorang Muslim yang biasa dan menjalani kehidupan normal seorang lelaki yang berumah-tangga dan bekerja untuk mencari rezeki. Semangat kebangsaan, kenegerian dan kedaerahan tiada dalam perjuangan hidup saya. Semua itu adalah propaganda dan acuan kuffar untuk memecahbelahkan kita semata-mata. Misi saya di sini untuk membawa mesej kebenaran, tiada sebarang agenda peribadi.
Last edited by coway_daddy on 28-9-2014 10:02 PM

tuan, apa maksud nama coway daddy?

Tuan @coway_daddy

Topik pasal mistik ni memang menarik minat saya sejak dulu. :-) Masa budak2 saya pernah ada kitab nipis jawi, tajuk lupa. Dlm tu banyak amalan2 yg sangat didambakan seperti dinding tembus pandang, hilangkan diri, rajah2 utk wafak atau tulis dipinggan & semua ayat2 islam-based. Yg paling senang saya rasa masa tu adalah tulis rajah tapi masalahnya saya tak faham bahan2 utk dakwatnya. Yg lain tu, semua berat2, baca kena ribu2 dan kena buat berhari-hari. Last2 takde yg saya buat, umur pun belum baligh lagi masa tu sekolah rendah.

Saya tawaquflah setakat ni saja.

Mungkin jika dtg rajin saya akan buat 1 post nanti nak kongsi satu kisah yg saya pun ada keterlibatan langsung.

Ia adalah kisah yg pernah terjadi pada seseorang @2011 yg dikatakan dirasuk akibat 'mabuk'.  Org2 dgn dia bergaullah yg kata begitu, dan, ada dari mereka tu kata pernah melihat dia borak2 dgn dinding.

Bila saya siasat, dia pun heran bagaimana boleh dilihat kerana dia pasti tiada org lain ketika itu, otherwise dia pun tak tergamak nak buat dpn org.

Katanya dia sedang kononnya berdialog dgn entiti yg ganggu tu. Dia take chance, jika betul ada perasuk tu, dia dah bagi nasihat utk pergi jauh2 dari penempatan manusia & buat perkara yg lebih bermakna sesuai dgn fitrah dan sempadan yg ditetapkan.

Dia sebenarnya sedang dlm proses & cuba merawat dirinya sendiri.  Kaedah logik akalnya dan mix dgn MIND-MAPING plus few terjemahan ayat2 yg dia percaya ada kaitan.

Adalah beberapa kejadian yg menarik dan ganjil yg memang tak patut berlaku mcm dah masuk bab konspirasi atau sabotaj, tapi tak proceed sampai 'curiosity kills the cat'.

Insyaallah kalau terbuka hati dan diizinkan plus saya yakin ia berfaedah, saya akan kongsikan nanti.