CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: coway_daddy

2014-2020: Berapa Usia Jin Tertua Yang Anda Pernah Jumpa?

coway_daddy posted on 17-7-2014 03:05 PM
Boleh, tapi ia jadi "mutant" seperti yang berlaku kepada Dajjal. Sudah biasa berlaku bayi manusia  ...

Ohh..macam ni..abang sulung bapa saya, hilang ketika dalam kandungan arwah nenek saya ketika dia mengandung 9 bulan..hampir melahirkan mase tu..mase die tidur, die mimpi ade seorang perempuan dtg dan membidankan die bersalin..sebaik saje die terjaga, bayi dlm perut tu hilang..nenek ade bgtau yg 'wanita bunian' yg mengambil anaknye selalu membawa die berjumpe dgn anak kandungnye itu..sampai lah die besar, dan nenek ber pindah ke negeri lain..selepas itu hanya sekali saja nenek dpt berjumpe dgn anak nye dan tidak lagi smpailah nenek saya meninggal..tak tahu kenapa die menghilangkan diri..

kalau di ikutkan kejadian jin itu, tidak semua org boleh melihat dgn mata kasar bukan?
jadi, mcm mane seorg anak manusia yg kejadiannye dr tanah dan zahir, bole hidup di alam jin tu? ade hujah2 yg relevan tak TT?

and jika hendak dicari pakcik sulung saya itu (jika benar die di ambil bunian), possible x?

Salam TT,

sy nak kongsi 1 cerita berkaitan kakak sy.. sebelum dia mndirikan rumah tngga, dia selalu kena ganggu di rumah keluarga sy n tempat dia blaja tp gangguan nye biasa2 jer (tak memudaratkan).. tp selepas dia mendirikan rumah tangga gangguan yang di alaminye makin teruk (memudaratkan).. abg ipar sy ade bawa kakak sy berjumpa dgn ustaz n ustaz tu ckp ini gangguan jin, nama jin tu jason beragama kristian, umur dia 7 ribu tahun x silap sy tp kalo convert ke umur manusia ustaz tu cakap 27 tahun mcm tu lah..

ustaz tu cakap jin tu dah lama ade dgn kakak sy n dia suka kn kakak sy.. bila kakak sy kawin, dia marah.. dah bnyak kali abg ipar sy bw kakak jumpe ustaz untuk buang jin tu.. Alhamdulillah ustaz tu cakap jin tu dh masuk islam n berjanji xnak ganggu kakak sy lg lalu dia bawa diri ke mekah.. sebulan kemudian dia dtg balik cari kakak sy n berdegil tak nak tinggalkan kakak sy, ustaz tu terpaksa buang dia tengah lautan sbb dia mungkir janji..

disebalik kisah ni, kami sekeluarga dpt tahu yg jin tu dah lama menapak kt rumah kami, rumah kami tinggal adalah rumah mereka, ayah jason sendiri pernah masuk dlm bdn kakak sy sbb mrh anak dia di buang ke laut..

pendekkan cite, skrg kakak sy dah mengandung.. Alhamdulillah.. boleh TT kongsikan ayat2 al quran yang boleh kakak sy amalkan?

Masih menunggu jawapan/ulasan di pm box.

coway_daddy posted on 13-7-2014 10:02 PM
1. Ya, dia ada singgahsana di situ. UFOnya adalah daripada jenis yang boleh menyelam.
2. Imam al- ...

maksudnya imam al-mahdi sudah ada didunia dan berada dimalaysia? betul ke?

Salam TT

Pertamanya, terima kasih atas perkongsian maklumat yg sangat baik serta penjelasan/pencerahan yg baik juga.  Saya ada beberapa pertanyaan kpd TT.

1.  Boleh TT ceritakan apakah motivasi yg membawa TT menjadi seorang penjinak Jin ?

2.  Jin kafir, adakah mereka membantu pihak2 zionis Israel? (secara terus atau indirect)

3.  Penampakkan "UFO", adakah ianya Jin dan jika ya, kenapa mereka perlu dilihat seperti guna kapal angkasa sedangkan jin2 di nusantara ni banyak penampakkan sebagai "hantu" (seram) jer, adakah penampakkan mereka berdasarkan minda sesuatu kaum setempat itu?

4.  Dalam suatu hadis berkaitan Ibnu Soyyad & dajjal, memang Nabi menyatakan istana yg di lihat oleh Ibnu Soyyad di tengah laut itu istana Iblis. Soalan saya, adakah ianya di segitiga Bermuda?

5.  Angkara kehilangan kapal2 di segitiga Bermuda, adakah ianya angkara Jin?  Jika ya, utk apakah mereka berbuat demikian?

6.  Sepanjang pengalaman TT, boleh jadi tak apa yg di ceritakan itu adalah suatu penipuan oleh Jin kpd TT? Bagaimana TT detect samada jin tersebut menipu atau tidak?

7.   Ada yg percaya tentang "tarik duit" dari "alam jin", betul ke? Jin pakai matawang sama dgn manusia ke?

Tq, itu saja soalan sy buat masa ini utk TT :-) Teruskan usaha murni anda. Last edited by k_a_a on 22-7-2014 02:53 PM

lavendernovella posted on 21-7-2014 03:26 PM
Masih menunggu jawapan/ulasan di pm box.

Saya sudah balas, maaf agak lambat. Ia berkaitan saka, sila rujuk penerangan saya di kotak PM.

Follow Us
ariapersanta posted on 20-7-2014 11:07 AM
sekadar pandangan
apakah pendapat anda erkenaan bahasa jin , saya membaca kenyataan anda bahawa an ...

Ya, jin ada bahasa khusus sesama mereka. Cuma apabila berkomunikasi dengan manusia dan bagi memudahkan perhubungan dua hala, mereka akan menukarnya secara automatik dan pantas sekali.

mirian1110 posted on 22-7-2014 08:39 AM
maksudnya imam al-mahdi sudah ada didunia dan berada dimalaysia? betul ke?

Saya seperti mahu bersetuju dengan tekaan anda. Sayangnya, kita masih kekurangan bukti dan petunjuk.

dita85 posted on 21-7-2014 01:46 PM
Ohh..macam ni..abang sulung bapa saya, hilang ketika dalam kandungan arwah nenek saya ketika dia m ...

Ambil contoh ini. Pakaian jin dari kapas seperti kita. Kenderaan mereka guna logam seperti kita juga. Mengapa kita tak dapat melihat pakaian dan kenderaan mereka itu? Jawapannya ialah kehendak dan kuasa Allah. Dia yang "sengaja" mahu menyembunyikan alam jin daripada pandangan mata manusia. Itulah juga yang berlaku kepada pakcik Puan. Mencarinya di alam jin tidaklah mustahil. Untuk apa sebenarnya pencarian itu?

montkoda posted on 21-7-2014 03:12 PM
Salam TT,

sy nak kongsi 1 cerita berkaitan kakak sy.. sebelum dia mndirikan rumah tngga, dia sela ...

Wa'alaikumussalam.

Untuk kakak, boleh amalkan bacaan dan hayati makna surah-surah berikut;

1. as-Sajdah
2. Yaa Siin
3. ar-Rahmaan
4. al-Waaqi'ah
5. al-Jinn
6. al-Mulk

Jika perlu, boleh dibacakan pada makanan dan minumannya. Sekian.

k_a_a posted on 22-7-2014 02:42 PM
Salam TT

Pertamanya, terima kasih atas perkongsian maklumat yg sangat baik serta penjelasan/pence ...

Wa'alaikumussalam.

1. Motivasi saya ialah sumpah 'Azazil. Dia goda manusia ke neraka, saya pula sebaliknya.
2. Ya, sudah pasti mereka banyak membantu musuh-musuh Islam.
3. UFO ialah sebuah pasukan khas milik 'Azazil. Tugas utamanya untuk mengintip.
4. Ya, Segitiga Bermudalah lokasinya.
5. Ya, itu perbuatan jin. Diperlukan untuk perang secara fizikal dengan tentera al-Mahdi.
6. Segala auta telah disisihkan. Hanya fakta untuk pengetahuan anda semua.
7. Suatu penipuan yang terang lagi jelas. Bomoh bersekongkol dengan jin.

Terima kasih kerana sudi bertandang dan bertanya. Sekian untuk kali ini.
Last edited by coway_daddy on 23-7-2014 12:56 AM

Salam TT

TT membuat rawatan bagi masalah dgn jin dan lain2 ke?

Adakah TT di Perlis ?

Tq Last edited by k_a_a on 23-7-2014 08:24 AM

Imam mahadi berada di Malaysia?
Bukan kah imam mahadi berketurunan Nabi Muhammad.pasti keturunan Arab.
saya bayangkan imam mahadi berada di Mekah atau Madinah.
Terima Kasih TT.Banyak ilmu yg saya perolehi..

aku suka cara ko... tak macam ada certain org... berkias bagai... sampai org lagi tak faham... more tu menunjuk2 bg aku... direct... n takde provokasi... n tak melompat walaupun kena provoke... berusahalah!

coway_daddy posted on 23-7-2014 12:43 AM
Wa'alaikumussalam.

Untuk kakak, boleh amalkan bacaan dan hayati makna surah-surah berikut;

Alhamdulillah.. terima kasih TT, moga sama2 dapat manfaat

coway_daddy posted on 23-7-2014 12:38 AM
Ambil contoh ini. Pakaian jin dari kapas seperti kita. Kenderaan mereka guna logam seperti kita ju ...

Ada antara adik2 beradik ayah saya yg tidak percaya akn nenek saya..but i choose to believe..sbb bukan sorang dua saudara saya yg pnh hilang bayi dlm kandungan..so i believe things happen for reasons..saya nak tau kenapa dia?and kenapa dia tak lagi mencari nenek saya..and saya pn wonder if dia tau yg ibunye (arwah nenek) dah meninggal dunia..

Dadadi posted on 23-7-2014 11:43 AM
Bukan kah imam mahadi berketurunan Nabi Muhammad.pasti keturunan Ar ...

Ahlul bait juga ade kat Malaysia ni rasanya..wallahualam..

k_a_a posted on 23-7-2014 08:15 AM
Salam TT

TT membuat rawatan bagi masalah dgn jin dan lain2 ke?

Wa'alaikumussalam wrt. wbt.

Ya, saya memang ada membantu ramai pesakit di luar sana, tetapi saya tiada apa-apa premis atau pusat rawatan. Biasanya saya yang akan ke tempat pesakit, dan Perlis adalah antara negeri yang saya selalu kunjungi untuk memberi khidmat rawatan pelbagai kes terutama yang melibatkan makhluk jin. Maaf ya, tujuan saya buka thread ini bukan untuk mempromosikan diri. Jauh sekali untuk berkongsi no. hp di sini. Biarlah thread ini kekal sebagai wadah penyampai ilmu dan perkongsian pengalaman buat generasi baru.
Last edited by coway_daddy on 23-7-2014 02:52 PM

Dadadi posted on 23-7-2014 11:43 AM
Bukan kah imam mahadi berketurunan Nabi Muhammad.pasti keturunan Ar ...

Terima kasih kembali. Jika semudah itulah untuk kita meneka kedudukan Imam al-Mahdi, maka Yahudi Zionis, Amerika dan Syiah laknatullah sudah awal-awal lagi memenggal kepala baginda di sana. Persoalan tentang ini sengaja Allah jadikan teka-teki yang bersimpang-siur lagi mengelirukan bagi memastikan keselamatan baginda terjamin sehinggalah secara rasmi diangkat oleh Allah s.w.t. sebagai Imam atau Amir atau Ketua umat Islam akhir zaman. Last edited by coway_daddy on 23-7-2014 06:09 PM

hajimex posted on 23-7-2014 12:16 PM
aku suka cara ko... tak macam ada certain org... berkias bagai... sampai org lagi tak faham... more  ...

Insya-Allah. Terima kasih Tuan.