CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Pengalaman Masa Aku Kerja di Genting Highland - Cerita 12 (Intai - cak cak)

itik_kuning posted on 24-7-2014 03:24 PM
kat atas sana mmg clear bang sagoo, jangan risau. kalau yang nampak pun Allah je

oo ye ke....cantekkkkk
tp saye takot ALLAH yg ESA

Salam..parking dulu

Sambungan

Malam tu sunyi dan sepi. Hujan sudah lama berhenti tp sejuknya sampai ke tulang. Anita sangat bosan krn rakannya Melinda on mc. Tinggalah dia berdua dgn Joshua.  

Joshua ni kuat smoking. Bila Joshua kuar smoke tinggal la Anita sorang2 di kaunter. Dari jauh Anita nampak ada satu pasangan melayu menuju ke arahnya. 'Ni nak mesti nak check in' bisik hatinya.

Guest: hi. Kami penah check in kat hotel ni before. Boleh x kami nak check in the same room?

Anita: if the room is available, apa salahnya. Igt lagi x room no nya?

Guest: 3014

Sedang Anita mengambil details ttg pasangan itu mereka sempat berkongsi pengalaman ttg penginapan mereka sebelum ini. Anita senyum kegembiraan. Setelah semuanya selesai, kunci pun di beri dan pasangan itu pun berlalu. Tidak lama selepas itu, Joshua pun pulang ke kaunter.

Mlm itu terasa sgt panjang. Tambah cuaca yg sejuk, membuatkkan Anita beberapa kali menguap.

Di rooo service keadaan nya berbeza. Mlm itu giliran Amran dan Rahim shift malam. Mereka rancak berborak dan sesekali ketawa terbahak2. Tetiba telifon berbunyi. Amran menjawab panggilan. Setelah mengambil pesanan, Amran ke kitchen.

Setelah semuanya siap Rahim pun membawa hidangan yg di pesan ke bilik 3014. Beberapa kali menekan loceng tiada jawapan. Dia bengang. Mula la dia pkir yg bukan2. Rahim tahu ttg cerita angker floor itu. Agak lama menunggu dia give up. Dia ke house fon menelefon Amran. Beberapa kali dia minta Amran confirmkan no blk guest. Tp dia x puas hati. Rahim kemudian nya menelefon front office. Setelah Anita mengesahkan dia yg check in kan guest baru dia lega. Rahim kemudiannya berpatah blk ke bilik 3014.

Dia menekan loceng. Pintu blk dibuka oleh si suami. Lelaki itu minta maaf krn tdk sempat buka pintu masa Rahim dtg tadi. Dan meminta Rahim meletakkan makanan yg di pesan di atas meja. Rahim sempat menjeling ke arah si isteri yg sedang baring di katil. Cantik.

Jam sudah 3pagi. Anita sudah terlena di kerusi di sebalik cabinet. Tiba2 dgr suara guest bising2 di kaunter. Joshua pula tdk abes minta maaf. Anita mendapatkan Joshua. Menurut Joshua guest itu bru sahaja check in dan bila masuk bilik mendapati ada guest di dlm blk itu. Double check in. Anita tnyakan no blk. 3014. Menyiraplah si Anita pada Joshua. Sbb Anita yg check in kan guest dan mcm mne Joshua boleh buat double check in. Si Joshua pulak mati2 ckp dlm sistem show that bilik itu empty. Setelah say sorry, mereka check in kan guest ke blk lain.

Kemudian Anita meminta Joshua menelefon guest 3014 utk meminta maaf. Tiada jawapan. Mungkin sudah tidur.

Keesokan paginya bila Saleha membersihkan blk, dia tercium bau yg busuk di floor 3. Setelah mencari dia mendapati bau itu dtg dr blk 3014. Dia menekan loceng tp tiada jwpan. Bilik gelap. Dia check ngan dgn housekeeper confirm blk empty x de guest yg check in. Dgn menggunakan master key, diq membuka pintu blk mendapati ada mknan yg sudah busuk berulat seperti sudah lama di tinggalkan. Walaupun blk iti sudah di cuci bau tetap ada.

Adalah ada org yg pandai2 ckp yg pasangan itu adalah mayat yg di letakkan dlm blk itu semasa kemalangan bas ngeri dulu. Entahlah.

Rate

1

mamaezah posted on 16-7-2014 09:10 AM
soklan :
hantu dalam cermin tu kita leh nampak ka atau certain org ja yg nampak?
Kesian pah walaup ...

Banyaknya soalan beliau..

Seramnye...

tumpanglalu74 posted on 23-7-2014 02:57 PM
Only RM51/room/night including buffet dinner.  Kami datang bertiga, jadi tiga2 orang skali melantak  ...

ooooo mmg saja2 letak bukan mayat org bunuh diri yg diorg x perasan???? aku slalu igt tu mayat org bunuh diri pas tu pihak hotel x dpt trace... huhu... patut la aku rasa pelik klu pihak hotel tak dpt trace... tak kan la pulak kan... mayat kan berbau.... logik klu pihak hotel yg letak sbb mesti dia da awetkan dulu siap2....

hishhh ngeri...

Follow Us
madeinborneo posted on 24-7-2014 11:06 PM
Banyaknya soalan beliau..

elooo sayangggggggggggg....
lamanya membisuuuu, finally ko tegur haku made!!!
apa habaqqqq???? pi mana? sembunyi kaaa?
elehhh mcm org tak tau, sembunyi ler tue...
jgan la macam tu, sesekali buatlah comeback!!
dgn cerita obersea yg osem osem!!!

apa pun selamat hari raya, maap zahir batin na,
nah mungee...kite rindu awakkk

gadget posted on 21-7-2014 04:30 PM
minda kamu dah set yg kamu penat,so kalau ada hantu main sembhunyi2 dkt kamu pun,kamu xsedar...han ...

gadgettt, mama penah buat mcm tu, benda tu rasa tercabar kut teruih dia hempuk pinggan kat dapur then buat kemunculan sulung depan bijik mata mama dgn rambut yg sangat rebonding!!!

padahal time tu buat tak taw habis habisan...ha ni story di rumah gomen quaters!

itik_kuning posted on 24-7-2014 03:24 PM
kat atas sana mmg clear bang sagoo, jangan risau. kalau yang nampak pun Allah je

hihihihi......ayat makan dalam....
nah munge itik (jgn makan pulak ! )

mamaezah posted on 25-7-2014 08:37 AM
elooo sayangggggggggggg....
lamanya membisuuuu, finally ko tegur haku made!!!
apa habaqqqq???? p ...

nak cerita seram?

beli tiket Ams-KUL MH0017. checked in. tapi kensel dan tak on board. cukup ngeri tak?

situasi genting ade mayat bawah tilam...

TT update please. Best citer TT. Gigih aku racing dari first page sampai last page ni. Hehe Last edited by PencuriHati on 27-7-2014 06:04 AM

tak sanggup bygkn mayat bwh tilam..ngeri..

x faham aku naper kena letak mayat? pelaris ke apa?

tumpanglalu74 posted on 23-7-2014 02:57 PM
Only RM51/room/night including buffet dinner.  Kami datang bertiga, jadi tiga2 orang skali melantak  ...

Serious ke??gila seram..mmg takla nak duk genting

hai anne..syok baca story ko..aku ni dari bbrp hr lps habiskan baca benang psl gh yg edited by mod santeira..perghh kecut juga aku ni, gtl pi korek kisah seram gh..mmg dr dulu kot aku mnt tahu anything psl gh.tiapthn mst lpk gh..skg.sjk renovate cm x best sgt la..klo g pun lpk tmn astakona blkg htl theme park je..sj amk angin sjk..muaha ha.3 ogos sok aku cek in first world berdua dgn kwn...saja je nak santai raya..doakan aman damai dan slmt ya..:Q Last edited by kucim on 2-8-2014 08:58 PM

kucim posted on 2-8-2014 05:50 PM
hai anne..syok baca story ko..aku ni dari bbrp hr lps habiskan baca benang psl gh yg edited by mod s ...

Happy holiday.

Aku rasa ko jgn pkir sgt. Nanti ko tgk kabus ko kata hantu plak. Hihihihi

anne_boleyn posted on 2-8-2014 09:41 PM
Happy holiday.

Aku rasa ko jgn pkir sgt. Nanti ko tgk kabus ko kata hantu plak. Hihihihi

sbnrnya aku dah cuak ni...kwn aku dah la penakot...ko.ada tip tak, aku stay first world..aku mtk hill view

kucim posted on 2-8-2014 09:43 PM
sbnrnya aku dah cuak ni...kwn aku dah la penakot...ko.ada tip tak, aku stay first world..aku mtk h ...

Tips nya pasang niat nak have fun and holiday. Insha allah ko mesti having fun nnt. Ko jgn pkir byk.

Yg penting niat babe.

anne_boleyn posted on 2-8-2014 09:45 PM
Tips nya pasang niat nak have fun and holiday. Insha allah ko mesti having fun nnt. Ko jgn pkir by ...

tq anne..aku amik  tiket magic show melvin tu..hbs 10pm..ko rasa apa yg menarik kat genting memandang kn theme park pun dah tutup...hihi...btw breakfast kat first world cafe sdp x