CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Nad Zainal Terima Khidmat Jaga Kucing Sempena Musim Perayaan

btw apa jadi dengan dua orang partners yang buka boarding few years ago.. yang habis kurus kering kucing orang tak berjaga? ada yang mati jugak kan? buat duit hasil menipu..

dorang masuk jail ke apa?

Kucem aku petshop xmo trime la
Sebab buas n garang
Ng aku ok je kucem tu
Manja nak mamposss
Tapi belakang aku rupanya kucem aku pailang..

Now petshop semua dah full boarding utk raya.. since thn ni me raya kt kl.. my friend mintak tlg jg 2ekor persian dia.. i xkisah sgt.. tp takut my persian plak meroyan..hopefully xde la bercakaran.. sbb if bwk blik kg hubby me mmg usung ank bulu..xsampai hati nk tinggal..

bedahmulutpuaka posted on 22-7-2014 01:56 PM
aku ade sepuluh ekor anak bulus.. x mampu nak hantar hotel, mahal sangat kos nya nanti..

Cane ko punye prep bedah.. Nak tau.. Sebab ni first time aku nak tinggalkan kucin 7 ekoq nih.. 3dewasa 4 masih babies. Mohon tunjuk ajor..

Soplo soplo anak bulus ko makan biskut kucen je ke. Takkan takde yg nak wetfood..

Aku nyer kucen nak ayam rebus ajer.. Tapi biskut tu mmg aku selalu penuhkanla bekas makanan tu..

Aku risauni nak tinggalkan seminggu ni.. Tanya boarding suma dah penuh..mahal pulaktu..

kauado? posted on 22-7-2014 03:32 PM
kucing ni senang je sbb theyols berdikari..iols pun selalu buat cam tu..letak je makanan 1 besen, ai ...

Uihhh..lamanyaaa... Kucing hang brapa ekoq ?

Aku ni kali pertama nak tinggai kucen lama nih.. Mati kutu cana nao buat...

cikrosienona posted on 22-7-2014 06:26 PM
ada 7 kucing kat rumah...5 ekor dewasa and 2 ekor kitten yang comel gilos...raya ni tak hantar board ...

Samalah.. Aku pun ada 7 ekoq ni.. 2jantan besaq...sekoq ibu dgn baby cat 4ekoq...babies umoq sebulan...

Vaksin umah tu camana cik rosie.. Ajaqla aku.. Niat memang nak hantaq boarding... Tp aku baca sini suma selambaaa ja letak kucen hangpa suma kat umah cuti seminggu suma... Buleh kaa..  apa lagi nak kena buat..

Abis taik kucen suma abihlaa penuh satu rumah.. Baru sehari pun dah menggunung tray pasir depaa.. Ni apalagi seminggu..

Kucen aku makan dagin ayam rebuih... Takpa ka kalu aku tinggalkan biskut saja kat depa.. Leh survive ka...

Apalagi hang selalu buat.. Hang ajaq laaaa akuuuuuuuuuu.....

Huwaaaaa...

Follow Us
imransulaiman posted on 22-7-2014 11:09 PM
Banyaknyaaaaaa 96 ekor!!

Ko pecaya dia ka?

Kekekee..

malukokram posted on 23-7-2014 04:03 AM
Samalah.. Aku pun ada 7 ekoq ni.. 2jantan besaq...sekoq ibu dgn baby cat 4ekoq...babies umoq sebul ...

Babycat u nk tinggalkan?? Iskhh seriau dgr

Yu seriauu.. Ai lagi seriau+miau = serimiau...

Karang siang ai kol nomboq mak nad zainal tuh.. Nak tau berapa rega.. Plan nak buh mamacat ngan babies ja ... Yg besaq jantan dua ekoq tu tinggal umah kot.. Tapi nak tau la apa tips dr yg berpengalaman..

Karang takpasal balik dari kg umah aku tebalik penuh taik kucen...

Tima kasih maxim sebab post thread ni. Sebab merata aku carik iklan boarding kat mudah suma dah penuh...

Ni jahla harapan yg tinggai... Sambil menunggu feedback dari cikrosie..kauado ngan cikbedah...

Segala tunjuk hajar hamatlah haku hargai... Muahmuah

great idea...

malukokram posted on 23-7-2014 04:05 AM
Ko pecaya dia ka?

Kekekee..

Agak berkeraguan tahap kritikal di situ! Wakakakakakaka!

malukokram posted on 23-7-2014 03:56 AM
Uihhh..lamanyaaa... Kucing hang brapa ekoq ?

Aku ni kali pertama nak tinggai kucen lama nih..  ...

ko kene buat reserch sket kucing ko makan banyak mane dlm sehari..letak dalam cage or bilik kosong sehari suntuk,and letak makanan..tp makanan tu kene sukat ngan penyukat yg akan ko guna pakai forever..contohnyer letak 3 scop..pagi esok tengok abis x makanan tuh..klu abis,next day letak 5 scop plak..kucing ni x sama mcm anjing,anjing selagi ade die akan makan..so owner anjing ni kene bagi makan ikut waktu..klu kucing ni,theyols akan benti makan bile kenyang..klu 5 scop tu just nice je,senang la ko nak kire nak letak bape banyak makanan bile ko xde..

kucing aku 3 scop sehari utk sekor
so 3 ekor makan 9 scop sehari
9 hari aku kene letak 81 scop
aku genapkan 90 scop sbb mungkin terlajak cuti ke nanti..sape tau kann..

aku buat ni dah lame..dah masuk tahun ke 4..
so far semua xde yg kebulor lagi...hahahahaa
cume pasir lah ko kene letak banyak sket..4,5 besen....
letak pasir tu sket2..jgn letak 1 bag utk 1 besen..sbb dieorg akan guna bahagian atas jer..aku biase letak dlm 4-5cm je tinggi pasir tuh..
kene kuar duit sket la beli besen tuh..beli yg murah2 je..cari kat kedai borong barang plastik..

selamat mencuba

malukokram posted on 22-7-2014 07:54 PM
Cane ko punye prep bedah.. Nak tau.. Sebab ni first time aku nak tinggalkan kucin 7 ekoq nih.. 3de ...

aku ade bilik kecil kat belakang rumah..aku kurung semua dalam tu..aku dok umah kampong jer..

aku x letak dalam rumah lah, busuk nanti..

letak makanan kucing yang yang whiskas tu dalam dua/ tiga besen yang boleh dorang makan.. air letak dalam 4/5 besen..

pasir kucing aku letak dalam 3/4 bekas..aku guna bekas tahi yang macam kat sangkar tu..

pastikan lampu hidop.. make sure sebelum tu aku dah bunuh serangga-serangga perosak, cuci dulu bilik tu..and pastikan xde bumbung bocor..

dah bertahun aku buat macam ni bila nak travel jauh..x sanggop aku nak letak dorang semua kat luar, x tenang jiwa aku nanti..

bila dah balik bercuti, teros bersihkan bilik belakang aku tu..

malukokram posted on 23-7-2014 04:03 AM
Samalah.. Aku pun ada 7 ekoq ni.. 2jantan besaq...sekoq ibu dgn baby cat 4ekoq...babies umoq sebul ...

Hello..actually bukan vaksin tapi disinfect....cara nak buat sng je...u mop rumah u ngan klorok+air. pastu lap and sembur perabut ngan campuran klorok + air. Klorok ni sangat berkesan untuk membunuh kuman and virus yang membawa maut kepada kucing. elok jugak u mop and sembuh rumah and basuh cage dgn campuran klorok ni seminggu sekali. Ni sebagai precaution la utk kucing2 u terdedah kepada penyakit membawa maut.
bowl and bekas air kat rumah i pun i sembur ngan campuran klorok..biarkan selama 3 minit lepas tu basuh. Ni i dapat tips dari vet.

U jgn risau..confirm die leh survive nye tanpa ayam rebus tu..dah takde makanan lain..makan biskut je la...hahaha..biskut kalau habis takpe..air jgn habis! kucing I, I ajar minum air dari baldi kat toilet. I tak tutup rapat pili air..biarkan menitis..menitis lama2 boleh penuh.

satu lagi U suap kucing U ngan scotts emulsion, bagus untuk meningkatkan imunisasi kucing. karpet kat rumah balut..tutup pintu bilik..sbb takut kucing berak. I tak letak pasir..aku letak surat khabar..sbb kalau x scoop pasir nnt hancing gila and berlemoih and boleh bawak bakteria. penah I x scoop 3 hari ada ulat gemok dah dalam pasir tu

pastikan ada pengudaraan dalam rumah...kalau boleh pintu bukak sikittt je bagi udara keluar masuk..jgn sampai anak bulu keluar pastu hilang pulak.

pernah terfikir gak nak buat bisnes camni.. yg bestnya kalau org islam yg jaga dia tak campur dgn haiwan lain mcm anjing, sbb tu susah gak nak jumpa boarding home for pets utk org islam.. mostly byk kedai pets/boarding oleh org cina.. pastu banyak hantar anjing je

kauado? posted on 23-7-2014 09:38 AM
ko kene buat reserch sket kucing ko makan banyak mane dlm sehari..letak dalam cage or bilik kosong ...

perghhh! takleh bayang bau semerbak bila ko bukak pintu rumah lepas balik raya..  

avrilizana posted on 23-7-2014 03:00 PM
perghhh! takleh bayang bau semerbak bila ko bukak pintu rumah lepas balik raya..  
...

bkn la uolssss...letak dlm bilik tu sbb nak tengok dieorg makan banyak mane jer...bile dah tau die mkn bayak mane,baru la letak kat luar..aku lepas je dlm umah...bekas pasir letak kat balkoni...

avrilizana posted on 23-7-2014 03:00 PM
...

bau semerbak tu kejap je..pastu apa lagi sinsing baju..mula kan kerja2 pembersihan...sembur pewangi rumah...dalam masa 1 hari InsyaAllah dah takda

cikrosienona posted on 23-7-2014 02:50 PM
Hello..actually bukan vaksin tapi disinfect....cara nak buat sng je...u mop rumah u ngan klorok+ai ...

stuju..aku biase bukak je pintu balkoni n semua tingkap yg ade(ade jaring)..baru ade pengudaraan..