CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Kiki didenda RM5,000, buat kerja komuniti 240 jam

hahahah  berita palsu  kata alvin n vivian di upah umno cina-cina boleh percaya???

tp yg khabar angin  si uncle ni maki kiki dulu etc etc   pandai cina nasihatkan melayu  jangan percaya khabar angin....

apa-apa sajalah pendirian cina ni asalkan memihak pada mereka....

lavaketupat posted on 22-7-2014 05:28 PM
lu naik motor pi langgar kereta...

mesti la lu insaf....tersangat insaf kan, dol...?

lu puasa ke tak ni? duk merapu dekat sini?

kita compare sebab kita mahu keadilan if kita tak sokong perkauman seharusnya tak kira cina, india, melayu yg racist kena hukum..bukan double standard.

namawee di maafkan tp kiki sebaliknya...di mana namawee lg racist nmenghina agama islam..

kes kiki ni bagi pengajaran pada semua....

tadi kat federal masa nak pi keja ada tiga kes cium bontot kereta..memasing pakat duk tgh2 jalan nak selesaikan..tp tak de gaduh2...i nampak tgk kebelakang tak sampai berapa minit,...selesai....bagusla mcm tu...

oh ya..kes kenapa nak kaitkan dgn namawee. namawee bukannya mengherdik org tua memukul2 kereta org tu...

mat_jenin posted on 22-7-2014 05:28 PM
apa bukti di upah??

sure bagi bukti yg kukuh boleh??

Tu lah saya cakap. Apa buktinya dorang diupah?  Pasal tu lah dorang kena hentam oleh orang ramai.

sayalala posted on 22-7-2014 02:21 PM
aku dpt wassup ade org dekat2 kuantan yg ade mase kejadian ckp kiki mrh sebb uncle sim tu panggil di ...

kamu berita dr wassup pun amik berat. naif (bodo) betul. x berita tu x benar, kiki sendiri nafikan. tu puak-puak rasis yg sebarkan utk tipu org mudah percaya mcm kamu

Follow Us
adakah kiki terpaksa nafikan untuk elak daripada berlaku ketegangan kaum jika pekara sebenar diketahui??

mcm video pekerja kfc kena tumbuk tu saya tertanya2 kenapa kfc tak tunjukkan rakaman penuh cctv adakah untuk elak ketegangan kaum juga?? kenapa dalam video tu tak tunjuk customer tu maki hamun pekerja kfc?? adakah video diedit?? tapi mengikut saksi ada provokasi.....yg dimulakan dulu....

oooo nasib melayu selalu dikorbankan untuk jaga hati kaum lain ke

mat_jenin posted on 22-7-2014 08:13 PM
adakah kiki terpaksa nafikan untuk elak daripada berlaku ketegangan kaum jika pekara sebenar diketah ...

bideo vavi tu maki hamun dan kena pukui pun sekerat-sekerat.Edit selagi boleh biar depa nampak innocent

Lepas ni makin RAMAI la wujud SAMSENG jalanan. Bukan kena penjara pun. TAHNIAH malaysia.

mula2 saya ingat uncle tu takut keluar kereta sebab nampak kiki bawa pengunci kereta...tapi rupanya itu bukan kiki punya, so adakah kiki menegur cara baik terlebih dulu?? apakah perbualan antara mereka yg sebenar pada masa itu yg tiada dalam rakaman.....dan apa yg menyebabkan dia marah lalu merampas kunci kereta seperti dalam video...dan kenapa uncle tu tak keluar kereta dari awal lagi, sebelum itu semua berlaku.....??? Last edited by mat_jenin on 22-7-2014 08:28 PM

Crystars posted on 22-7-2014 04:13 PM
knp dia xmo mengaku tdk bersalah? sekurang2nya dibicarakan dan ada pembelaan mcm org2 lain buat

tanya kiki lah kenapa dia mengaku bersalah ...

tgk tv tdk..muka seriez sungguh...

Typical meleis.

mat_jenin posted on 22-7-2014 08:20 PM
mula2 saya ingat uncle tu takut keluar kereta sebab nampak kiki bawa pengunci kereta...tapi rupanya  ...

Dah lah tu bang..kes dah selesai pun...lps ni hang boleh lah simpan kayu hoki dlm kereta..hentak kepala cina yg langgar hang..ckp kat melayu yg cina tu maki hang sohai ka cheebye ka wkwkwkwkwk..

kesian pooky tu, tp dgr cerite apek tua tu mulot cabul jugak kate kiki sohai sohai,carutz jugakla tu kiki meloncat mengamuk tu, yg dirakam mase kiki tgh mngamuk, mase apek cine carutz xde pulak,ala2 apek tua tu mcm angel yg xbesalah, kiki pulak dah jd kiki lala, nasibla ko..

Babai posted on 22-7-2014 08:19 PM
Lepas ni makin RAMAI la wujud SAMSENG jalanan. Bukan kena penjara pun. TAHNIAH malaysia.

seksa ooo kerja komunitii

240 jam gitu ...

katakanlah seminggu engkau buat 16 jam,

engkau kena korbankan masa hujung minggu engkau untuk kerja komuniti

masa buat krja komuniti

macam kena penjara juga

padan muka

Dunhill. posted on 22-7-2014 08:39 PM
Dah lah tu bang..kes dah selesai pun...lps ni hang boleh lah simpan kayu hoki dlm kereta..hentak k ...

pada saya belum selesai lagi cause tengah hot apa..kalau yg bincang kutuk kiki tak apa..ya walaupun kes dah habis..

bagus idea kamu maybe kena simpan sebab takut cina samseng langgar kereta saya..mereka pula bertindak luar kawalan lebih teruk dari kiki dan mereka tu buat video edit

Last edited by mat_jenin on 22-7-2014 09:12 PM

roblucci posted on 22-7-2014 08:17 PM
bideo vavi tu maki hamun dan kena pukui pun sekerat-sekerat.Edit selagi boleh biar depa nampak inn ...

yg kfc tu ke?

kalau saya langgar kereta org..tempat mcm dalam video tu bukan jalan raya sunyi sepi..saya akan rasa tanggungjawab keluar check kereta saya dan kereta mangsa.. tak ada masa saya mahu duduk relax dalam aircond..n sungguh tak bertanggugjawab jika si mangsa deal dengan saya dalam keadaan saya syok duduk dalam kereta...sudahlah saya langgar kereta org...kenapa tak nak keluar kan