CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skalar

Sesi Kisah Puaka - Sneak peek cerita 21

lululun posted on 8-8-2014 05:18 PM
mula2 bukak tadi... terus aku rempit sampai cerita 13. haha best gila ko cerita. terbayang macam ten ...

hahaha. terima kasih. aku memang menulis ni rope bercakap dengan member je. haha. insyaAllah. takda aral malam ni cerita lagi.

skalar posted on 8-8-2014 04:18 PM
Cerita ke-13. Senak perut aku beraya kat office ni tadi. Lemang, Lontong, Soto, Keutiaw Goreng, Kamb ...

Intro tak ley bla. Tetiba aku lapa soto walaupun aku dah bantai sepinggan spaghetti goreng. Hihi.

Cerita 13 ko ni buat aku gelak guling2 weh. Seb baik housemate aku tak nampak. Dalam seram ada lawaknya *thumbs up *again

Ok..kisah ini bermula mse aku pindah ke umah bru aku..xdela baru sgt.bli atas tgn org.so..aku pindah msuk pd pertengahan cuti skolah bru ni.sblm msuk mmg aku dh 'pagar' umah aku ni.so..ckup smggu pas pagar..aku tdo la utk pertama kalinya di rumah ni..umah aku ni apartmen 12tgkt.aku di tgkt yg ke8.

Mlm pertama...aku n asben tdo kat luar sbb ekon kt luar lg.so..pakat tdo kt ruang tamu.
Tetiba,aku terjaga sbb terkejut seolah2 ad benda yg bsr lg berat jatuh.mmg kuat sgt!aku igtkan meja jepun yg aku bli tu terjatuh sbb aku sandar cmtu je.aku pandang ke kanan..elok je meja tu.aku pun sdr,bunyi dr belah kiri aku..which is dapur.aku pun bygkn..ok..mebi tu juz imaginasi aku sbb aku tgk laki aku selamba berdengkur.
Aku tgk hp..mse tu 2.30pg.aku pun dok nk tdo balik..tetiba bunyi tu jd balik.dan aku pasti aku x mimpi sbb mse tu aku tgk jam pkul 3pg.aku stat ketar dh.aku kejut laki aku..laki aku x bgn.aku pun himpit rapt ke laki aku.ketar jgn ckp la..
Aku serapat2 ngan laki aku...last2 aku tdo gak...smpikan azan subuh pun aku x sdr dh..masjid dpn umah aku ni je.

Kejadian berikutnya lebih hardcore..nnt aku sambung ek.pnt menaip hp ni.huhuhu

Mane tt ni..sambung la.ada lagi x..best gak cara penceritaan ko ni

elnor_81 posted on 8-8-2014 10:56 PM
Ok..kisah ini bermula mse aku pindah ke umah bru aku..xdela baru sgt.bli atas tgn org.so..aku pindah ...

sambung lagi cerita ni. syok la.hehe

Maaf semua follower2. tak ramai mana pun. haha. aku bz sikit semalam dengan hari ni. adik sedara tunang. penat. sekarang ni baru ada masa nak taip sikit. maaf ye terlewat.

Follow Us
skalar posted on 9-8-2014 11:18 PM
sambung lagi cerita ni. syok la.hehe

Kisah bersambung...

Kemudian..setelah terjd peristiwa itu..perkara lain pulak terjd..

Rumah aku kena ketuk..memula kena ketuk..aku ni lak x tgk dh kt lubang kecik kt pintu..main bukak je..tp xde org.aku buat assumption bebdk ni memain ni..sbb aku cikgu dan keliling aku 90% ank murid.

Lps tu ble ketuk2..aku buat bodo..pd 1mlm..tgh aku tuisyen ngan ank2 murid..tetiba kena ketuk lg..ank.murid aku ni g bantai bukak..x smpt aku nk larang.siap bdk2 ni keluar dr rumah dan pegi ke tgga..pastu ank murid aku blh ckp.."ckgu..sy dh rse unsur2 seram ni.."..aku juz senyum je..suh dorg masuk.

Lps tu ad lg ketukan..aku ckp..xyh bukak..kwn2 awak la tu sje nk kaco..dorg muka dh cuak..sian plak..tp aku wat bodo je la..

Malam berikutnya pun jd..tp kali ni lebih awal..dlm magrib..ketuk2 pintu.kali ni laki aku intai..mmg xde kelibt org lgsg..laki aku sound "jgn main2.."..kali ni ketukan di dinding dapur..yg ngerinya..dapur aku tu bkn ad kaki lima..kiranya cmne org blh ketuk kt dinding yg xde jalan?

Nak xnk..laki aku terpaksa buat sesuatu yg dipelajari utk pagar rumah.utk pengetahuan korg..laki aku ni ad blaja sket ilmu semenjak dia sakit ni..ilmu hya digunakan utk diri sendri dan keluarga je..

Lps je laki aku fire..semenjak tu...xde lgsg dh ketukan di rumah aku..

Walaubagaimanapun..ad la gangguan2 kecik dr tgkt atas umah aku..cm.org menumbuk,guli..seret2..sdgkan xde org pun kt umah atas ni...tp aku wat bodo selagi x kaco idup aku sekeluarga...

Cerita ke - 14. Hari tu aku ada terbaca benang pasal kisah mistik pertabalan sultan perak. Ada jin yang jaga sultan punya waris yang digelar Jin Istana (JI). Tapi aku tak pasti lah kan, tapi aku rasa Perak ni je yang ada kisah mistik pertabalannya. Negeri lain tak pernah dengar pulak ye idok? Jin besar kat sungai perak. Pernah dengar? Sebab tu bnyk berubat kat perak ni lepas botol yang depa tangkap tu ke dalam sungai. Ada berkait. Tapi wallahualam. Semua ini kerja Allah swt.

Kisah aku ni ada berkisah dengan JI. Kisah dia bermula dari sakitnya adik aku terkena buatan orang. Kisah sakit adik aku ni, aku cerita bila aku ada free time betul tau? Banyak jugak kisahnya. Panjang. Kisah pasal JI masa adik aku tengah sakit. Maka family aku ni banyaklah panggil ustaz-ustaz, bomoh-bomoh tengok rumah aku ni. Antara darinya, kawan abang aku. Dia ni salah sorang bomoh istana Perak.

Upacara depa scan ni masa aku tengah takda rumah. Aku balik masa tengah jalan benda ni. Aku keluar masa tu. Balik lewat. Abang aku datang dekat aku. Cakap, "Ang pegi lah main game ke apa dulu. Ada nak tengok2 rumah sikit ni. Nanti dah siap aku call." So aku pun pergilah main game dekat cc. Dengan tengah mengantoknya. Memang bener je.

2 jam lepas tu, abang aku call. Masa tu pukul 3 pagi. Aku sampai rumah tu, abang aku baru nak keluar rumah. Abang aku cakap, "Kawan aku dah bersih dah rumah ni. InsyaAllah takda apa2." Choi. Memang aku rasa tenang masuk rumah dah bersih tu. Baru lepas buat upacara apa tah (Note : aku tak tahu pasal apa lagi masa ni). Aku suspek isu hantu. Mau tak aku cuak. Bugima apa. dengan semua yang lain dah tido. Aku masuk rumah tu memang seram sejuk. Hahaha. Aku seram-seram tu pun buat la lena. last2 tidur jugak.

Besoknya, aku tanya abang aku apa jadi. Abang aku pun cerita lah. Dia cakap, dalam rumah aku tu, ada 3 makhluk. Duduk di atas syiling, dapur dan bilik air belakang. Aku dengar tu memang meremang. Mana tak nya. Aku main game pagi2, memang biasa dengar bunyi pinggan, sudu, bunyi cakar syiling. Aku suspek kucing ke cicak la. Positive. Lepas dengar tu, dem. Abang aku cakap, makhluk2 ni degil. Masa bomoh tu baca ayat-ayat al-Quran biasa, depa taknak pergi. Kuat jugak dari makhluk biasa. Sebab bomoh tu cakap, benda tu dah lama ada (Lagi damn). Jadi dia dah macam melekat taw. Dah bertambah kuat. Aku dengar ni, memang rasa dem gila. Lagi2 masa aku taip sekarang ni. Dapur belakang aku je. hahahahahaha. bugima.

Sebabkan benda ni macam tak boleh nak bawak keluar, bomoh cakap dia terpaksa mintak tolong 'saudara' dari istana. Dia panggil 'saudara' ni datang. JI muncul. Tapi dengan izin Allah swt, bomoh tu sahaja yang nampak. Bomoh tu mintak tolong JI settle kan isu ni. Bomoh tu cakap kat abang aku, JI tu lalu dalam rumah aku, pergi ke tempat-tempat makhluk tu ada. Dia tarik makhluk ni keluar. Masa tarik ni, memang jelas dengar bunyi lain macam. Bapak aku cakap, dia dengar je semua benda tu. Tapi dia buat tak tahu. Bapak aku gangster. Dia cakap, macam bunyi harimau mengeram. grrrrr mcm tu. Kalau aku situasi macam ni, memang buat2 mati beb. Mati jantung aku.

Ini apa yang dibualkan bomoh tu dengan JI. JI cakap kt bomoh tu, dia tarik keluar sebab dia nak makan benda tu. Memang tak boleh bawak berunding dah. Bomoh kata kenapa tak makan je kat lokasi asal. JI cakap dia hormatkan khalifah Allah di muka bumi ni. (Note : Masa dia makan tu memang ada bunyi macam kerbau je) Bagus JI ni. Tapi memang upacara tu lama, rumit dan detail. Silap langkah, JI ni boleh makan tuan.

Hal ini buat kan aku rasa cuak dengan dapur rumah aku. Selalu aku pakai headphone je dengar lagu buat tak tahu sambil main game. Tamat cerita JI.

elnor_81 posted on 9-8-2014 11:38 PM
Kisah bersambung...

Kemudian..setelah terjd peristiwa itu..perkara lain pulak terjd..

tak dapat kaco ketuk, kaco atas pulak kan. bapak seram. skrg ada lg ke??

skalar posted on 9-8-2014 11:58 PM
tak dapat kaco ketuk, kaco atas pulak kan. bapak seram. skrg ada lg ke??

Stil ad..biasa mlm jumaat la..aku tuisyen mlm jumaat..jd tgh2 ngjar ad je bunyi2an..time aku x ngajar..xde plak..bdk2 ni aku ckp..wat xtau je..dia pun makhluk allah...seb bek bdk thn 6.jd xdela dorg takut sgt..

elnor_81 posted on 10-8-2014 12:07 AM
Stil ad..biasa mlm jumaat la..aku tuisyen mlm jumaat..jd tgh2 ngjar ad je bunyi2an..time aku x nga ...

hebatnya ang boleh survive. cuak kot. baca pn dh cuak. xtaw la klo alami

parking dulu

skalar posted on 10-8-2014 12:14 AM
hebatnya ang boleh survive. cuak kot. baca pn dh cuak. xtaw la klo alami

Tu bru sket...aku mse ngjr felda lg hardcore..nanti aku ceritakan..

Aku dh biasa ngan entiti2 ni.bg aku lantak la dia nk wat ape..janji..jgn jelma je..

elnor_81 posted on 10-8-2014 12:53 PM
Tu bru sket...aku mse ngjr felda lg hardcore..nanti aku ceritakan..

Aku dh biasa ngan entiti2 n ...

Kental jugak ko kan..xpe as long as tak jelma xkisah la.bunyi2 tu sila abaikan.ewah,kalau kena kat aku mau gigil

wah, ada yg macam pro nampak benda2 cam ni huhuhu

JellyJoy posted on 10-8-2014 01:18 PM
Kental jugak ko kan..xpe as long as tak jelma xkisah la.bunyi2 tu sila abaikan.ewah,kalau kena kat ...

Mse aku kat felda di pahang...

Memula aku duduk dkt umah guru lama.dlm kwsn skolah gak.memula aku suka la dpt umah dkt gile ngan skolah..tp ble dh duduk bru rse..aku rela berulang 90km pegi balik..

Mse aku duk umah tu..aku slalu online chat ngan asben aku yg mse tu dok selangor.pastu slalu la terbabas smpi kul 12 lbih cmtu.pernah skali...tgh2 online..ad bunyi ketukan pd dinding.cuak gile.pas ketukan..aku trus tdo...esoknya aku cte kt member..rupanya..pd mse yg lebih kurg sme..member aku balik ke rumah yg letaknya selang sebuah umah ngan umah aku..dia nampak kak pon lepak kt pokok bsr sblh umah aku!ggrrr...sejak tu aku akan berulang alik ke umah mak aku yg jauh tu.x sggup aku..klo ad koku ptg,aku rela tdo.umah kwn aku...

skalar posted on 4-8-2014 11:58 AM
Cerita ke - 9. Kisah sebuah pokok (tak tahu nama jugak) di UiTM Sri Iskandar. Masa 2009-2012, aku be ...

Aku pnah duk damar dlu.. Tgkat bawah skali..wing yg dekat cafe..bilik first depan tangga.. Kalo lewat tido confirm ada benda ketuk tingkap.. Lg horror budak bilik sebelah kena rasuk kt depan bilik aku..haha..seram beb!

elnor_81 posted on 10-8-2014 07:55 PM
Mse aku kat felda di pahang...

Memula aku duduk dkt umah guru lama.dlm kwsn skolah gak.memula a ...

aku up kan cerita ang kat list2 cerita aku ye
Last edited by skalar on 11-8-2014 09:29 AM

yayan_froggy90 posted on 10-8-2014 10:21 PM
Aku pnah duk damar dlu.. Tgkat bawah skali..wing yg dekat cafe..bilik first depan tangga.. Kalo le ...

haha. bgus. dia srh tdo awal tu.hahaha. rasuk2 mmg famous kt damar kn? aku dok bidara. jarang ada kes sgt

skalar posted on 9-8-2014 11:55 PM
Cerita ke - 14. Hari tu aku ada terbaca benang pasal kisah mistik pertabalan sultan perak. Ada jin y ...

aku yg bace ni pun serammm..
nti cite ye pasal adik ko tu