CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skalar

Sesi Kisah Puaka - Sneak peek cerita 21

skalar posted on 27-8-2014 11:56 AM
heh3. awok lewat skit. syg uitm lebih

uitm dihatimu la katakan.hahaha..cepat ska smbg cter..xsabar nak baca ni

skalar posted on 25-7-2014 04:45 PM
Cerita ke 5. Jem akan dikurangkan dalam cerita ini atas permintaan ramai.

Masa awal tahun ini. S ...

pearl baru nk study tred kamu ni...
tp nk tanya, kamu ada x cerita pasal ape jadi pd gambar yg kamu ambil kat bukit melawati tu?
jd elok ataupun rosak cam kwn kamu kata tu?..

tengs...

Cerita ke - 20 bahagian 2. Lepas pada kejadian adik aku nampak 'benda' kat tingkap tu, memang rumah aku di datangi ramai orang-orang hebat agama ni. Orang surau datang, baca yasin 7 hari berturut-turut, ustaz-ustaz datang check. Banyaknya ustaz datang ni aku cakap benda yang sama iaitu, 'rumah ni ada benda. 3 ekor. datang dari tempat berair'. Benda yang sama dinyatakan bila family aku bawak Nor berjumpa orang-orang pandai benda ni. Dia cakap dalam rumah tu, ada benda yang 'tertarik' dengan adik aku. ada 3 ekor. Sama. Jadi kami memang yakin ada benda dalam rumah tu. Tapi aneh nya beb, aku memang tak pernah nampak apa pun dalam rumah tu. Mungkin depa ingat aku geng kot? dem -.-

Lawak aku jumpa bomoh/ustaz/etc. ni ialah cara depa. Aku mintak maaf lah aku gelakkan depa dalam hati masa depa merawat adik aku tu. Ada 1 ni, dia buat macam dia tengah memanah. tapi takde apa-apa pun kat tangan dia. Konon-konon ghaib. Dia kata lepas habis 'memanah' tu, "Saya dah panah dah benda yang ada kat rumah awak tu". Aku tergelak dalam hati. kuat. terbahak-bahak. tapi dalam hati. Ada 1 ni, pakai parang. Lagi hebat. Dia berdiri, bersilat. Libas-libas parang ni, konon berlawan dengan benda dalam rumah aku ni. Seriau aku tengok. Entah terlibas aku.jem. Tapi memang setiap depa ni berguru dengan orang berbeza. Tak boleh nak cakap apa. Memang banyak tempat mak bapak aku bawak Nor. Berapa banyak duit habis. Tapi demi nak sembuhkan Nor ni, semua tu bukan masalah.

Keadaan Nor tak sembuh. Still macam tu. 1st time seumur hidup aku, aku sedih pasal family aku. Selalunya pasal sedara mara, sahabat-sahabat semua. Aku tengok adik aku, dah macam mayat hidup. kering sangat. Ni aku tak anggap 18sx pun, tapi dada adik aku memang leper beb. Flat. Dari dulu ada, sekarang takda. Sedih beb. Menitis air mata suci aku. ewah. Masa ni, Nor kena admitted ke hospital. Hospital di ipoh. Dia duduk bilik isolation sebab sakit dia ni rare. ITP yg jadi kronik. Di combo pulak dengan tiba-tiba adik aku ada TB. TB beb? TB as in Tuberculosis. yang batuk kering nye virus. Tapi virus ni dah berkembang. Dia sekarang boleh attack organ lain. Kes adik aku, usus. SO, punye lah leceh bila nak melawat. Dia ada dalam isolation. Nak cakap pakai mike, nak masuk kena pkai mask, pakai baju operate tu. Aku selalu jaga malam. Sebab mak aku siang. Nasib baik masa aku jaga dia tak banyak songeh. kalau dengan mak aku, ngada.geram aku. So masa ni lah aku mengadap semua jenis perkara kotor dan jijik untuk kome. Muntah? Tahi? Sebab banyak kalinya semua ni, aku dah terbiasa beb. Sekarang ni pun semua tu aku pandang biasa je. Takde apa nak di gelinya. ewah. (Riak takbur bongkak.mahaha)

Masa aku jaga, aku duduk kerusi luar je. Dia tak kasi tunggu dalam. So, aku memang tak tidur la. Adik aku nak air la, nak makan la. Aku kena tengok semua tu. Masa ni aku silap. Aku tertidur. Sayup-sayup aku dengar adik aku panggil aku, "Man..man" (Nama comel sebenar). Aku ingat mimpi je. Aku biar jela. Tiba-tiba aku macam tersedar dari lena tu. Aku bangun, aku tengok ada benda hitam tengah bertenggek dekat kaki katil adik aku.bugima. Aku terus masuk tak pakai mask apa semua beb. Aku masuk je benda tu hilang. Aku tengok adik aku tengah nangis teresak-esak. Memang aku jem. (Note : Dia payah sangat nak gerak masa ni sebab sakit dia). Aku terus keluar pakai semua benda-benda leceh tu. Aku duduk sebelah adik aku, aku pujuk dia. Kasi dia tidur. Lepas tu aku terus baca yasin non stop sampai azan subuh. (Note : Masa kena ni pukul2 lebih). Aku sejujurnya memang takut beb. Sebab aku nampak benda tu. Tapi sebab adik aku, takkan aku nak takut jugak kan? Aku terpaksa berani kan diri. Biar dia nampak aku berani. Baru dia rasa selamat.

Besoknya baru lah aku dengar apa dia cerita. Dia cakap benda tu bertenggek kat kaki katil tu,dia pandang je Nor. Dia tersenyum. Aku dengar tu, memang jem. Jem sangat beb. Aku bayang kalau aku yang kena. Dengar tak boleh bergerak. Tak boleh buat apa. Aku geram,sakit hati. Adik aku dah sakit teruk. Sapa lagi yang iri hati sangat dengan dia? Sampai boleh hantar benda tu ke sini. Sigh.

Lepas isolation, adik aku takde perkembangan. Makin teruk. Dia asyik padam je. Ada tu, tengah bersembang, tiba-tiba pengsan. Jem. Doktor kata, dia, "Too weak to endure life". bugima apa lancau doktor bagi kata-kata tak memberansangkan. Aku pikir dia doktor je. Kalau tak memang aku pedentom je. Oleh sebab tu, dia di tempatkan di ICU. Dia diletakkan dalam isolation ICU. Di kasi tidur, di cucuk benda macam susu apa tah. Tu makanan dia. Dia tak boleh makan apa-apa lain. Air pun dia masukkan sekali. Masa ni lah best. Dia masuk air tu, non stop. Tapi adik aku tak kencing pun. Kurang sangat beg kencing dia tu. Doktor tak tahu kenapa. Jadi dia sumbat je air. Sampai 1 fasa, adik aku kembung. Selain muka, semua anggota badan dia kembung. Macam sisik ikan kulit dia. Macam plastik.aku tengok takut. Aku ada bertengkar dengan doktor, aku cakap terus je kat dia, "Apa kejadah masuk hospital lagi banyak penyakit nye?! Bukan hospital tempat baik sakit ke?!" Doktor tu tak tahu nak balas apa. Sebab semua ni dia takde solusi. Masa ni doktor cakap, adik aku punya chance of survival 20% je. Kimak. verge of death sial. Tak pernah dalam history hidup aku alami benda macam ni. Paling kuat pun eksiden patah kaki je. aku ler tu.haha.

Dalam ICU, memang tak boleh jaga langsung. Boleh masuk time melawat je. Kena tunggu luar. Masa ni la best. Benda yg sama jadi kat isolation lama tu, tapi dalam ICU. Memang best. Masa ni, takda nurse pun tengok adik aku. Benda tu ada je kat dia. Dia tak boleh buat apa. Dia menangis je. Pejam mata. Ni 1 lagi kimak. Sepatutnya, ICU kalau isolation memang kena pantau 24 jam. Tapi boleh ada time depa tak tengok? Adik aku cerita kat bapak aku benda ni. Bapak aku pun marah la. "Dah la tak bagi tengok selalu. Kome pun tak pantau?" Nurse tu cakap, "Saya pun ada masa rehat". Dem. sakit hati aku dengan hospital ni. Maaflah. memang aku geram.

So, lepas doktor dari ipoh tak tahu nak buat apa, dia refer adik aku ke hospital di ampang. Kat sana adik aku di rawat. Kat sana adik aku beransur sembuh dari kembong dia tu. Alhamdulillah. Kat sana pun dia di rawat pasal tb dia tu. Memang beransur sembuh. Bila hospital ipoh tahu, depa reply yang "tak cukup equipment" dem. Lepas pada ni, adik aku kena makan ubat TB selama setahun untuk pasti kan dia betul-betul sembuh.

Next part, nanti ye. Mari kita berehat. Last edited by skalar on 27-8-2014 01:14 PM

Rate

1

pearl.silver posted on 27-8-2014 12:41 PM
pearl baru nk study tred kamu ni...
tp nk tanya, kamu ada x cerita pasal ape jadi pd gambar yg ka ...

hihi. terharu ada yang baca secara detail. Tak. gambar nye clear je. Mungkin budak-budak yang pergi tu ingker lebih

siyes aku mmg suke ko punya jalan cerita...semua lah...sempoi gile, mmg best..kipidap...teruskan menulis tau, x sabau nk baca lagi nih..

skalar posted on 25-7-2014 11:33 PM
Cerita ke 5. Part 2. Di Bukit Melawati, Kuala Selangor.

Perjalanan pergi ke sini dari Shah Alam  ...

Situ mmg angker...rumah makcik aku btol2 bawah bukit melawati tu belakang asrama lelaki...mmg banyk hantu rumah dia...mcm2...huh mmg agak takut la nk g dapur or toilet rumah dia malam2,walaupon rumah dia besar dan cantik...mmg ku tahan kucil smpai ke pagi la jawapnye...hehehe

Follow Us
HAnaNAjima posted on 27-8-2014 01:08 PM
siyes aku mmg suke ko punya jalan cerita...semua lah...sempoi gile, mmg best..kipidap...teru ...

haha.tenkiu. ada update baru yg part 2 cerita 20. jemput baca. sambungan nye kejap lagi mungkin.

skalar posted on 27-8-2014 01:13 PM
haha.tenkiu. ada update baru yg part 2 cerita 20. jemput baca. sambungan nye kejap lagi mungkin. : ...

okeh...tgh otw ni...1 harini at opis baca citer kau je...xjalan keje2 yg melambak ni...hahahaha

HAnaNAjima posted on 27-8-2014 01:13 PM
Situ mmg angker...rumah makcik aku btol2 bawah bukit melawati tu belakang asrama lelaki...mmg bany ...

dekat kedai bapak mertua syuib  tu ke? haha. sorry la. aku pergi sekali je. tak ingat struktur lokasi tu. tapi area tu mendap je. memang cuak. ada rumah lagi kt situ. memang kental.haha

HAnaNAjima posted on 27-8-2014 01:15 PM
okeh...tgh otw ni...1 harini at opis baca citer kau je...xjalan keje2 yg melambak ni...hahahaha{:m ...

haha. jangan begitu. buat sikit, baca 1 cerita.buat lagi, baca lagi. baru jalan. slow but steady

skalar posted on 27-8-2014 01:06 PM
hihi. terharu ada yang baca secara detail. Tak. gambar nye clear je. Mungkin budak-budak yang perg ...

lol...

obvious sgt kan..kalu ada apa2 jd kat gambar tu tentu kamu dah story kat sini..
dan dah diuplod kat sini kan..kan...

bila kita baca lambat dr org ni,kite lebih terperinci dgn story tu...
sbb baca back to back kan...
tu sbb perasan xde update pasal gambar yg diambil guna hp tu..hehe...

skalar posted on 23-8-2014 12:06 AM
Cerita ke - 18 bahagian ke 2. Rentetan kisah aku dan Chai diganggu dengan kejam sekali oleh wallahua ...

dr cerita kamu camping tepi sungai ni serius mencabar...
saspen gileee....lg saspen dr tgk filem seram melayu..
rasa nk nanges je...

tp salute laa kat popoi..cool sgt...
nnt kamu kem salam kat die...
salam dr fan...

skalar posted on 23-8-2014 12:06 AM
Cerita ke - 18 bahagian ke 2. Rentetan kisah aku dan Chai diganggu dengan kejam sekali oleh wallahua ...

Gila betul..time aku baca rase mcm kat situasi tu...cisss...debor2 jantung pastu blh rse tercunggap2 plak aku...blik nk check darah tggi takut ade naik ke...heheheheh

skalar posted on 27-8-2014 01:17 PM
dekat kedai bapak mertua syuib  tu ke? haha. sorry la. aku pergi sekali je. tak ingat struktur lok ...

Aku xtau kedai pak mertua shuib tu at mana...klu perasan jalan nk nek bukit melawati tu kan ade simpang kiri...ha situ la...kan kiri dia ade asrama sekolah sains x silap aku...tp asrama la...kire nk nek bukit tu kami jln kki je...

skalar posted on 26-8-2014 11:29 PM
Eh idok. Aku amik multimedia. Awat eh?

Oooohhh... description ang pasal kebosanan prektikel mcm kes aku prektikel kat melaka dulu. Kira ang kat rtm ka? Hihi. Saje curious.

haah weh.kemsalam kat popoi gak.mwahaha.

skalar posted on 27-8-2014 01:06 PM
hihi. terharu ada yang baca secara detail. Tak. gambar nye clear je. Mungkin budak-budak yang perg ...

Haha weih lama tak dengor orang cakap ingke (aku buang huruf r sbb bunyi mcm angker lak hihi)..serius suka dengan gaya penceritaan tt,aku rasa macam ko tengah bercerita depan aku je..sambil mulut aku separuh terbuka dek khusyuknya mendengo cerita

Bravo yob!

makhluk apalaa yg jahat busuk ati sangat penaya orang sampai masuk icu ni..?ati perut campak ke laut ka..? dia sedar dak kalu ditakdirkan orang yg dia aniaya tu meninggal (nauzubillahi min zalik),sepanjang2 idup dia,segala amalan pahala yg dia buat free2 jah transfer kat orang yg dianiaya tadi..?di donia nampak seolah hang menang,tapi di akhirat? apa bekal hang bawak..?? sume dah disedut bersih oleh orang hang aniaya tadi..!

owh emo plak akak di senja-senja ari ni...

pearl.silver posted on 27-8-2014 02:37 PM
dr cerita kamu camping tepi sungai ni serius mencabar...
saspen gileee....lg saspen dr tgk filem  ...

haha. insyaAllah pearl. aku jumpa poi malam jumaat ni. mgkn ada benda die nk share lg kan? hihi

HAnaNAjima posted on 27-8-2014 04:44 PM
Aku xtau kedai pak mertua shuib tu at mana...klu perasan jalan nk nek bukit melawati tu kan ade si ...

errrr. susah nak hadam ni. aku dtg sana kul12lebih. gelap. susah nak tgk. nanti kalau aku pg lg, aku singgah okey?ahaha