CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skalar

Sesi Kisah Puaka - Sneak peek cerita 21

best cerita ni.. jemmm..

T.T org malim nawar ke?

Naurah_rik posted on 25-7-2014 09:30 AM
best baca ... T.T pula rajin update taklah buat kita tertunggu

hehe. trima kasih. pas reply semua sy letak 1 cerita baru.

best cerita2 dr tt ni...mokcu suka baca cerita hantu lebih2 lagi dekat cari ni. 1st class semua cerita dia.

lolali posted on 25-7-2014 10:19 AM
huhu seram gila nak tanam. g sorg sorg lak tuh.berani gila

Popoi ni memang berani. tapi berani dia pun cuak. kira dia lebih berani dari segelintir kitalah.haha

tentera_laut posted on 25-7-2014 10:30 AM
best cerita ni.. jemmm..

haha. Jem tu TM aku selalu pkai bila cakap dalam real life. hahah. terbawak2

Follow Us
zaki1605 posted on 25-7-2014 10:31 AM
T.T org malim nawar ke?

aku orang Ipoh. Popoi orang menawor

skalar posted on 25-7-2014 10:53 AM
haha. Jem tu TM aku selalu pkai bila cakap dalam real life. hahah. terbawak2

TM tu apa?

Mokcu posted on 25-7-2014 10:51 AM
best cerita2 dr tt ni...mokcu suka baca cerita hantu lebih2 lagi dekat cari ni. 1st class semua ceri ...

terima kasih mokcu. saya newbie dalam forum ni. hope enjoy. ni sy ada letak 1 lg cite.

tentera_laut posted on 25-7-2014 10:55 AM
TM tu apa?

trademark

Ni cerita ke 4. Pasal bapa aku di usia muda beliau. Bapa aku ni hensem. Macam Rishi Kapoor masa muda. Patut aku begini (eceh).

Bapa aku hensem bukan sahaja rupa tetapi juga hensem dari segi personaliti, keberanian dan keimanan. tak turun kat aku sangat ( sob).

Bapa aku duduk kat Kuala Kangsar. Jalan Dato' Sagor. Kalau kome biasa lalu kuala kangsar (jalan besar nak ke pekan dari highway. tapi ni jalan

belah bawah. area belakang caltex). Ada 1 rumah besar tersergam indah. Ini kampung aku. Tempat bapa aku membesar.

Cerita ini jadi masa ayah aku habis sekolah. Sebelum2 tu, aku cerita interior rumah ni. Rumah ni 2 tingkat. atas bawah. bawah ni takde bilik.

Besar. Kalau atas ada 2 bilik dan ruang besar jugak. Bapak aku tidur kat area besar tingkat atas. bukan dalam bilik. Area 2 tingkat ni tak

bersambung dengan bilik air, jamban dan dapur. Dapur ni belakang pada 2 tingkat ni. ada pintu. pastu ada laluan sikit baru sampai ke dapur. kat

laluan tu ada open air nye kawasan. bilik air tepi dapur dan jamban kt luar. Nampak tak macam mana? aku nk lukis pun payah. aku cuba.

------------ -----------
                    |             |   |               |
                    |             |   |               |      Ta
                    |  O        |L |     O       |
                    |             |   |               |
                    ----------------------
                    |                                  |
                    |                                  |
                    |                       Ti       |
                    |                                 |
                    |                                 |
                    ---------------------
Legend :

D - Dapur
B - Bilik Air
O - kawasan open air (takde bumbung)
L - laluan dari rumah ke dapur
Ta - Tandas (Note : tandas ni kat luar rumah)
Ti - Kawasan rumah yang 2 tingkat

Nampak kan?

Okey. Note jugak bapak aku duduk dengan family besar dia kat sini. Atuk, Nenek, Mak, Mak ayah saudara, adik beradik, adik saudara. Sekarang rumah ni diduduki family mak saudara aku dan juga nenek saudara aku. Note 1 lagi yang cerita aku dengar ni, bukan bapa aku yang cerita. Nenek saudara aku yang cerita. Hensem kan bapa aku? tak cerita tak nak bagi kami takut balik kg. Tapi aku takut jugak. Sekarang pun aku takut nak naik tingkat atas. Bahah. Mukhadimah panjang choooo. Kita mula dengan cita.

Cerita mini 1. Ni yang paling less scary lah. Masa bapak aku duduk buat kerja kat meja di di ruang besar tingkat atas tu seorang diri, dia dengar suara orang jepun. Macam tengah kasi command. Bapak aku punya hebat bukak tingkap ala hero tu. Bapak aku nampak beratus2 (kot? tapi banyak la) askar dalam formasi kawad. Askar jepun. Tengah kawad. Jadah apa? Sebab bapak aku bukak tingkap punya kuat, askar2 tu perasan. Die tengok bapak aku. SEMUA tengok. Pastu kira macam mando die yang kasi command tu menjerit2 bahasa jepun. Mcam marah kt bapak aku. Pastu bapak aku tutup terus tingkap, pergi tidor. Ketar. Besoknya nenek saudara. Eh susah pulak nenek saudara, xmesra langsung. Aku panggil dia tok mek. Sok nya, tok mek tgk bapak aku dah demam. Hahaha. Ada cerita kata tapak rumah tu kawasan askar jepun. Macam kem la. so macam tu lah.

Cerita mini 2. Ni kes hebat dan kesudahan nya membawa perubahan pada struktur rumah ini. Bila malam2, kalau bapak aku nak ke B, (aku guna short form based dari rajah kat atas ye? Mohon refer legend) kena lalu L dan melawati O kn? lagi kalau nk ke Ta. Lagi hardcore. Kisah dia masa adik bapak aku ke tandas. Dia lalu kat O, dia punya jem bila atas kepala dia. Kt area O tu. ada penanggal lalu. Memang jem. Kalau aku, aku buat2 mati je. Tapi yang phew (lega) nye,  penanggal tu lalu di ruang udara tu je dan blah ke mana ntah. Memang banyak dari depa (ahli family) alami peristiwa tu, bapak aku je belum lagi.

Memang aku warisi kurang kamcing dengan first time ni dari bapak aku kot? bahaha.  (Ref : Cerita ke 2). Masa bapak aku nak ke Ta. Dia pegi sorang2. Malam lah kan. Lepas melepas (heh), bapak aku pun nak lah masuk dalam rumah. Kena tiba2 penanggal lalu. Bapak aku ni hensem dia punya hebat. Dia dengar pasal penanggal lalu tu. Jadi bapak aku pun buat tak tahu la walau dah nampak. Psiko benda ni sebab penanggal tu ikut bapak aku (tanpa dia sedari sebab bapak aku lalu bawah dia. mungkin natang tu pusing ikut atas sebab apa wallahualam). Masa bapak aku pusing nak kunci pintu kat kawasan O ni, bapak aku cakap kt tok mek aku yang benda tu ada macam depan gila bapak muka bapak aku (wah). Tok mek dengar bapak aku menjerit dan pegi tengok benda tu tgh nk dekat bapak aku. tok mek aku cakap die pukul benda tu dengan penyapu. Bapak hensem jugak tok mek aku. Jadi itu kisah mini ke 2. Sambung jap lagi ye yang 3-4. ada 4 mini cerita ni. Heh.  

Rate

1

T.T..kt lombong malim nawar dulu tu ade kubur lama kan? Ade satu makam besar. Tapi jabatan agama dh runtuhkan. T.T ade tau ke apa2 cerita pasal makam tu?

zaki1605 posted on 25-7-2014 11:11 AM
T.T..kt lombong malim nawar dulu tu ade kubur lama kan? Ade satu makam besar. Tapi jabatan agama dh  ...

maap zaki. aku xpnah dgr pulak pasal ni. nnti aku tanya Popoi. tapi kt menawor mmg bnyk gila lombong. yg kosong yang berisi.

Best la plak baca. Tt buat crite seram jd kelakar plak. Xjadi nak takut

skalar posted on 25-7-2014 11:19 AM
maap zaki. aku xpnah dgr pulak pasal ni. nnti aku tanya Popoi. tapi kt menawor mmg bnyk gila lombo ...

Oo yer ke. Tak pe2. ada masa nnti tnya la popoi..  Yg aku penah dgr sikit2..tu makam Ngah Impol. Org lama yg hebat jugak dengarnya..aku cuba search kt intenet tp tak de hasil. Tu nk tnya sapa2 org Malim Nawar yg tau kisah org tua ni.

Omyclay posted on 25-7-2014 11:25 AM
Best la plak baca. Tt buat crite seram jd kelakar plak. Xjadi nak takut

haha. kalau seram dan serius nnti x tertarik membaca pulak.   trima kasih sbb rasa best.hehe

zaki1605 posted on 25-7-2014 11:26 AM
Oo yer ke. Tak pe2. ada masa nnti tnya la popoi..  Yg aku penah dgr sikit2..tu makam Ngah Impol. O ...

ha xpe2. aku tnye nnti k. Kalau ada aku trus masuk sini

ahakk.. bes laa..
jem tu ape bende? jem strawberi bagai.. tak paham la..
hihihi.. go TT go.. citer lagi..

haaa.. nak tanya.. yg citer no 2 tadi tu..
kan ade cakap lilin 1, 1 terpadam.. knpe?? angin ke ape?

jejedik posted on 25-7-2014 11:36 AM
ahakk.. bes laa..
jem tu ape bende? jem strawberi bagai.. tak paham la..
hihihi.. go TT go.. citer ...

bahaha. isu jem ni. sebenar jem definisi aku maksud nya pemikiran tersekat. terganggu. tak dapat berfikir. macam jem jalanraya. xbergerak.
Maksud jem strawberi sebab nak melawakkan penggunaan jem tu. Nak mention yang walaupun ustaz tu jem, tapi sbnr nye dia ada solusi. bkn jem biasa.

Yang lilin tu pulak. terpadam sebab mungkin dia sepak atau apa. terpadam la. Sama macam lilin ke 2. kelam2 bergegas tu. mesti padam punya lilin. paham x? hehe

comel nye peta umah ko. hahahaha