CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skalar

Sesi Kisah Puaka - Sneak peek cerita 21

lnakass posted on 28-7-2014 02:18 AM
Hahaha. Kau student SI gak ke? Course apa? Member aku pun penah kena mcm ni gak. Tp time tu kena kat ...

aku bekas uitm si. batch 2009-2012. mmg famous kisah highbeam ni kt highway lumut. tak taw punca

zilaila posted on 28-7-2014 03:55 AM
cerita no 7 terbaek..boleh faham..hok laen pening ambo nk bace deh..mu type molek2 skit r abe wey se ...

haha. ambo tulis supo ambo kecek samo saing jah. kena baca 2-3 kalo jiwa mu dop muda.
gura ja ye. terima kasih ye.

skalar posted on 28-7-2014 03:03 AM
haha. ambo tulis supo ambo kecek samo saing jah. kena baca 2-3 kalo jiwa mu dop muda.
gura  ...

hahaha parok deh mau hak jiwa muda jah dok baca ni..nak buat guano abe wey..ore tuo doh..xblh nk cuk botox kek jiwa ni..kekekekek
sama r kita..gurau2 ja..hak ni molek sgt dh abe wey..bukan saing2 mu ja ado sini..ramai g dok ada bc forum ni..biar r ayat tu mesra alam sikit
apa pun untuk mu abe

zilaila posted on 28-7-2014 03:01 PM
hahaha parok deh mau hak jiwa muda jah dok baca ni..nak buat guano abe wey..ore tuo doh..xblh nk c ...

hahahah. bereh boh. bahasa lebih international lepas ni ek.

skalar posted on 29-7-2014 01:00 AM
hahahah. bereh boh. bahasa lebih international lepas ni ek.

janji mesra alam

Jeng kreng....  

Follow Us
jem la aku baca cito koo..
cite lagi wehhh.. jemmm..

skalar posted on 27-7-2014 03:53 AM
Cerita ke - 6.
Salam semua. Selamat pagi. Sebelum melabuhkan kepala aku yang berat sangat selepas  ...

kalau aku mmg terkuchil lah kat situ... siap jerit2 histeria walaupun x de org dengau

ummukender posted on 3-8-2014 09:35 PM
kalau aku mmg terkuchil lah kat situ... siap jerit2 histeria walaupun x de org dengau

xpala terkuchil kalau boleh lap balik..

jejedik posted on 3-8-2014 05:18 PM
jem la aku baca cito koo..
cite lagi wehhh.. jemmm..

haha.sbar ye.rini up cite

ummukender posted on 3-8-2014 09:35 PM

haha. kalau aku pn sama. sep sket

Assalamualaikum semua sahabat-sahabat.
Apa macam raya? Haha. Beraya betul aku ni. Takde update apa.
Yelah. setahun sekali je beraya kan?

Aku akan mula update cerita hari ni ye? hihi. sabor

skalar posted on 4-8-2014 08:07 AM
haha. kalau aku pn sama. sep sket

sep!!!! OL:

Cerita ke - 8. Saja nak bagi tahu, aku mendap je dalam office ni. Rasa nak tidur. kroihh.

Okey. Kisah ni kisah sebuah pokok misteri (padahal aku tak tahu nama) yang berada di taman (permainan) rumah kawan aku. Btw, rumah kawan aku depan taman ni. Pokok tu kira tepi2 sikit la. Memang kalau nak pergi rumah kawan aku memang akan lalu pokok tu la.

Aku nak describe sikit pokok tu. Die rendang tak berbuah. Ada macam rambut putih(?) turun banyak2 tu. ala bukan rambut. macam rumput dari atas? ntah tak tahu nama nye. Ada banyak duit-duit melekatkan pokok tu. Pokok tu besar. Siang lawa lah. Sebab rare kan. Malam angker habis beb. Dia tutup cahaya tu. Memang gelap area depan pokok tu.

Pokok tu dah jadi 1 kekangan kat tanah area situ. Akar dah naik. silap2 roboh pokok tu tersembam menyembah bumi. masih tidak diketahui kenapa tak di tebang je pokok tu.

Kisah ni jadi pada aku sendiri dan kawan aku. Lawak nya kisah ni sebab aku kena lepas kawan aku cerita. Selama ni aku jalan situ elok je.dem.

Malam tu, kawan (Faz - lelaki) aku macam biasalah, warock orang nye. Ke surau jalan kaki je. nak pahala lebih. balik surau tu memang lalu pokok tu lah kan? Masa lalu tu. Dia rasa jantung dia laju semacam. Bulu roma naik. Dia jalan biasa. Tiba-tiba dia dengar humming. taw kan humming. hmm hmm hmm (nyanyi sambil mulut tutup). Humming dari pokok tu. Aku suspek dia humming lagu Eagle - Hotel California.

Faz bajet pakar paranormal toleh kepala ke pokok tu. Cuba mencari source humming tu. Mengikut cerita Faz, dia nampak seorang wanita berpakaian putih duduk bawah pokok tu. Silau2 malam dia, dia kata dia nampak rambut panjang je. Faz statik di situ melihat wanita tersebut. Lama katanya.
Angker nye kisah ni, dia kata wanita tu bangun lepas lama dia tengok tu. Bergerak ke arah dia. Tanpa berkata apa, dengan tiba2, sense Faz kembali. Dia terus sprint 100m ke rumah dan mencatatkan rekod baru iaitu 5.1saat 100m.

Kisah ni dia cerita kat aku masa aku lepak kat rumah dia. Biasalah kan. Bukan dia tak boleh cerita kat aku kt fb ke, msg ke kan? So lepas dia cerita tu, balik tu aku cuba act natural bajet berani. Aku naik basikal sebab tak jauh pun taman dia dengan taman aku. Minyak mahal kan. So, bugimanya aku terdengar humming tu jugak. Aku memang nak stay dengar dia hum lagu apa kn, tapi tiba2 aku rasa jalan situ macam valedroom je. Pantas aku merempit pakai basikal tu.

Aku cuba demam atas kejadian tu. tapi tak. sia. So, begitulah cerita ke - 8 berakhir. Seram lawak hambar sikit. taip tengah mendap memang macam ni.

Lepas ni aku cerita kisah pokok tinggi di UiTM Seri Iskandar. @lnakass mesti tahu kan? keh3.

Eh. Pokok apa pulak ni? Tak tahu pun. Hehehe

lnakass posted on 4-8-2014 10:52 AM
Eh. Pokok apa pulak ni? Tak tahu pun. Hehehe

Pokok belakang damar. depan downtown. Pokok yang atas kawasan berbukit kecik tu

skalar posted on 4-8-2014 10:59 AM
Pokok belakang damar. depan downtown. Pokok yang atas kawasan berbukit kecik tu

Oh. Pokok tu pun berpuaka ke?? Pergh. Tak tahu pulak den psl tu. Btw, aku dok kat cemara dulu. Sblh damar jeh.

Next tt...baru balik dari kg manwar...raye aritu..hihihi x dan pulak nak megorek cerite dari makcik

Cerita ke - 9. Kisah sebuah pokok (tak tahu nama jugak) di UiTM Sri Iskandar. Masa 2009-2012, aku belajar kat sini. Aku duduk kat Kolej Bidara (Kolej Laki 2). Ada Damar (Kolej Laki 3) dengan Kolej Laki 1 (Aku tak ingat nama).

Cerita ni aku dah dengar lama. Tapi penceritaan aku pasal kawasan pokok ni based dari image yang aku nampak masa aku konvo back in 2013 dulu. tak tahu lah kalau sekarang dah bertukarkan.

Pokok ni berada di belakang Kolej Damar. Depan pada Downtown (Tempat makan). Kira area belakang2 la. Pokok ni paling menonjol sebab paling tinggi antara pokok2 sejenis kat kawasan lapang ni. Menariknya, pokok ni berada di tempat yang paling tinggi (bukit kecil) kat area tu.

Pokok tu memberi 1001 misteri kepada pelajar-pelajar sana. Batch-batch lama confirm ada dengar kisah ni. Yang baru2 wallahualam.

Alkisahnya dahulu, area lapang ni di cadangkan di jadikan kawasan beriadah (court apa2 sukan). Jadi, pokok2 perlu di potong dan tanah perlu di tarah supaya tanah jadi landai dan boleh disimen/dibuat apa2 lah yang berkenaan. Dalam operasi nak potong pokok tu, beberapa peristiwa terjadi. Masa guna gergaji automatic, nak potong pokok tu, Tapi masa nak potong tu, rosak mesin nye. Kemudian guna gergaji biasa. Tapi hebatnya, macam tumpul gergaji tu. Potong punya potong tak jadi apa. Walhal, tajam gigi gergaji tu. Jadi pihak UiTM decide nak langgar je area tu guna bulldozer, tapi macam mesin gergaji, rosak di tempat kejadian. Lepas banyak attemp tapi tak jadi jugak, pihak UiTM decide nak guna bantuan Ustaz sebab suspek ada sesuatu.

Bila ustaz tengok area tu, baru lah tahu, situ 'playground' kepada anak2 bunian. 'Kampung' mereka ada di kawasan lapang di sebelah Pusat Islam baru. Jadi, ustaz kata kawasan tu memang tak boleh kacau kalau tak nak apa2 musibah. Jadi pihak UiTM biar je pokok tu naik. Kawasan tu di naikkan pokok-pokok supaya pelajar tak suspek apa2.

Tapi, bila pelajar masuk, ramai yang angker perangai nya. Lebih angker dari hantu2. Kawasan tu, depa buat lepak, berdating, dan pelbagai lagi perkara2 remaja biasa buat. Tapi tak salah pelajar tu. Kawasan tu memang macam unik. Best buat lepak. Pihak UiTM pun tak mention kat pelajar.

Kisah mula2 jadi kat pelajar tingkat 2 yang menghadap ke pokok tu. Okey sebelum tu. Tinggi pokok ni, peak pokok ni kat tingkat 2 kolej tu. jadi tingkat 3 tak nampak la pokok ni dari tingkap. Pelajar mula2 sekali nampak ada benda tengah bergayut kat atas pokok ni. Bukan manusia. Why? Pokok ni memang tinggi. Tapi tak besar sangat. Letak manusia atas ni mesti batang pokok ni bend. Confirm. Lagi pun pokok ni tak ada dahan. Macam mana deme manjat tinggi2 gitu? uish.

Mula2 nampak bergayut je. Next kejadian ada yang nampak benda terbang kat kawasan atas pokok ni. Pusing2 area tu. Suspek Utama : Cik Pon. Benda ni berlarutan dan yang merana adalah budak dekat bilik area tingkat 2 yang menghadap pokok tu. dua bilik yang betul2 menghadap pokok tu. Sesi nampak menampak ni berterusan sampai 1 peristiwa tu.

Depa mungkin dah biasa dengan penampakan tu, jadi mereka buat tak endah. Life goes on kata mereka. Tapi tak goes on sangat bila satu hari ni, Cik Pon yang elok berpusing2 tu seperti sedar dia sedang di perhatikan. Dia terbang ke arah bilik pelajar tingkat 2 tu. Berlaku rasukan kepada pelajar tingkat 2 tu. Tapi rasuk ni pun bukan sekali. Banyak kali. Tapi menariknya, tingkat 2 shj tau. Tingkat 1 dan 3 tak kena pun.

Akhirnya pihak UiTM decide untuk menutup kedua-dua bilik ni dari di duduki mana2 pelajar. Kisah ini di rahsia kan kepada next-next batch dengan alasan dua bilik tu dijadikan stor. Tapi mulut pelajar kan. Macam aku ni lah. Bercerita kisah ni. Hahaha.

Bilik-bilik tu memang tak digunakan sampai last seen 2013 dulu. Jadi pokok tu memang puaka dari dulu sampai sekarang. Cuma sekarang puaka tu jadi makin hambar di mamah dek teknologi.

Pergh. First cerita yang aku cerita penuh serius. bapak kau skema. Jadi, next cerita pocong dan kawan aku. hoho

mute posted on 4-8-2014 11:55 AM
Next tt...baru balik dari kg manwar...raye aritu..hihihi x dan pulak nak megorek cerite dari makcik

xpe2. aku boleh cite kan banyak lagi kisah. tp kg manwar ni.. tempat yang aku tahu ke? hahahah. bunyi macam malim nawar