CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6439|Reply: 27

KISAH MISTERI BALIK KAMPUNG

Salam perkenalan semua...

saje nk share satu cerita yang pernah terjadi pd aku..time nie raya tahun lepas..aku mmg susah n x suke klau blik lalu jalan highway(HW)..nie HW LPT..nak dijadikan citer, my hubby dah pakat ngan kawan die nk konvoi skali bila blik nnt. so aku dh naik marah n x sedap ati coz bila lalu HW, meti da bende yg x elok akan jd..lagi satu bila lalu HW nie my hubby mesti pecut...(mlm tu pun die pecut 160 km/jam pon die x sedar)..

ok, kami pon bersiap la pe yg patut n bertolak..smpai la RNR Gambang x silap, masa tu aku dh merajuk ngan my hubby suh die masuk jalan dalam, tp die still nk g HW gak..dah gaduh2 dh..so ms brenti kt RNR gambang tu, aku masuk toilet n duduk je dlm toilet tu (nasib baik la toilet tu bersih n wangi je..)..lame aku duk dalam toilet sampai la hubby coll n suh dtg n die jji nk msuk jln dalam..aku pon kuar..mcm biase aku masuk kreta n die tnye, 'aik, igt kn ayg duk kt bangku depan tu' lebih kurang cm tu la ayat nye..x igt la....aku kata mn ada..die kate, 'ye..abg nmpak ayg duk kt bangku tu membelakangi kreta kita nie'..aku dh cuak dh....sedangkn aku duk dlm toilet je..aku pon start la berleter plak kt die..

kami pon masuk jln dalam n senyap je kt dalam kereta..FYI nie tyme pose lg nie..sampai kampung dh lewat malam n aku pon msuk bilik n baring jap..aku x sdar bila masa terlelap, ms aku dlm sdar x sedar tu aku nmpak bende mcm teddy bear berbulu itam jalan2 terus je jatuh atas aku..aku dh sesak nafas n bc mcm2, tp xde pon tanda2 die nk pergi,,aku pon berharapnye suami aku msuk bilik, dlm ms yg sm aku dgr suami aku duk sembang kat bawag..FYI bilik tu seblah dapur je, jlas dgt dieorg duk sembang..aku rs dlm 5 minit br la bende tu pergi lepas aku dh bleh ckp ALLAHUAKBAR..aku cpt2 bangun n pergi k dapur n panggil suami aku..skali lg aku dh berleter kt die coz lalu HW..
sejak ari tu, kami dah x lalu HW lg..

sekian..THE End

kurangkan ayat berbentuk short form. susah aku nak hadam

KNP KO XSUKE LALU HIGHWAY? KAN LG CEPAT SAMPAI PLUS XJAMMED..IKUT JALAN LAMA DGN JALAN XELOKNYE ABEH ROSAK KETE..PASTU KENA FOLLOW LORI..MLM2 LG AH BAHAYA..SBNRNYE BLK KUANTAN KALU MLM2 IKUT JLN LAMA LG BYK HANTU.. AKU LG SUKE LALU HIGHWAY N ALHAMDULILLAH XPENAH KENA KACAU LG..MINTA PD ALLAH JGN LER DIA NMPKKAN AKU DGN BNDA2 TUH.. PLUS AKU PENAH JEK TIDO RNR MALAM2.. ALHAMDULILLAH JGK XKENA APE2..

*SORRY MLS NAK TKR CAPS LOCK..

kuatnye TT berleter..

tu je ker hurmm rasanya lagi tkt ikut jalan lama kot

zennaya posted on 25-7-2014 10:00 AM
kurangkan ayat berbentuk short form. susah aku nak hadam

ok..sory ye..nnt kurangkn short form tu..hihi

Follow Us
zacrin posted on 25-7-2014 10:35 AM

sblum nie pun pernah kena gak kot HW nie..tp ngan moto..kena gak..nnt citer

zacrin posted on 25-7-2014 10:35 AM

mmg slalu kena la lau lalu HW nie..lalu jln dalam ok je..xde pe2 pon..

jaja4 posted on 25-7-2014 10:29 AM
kuatnye TT berleter..

kdg2 kena kuat berleter...

paku_karat posted on 25-7-2014 10:27 AM
KNP KO XSUKE LALU HIGHWAY? KAN LG CEPAT SAMPAI PLUS XJAMMED..IKUT JALAN LAMA DGN JALAN XELOKNYE ABEH ...

jln HW nie lg bnyk lori rsnye..lg plak jrang da lampu jln..gelap je..jln plak x rata..jln dalam lg ok kot rsnye..

LORI XDE PEMANDU

ms nie blik trg dr shah alam ngan moto..ngan hubby la..
Smpai rnr gambang jugak rasanye..lupe la plak.. kami singgah jap kt shell utk isi minyak n rehat2 ..da ok skit, kami gerak dan dlm 5km mcm tu kami prasan da satu lori yang bawak tong gas(biase gas nie org isi dalam belon, tong yg tnggi2 tu)..kami follow je la lori tu, tiba2 makin slow plak lori tu..hubby p kanan, lori tu k kanan, hubby ke kiri, die pon ke kiri..tibe2 aku bau wangi sgt2, tp wat diam jer coz mmg xsdap ati bla tgk lori tu..

Tibe2, hubby boleh cilok sblah kiri lori tu n hubby tgk pemandunya xde..tp hubby cool je n x ckp pe2 kt aku..ms nie atas HW tu mmg kami n lori tu je..

Bila dh potong jauh skit, br aku tnye hubby, laki k ppuan bwak lori td, hubby snyap je n pah tu hubby ckp..'nk tau x sape pemandu lori td???', aku mmg xcited nk tau..die pon ckp yg lori td xde pemandu..aku x terkata smpai la kpg..

Sekian..THE END

aku balik kuantan sokmo2 mmg ikut hiway la yang terbaik.
jalan dalam? hmmm.......

azie_fariza posted on 25-7-2014 01:33 PM
aku balik kuantan sokmo2 mmg ikut hiway la yang terbaik.
jalan dalam? hmmm.......

Ntah la..mmg dr dulu dh bse lalu jln dlm, so mmg xsuke lalu HW..kiri knan pokok je..tp tpulang pd individu la kn..

MISTERI RUMAH KAMPUNG

nak citer plak pasal rumah kat kampung..cm nie kisahnye..

Abg aisya yg no 2 nie suke sgt p sungai utk tangkap ikan..biase lepas hujan akan ada mcm lopak air, kadang mcm satu sungai dan akan ada bermacam2 jenis ikan air tawar..

Satu ari nie, die abg no 2 p la tangkap ikan ngan abg abg no 3, da la kwn2 yg da sampai kat situ..

Masa sampai tu, abg no 2 nie guna bakul je, skali die masukkn bakul n tarik bakul tu, banyak sangat ikan yang da kat dalam bakul tu, punya la abg no 2 nie heppy smpai la die x sdar yang die da k tempat yang dalam..mula2 tu die nampak tangan warna hijau, tp die buat xtau je sebab gembira sgt duk sauk ikan..skali lagi die nampak tangan warna ijau lagi..tp buat2 xtau gak..

Maka balik la abg no 2 n no 3 dengan hasil tangkapannya..ms blik tu, mandi2 dan siapkn diri, xlame lagi dh nk magrib, die main2 la kat katil double deker yang arwah ayah buatkn..ms tu die nampak budak kecil warna hijau dah main cak2 dari bawah katil..die dh rasa x sedap hati dan takut nk cakap kat mak dan arwah ayah....so die pon senyap la sampai la waktu tido dan semua lampu ditutup..cuma lampu dapur je x ditutup n cahayanya bleh msuk ke bilik..ms die tgah syok2 tido tu, die rs mcm bergerak2 kat dalam selimut..die angkat selimut dan tengok...

ok..aku skeri citer pasal budak2 hijau neh..huhu..

Die angkat slimut n tgk budak ijau 2 ekor tu dh sengih2 kat die..die ape lg, melompat dr katil tu, tp budak 2 ekor tu ajak die main dan menghampiri abg..abg dh meraung2 smpai la arwah ayah bangun tmasuk la abg no 3 n mak..

Die ckp hantu2, tp mak, abg n arwah ayah xnampak..arwah amik lidi yg tujuh batang tu n pukul betis abg, abg buat xtau je coz toyol tu da msuk dalam badan abg..die langsung x tunjukkn rasa sakit..arwah ayah pon tengah malam buta tu, p la umah kawan nya yang agak jauh untuk di bawa berubat abg..

Sampai je arwah ayah n kawannya, maka start la proses perubatan..mulanye budak 2 ekor tu xnak pergi, lpas diberi warning, toyol 2ekor tu pon pergi mninggalkn abg yg dh lemah..naik k bukit sebelah umah..

The End

aisyaaffiyya posted on 25-7-2014 10:59 AM
jln HW nie lg bnyk lori rsnye..lg plak jrang da lampu jln..gelap je..jln plak x rata..jln dalam lg ...

Pernah naik moto gi Kemaman lalu HW tu...jalannya mmg sunyi, moto mmg  x da langsung.

So balik ke Shah alam nekad lalu jalan dlm..x mo lalu highway. Last edited by nobito on 16-8-2014 01:16 AM

hijau...toyol....

aku ni pengguna tegar hiway LPT. dah 4 tahun dah pun. waktu paling biasa aku guna antara malam sampai subuh. time maghrib pun biasa je aku guna hiway tu. alhamdulilah takda apa2 berlaku. tido kat rnr pun dh biasa. bagi aku guna jln dalam tu lagi scary. dengan lori gerak terlalu slow, lori sama lori race, pengguna2 selfish tak bukak lampu wpun dah malam pekat, yg bawak slow tapi tanak bagi kete blakang potong, kete folo dekat blakang tapi still nak bukak lampu tinggi. tapi LPT2 tu masa baru2 bukak lalu siang pun rasa seram la jugak.

nie ada cerita terbaru, baru je terjadi 11/08/2014..masa aisya balik kampung lalu jalan dalam, kiranya tak ada yang luar biase la..walaupun kul 2, 3 pagi, still ok je...tujuan kami balik coz bos suami nak p urut kat terengganu, so bawak kereta bos la (ALZA). suami yang drive, bos baring kat belakang, alhamdulillah tak ada ape2 sepanjang balik tu sebab aisya dan bos suami dah tido, suami bawak sorang je, tapi tak ada la rasa ape2.

so, bos dah urut tiga hari, jadi ari isnin(11/08/2014) dalam pukul 3 petang, kami bertolak balik, bos decide nak balik HW, aisya da sound da, nanti jangan menyesal..masa OTW tu, tibala waktu malamnye..aisya dah tido, bos pon tido...tiba2 bos tu bangun dan peluk kerusi husband aisya dan pasang mengaji melalui telefon, (masa nie aisya tido nyenyak lagi, huband aisya yang cerita balik)...bila bos pasang mengaji, tiba2 telefon die mati dan xleh dihidupkan..baru je caj sebelum  bertolak tadi..husband kejutkan aisya dan suruh pasang mengaji, aisya pon soundla 'knape? selisih ngan hantu ke????...dieorang senyap je..aisya pon bukak la surah al-Baqarah sampai la nak sampai umah bos..

sampai umah, aisya bersihkan diri dan tido, pe lagi kena tindih la aisya nie, suami kejutkan tapi aisya tak ada respon nak bangun, stil gak duk mengeruh..masa tu sebenarnya aisya duk laungkan ALLAHUAKBAR(dalam masa ditindih)..tp suami dengar macam mengeruh..last2 aku sedar...

esoknya husband aisya critakan kat bos pasal ape yang terjadi kat aisya, bos cakap masa die tiba2 bangun tu, ada lembaga hitam betul2 duk tmpat letak bagasi..tu la die kalut duk pasang surah, time tu pulak fone die mati..

SERIK LALU HW..PENAT KENA TINDIH NIE..BANGUN PAGI ESOK, MESTI PENAT GILER...

sekian..

12Next
Return to list New