CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Orix

Selalu terjaga pukul 3 pagi

Orix posted on 4-8-2014 02:01 PM
salam aidilfitri jugakk... tu lah kan.. mmg stress bila hari2 tbangun pkul 3 pg tanpa sebàb walha ...

orix..ko jangan suka-suki je beli pil tido kt kedai ubat tu..bahaya laa beb...boleh overdosed tau..no..no..no...

kakak aku tu tahap serius so doktor yang prescribed...tapi skang aku rasa dia cam dah ok la sbb aku takde dengar dia mengadu lagi tak tido malam bagai..nanti la klau aku jumpa dia weekend ni aku tanya pasal ni..

kakak aku yg sorang lagi tu housewife, so even dia tak tido malam pun dia still leh tibai tido waktu siang kt umah..takde bos nak marah..

mimiekiut posted on 4-8-2014 02:14 PM
orix..ko jangan suka-suki je beli pil tido kt kedai ubat tu..bahaya laa beb...boleh overdos ...

melatonin kt farmasi tu ok je kan kalau prescribed by pharmacist? nk jmpe doktor haihhhh rabakkk.. silap2 btambah stress aku terus xleh tdo jadiknye hahaha

ada mcm2 sebab rasanya.

salah 1 nye maybe persekitaran tempat tido..ataupun TT sendiri ada masalah dalaman seperti insomnia.
untuk masalah moden ni.. rasanya TT perlu try ubah susunan katil atau perhiasan dalaman bilik. try tukar selera. even kita tido, tapi ada sesetengah bahagian otak kita masih berfungsi 24 jam.

bahagian otak yg mengawal pendengaran masih berfungsi even kita tidur. So try tgk bilik camana.. ada bunyi bising atau tak. lampu terang atau tak/. cuba try buat perubahan bilik dulu ok. try ubah waktu start tidor jugak.. kalau selalu tidur pukul 10 malam.. try kul 11 malam plak. ini usaha nak brain time. otak kita ni ada biologi time. certain time kita akan terbangun  ikut masa otak kita.

dalam hal2 mistik.. tak dinafikan ada gak gangguan. selalu entiti yg mengacau akan dtg tepat waktunya. so simple step yg TT leh buat ialah try pagar bilik TT.. ada mcm2 cara buat pagar. selalu saya buat dengan mengadap 4 arah (bilik kan mcm 4 segi). just baca ayatul kursi setaip 4 arah. DAN NIAT ALLAH BUATKAN PAGAR dari dimasuki makhluk2 entiti. ingat ayat apapun kita boleh baca yg penting doa kepada ALLAH. insyallah kalau kit ayakin ALLAH akan buatkan benteng dari entiti..

ok cuba ye..

tentera_laut posted on 4-8-2014 02:25 PM
ada mcm2 sebab rasanya.

salah 1 nye maybe persekitaran tempat tido..ataupun TT sendiri ada masala ...

dah cuba dah mula dari tidur pkul 10-11-12-1 pagi pn tetap jugak terbangun pkul 3 pg pstu xleh tdo balik.. ayat kursi mmg amalkan setiap kali lepas solat.. sblum tidur pn bce tp dlam hati.. ok nnt sy cuba. tq.

Orix posted on 4-8-2014 02:29 PM
dah cuba dah mula dari tidur pkul 10-11-12-1 pagi pn tetap jugak terbangun pkul 3 pg pstu xleh tdo ...

ok cuba ye.. masa kitaorang masuk hutan. teknik pagar tu agak berkesan. cuba ye.

straycat posted on 3-8-2014 04:55 AM
Secara saintifiknya, kita terbangun pada jam 3 pagi kerana perubahan suhu yang drastik, yakni suhu m ...

tak la smp panggil artifical intelligence. tu dah tinggi sgt. i think more on automatically adjust suhu. normal aje pada semua aircond. set la 20 celcius. cukup masa compressor off sendiri.. then bila suhu naik 21.. compressor jalan balik.. supaya turun jadi 20 balik

Follow Us
dedulu ustaz selalu cakap, kalau slalu terjaga tengah malam tu maknanya Allah nak suruh kita DOA kat dia

Salam

Aku pun mcm Tuan Umah gak....terjaga kul 3 pagi dan terus tak leh tido......tapi aku pelik sikit, terjaga kul 3 pagi, pewut aku terus rasa lapar and aku kena makan gak....mcm mlm tadi, siap makan nasik wei walaupun mata tak berapa nak celik......

Tapi masa bulan puasa hari tu, tak de sekronik sekarang......

Mlm tadi, lps makan aku baca2 apa yg patut....then baring.....bila aku tertido, siap blh mimpi aku kena kaco dgn kuntilanak.....terngiang2 cik kunti nyanyi kat telinga aku sampai sekarang.....

Comments

waaa... best x sore sheols? cik lampu = magnet ghaib?  Post time 4-8-2014 11:14 PM

Pukul 3 pagi bukan waktu puncak ke...
Orang yg nak sangat bangun pkul 3 pagi susah nak bangun, yang diberi kelebihan untuk bangun pukul 3 pagi plak rase stress...hehe

lampu_liplap posted on 4-8-2014 05:17 PM
Salam

Aku pun mcm Tuan Umah gak....terjaga kul 3 pagi dan terus tak leh tido......tapi aku pelik  ...

Halimi

Selamat hari raya....maaf zahir batin
Kak kunti humming....nyanyi2....suara biasa je
yg tak tahan tu bila dia start ketawa secara berjemaah.....very the gedik......terngiang2 sampai sekarang...
Magnet ghaib?? amende tu

dulu sebelum kawen mmg hari2 terjaga kul 3 pagi...bila dah kawen tak jadi pulak..hahaha

saya pon mengalami bende yang sama bila balik kg suami...dah terjaga nak tidur balik adalah susah...huhu...

kalau yg dah kawen tu selalu tejaga pkul 3, normal la... jalankan tanggungjawab seround...
pastu sure lena

aku pun macam ko TT. tp aku pkl 2 gitu. ramai jgk yg cadangkan solat tahajud. aku tgk kekuatan la. kalau kuat aku buat jgk solat sunat. tp selalunya tak la.

bukan apa. bila terjaga mentaliti aku nak tido balik je. puas aku try mcm2 tp tak leh tido. kalau tido pn mesti tak nyenyak. hasilnya tiap2 hari aku tak cukup tidur. kerja tak de tenaga. rasa mengantuk dan lesu je.

aku rasa dah lama dah jadi mcm ni. aku rasa dekat2 setahun jgk la.

cikedis posted on 6-8-2014 12:07 PM
aku pun macam ko TT. tp aku pkl 2 gitu. ramai jgk yg cadangkan solat tahajud. aku tgk kekuatan la. k ...

Giler da setaon... Tak stress ke? Aku yg bru bpe bulan ni pn stress.. Ni pn aku tgah sakit kepala, x leh tidur. Haihh.

saya pun ada masaalah terbangun pukul 3 pagi ...seperti TT juga saya google utk mencari jawapan..
seperti biasa jawapan mereka kebanyakan ada gangguan entiti... mengikut kepercayaan mereka bahwa pukul 3 pagi tu adalah masa yg sesuai utk para iblis atau pun syaitan mula membuat kerja hasutan dengan memgejutkan kita...kesan tersebut membuat kita rasa tidak tenang dan seperti ada bebanan yg kita sendiri tidak pasti .

so apa yang saya buat...sebelum saya tido saya pastikan membersihkan diri dan mengambil air wuduk...dan juga saya memasang cd ayat ruqyah...dengar sampai tido...alhamdulilah saya takde masaalah terkejut bangun pukul 3 pagi...hanya kalau bangun pun utk membuang saham kecil sahaja dan senang tido balik sampai syuruk .

seperti yang di syorkan para2 forumer yg lain TT kalau bole gunakan waktu tu utk solat sunat jugak...pahala tu : )

selamat beramal....

Orix posted on 6-8-2014 11:12 PM
Giler da setaon... Tak stress ke? Aku yg bru bpe bulan ni pn stress.. Ni pn aku tgah sakit kepala, ...

tension jugak la. cepat marah. ni pn aku dah tahap tido waktu meeting. aku rasa org nampak jgk tp depa ignore. ehehe

Nikmat tu terjg kul 3 pg....tahajjud je la....

Ok.. Ni susulan dh smggu lepas ak bukak thread ni... Well, skarang pkul 4 pg, aku masih terjaga pkul 3 pg tanpa sebab.. Ada sikit rasa pening kepala.. Rasa sakit pada tulang tengkuk n belakang which is aku rse dah sebulan jugak sakit sejak aku asyik terbangun pkul 3... Pening kepala on off. .. Aku dh xtau nk wtper... Stresssssssss..

aku setiap malam terjaga kul 3 pagi utk g toilet....walopon aku buat2 tak nak tgk jam, bile nak baring balik, tgk jgk jam,...mmg jam antara 3.00am ke  3.30am... malam tadi hanjeng celaka tu menyalak cam nampak antu!!