CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Naurah_rik

Langsuir ikut pulang

kalau rnr tu tau sangat.....hehehe...sbb aku kerap sangat gi sana,ada member yang keje dkt tol tu...diorang ckp dkt hentian tu ada toilet bahagian lain yg x pernah dibuka,pernah sekali di buka sebab org ramai,banyak orang pengsan masuk dlm tu katanya ada perempuan baju putih mulu berdarah duduk dlam tu...ada juga peniaga medan selera yang citer ada 3 beradik jin yang kerap bersimpang siur kawasan tu,dan tinggal serta cari makanan dekat tong sampah belakang menghadap ke pantai,waAllahhualamm...tp siyes mcm2 org citer....

rockysha69 posted on 5-8-2014 05:04 PM
kalau rnr tu tau sangat.....hehehe...sbb aku kerap sangat gi sana,ada member yang keje dkt tol tu... ...

kalau orang biasa lepak sana faham la suasana sana.. yang tak biasa, boleh dok komen serong pulak. aku selalu lepak kat bawah (kat medan selera tu) .. malam tu pi pun dok situ jugak.. perghhhhhhhh baru aku teringat. sebelum balik malam tu aku masuk toilet. Time nak keluar toilet sebelah kiri ada lagi satu toilet (aku rasa toilet utk baby or OKU) .. BUKAN toilet yang makcik cleaner dok lepak tu.

masa keluar dari toilet tu rasa macam eh , sini pun toilet jugak ka? so sempat la jenguk sat. (toilet yang sebelah kiri pintu keluar tu) ... pintu toilet tu terbuka sikit, disinari lampu yang malap-malap (lampu warna oren, entah nak panggil lampu apa aku pun tak tau) .... bila teringat balik mungkinkah?

Naurah_rik posted on 5-8-2014 04:58 PM
actually tak pun .. naik atas lagi ramai orang ada. senang cakap area tu memang penuh orang la. ta ...

hahaha... nti jejedik try pi tengok..
sebab mmg suka pon pantai2 ni
tp tak penah pi time malam, sebab takot scary.. haha

rockysha69 posted on 5-8-2014 05:04 PM
kalau rnr tu tau sangat.....hehehe...sbb aku kerap sangat gi sana,ada member yang keje dkt tol tu... ...

tatotnyaaa.. jejedik mmg tak berani msok toilet sorg..
mesti nak beteman.. takot jumpak benda pelik2 gini la..

Hi TT Naurah, hi uols... Ot sikit ye, just curious. mana tau ade yg blh kongsi maklumat, camne pulak kalau tetiba terbau minyak atar, kuat sgt bau dia...

jejedik posted on 5-8-2014 07:43 PM
hahaha... nti jejedik try pi tengok..
sebab mmg suka pon pantai2 ni
tp tak penah pi time malam,  ...

pantai kat area pulau pinang ni , ada port pi time malam baru best .. try la p RnR bagan tu, pantai bersih, padang kota .... kebanyakkan pi waktu malam ramai orang bersantai tak la takut sangat. tapi ada juga port yang agak sunyi dan gelap .. port macam tu lebih baik tak payah jejak, mengarut banyak anak muda dok bercintan-cintun. kita tengok pun berbulu mata.. hikhik

Follow Us
mrs.uzair posted on 5-8-2014 08:16 PM
Hi TT Naurah, hi uols... Ot sikit ye, just curious. mana tau ade yg blh kongsi maklumat, camne pulak ...

hai , mrs uzair ... hat part bau minyak attar tu saya pun tak tau nak agak ... kita tunggu kalau ada yang ada pengalaman yang sama macam awak. btw, awak cerita la macam mana tiba-tiba terbau minyak attar tuuuu? nak tau jugak. hikhik

aku masih ingat cerita yang dimomokkan oleh mak aku time kecik-kecik dulu.. (dalam tahun 90an) KESAHIHAN cerita ni aku tak dapat pastikan betul atau tidak. Sampai sekarang kalau aku tanya mak aku tentang "betul ke mak cerita ni?" ........... Mak dengan wajah yang bersahaja akan jawab balik. "betoi la hang ingat mak tipu!"

So aku pendekkan cerita tu lebih kurang macam ni ..... kejadian ni berlaku di sebuah kampung di pulau pinang. (dekat ja dengan kampung mak aku)

Ada sepasang suami isteri ni dah lama teringin cahaya mata. Lepas beberapa tahun kahwin barulah ada rezeki nak timbang cahaya mata. Ofcoz la happy sesangat. Tibalah detik yang dinanti si isteri mula merasakan kesakitan untuk melahirkan si anak yang bertahun mereka nanti tu. Tapi, malang tak berbau. Si ibu meninggal semasa bertarung nyawa, manakala anak juga meninggal lemas dalam perut. Maklumlah, zaman dulu mana ada peralatan macam sekarang ni. Semuanya bergantung kepada kepakaran bidan.

Mengikut kepercayaan masyarakat dulu kalau orang mati bersalin kena letak ........... (apa ntah aku dah lupa) Tapi si suami tu tak percaya. Dia taknak lukakan jenazah isteri dia tu. Kesian si suami tu, sedih ibarat jatuh ditimpa tangga. Isteri dan anak yang dinanti meninggal sekaligus.

Beberapa hari kemudian ....................................

Sedang mak si isteri tu tengah syok lena tiba-tiba dia dengar seperti suara anak perempuan dia yang meninggal tu memanggil nama dia di luar rumah. Mak ~ Mak ~ Mak ~ ....... Oleh kerana si emak tu terlampau rindukan anak dia, terlupa yang si anak tu meninggal dunia. Laju jaaaaa dia buka pintu.

..................

jap lagi aku sambung

Assallamualaikum..

maaf Uncle menyampuk...

kalau bau kapur barus ni....aritu dlm bilik Uncle bau kuat..

rupanya .. (maaf..hehe ) pad berubat jenama apa tah....memang kuat benar bau kapur barus..
(yg simpan dlm almari yg bau kuat....)
hehe..kot2 lah ada yg guna jenama baru...direct selling rasanya

p/s : kalau bau wangi..mcm minyak atar....org kata..benda baik2 la tu...tak pun..ada bangla jual atar baru pass kat situ

burungantu posted on 6-8-2014 09:57 AM
Assallamualaikum..

maaf Uncle menyampuk...

Waalaikumusalam uncle ..

hikhik. menyampuk banyak pun takpe uncle . ye ka? sometime macam mistik , tapi sebenarnya ada pasal lain kan. oleh kerana penakut kadang minda kita dah imagine bukan-bukan.

mungkin kebetulan kot uncle. tapi bila fikir balik. malam tu saya tak bau apapun. cuma adik yang pregnant tu je yang terbau. minyak urut, minyak angin apa semua tu mak simpan 1 tempat kat bilik belakang. tapi tak pernah bau apapun .

sambungan .....

Sedang mak si isteri (aku namakan makcik Leha) tu tengah syok lena tiba-tiba dia dengar seperti suara anak perempuan dia yang meninggal tu memanggil nama dia di luar rumah. Mak ~ Mak ~ Mak ~ ....... Oleh kerana si emak tu terlampau rindukan anak dia, terlupa yang si anak tu meninggal dunia. Laju jaaaaa dia buka pintu.

Buka je pintu, suasana kembali seperti biasa sunyi dan sepi. Time tu baru mak cik Leha tu teringat yang anak dia dah meninggal dunia. So, dia anggap mungkin suara yang memanggil nama dia tu cuma sekadar khayalan kerana terlalu rindukan anak dia tu.

Beberapa hari kemudian .. Sedang makcik Leha dok bersantai ke apa ntah (aku dah lupa) .. Makcik Leha dengar lagi suara memanggil-manggil nama dia. Mak ~ Mak ~ diikuti dengan tangisan yang mendayu-dayu. Time tu baru makcik Leha yakin apa yang dia dengar sekarang bukanlah perasaan mahupun khayalan dia.

Masa tu kata mak aku, makcik Leha tu jadi takut sangat .. sebab boleh dikatakan setiap malam makcik Leha tu diganggu.

So, mana pergi menantu a.k.a. suami si mati tu?

Kata mak, lepas kehilangan isteri dan anak dia si suami telah membawa diri dan hilang macam tu ja.

Oleh kerana, tak tahan diganggu setiap malam (pintu rumah diketuk, dicakar, dan macam-macam lagi) makcik leha pun pindah tinggal bersama anak dia yang lain. Sebelum ni, makcik leha tu stay dengan anak dia yang meninggal tu.

Selepas makcik leha tu dah berpindah, penduduk kampung tu pulak di ganggu oleh makhluk tu. Kadang orang nampak dia dukung anak dan mintak ditumpangkan. Kadang pintu rumah penduduk kampung juga diketuk bagai dan roboh. Kadang mereka dengar hilaian dan suara tangisan mendayu-dayu dan bermacam-macam lagi laaaaa.

Apa yang aku ingat, sampai sekarang ni bila lalu je ke simpang selekoh nak masuk kampung tu mesti mak akan cakap, "kat sini laaa orang selalu nampak "dia" tu" .... iaitu di tepi serumpun buluh. Dan sampai ke hari ini, pokok buluh tu still berada disitu seperti dulu walaupun kawasan tu dah banyak pembangunan.

Macam mana orang kampung tu handle benda yang suka menyakat tu aku pun tak pasti. cerita pontianak mengamuk tu terdiam macam tu ja.

p/s : setiap yang mati sememangnya berada di alam lain. Yang jadi macam-macam tu bukan roh manusia tapi adalah syaitan dan iblis yang sememangnya berazam untuk menyesatkan anak adam.

semoga rohnya dicucuri Allah. Al-fatihah Last edited by Naurah_rik on 6-8-2014 03:03 PM

Naurah_rik posted on 6-8-2014 09:26 AM
pantai kat area pulau pinang ni , ada port pi time malam baru best .. try la p RnR bagan tu, panta ...

hahaha.. so gangguan tu hilang malam tu je la eh??
takde ganggu dah ke?

jejedik posted on 6-8-2014 03:32 PM
hahaha.. so gangguan tu hilang malam tu je la eh??
takde ganggu dah ke?

alhamdulilah malam tu je. hikhik. kalau terus ada gangguan naya ja. huhu

WawaRaRa posted on 4-8-2014 01:10 PM
ko biar betul... hari tu aku kat kg ke kat mana tah aku terbau kapur barus pas tu aku tegur lak tu ...

isk isk aduhai..
kalau ada bau, jangan tegur!! lambung kaki jalan terus ler...

Naurah_rik posted on 6-8-2014 09:27 AM
hai , mrs uzair ... hat part bau minyak attar tu saya pun tak tau nak agak ... kita tunggu kalau a ...

Benda baru jugak lah jadi, 2 hari sebelum raya. masa tu tgh tengok tv dekat hall sensorang, pintu depan pulak terganga luas. tetiba je terbau minyak atar, kuat sangat. seolah olah ada org kat sebelah. lepas tu bila toleh kiri bau tu lagi ketara, terutama dekat bahu. Try cari dari mana bau tu datang, saya jalan drpd depan tv sampai kat pintu umah tapi bau tu makin menipis kemudian hilang terus.
tak boleh jadi ni, ckp dgn diri sendiri. heheh... terus gi dapur join adik dgn ayah makan.

Wah best citer awak

Saya tak penah lagi jumpa tapi mmg taknak jumpa pun:Q

skalar posted on 4-8-2014 07:13 AM
Aku bnyk dgr cerita pasal langsuir dekat tali air. Tu sebab boleh related tu. Mungkin la

aku biasa dgr cite psl hantu air je kt tali air.. biar betik ko ne

gnote_2 posted on 6-8-2014 11:25 PM
aku biasa dgr cite psl hantu air je kt tali air.. biar betik ko ne

kawan aku jumpe kat area pantai blah2 sekinchan sana. tang tali air nye bnde tu lepak. bnyk kali kot.

kalau aku yg sendiri berbau kapur barus kat badan acane?