CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mr_cool5885

Team Seekers Forum Cari (TSFC)

rdzaccess posted on 18-8-2014 03:05 AM
cadangan diterima ... tetapi kena duduk bincang dulu ... kebolehan , kelebihan dan kekurangan alami  ...

apa wechat or whatsapp id?

dah mula jalan belum ni? kemana utk 1st trip?

surfinv posted on 18-8-2014 11:59 PM
apa wechat or whatsapp id?

amboi bang.. laju beno.. igt dah pencen

hest posted on 21-8-2014 02:46 PM
amboi bang.. laju beno.. igt dah pencen

haha biasalah org lama ni takde teknologi

aku nak nombor mintak dari ridznoor tu sbb nak add whatsapp baru leh masuk dlm grup kan? huhu

Sorry semua termenyibuk kat thread ni, just nak tanya dulu ada terbaca satu kisah tapi tak ingat tajuk apa pasal penulisnya nak melawat adik/kawan dia disebuah apartment, sekali masa naik lif ada perempuan misteri pakai bunga kat kepala ajak teman dia hantar sampai pintu rumah (kejadian misteri dalam lif)...

Soalannya :
1 - apa tajuk thread tu, cuba cari tak jumpa daa..

2 - katanya derang nak form geng pergi seeker jejak balik rumah perempuan misteri tu wujud atau tak.. dah pergi ke?

Tolong siapa2 yang boleh bagi jawapan

Tq

nanti kita update ...
senaraikan jer dulu .. pastu kita melancung ke tempat yang disenaraikan ..
Bila dah sampai tempat tu nanti , kita update live melalui wechat ataupun whatapps ...

Follow Us
surfinv posted on 21-8-2014 09:43 PM
haha biasalah org lama ni takde teknologi

aku nak nombor mintak dari ridznoor tu sbb nak add wh ...

hehehe tak le gitu syarat nya. cuma nanti senang nak deal je kot.. bagus2 bang ada semangat. hest tak blh nak join.. sebab hest rabun malam. kang masuk tempat gelap ada hest tak bergerak, sebab fobia takut jatuh.. kesian lak korang nak kena pimpin nenek tua buta malam ni berjalan

nak join group tak semestinya kena ikut dalam lawatan tapak ..

dan tak semestinya di malam hari ...
sebab kekadang tempat angker ni tak dibenarkan masuk atas sebab sebab keselamatan dan juga kerana tidak mahu nama tempat tersebut tercemar di hencap ..
ataupun ada pulak orang tempatan yang sengaja nak uji ilmu group kita ni nanti..

eh! nak pm sape kasik wasap ni?

hest posted on 22-8-2014 08:20 AM
hehehe tak le gitu syarat nya. cuma nanti senang nak deal je kot..  bagus2 bang ada semangat. he ...

tak nampak pakai lampu suluh la huhuhu

assalamualaikum. xde ke yg nak emel no fon? xpn pm je kat sini. atau pn saudara @rdzaccess boleh take over recruit org ni. saya buat mcm xde sambutan je. gi genting je kut. ramai comment nak gi tapi cam abes situ je. huhu.
saya cadang la nak buat team ni serious sbb pastu boleh buat baju or sticker kereta. convoi or mkn2 gathering ke. xde la dlm forum ni je.
yg sebenarnya saya baru balik melaka atas urusan kerja. sempat jugak saya riki tempat2 yg angker sambil mkn asam pedas. hehe.
antaranya bukit cina, church2, abandoned house etc. xsmpat tgkap gambar cz drivin mase tu xturun pon.
so saya harap dpt kerjasama dari ahli dlm ni yg mane berminat nak gi adventure trip utk bg num fon.

p/s : selain seekers, saya ni jenis lasak & kaki mancing. kot la blh buat event hiking ke, trekking ke, fishin ke. hehe.
harap2 bln 10 ni kita da blh buat trip ke genting ni.
team saya yg lain sume bz. huhu.

nak ikut tapi rasa macam susah duk jauh, transport takde. duk area kuala terengganu

abandoned house tu cer explen... tak salah dlm whatapp dah ada 6 org

AslanZalaf posted on 23-8-2014 11:38 PM
nak ikut tapi rasa macam susah duk jauh, transport takde. duk area kuala terengganu

tak dapat ikut tak per ... nanti kita update
tinggal jauh tak per , ada projek kita ke sana ..
yang utama join ajer dulu ...

hajimex posted on 22-8-2014 10:46 AM
eh! nak pm sape kasik wasap ni?

pm saya ...

nama dalam wechat atau whatapps adalah sama ngan nick di MPS ni ...

selain dari thread kat sini kita boleh berhubung secara live bila mengerjakan projek ...

rdzaccess posted on 24-8-2014 02:18 AM
tak dapat ikut tak per ... nanti kita update
tinggal jauh tak per , ada projek kita ke sana ..
y ...

whassap takde. begitu juga wechat hanya bermodalkan labtop yg dah 4 tahun digunakan ni sahaja. adakah ada cara lain utk mengikuti perkembangan secara live, trip yg bakal diadakan nanti? berminat tetapi maaf disebabkan keadaan aku ini yg begitu menyedihkan, serba serbi tak ade. tapi kalau diberi peluang pun aku tak mampu. sebab terkadang utk sesetengah kawasan, aku tak dapat memasuki kerana merasai sesuatu yg ganjil. apakah perasaan itu? ia seperti perasaan seram atau perasaan "ada yg tak kena ni". ada suatu hari masa di matrikulasi, kawan aku tak pasal2 ajak aku keluar tengah malam dan pergi ke bangunan akudemik utk aktiviti paranormal. kes ni sebab sebelum itu aku ada cerita pada dia yg semasa melalui satu kawasan yg agak menakutkan permadangannya, aku cakap pada dia "takkan kau tak rasa apa2" dia cakap "takde" adakah aku sahaja yg merasainya? adakah aku sahaja manusia yg merasai perasaan takut? kenapa mereka tidak berperasaan seperti itu ketika melalui sesetengah kawasan? aku berdoa dan berharap Allah memberikan kekuatan kepada aku utk menampung beban yg telah diberikan ini. aku rasa berat sangat dan sampai suatu ketika aku jadi berputus asa dan aku tahu masa depan aku akan hancur.

Perasaan itu noleh diperbaiki di mana ianya boleh dikuasai sebahaimana yang kita kehendaki ..
Suatu masa dahulu , saya pun kerap nampak kelibat dan perasan sesuatu itu ada berhampiran ... namun setelah mendalaminya boleh melihat dengan agak nyata kelibat tersebut malah boleh berkomunikasi tetapi ianya adalah bergantung kepada diri sendiri ... jika tak berani atau takut ada gangguan yang menempel di kemudian waktu maka pedulikan ajer ... but practise makes perfect
..

Semalam dah buat Whatapps Group dan
hari ni dah buat WeChat group ..
Sila PM untuk beri WeChat ID ... ( kekadang ada forummers yang keberatan untuk mahu memberi fon number )
Kemudian nanti akan diberi passcode ...