CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9980|Reply: 75

Aku perempuan single. Iparku parasit tua.

Assalamualaikum semua.

Bertahun aku jadi silent reader. Hari ni rasa nak luahkan. Semoga korang boleh jadikan iktibar. Aku perempuan single, umur pun dekat 31 dah. Being single bukan masalah utk aku. Itu urusan Allah.

Aku stay dgn adik & family dia sejak August 2010 (rumah sewa). Adik ipar aku ni duda, umur dah 50++. So, dia adik ipar yg tua ..masalah besar ni bermula September lepas. Plan nak beli kondo 2ndhand dan suruh ipar uruskan...sebab dia freelance broker tanah, mesti lah senang nak uruskan. Ikut perancangan, nak ajak adik, ipar & anak2 kecik diorang dok sekali kat rumah baru nanti.

Separuh urusan nampak lancar, owner mintak RM10k as deposit. Aku dah bayar deposit, lawyer, upah utk ipar ke hulu hilir & expenses yg berkaitan. S & P Agreement pon dah sign. Tapi lama2 urusan tu drag...sampai November lepas - April tahun ni takde progress dah. Aku mtk contact no. agent, mtk semua docs..proof...ipar takleh bg. Tanak sangka buruk, aku follow up rapat2 dgn dia. April tahun ni, ipar kata lost contact ngn agent tu dan Company agent bgtau, dia balik Sarawak...bini meninggal. Aku meroyan mintak refund, dapatlah RM5,314, Company bagi. Kata Company, agent just bg that amount. Bukan RM10K. Hancur hatiku.

So utk pujuk diri, aku beli keta baru. Keta lama ipar nak "beli", so aku tak trade-in. Tapi tunggu punya tunggu, lepas 2 bulan...ipar takde pulak duit..sangatlah kerugian aku rasa. Sebab kalau trade-in, value kereta lama lagi tinggi. Aku jual lah kat used car. Masa check saman...tengok2 ada 5 saman PDRM & 1 saman JPJ...semuanya kat tempat yg aku tak pernah pegi. YES, ipar buat hal ! Dia takde keta, so since 2011 asyik pinjam kat aku...dah macam harta dia...yg aku pulak...tak sampai hati nak cakap "TAK BOLEH"..yelah dok serumah kan. Aku mengamuk sakan masa tu, urusan rumah dah lah sangkut...ipar tak jadi beli kereta lama...sbb tak mampu adakan RM10K (market value RM14K)..skrg saman pulak ada dkt RM1K. Semua melibatkan ipar tua ku ! Sbb byk sangat yg related dgn ipar, parents berpendapat....duit rumah tu actually ipar yg telan. Ada jugak beberapa ustaz berpendapat yg sama. Bila aku tanya ipar, dia terkedu !

Sangatlah perit. Utk urusan rumah, dah spend RM20K++. Semua savings hangus. Plus, komitmen naik mendadak. Pdhal sebelum tu, komitmen aku just sebiji kereta Proton Saga, bill telefon, sewa rumah & allowance utk parents. Disebabkan janji2 ipar, aku tersepit. Nasi baik lah aku ada business online...utk topup gaji.

Aku decide utk move out lepas amukan berapi tu. Tak boleh pandang muka ipar. Tapi at the same time, struggling utk pastikan hubungan aku & adik tak terputus sebab she is my closest sister. Anak2 dia dah macam anak2 aku. Yg bergaduh, aku & ipar. Adik langsung tak terlibat sebab aku nampak betapa kuat adik berusaha utk improve life & nampak sangat dia rasa malu sebab hubby pergunakan aku.

So now alhamdulillah. Dah sewa rumah baru, setiap 2 hari jenguk adik & anak2 buah tanpa pandang muka ipar tua tu. Tapi bila tengok hutang2 yg naik mendadak, rasa marah membara semula. Pengajaran:

** Mcm mana baik pun, mesti skeptic sebab hati manusia kita takleh baca;
** Jangan family oriented terlajak...ha...org ambik kesempatan;
** Mcm mana besar masalah pun...aku tanak putus saudara dgn adik;
** Sedang berusaha utk redha dgn ujian Allah. Semoga Allah redha dgn aku.

Aku selalu terfikir, menjadi perempuan bujang bukan masalah...tp penyebab datangnya masalah. Org nak ambik kesempatan, senang je. Selalu berusaha bersangka baik, tapi rupanya dalam baik org mengena.

Motif citer?

kami bersimpati. tp skdr bersimpati je lah. nak tolong lebih x dpt...

entah la. sendiri serah diri untuk kena sembelih je gaya.

aku kalau dapat ipar macamtu lama dah kena

Kasian you, apa pon you dah make the first step untuk keluar dari rumah your sis..
so just teruskan apa yang you buat...
kalau ada rezeki i rasa you akan dapat beli juga rumah sendiri..

Follow Us
otai_g posted on 12-8-2014 05:56 PM
kami bersimpati. tp skdr bersimpati je lah. nak tolong lebih x dpt...

Thanks, tetiba rasa sedih pulak...nak lega kan hati..simpati dah mencukupi

Malikmalika posted on 12-8-2014 06:28 PM
aku kalau dapat ipar macamtu lama dah kena

Mula2 memang nak ambik action...tapi fikir2 kalau suruh dia bayar..bukan ada duit pun...lebih baik move on dgn hidup...

mrsLucky posted on 12-8-2014 06:39 PM
Kasian you, apa pon you dah make the first step untuk keluar dari rumah your sis..
so just teruskan ...

Yup, first step...keluar dari masalah...kemudian teruskan hidup...lepas ni kena lebih berhati2....

lazim posted on 12-8-2014 06:15 PM
entah la. sendiri serah diri untuk kena sembelih je gaya.

Macam tu lah gamaknya . Tobat tak buat lagi...

kdg2 geram kan bila dapat ipar gini...
at least TT dah buat langkah yg baik dgn keluar dari situ...
jgn benarkan dia ambik kesempatan lagi pada TT

emmaisa posted on 12-8-2014 07:15 PM
kdg2 geram kan bila dapat ipar gini...
at least TT dah buat langkah yg baik dgn keluar dari situ... ...

Memang geram sangat. Kita kesian kat dia, dia ambik kesempatan. Ada jgk manusia yg tergamak buat gini. Moving out memang pilihan terbaik. Especially utk elakkan keadaan bertambah buruk.

kesian.. lu sendiri bikin.. lu sendiri paham risiko..

Tabah jugak TT duk serumah lama2 ngan ipar parasit tua tu. Agak pyh jugaklah sbb sentiasa nak bertudung jer dlm umah. Beside, lelaki ni bukan boleh caya sgt. nasib baik dia x kenakan TT utk tujuan kejantanannya

so skang ni hang pakai honda civic ker??? mak aihh dr saga trus ke civic  

CivicHitam posted on 12-8-2014 07:00 PM
Mula2 memang nak ambik action...tapi fikir2 kalau suruh dia bayar..bukan ada duit pun...lebih baik ...

Biasanya org mcm TT ni Allah akan murahkan rezeki sbb tak menyusahkan org n tak berkira. InsyaAllah segala urusan TT dipermudahkan. amiin

Kenapa la pompuan2 bujang selalu jd mangsa kikis...x amik pengajaran ka yg duk kuaq sokabaq hari2 tu..adik beradik sendiri kalau hal duit pun kena pikir byk kali..ni kan plak ipar yg tah sapa2...

kejap2..aku xpaham..ipar ko tu means laki kepade adik ko la ek..tp pesal ko ckp ipar ko tu dude?

Kesian tt.

Btw, tt memang umur 30 ke?

Besar dugaan tt