CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tujuhlapis

18SG & 18SX.. peristiwa2 seram zaman aku belajar 90an

Tergelak2 aku baca cerita ni....Adoila hai......Hahaha.

Whoooaaa... best cerita TT, nak lagi... nak lagi...

tt...pop corn kat tangan ngan lemonade....
nak lagi

Sempoii....layannn

tujuhlapis posted on 14-8-2014 04:04 PM
janji yang dimungkiri tak lama selepas tu..

haha...siot je tt ni...tp siyes kelakau la citer ni...kalau sy la rase mayb xley nk gerak lgsg,terpaku je kat situ...kire tt ni berani la jgk

tt punya maksud "selfie" ni lain rupanya...

Follow Us
Terbaik dr ladang la cite tt..nk lg..nk lg..lawak seram..xmenahan..haha

wahhh best!!!!

lama dah tak jumpa citer2 menarik macam ko tt...

terbaik   

ala...bz ke TT..xde sambungan lg pun..kecewa aku masuk ofis pepagi dengan harapan ada story baru..huhu...

check innnn.. lagi lagi

mane TT ni...da mandi wajib blom??japgi nak solat jumaat..

salam and good morning. baru cek in untuk hari ni.. hehe.. ok jap lagi aku post peristiwa yang terjadi kat member aku masa gi kolej tun perak (KTP).

Mayat tumpang motor bersama Apek @ Peter

Kisah ni jadi in our 1st  semester.. apek ni nama Tay pe ntah.. name glamer dia Peter.. ok gak dia ni.. innocent sikit.. asal perak.. aku cakap innocent pasal ada sekali dia datang bilik aku, atas meja study aku ada majalah Hustler, dia belek2 pastu cakap.. awak jahat la.. pastu dia blah. Dia sama fakulti ngan aku tapi course lain2..

Masa 1st semester, and tinggal lagi 2 minggu nak final exam, time tu dia sibuk kutip nota dari kawan2 untuk subjek aljabar (MTK301 ke MTK302, I don’t remember), yang mana both of us amik.. dalam kesibukan mencari nota, 1 night dia mintak pinjam motor kapcai aku.. nak gi kolej KTP, nak gi supper and then group study ngan kengkawan dia situ.. aku bagi la dia pinjam, tapi aku kirim suruh beli nasi goreng.. dia gerak pas maghrib.. aku tunggu2 dia tak balik, around 11pm something start ujan.. fuucckkk.. aku lak dah lapar.. setakat makan nasi lauk ikan jaket kat dewan makan petang tadi memang tak mengenyangkan.. so thinking dia akan lik lambat aku pun tido je.. the next morning, aku gi bilik dia.. apek ni tengah tido, kunci motor aku atas meja study dia .. aku just amik and blah gi kuliah cam biasa.. at the end of the day aku lik kolej, tengok dia takde.. roommate dia kater apek ni dah lik hometown, family dtg amik.. I didn’t suspect anything..

After few days he came back, baru aku tau cite sebenar..  ok citenya (dari apa yang dia cite masa tu and olahan cite ikut stail aku)..

Apek Peter lompat dari motor..

Masa Peter gi KTP tu, pas group study dia dah bersiap nak balik tapi masa tu start ujan, so dia terpaksa tunggu ujan reda.. it was after midnight, still drizzling, pasal dah ngantuk and the next day ada kuliah, peter pikir nak redah je ujan.. after start motor, masuk 1st gear and motor mula jalan rasa ok je.. bila masuk 2nd gear, tetibe motor cam a bit heavy, sedangkan kawasan situ rata.. dah sampai ke jalan besar depan Pusat Kesihatan tu, dia rasa cam motor heavy sangat.. and pastu jalan tu curam menuruni bukit.. depan tu sebelum masuk main road, belok kanan straight and belok kiri leh sampai dah area parking motor blok malinja.. kitorang blok murni, so u have to get back at the main road, lawan arus and turn right untuk masuk kolej aku.

Semasa menuruni bukit tu, peter rasa brek cam susah nak makan, imagine kalau kite bawak penumpang kat belakang, brek memang lambat respond.. peter dah gabra, sape lak dok belakang ni.. so peter pun cube usha side mirror tengok.. dia nampak ada something dok belakang , muka hitam serta bengis, mata memandang kat side mirror same time peter was looking at it... peter was like what the fuucckk.. tried nak pecut, dah pulas abis tapi motor gerak slow je.. and suddenly something tepuk dia kat belakang.. peter tak hirau.. dah rasa cam nak menangis.. mende tu peluk lak dia kat pinggang.. peter cam nak terkencing dah.. nak baca doa of course la dia tak tau kan sbb nama pun dah peter..

Dengan sejuk pasal ujan, naik motor lak plus ada mende jadah pe ntah dok menumpang motor, peter dah menggigil to the max.. walaupun slow, akhirnya peter sampai parking motor kolej kitorang blok murni.. sekarang peter nak turun dari motor tapi tak dapat, becos that thing still peluk peter.. peter have no choice tapi tarik tangan yang memeluk pinggang dia, try nak break it up.. makin dia tarik, makin erat.. so he did what is the best thing to do.. dia try lompat dari motor.. masa nak lompat tu, mende belakang ikut lompat sekali.. cepat2 peter try toleh and tu dia.. depan peter.. makhluk hitam, shape like human, without any clothes, isi perut terkeluar, muka cengkung tapi bengis.. looking at him..

Peter try nak lari.. but he can’t move his legs.. makhluk tu bergerak ke arah peter.. standing beside motor tu, peter just grab rantai lam bakul motor aku.. rantai yang aku guna untuk kunci tayar motor.. peter try libas makhluk tu ngan rantai .. kena.. makhluk tu meraung and try to grab him.. peter pe lagi, menjerit sekuat ati ‘kah ni nauuu %$&^$&^()!!!.. but I guess nobody heard him.. Peter meronta2 dari dakapan makhluk or should we say mayat.. and masa ni dia nampak dari idung and mulut mayat tu kuar things like cacing tanah.. peter yang dah ngeri plus loya tengok cacing kuar dari mayat tu, jadi lemah and fikir what the heck, wat je la apa ko nak .. and passed off.. bila dia sedar balik, ujan dah berenti, dia terbaring kat sebelah motor, rantai masih di tangan.. makhluk tu dah takde.. tapi badan peter penuh ngan tanah lumpur.. he just get up, pegi ke bilik air ground floor, wash up and went back to his room kat 3rd floor. Dan tido.. the next morning he called his family and went back to hometown.. member demam few days, and dibawa gi jumpa few bomohs.. ada bomoh kater tu mayat pekerja mati masa wat bangunan KTP.. ada kater tu mayat mangsa kemalangan .. and so on.. tau la kan bomoh, 50% cite memang karut.

After peristiwa tu, peter jarang lik kolej and preferred to stay outside menyewa kat desa serdang.. well, I don’t blame him.

Rate

1

kentel posted on 15-8-2014 10:01 AM
mane TT ni...da mandi wajib blom??japgi nak solat jumaat..

dah mandi wajib dah pagi tadi pas bersama isteri masa subuh..

best cite TT ... waiting for the next story ..

lawak la...

best citer ko tt, sila sambung citer pas jumaat kang. asben aku bdk ktp, tapi x penah citer antu upm pn kt aku.