CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

[Tempatan] Dun Selangor dijangka Bubar 25 Ogos

BN pegang Selangor pun tak pelah....rasuah pun rasuah lahh....at least segala mala janji2 pd rakyat Selangor BN x bleh tarik balik...drg still kene jd parti kebajikan gak....atau maybe BN boleh bagi lebih lagi pd Selangorian....padan muka hang Nuart oi...hang balik kampung pi nangis celah tiak binik hang jer laa....

d'zeck posted on 15-8-2014 10:03 AM
kalo nak ambil tema sempena
suasana raya lagi ni,
kita namakan FILEM di selangor ni

Aku harap bang mat khalid akan terinspirasi dgn satira ini....

I pun malas undi klu jijah atau azmin mb , lain lah cam nek fidah calon pr i pegi undi

BUzz rasa baik saja bubar DUN, dan buat pilihanraya negeri selangor....

terlalu banyak campur tangan....

drivethru posted on 15-8-2014 09:10 AM
Insyaallah...

Rakyat selangor kena bersatu dan sedar. Sekarang ni mmg dh terang2 ape agenda nua ...

exactly!!

melia_star posted on 15-8-2014 11:00 AM
BN pegang Selangor pun tak pelah....rasuah pun rasuah lahh....at least segala mala janji2 pd rakyat  ...

sekrg blh nampak dan nilai sendiri.. yg mana lebih berkebajikan kpd rakyat sebenarnya? BN atau PR ketika memerintah selangor? yg aku nampak, PR lebih utamakan parti drp kepentingan rakyat. so di mana kebajikannya selain air percuma (yg x semua golongan yg layak dapat menikmatinya pun sebenarnya).

Follow Us
highcastle posted on 15-8-2014 09:23 AM
W'pun aku sokong kuat PAS dar PKR, tapi aku akui PAS memang lembik & terlalu berlembut. Sikap sang ...

aku harap sgt PAS bertegas dlm kemelut kali ini. lembik2 lama2 boleh jadi buburrrrrrrrrrrrrrr

Bubar DUN je.. PR mungkin boleh menang lagi tp rasanya majoriti menguncup. Rebut kerusi antara dia org akan berlaku. TSKI boleh jadi calon bebas kat suatu kawasan yg agak natural. Mungkin boleh menang, cuma takde can la nak jd MB. Atau pun tak payah bertanding, concentrate utk saman PKR.

BN/Umno kalau dgn calon sblmnya agak hampeh la. Peluang ada tp masih tipis. Kena nyatakan sedari awal siapa yg jadi MB. Bukan Noh mau pun satim. Dr noh udang, baik Noh Hujan. Slogan BN mungkin boleh letak "Selangor untuk Orang Selangor" tambah pulak janji manis bergula dan bermadu spt sblmnya. Plg penting, krisis air settle sepenuhnya.

Ini balasan Allah kepada Anwar...membohong...khianat...pentingkan diri sendii...sekarang semua memakan diri sendiri...

d'zeck posted on 15-8-2014 08:11 AM
soal bubar tak ada masalah sangat

soal kos nak tampung pilihanraya semula

Dari segi kos tu memang membazir la..kes kajang pun sama..tapi anwat perduli apa..bukan duit dia pun..janji niat jahat dia tercapai..

Kita lah jgn jd bodoh lagi..ni time lah kita tamatkan karier politik anwat tu.

Rasulullah saw pernah bersabda, "Tiadalah seorang hamba yang dipertugaskan Allah menjaga (memimpin) rakyat, maka Allah akan menahannya dari memasuki Syurga, bila dia mati dalam keadaan menipu rakyatnya".

P/S: kalau dah Tuhan tunjukkan pemimpin tu menipu tapi rakyat masih pilih.....sendiri jawab la....

Harap tragedi pembangkang sifar berulang kembali.

d'zeck posted on 15-8-2014 08:46 AM
aku percaya dalam
setiap 10 orang di selangor yang
layak mengundi,

oopss silap tu Dsex, setiap 10 0rang kat Selangor yang layak mengundi, hanya 1 orang jer yang berpikiran begitu.
Wa kalu PAS, no hal punya
Mungkin semua tempat PAS, PAS masih lagi dapat kekalkan, tapi PKR mungkin akan kalah teruklah

Aku hrp kalau bubar dun, nek jijah akan kalah di kajang dan secara automatiknya tak boleh jadi calon MB. Tu aje dah memadai

klu dun bubar...pls la keluar mengundi. kita ajar pr cukup2.

dulu aku penyokong pr...la ni aku nk tukar ke bn. klu pas keluar pr..aku undi pas. yg penting bukan pkr dan dap. aku nyampes dgn laki bini anak beranak tu

cenkudu posted on 15-8-2014 10:15 AM
klu bubar DUN adakah BN nk TSKI ni calon MB if menang? rasa baik x payah

Khalid msk umno..tengok org pelabohan klang undi dia tak.

Nilah akibatnya bila orang yang bukan anak jati selangor bertanding di negeri selangor...

xde personal touch, semua tau nak perabih/pelingkup ajer....

aku sokong bubar dun....memang kali ni akan ku ajar PR...cilakak betul...

sanggup aku balik dari penang semata mata nak ngundi...

jari10 posted on 15-8-2014 11:13 AM
sekrg blh nampak dan nilai sendiri.. yg mana lebih berkebajikan kpd rakyat sebenarnya? BN atau PR  ...

kne paham....rakyat selangor majoriti pilih PR sbb nk ajar parti rasuah BN....setiap negeri yg PR menang ada isunya sendiri...PR skrg bawah Khalid dah okey dgn kebajikan2 yg drg sediakn tp aku admit mmg ada kelemahan sana sini lah....tp still mmg ada bantuan2 pd rakyat Selangor....malas nk citer pasal tu kt sini....x relevan...kalu ko rakyat Selangor yg prihatin dan bukan macai BN yg busuk hati ko akan nmpk kebajikan2 yg PR buat....cuma Khalid spt yg org kenal jenis kedekut taik idung masin.....tu pasal susah Adun2 nk mtk peruntukan lebih utk bantuan rakyat.....Khalid mmg tapis kaw2 punyer takut Adun songlap mana2....tp tulah di situ jd punca segala mala petaka skrg ni.....Khalid sudah x mau ikut ckp itu boss besar....bab ni aku setuju dgn Khalid....tp tulah, tunggu je lah bahana yg bakal menjelma....sorry, aku x leh terima kalu nk kata BN parti kebajikan....BN start berkebajikan sgt ni pun sbb PR dah dpt sokongan majoriti rakyat....kalu PR gemalai mcm dulu2, BN still masih sama jadi parti songlap duit rakyat secara berjemaah tanpa segan silu punn.....

semalam dekat ntv7 ada mustafa , jawab call.jawatan dia setiausaha spender pas ek? sorry akak tak vote pas sebab dia dan mat sabu. dua2 pelingkup je.

kalau betul tak berzina mohon buat media conference bukan senyap2 daripada politik tapi masih pegang jawatan parti.

pasangan zina dia staf akak kenal orang cheras dekat semenyih.

melia_star posted on 15-8-2014 11:00 AM
BN pegang Selangor pun tak pelah....rasuah pun rasuah lahh....at least segala mala janji2 pd rakyat  ...

Uieh..marah tul ni..nti anwat janji Mani's my semua pree..undi gak pr..tak serik2 gak kena kencing.