CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahrizal2009

Misteri Jalan Bukit Fraser Antara Kuala Kubu Baharu - Raub

memang kental betul hati ko. kalau naik keta pun dah menyeramkan. ini pulak moto. conlusion, jgn lalu jalan2 gelap tu memalam buta. heheh selain dari bakal jumpa benda2 menyeramkan, kot la tetiba keta or moto rosak ke kan. huhuhu jalan dari KKB ke Genting tu pun boleh tahan jugak. tp yg TT lalu nak ke raub ni mmg horror. siang pun menakutkan. aku pun kalau nak balik Pahang dari Utara, akan pastikan aku lalu jalan bengkang bengkok KKB-Genting tu before kul 7 mlm. sebab jalan tu bahaya especially hujan.

best jgak experience ko nie..
aku slalu jgak dlu2 nek cameron or fraser hill
ada bnda ikut tp aku jenis bwt xtw jer along the road
bila da smpi, baru la kecoh sndri..hihihi

scary nya....malam2 memang scary pun kan jalan nya..jalan dia lg scary dr genting kot

cantik moto ...

Penah naik frasers hill dr kkb tu... udah rasa tobat tknak naik dh
Tu naik dgn kete tu...klu naik motor cam tt tak tau le nk cakap pe..
Pape pun utk tt sy bg 10 bntang..

aku terpikat dengan moto ko tuuuu TT

Follow Us
menyeramkan citer ko...
nak2 time gelap gelita melalui jalan hutan...
beraninya ko..

yg suara ppuan dok bercakap tu pun seram gak....
boleh pulak suara tu ikut sampai umah mmber ko..
sungguh menyeramkan...

Seramnya tt...
Berani betul tunggang motor malam-malam macam tu.
Cik pon yang ikut balik tu masih kat kawasan rumah member ke?

amalkan juga baca  bismillahirrohmanirrohim 21x....ke mana saja kalian pergi.

part plg menyeramkan bila ko terpaksa buat pilihan masa berhadapan pokok buluh tumbang tgh jalan..
pilihan yg ko ada cuma 2, patah balik or teruskan. kalau patah balik ibarat ko buang masa perjalanan je & ko terpaksa berhadapan kucing/hantu td. pilihan kedua teruskan perjalanan tp ko kena alihkan pokok buluh tu.. peh aku dpt bayangkan situasi masa ko nk turun moto alihkan pokok buluh tu! worst moto ko mati & ko terpaksa cr moto ko dlm kegelapan! pehh bc cerita ko je dh buat aku meremang bulu tengkuk!

pernah lalu jalan kkb-fraser-raub neh dgn ayah beberapa kali.
sumpah x berani nk drive sendiri lalu jalan neh pergi raub. sanggupla pusing jauh2 guna highway gombak-karak kalau nak pergi raub ( jalan kkb-genting-karak tu pun x berani nak guna)
seriously  jalan kkb-fraser-raub sgt sempit & berpusing-pusing. suram jer.dahla kiri  lepastu kanan gaung. mmg senang je nk accident kalau x cekap bawa kenderaan Last edited by twinkystar on 18-8-2014 07:49 PM

kat lombong tu afalah Ampang Pecah ...
aku kena baling ngan kayu kat kawasan tu di waktu Maghrib ...

fari kkb ke frasers hill ... bawa motor cecah lutut kiri kanan ...
malam berkabus ...

kat atas frasers hill dah sampai daerah Raub ada masjid ... boleh bermalam di situ ... sebahagian pembinaannya melibatkan diri aku ...

jalan nak naik fraser hill mmg sunyi. dulu pegi naik ikut bentong. time naik tu kete aku je yg ada. xda selisih dengan mana2 kete mahupun konvoi dengan kete2 lain. jalan sempit kanan ganung banyk pokok buluh. kalau tergolek tunggu org asli jumpa je. tu pun kalau jumpa. mmg tak meriah langsung kalau nak dibandingkan naik ke cameron ataupun genting. tapi aku suka pegi fraser hill sebab tak sesak dengan umat manusia.

Ampang pecah yg Ada tasik dlm pagar jln sampai rasa...tgh bawak keta boleh pulak lampu keta padam tak idup... Alih2 bawak keta dgn lampu hazard on...lepas shell rawang lampu idup balik....

lepas Pekan kkb Tu...tu bukan tasik...tu empangan kkb.
Chilling pernah keluar Dr tapak kem pukul 830mlm. Pergi ke parking Dan keluar balik kl...mmg gelap..apatah lg jln ke fraser

TT, rumah kawan kau yang kat raub tu jenis taman perumahan ke? yakni ada jiran2 atau rumah dia je yang ada sebijik kat tengah2 ladang kelapa sawit tu?

Da lama thread ni wujud br skrg aku baca. Aku br je riding fraser 2mggu lps gitu ngan 4 biji moto termsk aku. On da spot pegi xde plan trus pegi pukul 4ptg gitu. Gerak balik kl pukul 8mlm. Perghh mmg gelap wei. Gelap segelap2nya sepanjg jln dr puncak smpi ke kuala kubu baru dgn jln bengkang bengkok. Aku lead dpn skali br start tayar golek aku bg signal rider blkg aku jln dulu. Padahal seram gile psl dok dpn skali rasa seolah2 aku jln sorg2.
Spnjg jln aku baca surah2 apa yg ingat. So far xde apa yg ganjil selain menyeramkan. Tgk jam pun pukul 9mlm. Nasib x lalu tokong besar. Cuma member aku yg lead dpn kata nmpk ular itam besar nak lintas jln tp aku x nmpk. Mmg rasa lama dr atas smpi ke bwh. Aku dpt rasa apa tt rasa sbb aku da lalu tmpt tu waktu mlm. Smpi raub kununnya nak challange lg blk ikut jln sgi tua aka jln lama rawang - batu cave yg feymes kisah antu pocong. Jln gelap juga sedap lyn corner. Tp x jmpa antu hehe..
Klu aku baca ksh tt ni sblm riding sana confom aku x waktu lewat mlm haha

hati2 TT...
kawan makcik saya pernah snap gambar anak harimau 2 ekor tepi jalan...
jalan between GAP & Bukit fraser...

oohhhh lupa... satu lagi..
jaga2 dengan monyet yang menunggu "pelancong" tepi jalan KKB-Fraser Hill

dulu monyet2 tak banyak sgt, lately monyet ni dah pandai tunggu tepi jalan sebab orang ramai suka berhenti bagi makan... agak liar...

pernah saya tengah ride motor dr KKB ke frasers hill, monyet2 yang duduk atas penghadang jalan cuba melompat ke motor saya yang tengah slow... huhuhu

Dulu between jalan KKB-Bukit Fraser ada "Kem Tentera" bawah satu selekoh dekat gaung... tak ada signboard official but selalu nampak kenderaan tentera keluar masuk... tapi selepas Kem Komando KKB dipindahkan, dah tak nampak "aktiviti" kat sana... WallahuAlam

Jalan ni banyak juga meragut nyawa..  pernah seorang editor majalah motor berkuasa tinggi maut semasa test ride.. dulu pun pernah ada saudara jauh meninggal eksiden dekat "Jambatan Combat" dari KKB ke Frasers Hill

Satu lagi, just nk info... orang asli kat jalan KKB tu khabarnya semua jutawan sebab tanah mereka diambil untuk pembangunan empangan selangor tu... disediakan rumah lagi... tapi biasalah, orang asli ni susah nak terima pembangunan.. ada rumah tapi still duduk kat hutan dalam.. and jangan terkejut kalau nampak orang asli sana angkut petai guna Kawasaki Ninja 250cc .. huhu