CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahrizal2009

Misteri Jalan Bukit Fraser Antara Kuala Kubu Baharu - Raub

Lu mmg kental bro......respect.

giler berani ko ni..!
takde sambungan cerita baru lagi ker... ???

katana83 posted on 19-8-2014 07:42 AM
oohhhh lupa... satu lagi..
jaga2 dengan monyet yang menunggu "pelancong" tepi jalan KKB-Fraser Hil ...

hari tu, aku pnh tersesat (waktu malam)
aku nak gi SMK KKB (ada hari raya gathering)
tup2 aku terlepas ke kem askar tu....
sb malam aku tak nampak
jadi aku patah balik, ikut arah pekan

aku pun ade pengalaman lalu jalan bukit fraser ni with my fren.. time tu nak balik ke KL dr kota bharu, kita org attend wedding member lab kt kota bharu.. bertolak dlm pkul 9.30 malam.. one of my fren suggest lalu bukit fraser sbb umah dia kat kuala kubu baharu, so kita org setuju (masing2 x tau keadaan jalan tu, just dgr2 dr org cakap lalu ikut situ cepat smpai)

kita org smpai kt persimpangan raub-bukit fraser around 2am, time tu keadaan mmg sunyi sepi, my fren bwk kete agak laju, tiba2 ade anjing hitam melintas, my fren break mengejut, aku n kwn2 yg kt blkg mmg melompat ke depan lah..

jalan nak naik ke bukit tu mmg horror abis, mcm yg TT cakap sempit, gelap, bengkang bengkok n my fren pun nyaris terbabas masuk gaung sbb lencongan dia sgt lah tajam.. same with TT, mmg x leh bwk laju sbb jalan licin.. keadaan mmg sgt menakutkan dgn bunyi cengkerik, ranting2 jatuh, angin berdesir.. sepanjang perjalanan naik ke bukit fraser, hanya 2 kereta je yg kita org selisih (kereta tu jalan bersama, bukan asing2)

baru suku perjalanan dalam kul 2.35am, one of my fren yg duduk kt seat penumpang ckp kepala die pening n rasa nak muntah, kita org terpaksa berhenti tepi jalan sbb my fren muntah, aku rs mcm nak menangis tgk keadaan sekeliling, bunyi binatang-binatang tgh mengeroh kuat gile.. kita org baca ayat kursi tak berhenti, jantung mcm nk terkeluar pun ade

3 kali ktorg terpaksa berhenti tepi jalan, n tiba2 my fren tu sesak nafas plok, aku dgn kwn2 yg lain dah kelam kabut, dh lah dlm hutan, line hp pun xde, nak mtk tlg kt sape kalo jd ape2 kt kami, lg skali rs mcm nk nangis.. kwn i yg drive cakap kte berserah kt Allah, slow2 jalan turun, lebih kurang 1 jam baru lah nmpk simpang ke kuala kubu baharu, mmg lega abis n rasa mcm nak sujud syukur pun ade.. Alhamdulillah xde ape2 penampakan yg pelik2 just ble lalu kt tokong tu, rs seram semacam sbb tokong tu sgt lah gelap n mcm terbiar.. n kita org selamat smpai ke rumah masing.. my fren yg drive ckp die menyesal lalu jalan tu..

kalo bagi rm10000 pun aku xnak dh lalu jalan tu, bukan sbb takut tp membahayakan keadaan diri sendiri

uihhh... beraninye ko siap raba seat belakang... buatnye ko teraba badan kak ponti naya je...

ensem moto lu bro

Follow Us
dapat aku bayangkan bawak moto dlm gelap gelita tambah plak hujan lagi... memang kena bukak visor kalau tak memang kelam tak nampak apa... pengalaman aku, walaupun konvoi ramai2 dari N9 ke Pahang ikut muadzam.. time kat felda2 tu la gelap gelita.. aku plak tak tau jalan main ikut je motor depan.. tp motor depan kemain laju konon terer.. tau2 ada selekoh kami kat blkg nampak debu2 berterbangan... rupanya motor depan dah tibai signboard selekoh ke kiri < yg besar tu... hahah..

memang gerun sebab tak nampak apa.. cuma tempat aku lalu tu hutan2 sawit... dan jalan tak la macam ular kena katok fraser hill... cuma yg kelakar, dah masuk area pahang tu aku follow belakang sebab tak tau jalan.. semua budak2 bukak visor.. jalan kampung tu plak byk bela lembu. kat jalan tu penuh taik lembu so sapa follow belakang memang kena tempias taik tu la.. aku adalah antara mangsa.. hahah... sebijik mcm scene wild hogs langgar binatang tu.. puiii

lorr...kalau dah kat raub,lalu ikut sg koyan-cameron dekat dah nk balik kedah...
kalu balik siang bes pe jalan tu..haha..view gunung-lembah die cantik..

bole jumpa org asli some more..

jalan situ mmg horror sikit tapi nasib baik la sepanjang lalu kat situ xde pape kacau..huhu....
tapi poneng betol!bengkang bengkok....nak2 kalo kat depan lori durian or getah..humak aih...
btw, lu memang kental bro..!

bila TT cerita pasal jalan ni, aku teringat la arwah abah aku dan adik aku dari Ipoh nak balik raub. depa ikut jalan ni lah. my abah jenis hati kering gak dan suka jalan malam. adik aku cerita, masa kat area tokong tu, my abah terbabas dan dada dia terhentak pada handle motor. sesak gak la adik aku masa tu. dah la malam, dia tak reti bawak motor dan tatau nak buat apa melainkan menangis.

alhamdulillah, abah kuat kan semangat dan bawak motor sampai la ke raub. adik aku cuma ckp, memang seram lah sepanjang perjalanan tu. tapi yang bestnya dia dpt spend quality time dgn arwah.

perghh...dahsyat la TT... naik moto je?

naseb baek cik pon x tumpang. kang free2 kena raba hahahahah. menangis cik pon!

iznanaziz posted on 19-8-2014 11:41 AM
hari tu, aku pnh tersesat (waktu malam)
aku nak gi SMK KKB (ada hari raya gathering)
tup2 aku te ...

sorry off topic.. x smkkkb ek? batch bl

tabik la bro..bravo..

seram seh baca cite lu, bro..
lagi2 pulak , aku leh imagine cite ko tu sebab 3 bulan lepas kitorang memang ada lalu jalan tu waktu balik dari fraser hill...memang jalan kecik..masa tu terpikir gak kalau lalu malam cemana la agaknya sbb memang merbahaya dan scary merry..

pastu cite ko nampak cik ponti gayut atas pokok tu pun exactly sama dengan yg encik aku penah nampak dan ceritakan kt aku..

syukurlah tak ada apa2 berlaku kt ko sepanjang perjalanan tu..

tobat takmo lalu jalan ni dahhhhh
cukup la sekali lalu masa nak pegi kelantan dulu ikut jalan nih
siang2 pun seram

acuz posted on 21-8-2014 12:02 PM
sorry off topic.. x smkkkb ek? batch bl

batch 82-86

TT motor cbr150..hahahah..aku pon ada post gak lalu jalan seram tapi kat jalan gombak lama la..hahah nak main corner memang terbaik tapi malam la sebab takde lori2 besar

tt lalu jalan KKB tu hari ape? btw tasik besar yg kat KKB tu ialah empangan. lepas lalu empangan tu kan mcm hutan kan..situ lah Sungai Chiling...kalau tt lalu last weekend,nape tak benti singgah..sy ade je tgh camping..tak tido pun smpai subuh.. kita tak kenal takpe,asalkan sesama manusia..jgn antuuu sudaaa

ceempaka posted on 21-8-2014 05:31 PM
tt lalu jalan KKB tu hari ape? btw tasik besar yg kat KKB tu ialah empangan. lepas lalu empangan tu  ...

lalu hari ahad kalau tak silap, ludah dah..hihihi..cik cempaka buat apa situ? tak seram ke?

memohon maaf kepada semua kerana tak sempat reply sini, atas kesibukan yg dilanda pada diri..

itu lah, pengalaman yg seram seakan tidak berakhir yg dialami oleh diri aku...sampai tahap aku memikirkan, andai aku pengsan kat sini, bagus jugak..boleh bangun dah tengok siang..hihih..tp pk2 blk takut bangun ada di alam lain je.. hahahaha...

mmg part paling tak tahan seram semasa nak ubah pokok buluh tu la, dah la berat bukan main pokok tu, lps tu enjin motor plak mati dgn sendiri (tak pk hantu yg matikan pn, sbb kawasan tu sejuk dgn hujan lg, mgkin enjin sejuk..)

bayangkan la, masa nak ubah pokok tu, dok rasa seakan benda yg dari belakang tu datang dekat je dgn aku, mana dgn touchlight pun takdak, dok raba2 je nak pegi kat motor..hahaha

buat raba2 teraba benda lain sudah, lgi 1 takut binatang buas, terpikir dgn org asli, mana tau kot ada yg jadi kanibal..tak pasal2 aku jadi makakan sebulan dorang..

ini kali pertama dan terakhir aku lalu situ..sanggup aku lalu karak jalan lama lgi dri lalu situ(waktu siang la.. )

alhamdulillah, sekarang tk ada sebarang ganguan setelah balik kedah...

btw, rumah kawan aku tu kat raub, dalam ladang kelapa sawit, hanya rumah dia sebuah je yg ada situ..tpi rumah dia bukan dalam2 sangat, cuma dekat dgn jalan raya..jalan raya situ pun jarang org lalu...