CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

David Copperfield : Ahli Silap Mata ataupun Ahli Sihir ?

cmf_BeachBoys replied at 21-9-2017 09:28 PM
Boleh la tengok ahli silap mata tu guna trick atau jin.

Sebelum tu kita pagar dulu kawasan acara  ...

Ni kisah awal kegemilangan David Coperfield pada penghujung 90an..memang femes giler mamat sorang ni.. ramai yang minat ler..masa tu dia muda dan sikit hensem lah. Time tu iols keja dalam hotel industry..so ada ler some stories celah bedah yang sikit pelik.. geng satu dept iols semua dari room service hotel yang David Copperfiled selalu check-in bila buat show, ada kisah pelik sikit.. maksudnya ada ler mamat ni membela jin@iblis untuk kolaborasi magic show tu. Kalo makan malam mesti ada hantar sekor ayam on room service order. Dia pernah mencabar orang Malaysia nak hilangkan KLCC time.. but then masa satu show kat hotel tu.. ada sorang hamba Allah sudah test magic power dia..dok bawak surah yasin atau baca surah Qursi masa tengah buat show tu.. ilmu sihir magic David Copperfield tu terkunci ala kena pasung gitu ya.. sejak tu ler..dia tak berani nak cakap besar nak hilangakn bangunan kat Tanah Malaya ni ok.. walahuallam..

siape_aku replied at 21-9-2017 04:41 PM
David Blaine rasenye die macam more to challenge physical ability a.k.a mencabar kuasa tuhan...... ...

Tak sangka ada juga orang kenal SA Bakar
Aku ingat lagi time David Copperfield datang buat show kat KL, mak aku dapat 2 tiket. Dia bawa abang aku pergi instead of aku.
Mak aku cakap aku kecik lagi time tu rugi je bawa aku, kecewa juga la. Tapi hati aku terubat sebab lepas tu SA Bakar datang buat magic show kat sekolah aku Tak dapat tengok DC, SA Bakar pun oklah.

siape_aku replied at 21-9-2017 08:44 AM
ilmu2 org indon mmg ade dek.... nak terbang...nak jatuhkan buah kelapa....berjalan tak basah dalam ...

Diakui oleh ex maid saya. Diorang memang akui Indonesian banyak pakai dan apatah lagi kalau datang ke Malaysia. Kiranya mcm self protection lah. Tapi diorang never never ever mengaku diorang sendiri pakai

siape_aku replied at 21-9-2017 08:46 AM
biase yg gune kotak2 ni yg pembantu die badan fleksibel...ade space antar aruang2 kotak tu...silap ...

Betul tu.. Saya pun pernah tengok magician revealed trick diorang. But I guess yg accident tu, empunya kepala tak sempat lipat badan dia masuk cubic dia kemas2 lagi. Sebab dia ada cuba communicate menggunakan hand gesture tapi magician ignore. Tangan pembantu tu terkapai kapai dalam lubang kotak tu. Maybe diorang anggap its part of lakonan diorang kan. Walhal..

anakencana replied at 25-9-2017 10:57 AM
Ni kisah awal kegemilangan David Coperfield pada penghujung 90an..memang femes giler mamat sorang  ...

Memang ada dalam menu ke ayam seekor untuk dipesan oleh tetamu? Ada baca awal awal thread tu telur pun dia order sekali, benarkah? N sepanjang2 floor staff hotel tak dibenarkan masuk selama dia kat situ. So how's staff hantar ayam ke bilik.. Sorry banyak tanya. Interested nak tahu