CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

JAIS Puas Hati Dengan Bukti Dokumen Nikah Datuk Ramli MS-Alyah #pg37

wana89 posted on 30-8-2014 05:53 PM
DATUK Ramli MS memecut laju kenderaannya, sebelum berhenti betul-betul di hadapan kediaman baharunya ...

Huaaa bapak i lg muda dr ramli ms oh myyy motip nak tulis cmni haha

Whatever pun suka je alyah dgn ramli ms. Mmg sepadan je dedua. Agree dgn statement dia tak bhutang dgn sapa2 pun psl status dia.

setankuning posted on 30-8-2014 10:40 AM
nampak nau ko ni lahir tahun 90an

(gigih iols online waktu2 subuh merdeka)

uols lupa part last emel tu tulis kononnya ct berdengki dgn samihah yg baru nak naik time tu... years after that, rms baik plak dgn samihah..after kes surat layang tu hubungan rabat ct dgn samihah terus jd suam2 hai hai bye bye je mcm skrg. dgn rms, sampai la xleh kongsi orkestra yg sama walaupun perform dlm 1 event.

9adrenalin posted on 30-8-2014 01:16 AM
Maaf ye kalau salah fakta... Alyah ni dah takde bapa kan? aka anak yatim....so sebab tu berani kawen ...

seingat iols beberapa tahun lepas adik lelaki alyah ditangkap merompak or kes dadah or something. ada keluar paper

tri-max posted on 30-8-2014 09:21 AM
Abg Ramli ni aku tgk mmg ada aura mcm artis hollywood
lagi berumur lagi HOT
penampilan kemas, atti ...

betul tu...mengingatkan iols terhadap paul newman dan clint eastwood gituh

Abang ramli ms memang ada karisma.......macam datuk K yg macho berkumis.

setankuning posted on 30-8-2014 08:53 PM
padan muka wartawan takkan dijemput masa mejelis bulan 9 nanti
tu laa kepochi sangat

tu la..lawak pulak tetiba nak gi ambik baldi tu..haha..
wartawan pun rasain loh..x dapat buat liputan majlis tu nanti..tapi rasanya xde wartawan yg berani hencap RMS sebab x jemput dorang..

sy suka personaliti RMS,protective.. nampak cold tapi rasanya dia ni sgt loving kpda insan yg dia sayang...untung alyah..

Follow Us
cmf_blanco posted on 31-8-2014 06:31 AM
tu la..lawak pulak tetiba nak gi ambik baldi tu..haha..
wartawan pun rasain loh..x dapat buat lip ...

alyah pun dah bagi hint mintak sabar..tp press xsabo..kepochi sgt..tunggu la..

ni ambil dr page 1..

"Saya tak pernah secara spesifik cakap akan umumkan
semua ini selepas raya. Ia boleh jadi hujung tahun atau
awal tahun," katanya.

sepitsiput posted on 31-8-2014 05:01 AM
(gigih iols online waktu2 subuh merdeka)

uols lupa part last emel tu tulis kononnya ct berdengk ...

keji ok perangai macam budak2 bergaduh xleh share orkesttra etc.

putehkundor posted on 31-8-2014 06:22 AM

Nak jugak sebut abang k dia makteh ni

dah terbongkar mcm neh.. barulah nak buat mejelis..sama mcm awie dolo..

tp jgn endup mcm tuh dah la.. x seswei ngn pak romli yg kertu neh..

Ramli MS ni ada IQ, spontan je dia jawab media tetapi kata-katanya memang menyengat. Sebenarnya, di luar dia ini disukai orang cuma dengan media je dia ni agak licik mempermainkan media dengan jawapan yang membuatkan orang otak SPM terkedu dan tak faham

wana89 posted on 30-8-2014 05:57 PM
pak romli kata dia nak buat majlis tapi tunggu rumah siap kekdahnya..
baca kat kosmo..
...

kalu kahwin lepas rumah siap lagi aman-aman adja konsepnya

Nak tanya sikit, baby nama aqil tu sape?

NHolmes posted on 31-8-2014 09:32 AM
Nak tanya sikit, baby nama aqil tu sape?

aqil lah                           

Dan2 la keluar segala cite nak kaverline... Kalau x kene serbu ...ada ke majlis bulan 9.. Nak tggu rumah siap... Pacik kincing kuat

kakikuDibibirmu posted on 31-8-2014 09:33 AM
aqil lah

KakikuDibibirmu juga nanti kang haha
Selalu dgn alyah anak angkat dia ke yg tu? Or anak buah?

putehkundor posted on 31-8-2014 06:22 AM

cuba kikis kumis tu. kaver bibir senget.

kakikuDibibirmu posted on 31-8-2014 09:03 AM
kalu kahwin lepas rumah siap lagi aman-aman adja konsepnya

mana tahu ramli ms dah xboleh tahan ker???
yelah..kertu2 pun..tetop ada nafsu..
so, nak aman..kahwin je la..

skymania posted on 31-8-2014 07:33 AM
dah terbongkar mcm neh.. barulah nak buat mejelis..sama mcm awie dolo..

tp jgn endup mcm tuh ...

tapi sekai..kenyataan alyah dan ramli memang konsisten..alyah memang ada hint nak beritahu cuma dalam plan jah..xnak orang tau dia kahwin.. seperti ditempek @maxim pada 1st page..

KUALA LUMPUR: Teka teki mengenai status sebenar penyanyi Alyah yang kononnya sudah bergelar isteri kepada konduktor muzik terkenal, Datuk Ramli MS terus menjadi tanda tanya. Malah yang terus-terusan menjadi sasaran media ialah Alyah sendiri sedangkan Ramli seperti biasa tetap mendiamkan diri.

"Saya tak pernah secara spesifik cakap akan umumkan semua ini selepas raya. Ia boleh jadi hujung tahun atau awal tahun," katanya.

Ditanya apakah beliau tertekan kerana empunya diri saja yang asyik bertalu-talu diajukan persoalan ini sedangkan Ramli terus mengunci mulut penyanyi lagu Kisah Hati dan Tak Mungkin Kerna Sayang itu tidak menafikan sesekali terbit rasa tertekan.

"Yang difokus selalunya pada pihak saya dan orang tak berani tanya pihak lagi satu. Nampak macam saya yang terhegeh-hegeh pula. Di mana saya nak letak maruah saya sebagai seorang wanita. Saya agak tergugat dengan hal ini. Cuma saya tak pernah putus memanjangkan doa supaya isu tergantung ini akan berakhir dengan penjelasan nyata. Ia jadi susah apabila satu pihak lagi okay dan satu lagi sebaliknya. Jadi di pihak saya, nak cakap pun susah.

"Jadi apa yang selalu keluar di media sosial mahupun cetak, atau yang sering dikomen orang tempiasnya tetap pada saya. Ada yang cakap kenapa perlu berkawan dengan dia, tapi tak berani nak mengaku. Bayangkan apa yang saya tanggung dan lalui ini. Dalam hati sering tertanya-tanya, dugaan apakah ini? Saya sendiri pernah terdetik, susahnya nak cari kebahagiaan sebagai seorang wanita.

"Bukan tiada yang memberi sokongan, tapi saya memohon pengertian daripada kawan, peminat dan rakan media juga orang di luar sana. Kalau dapat ditunjukkan semua ini seperti semudah melafaz A, B, C... memang senang hidup. Tapi saya tak mampu berbuat demikian dan hanya tabah melaluinya. Saat ini sokongan daripada mereka yang memahami amat dihargai," katanya.

Bagi Alyah, beliau di pihak perempuan tidak boleh berbuat apa-apa selagi pihak lagi satu tidak mengambil langkah. Malah ketika ini, tiada lelaki lain yang dikaitkan dengan beliau. Hanya Ramli saja yang sering dikaitkan dengannya.

"Kalau saya lelaki barangkali senang untuk memutuskan itu dan ini. Hakikatnya saya hanya seorang wanita. Tapi itu tak bererti saya menyalahkan takdir dilahirkan sebagai wanita. Saya memang tiada pilihan lain selain terus berdiam diri. Saya perlu jaga maruah keluarga. Saya sudah lali dengan semua ini. Saya telan apa saja orang kata," katanya.

Alyah sebelum ini pernah berkata beliau tidak kisah dengan apa saja tanggapan khalayak mengenai hal yang menyelubungi hidupnya itu.
"Terpulang jika ada yang anggap saya sudah kahwin. Selama ini pun, saya tidak pernah mengaku atau menafikan persoalan yang sentiasa berlegar dalam fikiran ramai.

Ramai yang mengharapkan jawapan pasti, tetapi itu tidak bermakna saya cuba lari daripada kenyataan hidup.

"Saya memilih untuk berdiam diri kerana tidak mahu nanti pada kemudian hari ia jadi bertambah buruk. Selama saya memulakan kerjaya, sudah terlalu banyak perkara buruk yang dilalui. Saya mengambil masa yang lama untuk menyerlah dan berada pada kedudukan sekarang. Jadi, banyak benda yang saya belajar sekali gus berusaha untuk tidak mengulangi kesilapan lalu.

"Saya berharap semua memahami situasi yang saya lalui. Insya-Allah apabila tiba masanya, semua yang terbuku tanpa perlu dipaksa akan dihuraikan dengan kerelaan. Saya memohon pengertian sepanjang tempoh penantian itu," katanya.
Menurut Alyah, beliau memberitahu sekiranya sampai waktu, kesemua persoalan akan terungkai.

wana bukan anak jin atau karat pak romli..tapi kenyataan alyah sebelum kes ni memang agak kosisten dgn apa pak romli cakap..xla belit2 mana2 cuma nampak tak terus terang jah...

setankuning posted on 30-8-2014 10:40 AM
nampak nau ko ni lahir tahun 90an

Bulan cctv tunjuk arwah pukul diri la..arwah claim die diinject dgn 1 cecair die xtahu ape..pastu bru ad kuar y cctv tunjuk kete berenti lame kt tepi jln tu tp xde pape pun blaku..xde kelibat pnyerang pung...