CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tikatikut

Keseraman dan Kesurupan!!!

miskay posted on 21-8-2014 01:56 PM
time ko kena tarik kat ketiak tu memang aku gelak giler
sorry beb. aku rasa kelakar pulak
cara k ...

Bila diingat balik..memang lawak punn...

hest posted on 21-8-2014 02:35 PM
ouh nama kau ke tikut.. aku igt orang sabah cakap takut tu tikut

hahah..name aku lahhhh tikut...tikatikut...boleh plak eh tikut adelah takut dlm bahasa sabah..hahahaha lawak ah ko..

olee_77 posted on 21-8-2014 02:07 PM
bestlah cerita ni..

time kaseh....free2 datang la lepak sini baca..aku ada banyak cerita tau....

tikatikut posted on 21-8-2014 02:43 PM
hahah..name aku lahhhh tikut...tikatikut...boleh plak eh tikut adelah takut dlm bahasa sabah..haha ...

mana le aku tahu.. kot bahasa celah kampffffung dorang

pape pun.. nak pesan ni. alang2 ko dah mencebur dan melumurkan diri dalam penulisan MPS ni.. sila la terbuka hati terima segala laharan..

apa lagi senyum2 sambung CEPAT ..!!!

hok aloh dah hbh ke???tahun bila pulak nk sambung ni wei???

TT sila bersemangat untuk sambung story anda..

nk : berusaha untuk feeling baca dialek sabah..

Follow Us
check in...
cpt2x sambung eh TT

tikatikut posted on 21-8-2014 02:44 PM
time kaseh....free2 datang la lepak sini baca..aku ada banyak cerita tau....

uiii... tulah dah bookmark dah ni...
siap ada dialog tu yang best tu...
sambil baca tu sambil imagine keadaan korang masa tuh...
errr... baca boleh tapi kalau nak alami sendiri idokleee...
sambung lagi cerita bila free tau... aku akan sabar menanti updatenye...

wahhh best cite ko tt...!
tp kan TT.. boleh tak ko karang ayt gune bahasa melayu standard..?please.. pleaseee.. boleh ehhhh??
aku tak faham ler dialek org sabah..huhuhuhuhu... terbelit lidah nk bace+ nk faham maksud ayt tu..

cheeky_meal posted on 21-8-2014 03:31 PM
hok aloh dah hbh ke???tahun bila pulak nk sambung ni wei???

Hahaha..tenang..tenang....abis kerja nanti sebelum balik aku sambung..dun worry....bawak2 berzikir sebelum tu...hehehehe

d_alighieri posted on 21-8-2014 03:36 PM
TT sila bersemangat untuk sambung story anda..

nk : berusaha untuk feeling baca dialek sabah..

ye...saye sedang bersemangat!!! thehehehe...tapi bagi la can aku buat kije opis dulu...yek..plishhhhhh..petang sikit kang aku hapdet...

khailya posted on 21-8-2014 04:33 PM
wahhh best cite ko tt...!
tp kan TT.. boleh tak ko karang ayt gune bahasa melayu standard..?please. ...

ahaha kesian ko x paham...takpe next time kalau agak ade ayat pelik2 aku letak *maksud ye..

yeayyyyy mekasih.. mekasih...

cpt sambung...terasa mcm AQ Ade skali ngn ko time tuh..keseramannye terasa sampai hjung tulang..keep it up TT..

mohon sambung.. berminat ni..

Aku tak sabar tunggu Tayang balik kelas petang tu. Bukan main menggelisah lagi aku..si Pet plak bukan main sedap berdengkur sebab semalaman memang dia tak dapat tidur nyenyak..ketakutan..kihkih..

Kawan2 aku lagi 3 ketul tah kemana perginya..memang diorang ni kadang-kadang je ade dengan aku..x seclose macam aku dengan Tayang and Pet..memang brotherhood habis!! Haha..

Akhirnya yang ditunggu-tunggu pun dah tiba…kelam kabut aku bukakan pintu bila aku dengar dia cuba nak masukkan kunci dekat tombol pintu tu..heheheh mesti Tayang terkejut dilayan mcm mem2 besar cam tu..

Aku: Cepatlah…lambatnya kau balik…tak sabar aku

Tayang: uitt dasyatnye perangai kau…haha..kejutkan lah Pet tu..aku penat la kang nak kena cerita 2-3 kali..
Setelah dikarate ditengkuk berkali-kali..Pet pun bangun.. (Dia nih ratu tidur..kalau dah tidur memang ko letak la bom sebelah dia pon die tak kan bangun agaknye…memang kes berat…padanlah muke die x dapat tidur semalam..haha!!)

Pet: ba..lekaslah Tayang…

Tayang: Okey2 macam ni, ada satu malam Amar, Muaz dan Dona lepak dekat kedai kat anjung..makan-makan.. borak-borak…so diorang habis makan tu agak lewat lah..Time on the way berjalan balik hostel, si Amar ni terpandang lah dekat hostel lama..Dia nampak perempuan pakai baju kurung putih n pakai tudung putih berdiri je dekat koridor menghadap diorang bertiga..Amar tak terfikir hantu sebab suasana kat hostel lama tu macam terang diterangi cahaya bulan giteeww. Cuma dia ade fikirlah..berani betul budak perempuan ni duduk sorang-sorang dekat koridor tengah-tengah malam. Dia cuba nak camkan muka budak tu, tapi katenye tak pernah pulak terserempak dengan muka tu. Tapi Dona dengan Muaz mcm tak perasan je pasal kehadiran budak perempuan tu, sebab diorang sikit pun tak toleh. Lantaklah kan..so diorang pun terus jalan balik hostel.

Aku: Cepatlah..tak payah la beria nak berenti2..ingat saspen sangat la kalau kau buat macam tu…

Tayang: Hishhhh!!!!!! Bising!!! Bila dah sampai hostel dorang pun mempersiap siagakan diri untuk tidur..si Dona and Muaz tidur atas lantai je…yg si Amar tidur atas katil..tak dan berapa lama hanyutlah Muaz dan Amar…

Aku: *Muaz talipon…Muaz talipon..Muaz talipon..talipon..talipon!!!!!!*

Kami bertiga: Hoi!!! Terkejutnya * dengan aksi2 latahan terlampau*

Aku: Bengong punya Muaz..bila masa dia rekod suara dia jadikan aku punya ring tone henpon ni..dengan aku sekali terkejut daaaa…takpe..ni nanti kalau aku jumpe die tau la aku nak sekehkan talipon ni kat dia..potong betul..

*aku mengutip serpihan henpon yang tercabut bateri akibat impak balingan maut tadi….aku bukan sengaja..terkejut dengar suara garau Muaz menjerit-jerit dari telefon aku..memang musibat betol mamat sorang nih!!*

Pet: Ba..kasi sambung la Tayang..nda payah la lama sangat mau terkejut tu..mintak puji!!

Tayang: Mintak puji *mengada-ngada* waklu..sakit dada aku semalam tak habis lagi tambah dengan yang ni..cukup 40 kali terkejut boleh jalan tau…ko tikut..off henpon ko..takpon silent kan…mengganggu betol lah…

Aku: Dah…sambung la cerita….

Tayang: Bila Muaz dengan Dona dah tidur, si Amar ni cuba nak lelapkan mata jugak. Elok dia terlayang je, dia rasa ada tangan sejuk dok raba-raba peha dia. Die terkejut and nak marahla Muaz or Dona sebab dia bajet dorang punya kerja lah..tapi hampa..kedua2 makhluk tu elok tidur siap lumba dengkur lagi..So Amar ni pun ingat perasaan dia je, dia try lah nak lelap semula..lagi sekali..Amar kena, kali ni badan nye pulak di raba-raba..

Aku: Ni kes hantu gatal lah ni…

Tayang: Agaknye lah…sampai dah 3-4 kali kena raba, dia pun fedap..tak jadi tidur…Amar pun amik gitar and petik barang 1-2 lagu..tengah asyik memetik gitar..tiba dia terlihat si Dona telahpun duduk bersila..dengan mata terpejam dan muka berkerut….

Dona: Muaz…Muaz..mane kau Muaz……ishh panasnye kat sini…Muaz…menyahutlah…api dah marak….

Amar kepelikkan, tiba-tiba dia terdengar

Urgghhhh..urghhhhh

Amar toleh kearah Muaz, Muaz sedang baring di dalam keadaan tergigil-gigil sambil memeluk kaki katil dengan mata terpejam juga..

Muaz: Dona…tolong aku Dona….besarnya api dekat sini, Dona…tolong….Cik..Cik…tolong saya Cik..Tolong bawak saya keluar dari bangunan ni…

Dona: Cik ada nampak kawan saya? Tolonglah Cik, saya tak nak keluar dari bangunan ni kalau kawan saya tak ada sama….Cik…eh..ape ni…cik…….!!! Jangan!!!!!!

Amar terkejut mendengar jeritan Dona..badan Dona disimbahi peluh. Selepas jeritan tersebut Dona kembali tidur..Amar menoleh kearah Muaz yang sekarang makin memeluk kaki katil, tangannya menepis-nepis..

Muaz: Cik..jgn buat saya macam ni Cik…ape salah saya…Dona tolong aku….Donaaaaa!!!!

Amar menjadi semakin kaget..Muaz juga kelihatan terlelap selepas itu..kedua-duanya disimbahi peluh, dah macam mandi!!

Pet : Fuhhhh seram ni!!

Aku: Kenapa macam tu eh dorang mimpi..misteri sungguh

Tayang: Tu la..Amar jadi lagi x sedap hati selepas melihat insiden yang agak misterius tu. Serentak kejadian, dari sayup-sayup kedengaran suara perempuan merintih hiba…

Huuuuuuu huuuuuuuuuuuuuuuuu hukkkk hukkkk…
Huuuuuuuuuuuuuuuuuu huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu…

Amar menutup telinganya dengan bantal sehingga tertidur.

Pet: Iskk seram baaa…..bagus ‘dia’ nda menangis semalam…eeee

Tayang: Esoknya Amar pun panggil Dona dan Muaz..bermesyuarat mini katenye..Amar cerita semua yang berlaku, termasuk aksi mengigau pelik yang berlaku antara Dona dan Muaz..

Cerita Dona..
Aku mimpi macam aku berjalan dengan Muaz ke hostel lama sana, kami masuk dalam tengok-tengok sekeliling..Tiba-tiba Muaz hilang..dan serentak tu api besar menyambar-nyambar tak tau dari mana. Aku kalut cari Muaz, aku tak nak tinggalkan Muaz dalam bangunan terbakar tu..Tengah kalut tu ade sorang perempuan datang ke aku, pakai baju kurung putih dengan tudung putih..dia jalan atas api rilek je aku tengok..aku pun tanya dengan dia kot2 dia ada nampak Muaz..tapi dia diam. Aku merayu minta dia tolong aku, tapi dia jadi marah tiba-tiba..dia cekak kolar baju aku dan lempar aku dalam api..menjerit-jerit aku minta tolong..

Cerita Muaz..
Aku mimpi macam aku ke hostel lama dengan Dona, kami massuk dan merayau-rayau dalam hostel lama tu. Tiba-tiba aku nampak satu bilik, dalam bilik tu ada perempuan menangis..aku pun masuk bilik tu cuba nak tanya kenapa perempuan tu menangis..tiba-tiba bilik tu bergegar kuat, serentak tu tiba-tiba ada api marak cepat giler…aku tergolek ke penjuru bilik and berpaut dekat kaki katil yang ada dalam bilik tu. Perempuan tadi berhenti menangis dan pandang kea rah aku dengan muka yang sangat marah. Dia bangun dan ikat aku di mana tempat aku sedang berpaut. Dan dia biarkan aku terbakar dalam bilik tu…

Aku:  Fuhhhhhhhhhhhhhh…..samelah pulak mimpinye..kire dua-dua tu mimpi ada dekat tempat yang sama dan situasi yang sama la ye….giler ah….keseraman ape yang tengah melanda kita ni beb???

Tayang: X tau lah beb..Korang temankan aku pergi anjung malam ni ye..aku nak ngedate dengan Amar la….

Pet: Eee nanti kena kacau lagi ba sama hantu putih!!!!

Aku: Ala…kita ramai la Pet..jangan gedik sangat la..hantu tu suka tau kau takut-takut macam ni…mana satu kau nak..nak ikut kitorang ke..nak tinggal sensorang kat bilik???

Pet: errrr..errrr

Bersambung…..

Yuhuuuuu...dah ada sambungan ni semua...bacelahhhhh~~~~

pelikla pulak BC psal mimpi tu..tp AQ pnah dgr org kata..masa tidur roh kite berjalan..jasad kite je yg tggal..btul or x wallahualam..

cepat sambung lagi TT!

Pet: Kenapalah kita kena naik malam-malam pekat begini ke anjung? nda kenyang-kenyang ka kamu urang makan di DM tadi?

Aku: Chill lah Pet, tadi dinner, ni supper….Lagipun ape kau nak takut..tengok, belakang kita ada Muaz dengan Dona..depan Tayang dengan Amar…chill lah..tak de mende..

Pet: Hisssss diam ah tikut..kau buat sia takut lagi ja..

Amar: Eh beb…anjung gelap je ha…x de kedai bukak ke..aiseymennnnnn aku lapar ni…

Muaz: Shhh….cuba kau dengar ada orang berborak2, kedai belakang bukak kot..jom kita usha…

*Anjung ni, untuk pemahaman kengkawan semua dia macam island..sebab tu ade kedai kitorang panggil kedai depan..ade kedai kitorang panggil kedai belakang..*

Kami pun bergerak ke kedai makan di bahagian belakang..tiba-tiba…

Dona: Hai mistiknye..tadi ada suara orang bercakap-cakap, ketawa-ketawa..ni kedai bukak, tapi tak ada customer plak..macam nak seram je…..

Pet: Uiiiiii naaa mulut kau nda pandai diam ya Dona…sudah nampak.. diam sya lah….nda payah la bising2..bedukang*bodoh*!!!

Tayang: hey…dah..dah..jom kita pergi order makan cepat, cepat kita makan, cepat lah kita blah dari sini…

Ye kawan-kawan…hanya sebijik kedai makan yang bukak malam tu, t upon pakcik dengan makcik tu dah mula susun meja dan kerusi sebenarnya.
Kami pun makan dan berbual-bual dengan seronoknya hingga tak perasan jam sudah menghampiri angka 11…

Amar: Eh beb…jomlah gerak…lewat dah ni..

Bila nak gerak…barula semua rasa ada goosebump….tak payah cakap…tengok muke sorang-sorang aku tau…semua tengah saspen…..Kitorang pun bergerak balik hostel dlm formation tadi…formation 2-2-2…..hehehe…

Tak berapa jauh kami melangkah, dapat kami dengar dengan jelas hentak kaki di belakang kami…bunyinya macam sedang berjalan dalam kumpulan..dan bercakap-cakap..kadang-kadang ketawa-ketawa kecil..
Time ni Pet dah genggam lengan aku..genggaman dia buat aku rasa takut lagi dengan dia time tu dari takut hantu. Aku mengangkat tangan sedikit isyarat seperti ‘takde apa-apa’..masa ni formation yang kami ikut tadi sudah terpecah, dan kami kelihatan bergerak di dalam bulatan yang sangat synchronize dari segi hentakan kaki dan kelajuan berjalan pada malam itu…

Dona: Allahuakbar!!

Semakin laju kami berjalan, Tayang sudah kelihatan seperti berjogging..

Muaz: Kenapa Dona..kau ni!!!

Dona: Cuba dengar betul-betul

Keenam-enam kami cuba mengamati perbualan suara-suara ghaib tersebut, dan maka amat terkejut sekali lah kami bahawa suara-suara ghaib yang sedang kami dengar adalah suara kami sendiri dan ianya seperti direkod…dan sedang dimainkan semula..semuanya tentang perbualan di kedai makan tadi….

Muaz: Jangan putus ayat Qursi..kita buat dinding..laju kan langkah..
Tetapi malangnya, semakin laju kami berjalan….perjalanan terasa semakin lama..seolah jalan yang biasa kami lalu tidak sampai 2 minit jadi panjang dan kami tidak berjaya sampai ke hujung jalan…derapan kaki ghaib juga seolah mengikuti rentak derapan kaki kami pada malam itu, laju kami berjalan..maka laju lah derapan kaki ghaib tersebut..

Dalam keadaan takut, kami gagahkan membaca ayat Qursi sehingga ke penghujung jalan..Musibatnye tidak hanya sampai di situ ye kawan-kawan..Musibatnye bersambung apabila di hujung jalan tersebut ada lebih kurang 20 anak tangga pula yang terpaksa kami lalui..berpusu-pusu kami melangkah..Banyak kali Pet seolah-olah cuba membunuh aku dengan menarik aku ke belakang dan menolak aku ke tepi supaya dia mendapat laluan untuk cepat sampai ke bawah tangga…memang brengset!!!

Antara 4-5 anak tangga yang terakhir dah tak denye kami nak jalan.semua dok lompat and terjun je sebab takut melampau…Bila kami toleh ke atas..ke tangga yang teratas..ada satu lembaga besar..hitam..bercekak pinggang..ape lagi..berterabur kami ber 6 berlari tak cukup tanah..

Sesampainya di bilik…

Tayang: woikhhhhh napas..napas…..semput aku…hantu ni boleh buat aku kuros tau asek berlari je….

Aku: Aaaaaa korang nampak ape yg aku nampak tak masalahnye???

Pet: Gile nda nampak……besarrr lagi tu..

Aku: Setan ape yang tengah tak puas hati ngan kita ni???

Tayang: Tak tau la..hari tu kena pon ber 6…hari ni pon ber 6….aku ingat setan tu tak suka nombor 6 la…

Aku: Ada aku kesah dia tak suka nombor berapa…tak suka boleh…x payah la kacau…

Pet: Ba..ba…kenapa ba ni? Buduh..ada ka sebab nombor???

Aku: Habis sebab apa???

*BAAAAAAAAAAANNNNNNNGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG!!!!!!!!!*

Pintu bilik kami dihentak kuat….

DANNNGGGGGG DANNNNNNNGGGG DANNNNGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG!!!!!!!!!!!!!

Pet: *mula hendak menangis* sia takut ba Tayang…

Tayang: Ko rilek pet….aku intai kat bawah tengok kaki siapa…

Tayang pon meniarap di depan pintu dan cuba melihat kalau-kalau dia boleh membuat pengecaman melalui kaki di bawah pintu..sungguh tinggi cita-cita beliau….

Dan..disebalik pintu sana….serentak dengan intaian maut dari Tayang…ada juga yang mengintai…merah bola matanye ibarat saga….kini mata Tayang bertentang dengan mata merah tersebut…

DANGGGGGGG!!!!!!

Tayang pengsan….

Bersambung….