CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tikatikut

Keseraman dan Kesurupan!!!

sambung.. sambung... beeesstttt.....

mana sambungan mak cik limahhh

Kesiannya makcik limah. Tak pasal2 jadi mangsa dendam. Btw TT update la hari ni. Sungguh suspen. Btw I hope happy ending utk makcik limah.

iman_aly posted on 25-8-2014 11:13 AM
sambung.. sambung... beeesstttt.....

petang siket saya update ye..thanx for reading...

cheida_mymee18 posted on 25-8-2014 01:08 PM
mana sambungan mak cik limahhh

hehehehe....petang nanti eh.....sabar..sabar....

mystica posted on 25-8-2014 04:32 PM
Kesiannya makcik limah. Tak pasal2 jadi mangsa dendam. Btw TT update la hari ni. Sungguh suspen. Btw ...

oohhhh it was a sad story dear..no happy ending...

Follow Us
Pada suatu ketika, di suatu subuh yang hening..Nek Ngah sedang bersiap-siap hendak mengerjakan fardhu Subuh. Tiba-tiba kelihatan Mak Cik Limah keluar dari biliknya tersengih-sengih gayanya seperti orang baru lepas mandi. Satu badan lencun!!

Nek Ngah: Hey Limah, kenapa yang kau jirus badan kau dengan baju-baju sekali..???? habis basah lencun..pergi lap badan…salin baju..

Mak Cik Limah: Limah baru mandi junub…

BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMMMMMM!!

*Jantung Nek Ngah terasa luruh, air mata sudah mula membasahi pipi*

Nek Ngah: Limah..kenapa dengan kau ni agaknya nak?

Mak Cik Limah : Heheheh…kan laki Limah balik malam tadi…

*Ye memang agak lucu apabila kita encounter dengan setan gatal seperti yang sedang mengganggu Mak Cik Limah ni ye kawan-kawan.....kesian dia*

Nek Ngah berterusan menangis seraya memandang sahaja Limah bergerak ke biliknya semula.

Antara satu malam yang terpaksa di hadam oleh keluarga Mak cik Limah..Nek Ngah sedang menyiapkan tempat tidur di ruang tamu untuk dirinya dan Tok Ngah. Senang jika Mak Cik Limah cuba-cuba untuk lari atau cuba-cuba untuk mencederakan diri sendiri mereka boleh bertindak pantas.

*SERRRRRRRRRRRRRRRR SEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR SEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR….*

Nek Ngah: Bang..bunyi apa tu?

Tok Ngah: Tak tau lah..tak payah lah ditegur..buat tak tau je..

*SERRRRRRRRRRRRRRRRRRRR SERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR…*

Nek Ngah: Macam bunyi pasir kena baling atas bumbung rumah ni la bang..pergi lah tengok.

Tok Ngah: Degil awak ni ye…dah la tidur..tak ada apa tu..nanti senyap lah dia…

BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMM!!!!!!
BAAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!
BAAAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!

Bunyi pintu diketuk ganas..

Nekngah: Saya takut la bang..

*Serentak itu, Mak Cik Limah kedengaran mengilai-ngilai dari biliknya”

Mak Cik Limah: Kau takut Rahmah!!!! Kau takut Saad!! Kau tunggu maut menjemput anak kau!!!!!

Kedengaran seperti Mak Cik Limah bermantera dengan suara yang paling aneh, garau, halus dan terkadang kedengaran nyaring.

Mak Cik Limah: Dendamku dendam abadi..
                        Dendamku dendam hakiki..
                        Dendamku dendam ke mati…

*Mak Cik Limah mengulang-ulang ayat tersebut sambil mengilai-ngilai dan terkadang menangis hiba..Nek Ngah pantas berlari ke bilik Mak Cik Limah dan didapati Mak Limah berada didalam posisi baring tetapi kejung, seumpama orang yang terkena sawan, tangannya mengerengkot, kakinya menyentak-nyentak. Matanya telah buntang ke atas, hanya warna putih kelihatan. Dadanya turun naik dengan kencang. *

Nek Ngah: Ya Allah, kau ambil lah nyawa anak ku, tamatkan lah penderitaannya ya Allah. Kasihanilah dia. Janganlah kau hukum dia di atas kesalahan kami.

Nekngah kemudian membaca Yasin. Nekngah lurut sendi Mak Cik Limah dengan air Yassin berkali-kali. Muka Mak Cik Limah juga di raup dengan air yassin. Anggota badan Mak Cik Limah kembali kendur, keadaan sedikit tenang. Malam tersebut Nekngah tidur menemankan Mak Cik Limah. Tok Ngah menangis tidak berhenti, air matnya sudah kering. Hanya kepada Allah dia memanjatkan doa.

Tokngah dan Nek Ngah sudah memutuskan untuk mengurung Mak Cik Limah di dalam bilik. Keadaan Mak Cik Limah semakin buruk, sudah banyak tempat mereka bawa Mak Cik Limah berubat tapi nampaknya masih belum di beri rezeki untuk sembuh. Setiap malam Mak cik Limah akan ketawa mengilai-ngilai dan akan menangis hiba.

Biliknya walu dikemas berkali-kali, dilap dengan sabun segala perkakas, di basuh kain-kain, tetap mengeluarkan bau yang sangat-sangat busuk seperti bau bangkai. Bila Mak Cik Limah dialihkan ke bilik lain, ajaibnya bau itu juga ikut berpindah ke bilik yang didiami Mak Cik Limah.

Kesurupan yang dialami telah di ‘upgrade’ ke satu tahap lagi di mana Mak Cik Limah mampu meneka sesiapa sahaja yang lalu di luar biliknya dan akan menegur orang tersebut.

Mak Cik Limah: Hai mak..beli ayam ke..hikhikhik..

Di kala yang lain..

Mak Cik Limah: Kamalia tak payah lah kau susah-susah mengintai aku..hheheheheheheheheheheeeheheheheheheheheheheheheehhhhhehehehehehehehehehehehe

Ketakutan menyelubungi keadaan di dalam rumah tersebut. Kamalia tidak lagi berani hendak membawa pulang anaknya yang kecil jika hendak datang melawat. Takut tersampuk. Tok Ngah dan Nek Ngah sudah lama tidak merasa tidur yang nyenyak. Selalunya mereka akan bergilir-gilir untuk tidur, demi memastikan keselamatan Mak Cik Limah.

Kadang-kadang kelihatan Mak Cik Limah meraba sekeliling hujng cadar dan bantal yang beliau gunakan untuk tidur.

Jika ditegur kenapa dia berkelakuan seperti itu, jawapannya…..

Mak Cik Limah: Nak tau aku dah mati ke belum..hehehehehehe..hehehehehehehehehehehehehe

(Bagi sesiapa yang tidak faham, yelah kita kalau meninggalkan akan dikafan, tidak boleh dipakaikan atau dibalut dengan pakaian atau kain yang berjahit. Mak Cik Limah berkelakuan atau ‘benda’ di dalam badan Mak Cik Limah bertindak demikian kerana jika ia merasa bekas jahitan, maka taulah dia yang dia belum mati)

Pada suatu hari keadaan Mak Cik Limah semakin teruk, sanak saudara telah dipanggil bagi tujuan pembacaan yassin. Tubuh beliau kelihatan kurus, dan dada beliau kelihatan berombak. Pipinya cengkung dan matanya terjojol. Tak ubah seperti mayat hidup. Mak Cik Limah tersengih-sengih dan menyeringai kearah sesiapa sahaja yang dekat untuk bertemunya..

Sekali-sekala kedengaran..

Mak Cik Limah: Panaaasssssssssssssssssssss..Panaaaassssssssssssss…!!! Bodoh!!! Diammmm!! Aku Panas Bodoh!!!!!!!!

Bau busuk bangkai manusia semakin menyemarak dan memenuhi ruang. Kelihatan beberapa orang yang datang ada yang berlari ke dapur dan luar rumah..muntah!! ada yang membaca yassin sambil menutup hidung. Kesian, derita sungguh Mak Cik Limah diperlakukan sebegitu rupa.

Seorang Ustaz dijemput, bagi memudahkan ‘kepergian’ Mak Cik Limah. Saudara mara ada yang mula menangis.

Ustaz memulakan sesi rawatan. Kelihatan mulutnya terkumat kamit membaca ayat-ayat suci Al Quran dan memohon pertolongan Allah untuk memudahkan ‘jalan keluar’ Mak Cik Limah.

Mak Cik Limah tersengih-sengih dan mula meraba-raba wajah ustaz tersebut. Kelihatan Ustaz masih ditempatnya dan nampak tidak terganggu dengan tipu daya syaitan.

Mak Cik Limah: Hanthekkk..(Cantik…)

Ye!! Sengau..tiba-tiba Mak Limah menjadi sengau dan mula bercakap-cakap dengan bahasa yang tidak difahami. Bedliau kelihatan sangat marah dan menjerit-jerit kea rah ustaz tersebut.
Ustaz: InsyaAllah, tak lama lagi..sama-sama kita berdoa.

Seperti yang dikhabarkan, pada malam tersebut Mak Cik Limah pergi meninggalkan kami buat selama-lamanya. Mayat telah dihantar ke hospital untuk di autopsy.

Seluruh keluarga berhiba, ada juga yang memanjatkan rasa bersyukur kerana penderitaan Mak Cik Limah berakhir. Menurut kata ustaz, Mak Cik Limah telah lama meninggalkan kami, Cuma ‘benda’ di dalam badanya berdegil tidak mahu meninggalkan jasad Mak Cik Limah.

Jenazah dikebumikan pada keesokan harinya. Namun misteri masih menghantui kami. Kerana bau bangkai tersebut akan berada di dmana sahaja kami berada. Contoh, selepas melawat dan pulang ke rumah yang semestinya agak jauh dari rumah Mak Cik Limah, bau bangkai yang sama di rumah mereka akan menerpa kami sejurus pintu rumah kami di buka.

Namun gangguan bau busuk beransur setelah kami mengadakan bacaan yassin pada setiap malam.
TAMMAT

Orang yg sihir mak cik limah tu macam mana? Hidop bahagia ke?

mimiera posted on 25-8-2014 07:45 PM
Orang yg sihir mak cik limah tu macam mana? Hidop bahagia ke?

X sure beb..yg aku ingat..mak aku ckp lepas tokngah aku pg mtk maaf dekat family tu..memang dah lost contact...lost contact yg mcm mana aku x sure..mungkin family tu pindah ke tempat lain..

bestnyaaa baca tt...sambung cita lain plak ye

tikatikut posted on 25-8-2014 10:22 PM
X sure beb..yg aku ingat..mak aku ckp lepas tokngah aku pg mtk maaf dekat family tu..memang dah lo ...

Aku geram  betol ngan orang macam ni.. Tak puas hati je, sihir.. Macam takde agama.. Sanggup tengok saudara sendiri tersiksa macam tu sebab orang buat salah kat dia.. Dia tak sedar yang benda ni semua atas izin Allah dan ujian Dia..

mummyn80 posted on 25-8-2014 11:12 PM
bestnyaaa baca tt...sambung cita lain plak ye

InsyaAllah...tanx for reading...

mimiera posted on 25-8-2014 11:33 PM
Aku geram  betol ngan orang macam ni.. Tak puas hati je, sihir.. Macam takde agama.. Sanggup tengo ...

Nak buat macam mana..rambut sama hitam..hati lain-lain..dia lagi suka berkiblatkan setan dari percaya qada dan qadar..

best sangat!!!!

teruskan bersemangat menulis. teehee

best sgt citer ko ni tikut....pandai ko garap

kesian kt makcik limah, org lain yg buat salah, org lain yg kena akibat
org dedolu mmg begini, pantang salah sikit, mendapatlah sihir

Al-Fatihah utk makcik limah ko

aaaaaaaa seramnyaaaa duk senyum2

TT. Mlm ni takde cite ke..

sedihnya baca cite mak cik Limah..

Manusia berdendam begitu sekali

Cerita 3: Singgahan Manja 'Akak Stendet'..

Tajuk nak seram je kan..miaahaha Kisah ni berlaku dah lama…about 9-10 years ago la. Aku pon muda rumaja lagi time tu.---> penting ke??? Hahaha

Kejadian ni berlaku kat rumah mak aku. Aku ingat lagi malam tu ada cerita Jeepers Creepers…(siapa tengok…angkat tangan..!!) Yang bestnye Jeepers Creepers back to back oooooo..sebab time tu bulan Oktober…Astro kan suka tayang cerita – cerita bertema hantu time bulan ni…Haloween katenye…Ha hambek ko….aku yang tau ada cerita Jeepers Creepers pon terlompat-lompat..sakan!!! macam hari raya...Adik aku yang masa tu umur 2 tahun pun siap ikot nyanyi lagu dia…Yipes Cipessss..ha lebih kurang mcm tu la..

So khusyuk la kami satu family tengok cerita tu, termasuk adik aku sekali…yipess cipess…yipess cipesss tak sudah-sudah. Disebabkan cerita ni back to back, makanya lewat malam lah habis. Ayah tiri aku nak naik tidur, dia ajak kitorang naik tido sekali..dah malam..mak aku dengan laju protes..

“Eh..kan cerita tengah sedap ni..u bawak turun la toto..kitorang nak tengok cerita ni sampai habis..Pas tu kitorang tidur kat bawah je..malas nak naik..lepas Jeepers Creepers ni ade lagi cerita hantu tau….pot pet pot pet pot pet…….”

Dek kerana tak tahan bising.. (yela maunya tak..tanya 1 jawap nye 100) ayah tiri (aku panggil dia uncle) aku pon turunkan lah semua barang-barang yang mak aku mintak. Sambil tu Uncle aku tanya gak..

“Tak takut ke..bawah ni gelap betul kalau semua lampu padam tau..”

“Alahhh..kang gelap sangat I bukak la lampu dapur tu..U nak tidur, tidur je la…ape lagi U bising-bising ni…pot pet pot pet pot pet pot pet….”

So..Uncle aku pon blah..malas dia nak layan..Mula-mula tu memang kitorang bukak lampu dapur, tapi lepas tu aku tutup sebab cam tak feel pulak. Tindak tanduk aku tak pulak di tentang oleh mak aku..sebab dia dok senyap ja..adik aku pon okey..yeshhh yeshhhh….geyap!!! Suke plak dia..

Mula-mula aku memang nak enjut tengok semua cerita hantu yang available malam tu, tapi mata aku dengan hati aku x sehaluan..so aku decide untuk tido..sebab mak n adik aku pon da lama tidur..Best-best aku tengah tido tu..tiba-tiba adik aku..

“Arghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!”

Aku terkejut, aku terus peluk adik aku..dia tidur sebelah kanan aku..mak aku sebelah kanan dia..kira dia diapit la…

Masa aku peluk tu aku dapat rasa jantung adik aku..laju gila…Macam baru lepas lari pecut kekdahnya..Matanya tegak ke atas…aku goncang-goncang dia..

“Aniq..kenapa ni..Aniq…??”

“Ayashu agosh…ayashu agosh…” *Ayah Su ghost..Ayah Su Ghost*

Benda ni semua terjadi memang cepat betul..memang just berapa second tah..dengan mak aku yang terpisat-pisat..

“Hey Aniq..kenapa ni tidur-tidur..mengigau ni..”

Aku pulak seperti dipanggil-panggil untuk toleh ke belakang

BAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!

Satu susuk yang serba putih, dari muka ke pakaian…putih bersinar macam dia tu baru tertelan lampu kalimantang cerahnya…dalam gelap memang aku nampak dia SANGAT clear dengan kecerahan yang memantul dari badan dia..(dah mcm twilight lah pulak!!!)

Mukanya bujur sirih, anggota muka lengkap dan tidak menakutkan, macam orang, tetapi matanya hitam pekat, kontra dengan kulit muka yang memang putih melepak. Aku tak tau la tu mata ke, berlubang ke..tak pulak aku try jolok2 kan…and dekat atas kelopak mata dia tu, ada secalit warna merah..pon aku tak pasti apa, mulut hitam macam budak-budak emo gothic…rambut panjang sampai aku tak tau mana..tak sempat habis cek..kaki tak jejak tanah..floating..bahagian bawah tu macam berkabus..macam aku boleh nampak kaki – kaki kerusi yang ada kat belakang ‘akak stendet’ tu..appearance dia memang cukup simpel, tapi memang beyond capability untuk buat jantung aku macam nak gugur…sama macam jantung adik aku yang aku dapat rasa tadi..

“Arghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!! Ya Allah..Ya Allah..Ya Allah..”

“Hey..ko kenapa kak..kenapa ni?”

Mak aku mula panik.. Aku toleh ke belakang..tak ada..’akak stendet’ dah blah..mungkin terkesan dengan nama Allah yang aku ulang-ulang tadi... Dengan pantas, tapi berfikir panjang..aku terus gendong adik aku yang mata tengah terbeliak lagi sambil mulut tak henti-henti…Ayashu agosh…yipesss cipessss…yipess cipess, lari bawak dia naik atas..bayangkan dengan tak bukak lampu, aku langgar je semua..dekat tangga banyak kali aku rasa inbalance..

Aku dengar suara mak aku..

“hey kenapa korang ni..tunggu..tunggu mama……”

Ye..di malam yang sungguh epic ini, ‘akak stendet’ berjaya membuat aku n mak aku yang berjiwa kental ni goyang lutut. Mak aku punya goyang tak boleh berdiri, dari ruang tamu dia merangkak naik bilik..nasib aku gendong adik aku..kalau tak mungkin aku dah try capture moment tu..dan menjadikan ianya bahan ugutan..hahahahah *taklah…kite baik tau dengan mama kita..*

Op kos aku yang masih mampu berdiri dengan sisa-sisa kudrat yang ada sampai bilik uncle aku dulu..dah tak ada ketuk ye..yelah..aku kan tengah menggendong budak..tak kan aku nak campak dia ketepi..ketuk pintu..ambik balik dia ye x..kan kurang bijak tu..Jadi aku ada cara yang lagi bijak…Guna kaki!!

DANGGG!!! DANGGGGG!!!DANGGGGGGGGGGGGGGGG!!!

Dengan segala kudrat yang tersisa..aku menendang pintu bilik, makan masa jugak uncle aku nak bukak pintu…..Time uncle aku bukak pintu, mak aku baru merangkak separuh tangga. Aku rempuh je uncle aku..tergolek orang tua tu….memang kurang ajar ye aku malam tu kawan-kawan..dah la aku tinggalkan mak aku..aku rempuh bapak tiri aku..pakej anak durhaka ye…tapi nak buat cane..darurat!!!

Aku letak adik aku atas katil..aku peluk dia kuat-kuat..aku rasa dia balas pelukan aku..kuat-kuat jugak…

“Aniq cicut….ada ayashu agosh….acam yipess cipesss” *Aniq takut..ada Ayah Su ghost macam Jeepers Creepers*

“Ye..ye akak nampak….Aniq tidur ye..akak da bawak naik bilik ni..tidur..”

Aku menepuk-nepuk adikku sambil aku baca ayat Qursi berulang-ulang dan aku hembus kearah ubun-ubun adik aku. Tak payah tanya mana aku belajar..aku tak belajar kat sapa-sapa..tak ada orang pon ajar aku..aku memandai sendiri…aku tak sempat nak fikir pun kalau tiup tu bidaah dalam agama ke ape ke..yang aku tau aku nak ayat Qursi tu jadi pendinding adik aku..Tapi nampak cam berkesan gak la..dia tidur nyenyak sampai ke pagi.

Mak aku??

OOOO Mak aku time aku dah tepuk-tepuk adik aku tu..dia baru merangkak masuk bilik..terus baring..penat gamaknya…gile kau!!!! Dari bawah kot dia merangkak..haha nak gelak panjang sangat pon x sampai hati la..kang orang kate aku kurang ajar pulak..tapi bila ingat balik..memang keramat lah kalau kitorang tak gelak!!!

Mak aku dah baring tu terus tanya..

“apa benda korang nampak..”

“Uishh tidur je kot ma..esok orang cerita, macam seram lah…Uncle mana?”

Time ni dah terang da…Uncle aku dah bukak da lampu mana-mana yang berkenaan..hehhee..

“Uncle amik toto kat bawah….”

“Owh..orang tidur dulu lah..adik pun macam dah terlayang-layang nak tidor ni..”

Makanya…zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz lah kami sampai ke pagi.

Esoknya pun sibuk lah mak aku investigate cerita..Aku pon dok story lah adik aku sebuk cakap Ayahsu ghost tu..mak aku tak sedap hati, dia cakap ayahsu malam tadi gerak balik Johor, ada benda buruk jadi kat dia ke…Aniq mimpi dia ke?? Terus ye kawan-kawan..tak sempat habis dia bermonolog, dia terus bangun call adik dia yang bongsu a.k.a Ayah Su..

Lepas berborak sikit lebih kurang, dia datang kat aku..

“Ayah Su kau cakap dah sampai kampong maksu..semua okeyh….tapi kenapa dia sebut ayahsu..ayahsu eh…”

Aku pon toleh kat adik aku..

“Adik..Ayahsu ghost semalam muka dia macam mana…?”

“buyok…acam yipesss cipesss…geyap….acam ayashu…Tu ayahshu  agosh”

BAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!

Baru sekarang aku paham!!

“Ma..orang paham…Ayahsu kan gelap…hitam..adik nak cakap dia nampak semalam tu hitam macam ayahsu dan buruk macam jeepers creepers….!!!”

“Tapi yang kau nampak lain pulak…”

“Ha tu la pasal….kompius gak ni….”

Tiba-tiba..

“Tatakkk….tataaakkkkkk….Cengok ni…ape ni…ni aaa ambut agosh!!!” *Kakak…kakak..tengok ni..ape ni…ni la rambut ghost*

Adik aku tersengeh-sengeh sambil memegang sehelai rambut yang cukop panjang..epiknya dia kutip rambut tu dekat tempat aku nampak ‘akak stendet’ semalam….mak aku terus ambik rambut tu dan bakar..takut beb..

“ Chu yaaa aniq cicottt…mute iye acam yipess cipess….iye ayahshu agosh…ambottttt iye yong tanat tanat!!!” *Tu la Aniq takut. Muka dia macam jeepers creepers (buruk) dia tu Ayahsu ghost (hitam) ..rambut dia panjang (long) sangat-sangat*

Aku termenung..adakah ada dua entity yang mengganggu kami atau Cuma satu tetapi dia berubah-rubah rupa..atau adik aku mimpi???

Tapi yang tersangat pasti…aku tak mimpi…aku sedar dan ianya Realiti!!

TAMMAT!!
Last edited by tikatikut on 28-8-2014 09:14 AM